Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Progresszív Rock

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Igényes, nemzetközi szintű zene, mint ahogyan az előző, Let it out is az volt. Ez a zenekar ennél többet érdemel/érdemelt.

The Bedlam szindróma. :kiraly:

Ne is mondd, a szívem vérzett, amikor 94-ben a Szigeten láttam az egyik utolsó koncertjüket...
 
A Bedlam újra él... voltál újkori koncertjükön?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: vtb »


Igényes, nemzetközi szintű zene, mint ahogyan az előző, Let it out is az volt. Ez a zenekar ennél többet érdemel/érdemelt.

The Bedlam szindróma. :kiraly:

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



ja psychodelic ..pláne a Mr.Fantasy amire most váltottam,ezzel szoktam kiidegelni a hajendrenszreseket .. 
..az igazi prog rockhoz,sztem "puhák"..hol van egy "No face,no name, no number" egy "Hocus/Pocus"-hoz vagy "Sylvia"-hoz :kiraly:

Lehet, hogy rájöttem, miért prog a Traffic? Talán attól, hogy Winwood olykor hamisan énekel? Vagy attól inkább psych lenne?

:foto: a lényeg hogy konzenzust sikerült kialakitanunk végül is Traffic-ügyileg..látom @Laurens is vette a lapot
 
Megnéztem a wikipedian-n Wunderkind Winwood "zsánerét"..azt irja hogy: blue eyed soul
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Winwood
 
..nem semmi dolog volt a Spencer Davis Group tagjának lenni 15 évesen...
 
"Steve's distinctive high tenor singing voice drew comparisons to Ray Charles"
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Dörmögi nagyon köszi  a francia anyagokat, abszolút ingoványos talaj volt eddig számoma. Ha van rá időd, akkor szívesen vennék további európai körutazást a prog rock vonalba (pl. olaszok :kiraly: )
Jó, akkor a franciáktól ugorjunk át az olaszokhoz és nézzük meg, miket műveltek ők. Szimplán felsorolni most sem akarom őket, igyekszem róluk egy pár sort is írni. És mivel sokkal több olasz lemezem van mint francia... hajjaj... :foto:
Kezdjük a sort a már emlegetett PFM-mel (Premiata Forneria Marconi, avagy Marconi Díjnyertes Sütödéje), talán ők a legismertebbek az olasz prog képviselői közül:
Storia Di Un Minuto (72)
Per Un Amico (72)
Photos Of Ghosts (73)
L'Isola Di Niente (74)
The World Became The World (74)
Live In USA (74, más címmel Cook)
Chocolate Kings (75).
Klasszikus olasz prog, erős Crimsonos behatással. A harmadik, Photos of Ghosts c. lemezük a Per un Amico Pete Sinfield által részben angolosított és átvariált változata annak érdekében, hogy a PFM zenéje angol nyelvterületen jobban eladható legyen. Ugyanez érvényes a World Became the World és a L'Isola di Niente viszonylatában is. Sinfield mester biztosan jót akart, de az eredeti olasz változatok jobbak, mint az angolosítottak. A Chocolate Kings-től kezdve kommerszebb irányba változik a zenéjük, nekem innen már nem tetszik annyira.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Dörmögi nagyon köszi a francia anyagokat, abszolút ingoványos talaj volt eddig számoma. Ha van rá időd, akkor szívesen vennék további európai körutazást a prog rock vonalba (pl. olaszok :kiraly: )
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1966
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 486

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


Egy kicsit aktuálisabb téma. Nem tudom mennyire ismeritek Bátky 'BZ' Zoltánt. Ő egy eléggé hiperaktív énekes, sok helyet megfordult már, sok helyen énekel most is. Az After Crying miatt említhető itt meg, 2003-as Showt már ő énekelte fel, azóta is a zenekar tagja.
 
Egy metálosabb projektje a Wendigo tetszhalott állapotba kerül. Az okokról a honlapjukon lehet bővebben olvasni, valamint a nem megjelent friss lemezüket mp3-ban és wav-ban letölteni.
 
Igényes, nemzetközi szintű zene, mint ahogyan az előző, Let it out is az volt. Ez a zenekar ennél többet érdemel/érdemelt.
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Mit nem adnék egy Irish Coffee lp-ért, biztos jó áruk lehet.
2005-ös Rockpalast-beli koncertjük dupla LP-n elérhető:
 
http://cgi.ebay.de/IRISH-COFFEE-Live-Ro ... 439ae8d3f6

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Nemet csapat, egy lemezes, nagy kedvencem. Benne van minden mi szemem-szam na es fulem ingere: 2 Hammond orgona, fuvola, vibrafon tul az alapfelallason.Ritka lemez nagyon, meg CD lemezen is tobb mint 40 euroert lattam anno. Kivancsi vagyok az urak velemenyere:-)
 
http://www.youtube.com/watch?v=VZJNv4GN ... re=related

Nekem megvan ez a lemez (Reflections On The Future) a 2008-as Second Battle dupla LP újrakiadásban. Jó anyag. :kiraly:

Bizony nagy agyu! Nekem is a mostani Second Battle kiadas van meg, leven 900 euro az eredeti belole, es volt is a lemezjatszomon olyan...igen korrektul sikeredett az utankiadasa, raadasul dupla is, amig az eredeti az egy lemezes.
Akkor amit emlitettem meg masi kedvencem az egylemezes prog csapatok kozul a Pazop:
 
http://www.youtube.com/watch?v=bHc0IgToFUU
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


Na, hogy mi is az igazan progressive, tul a Traffic-en ami valoban egy hangulatos, Jazz-es Psychedelic elemeket maganak tudhato banda, ezt hallgassa meg aki netan nem ismerne!
Nemet csapat, egy lemezes, nagy kedvencem. Benne van minden mi szemem-szam na es fulem ingere: 2 Hammond orgona, fuvola, vibrafon tul az alapfelallason.
Ritka lemez nagyon, meg CD lemezen is tobb mint 40 euroert lattam anno. Kivancsi vagyok az urak velemenyere:-)
 
http://www.youtube.com/watch?v=VZJNv4GN ... re=related

Jó kis fincsi muzsikának tűnik! :foto: És ami hiányzik a legtöbb újabb bandából, a hetvenes évek szelleme, az itt jelen van! :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Nemet csapat, egy lemezes, nagy kedvencem. Benne van minden mi szemem-szam na es fulem ingere: 2 Hammond orgona, fuvola, vibrafon tul az alapfelallason.Ritka lemez nagyon, meg CD lemezen is tobb mint 40 euroert lattam anno. Kivancsi vagyok az urak velemenyere:-)
 
http://www.youtube.com/watch?v=VZJNv4GN ... re=related

Nekem megvan ez a lemez (Reflections On The Future) a 2008-as Second Battle dupla LP újrakiadásban. Jó anyag. :kiraly:

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


:foto: ja psychodelic ..pláne a Mr.Fantasy amire most váltottam,ezzel szoktam kiidegelni a hajendrenszreseket .. 
..az igazi prog rockhoz,sztem "puhák"..hol van egy "No face,no name, no number" egy "Hocus/Pocus"-hoz vagy "Sylvia"-hoz :kiraly:

Lehet, hogy rájöttem, miért prog a Traffic? Talán attól, hogy Winwood olykor hamisan énekel? Vagy attól inkább psych lenne?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Most hallgattam meg a Gentle Gianttől a 'The Missing Piece' lemezt. Nem fogtam padlót, de nem rossz.
Az a lemezuk mar nem az a Giant, mondhatni jellegtelen. Hallgasd meg az Aquiring the taste-et, vagy az Octopus-t, garantalt kiutes!

Na, hogy mi is az igazan progressive, tul a Traffic-en ami valoban egy hangulatos, Jazz-es Psychedelic elemeket maganak tudhato banda, ezt hallgassa meg aki netan nem ismerne!
Nemet csapat, egy lemezes, nagy kedvencem. Benne van minden mi szemem-szam na es fulem ingere: 2 Hammond orgona, fuvola, vibrafon tul az alapfelallason.
Ritka lemez nagyon, meg CD lemezen is tobb mint 40 euroert lattam anno. Kivancsi vagyok az urak velemenyere:-)
 
http://www.youtube.com/watch?v=VZJNv4GN ... re=related
"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
LaurensHammond
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 398
Csatlakozott: 2008.12.27., szomb. 22:04
Értékelés: 20

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: LaurensHammond »


Most hallgattam meg a Gentle Gianttől a 'The Missing Piece' lemezt. Nem fogtam padlót, de nem rossz.
Az a lemezuk mar nem az a Giant, mondhatni jellegtelen. Hallgasd meg az Aquiring the taste-et, vagy az Octopus-t, garantalt kiutes!

"music is the best"
Frank Zappa

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


mindenesetre még maga JBMS booklet ben sem emlitenek prog.rock-ot,olyan van hogy"..as a pivotal statement in late 60s British rock music"..vlmi folk is meg van emlitve :kiraly:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva
Van ám ilyen is:
"Early Traffic is experimental and inventive psychedelic pop." :foto: "Evolves to incorporate folk and jazz influences with progressive elements."

ja psychodelic ..pláne a Mr.Fantasy amire most váltottam,ezzel szoktam kiidegelni a hajendrenszreseket ..
 
..az igazi prog rockhoz,sztem "puhák"..hol van egy "No face,no name, no number" egy "Hocus/Pocus"-hoz vagy "Sylvia"-hoz
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


mindenesetre még maga JBMS booklet ben sem emlitenek prog.rock-ot,olyan van hogy"..as a pivotal statement in late 60s British rock music"..vlmi folk is meg van emlitve :kiraly:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva
Van ám ilyen is:
"Early Traffic is experimental and inventive psychedelic pop." :foto: "Evolves to incorporate folk and jazz influences with progressive elements."

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


:kiraly:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva,itt még a YES+ELP irányvonala(akkor) "flash"/"techno rock" 


Elp és Yes techno rock!?
 
Akkor a Black Sabbath meg szimfonikus rock.

:foto: akkor,ott az volt a neve..BS-nél már emlitve lett a heavy metal persze Ozzy is még normális volt
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


:kiraly:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva,itt még a YES+ELP irányvonala(akkor) "flash"/"techno rock" 
:foto:

Elp és Yes techno rock!?
 
Akkor a Black Sabbath meg szimfonikus rock.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide!
akkor csak azt tudom modani hogy minden prog.rock rajongó ezeket vásárolja :kiraly: ,aztán a 3-ik sör után mehet majd a headbanger a John Barleycorn-ra

Mindenesetre a GEPR-ban szerepel a Traffic, mint ahogy a Moody Blues is, aztán hogy ezekre vagy bármi más progra miért kellene hedbengelni, azt nem tudom. Bár mivel nekem is vannak Traffic lemezeim (többek között a John Barleycorn is), majd kipróbálom.

Most értem haza,felraktam épp a John Barleycorn-t úgy hogy be sem kapcsoltam a gépet ..a Freedom rider-nél tartok..majh a maga John Barleycorn(must die) számnál felteszem magamnak is a kérdést hogy mi is ez..mindenesetre még maga JBMS booklet ben sem emlitenek prog.rock-ot,olyan van hogy"..as a pivotal statement in late 60s British rock music"..vlmi folk is meg van emlitve :foto:..van egy igen régi rock encklopédiám "Illustrated NME encyclopedia of rock"('78) "rock with jazz+folk influence" van megadva,itt még a YES+ELP irányvonala(akkor) "flash"/"techno rock"
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »


És senki meg sem említi a ROXY MUSIC-ot!? Hát pedig ők sem tartoztak a kommersz, ötlettelen bandák közé!!!!
na jó, vedd úgy, h megtörtént meg a talking heads is bár szvsz egyikük sem volt progresszív rock-znkr :foto:

No de a zenei minőséget tekintve a jobb progresszív bandák mellé állítható szerintem és azért némelyik nótájuk (jó pár) progresszív rocknak nagyon is elmegy. :kiraly:

Avatar
guerciotti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 85
Csatlakozott: 2009.09.06., vas. 16:20
Értékelés: 9

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: guerciotti »

:foto: És senki meg sem említi a ROXY MUSIC-ot!? Hát pedig ők sem tartoztak a kommersz, ötlettelen bandák közé!!!! :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Most hallgattam meg a Gentle Gianttől a 'The Missing Piece' lemezt. Nem fogtam padlót, de nem rossz.
Mondjuk én nem is sorolom a legjobb lemezeik közé. Az Acquiring the Taste, a Three Friends vagy az Octopus szerintem sokkal jobbak.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: i-g »

Most hallgattam meg a Gentle Gianttől a 'The Missing Piece' lemezt. Nem fogtam padlót, de nem rossz.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide!
akkor csak azt tudom modani hogy minden prog.rock rajongó ezeket vásárolja :kiraly: ,aztán a 3-ik sör után mehet majd a headbanger a John Barleycorn-ra :foto:

Mindenesetre a GEPR-ban szerepel a Traffic, mint ahogy a Moody Blues is, aztán hogy ezekre vagy bármi más progra miért kellene hedbengelni, azt nem tudom. Bár mivel nekem is vannak Traffic lemezeim (többek között a John Barleycorn is), majd kipróbálom.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


A Traffic pedig igenis ide tartozik, hova tartozna ha nem ide!
 
akkor csak azt tudom modani hogy minden prog.rock rajongó ezeket vásárolja :kiraly: ,aztán a 3-ik sör után mehet majd a headbanger a John Barleycorn-ra :foto:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Progresszív Rock

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Most lépjünk tovább egy kicsit az időben és vessünk egy pillantást a későbbi francia zenekarokra is. Itt van rögtön a Step Ahead egyetlen lemeze 1982-ből. Francia zenészek, ír énekes. A zenéjük már erősen a neo-prog felé tendál még a Marillion első lemezének megjelenése előtt. Változatos, jól kidolgozott muzsika. Következzen most a Minimum Vital: Envol Triangles (85), Les Saisons Marines (87),
Sarabandes (90), La Source (93), Esprit d'amour (96). Nehezen besorolható, igazi francia prog, klasszikus zenei és jazz behatásokkal is, sok gitárral és billentyűvel. A korábbi lemezek főleg instrumentálisak, később az ének is megjelenik.
A következő legyen a Drama: Drama (95), Flying Over the Twenty-First Century (98). Instrumentális szimfónikus prog, viszonylag könnyen emészthető, sok gitárral és remek ritmusszekcióval. És ebben a sorozatban az utolsó: Priam: Three Distances... Irregular Signs. Komplex instrumentális muzsika kiváló zenészekkel és a gitár dominanciájával. Ritmus- és ütemváltások dögivel, páratlan hegyek, nem épp egy easy listening. Nekem nagyon bejön.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”