Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Az élő zene varázsa!

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: arzachel »

https://www.facebook.com/10006366420747 ... vfuvgxhPkl

Nagyon vicces.. :smile29: .Jó lehetett a koncert,mert ki vannak akadva a népek...
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Ott voltam tavaly ezen koncerten. Kábé ezerszer felhívták erre a figyelmet.

Amúgy pedig lenyűgöző volt. Nem torzított, pont elég hangos volt.


Alex_Aston írta:
2022.05.25., szer. 16:39
Elmegy valaki egy koncertre, majd közben a telefonját nyomkodja. Már ezért is megérdemelné, hogy ne lehessen ott. De az egyéb körülmények fényében (kommunikálva volt előre) pedig érthetetlen, mit akadékoskodik?
Minek megy az ilyen ember koncertre....?

https://index.hu/fomo/2022/05/25/lukacs ... -kidobtak/

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Üdvözletem!

Most látom, hogy legutóbbi bejegyzésem idején nem voltam túl lelkes, ill. "elvarázsolt" az élő zenétől. :D
Most viszont egy meglehetősen intenzív és jó élmény kapcsán írom ezt a néhány sort.

Carmina Burana - Budapesti Akadémiai Kórustársaság és a Budafoki Dohnányi Zenekar; MÜPA, Bartók Béla terem.
A 15. sor közepéről hallgattuk az előadást, hangosítás nem volt (a terem jellegzetességeiről fapaci itt írt néhány gondolatot: viewtopic.php?p=2785187#p2785187).

Fantasztikus volt! Nem tudok mást mondani, mint azt, hogy mindenki menjen el és hallgasson meg egy előadást élőben!
Újratervezés

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Elmegy valaki egy koncertre, majd közben a telefonját nyomkodja. Már ezért is megérdemelné, hogy ne lehessen ott. De az egyéb körülmények fényében (kommunikálva volt előre) pedig érthetetlen, mit akadékoskodik?
Minek megy az ilyen ember koncertre....?

https://index.hu/fomo/2022/05/25/lukacs ... -kidobtak/
Csak a Marantz! :-D

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Az "élő" zene varázsa?!

Üdvözletem!

Pár nappal ezelőtt volt szerencsém egy zenei előadást meghallgatni az alábbi helyen:
https://virtualtour.concertgebouw.be/kamermuziekzaal
A zene nagyon hasonlított az alábbira:
https://youtu.be/BSKmB_1-Kto

A bejegyzésem célja nem az, hogy a helyszínt, a zenekart vagy épp az élő zene varázsát népszerűsítsem, hanem az, hogy hangot adjak az előadás nyomán bennem felmerült kérdéseknek. Hogy érthetőbb legyen, mire gondolok, engedjetek meg egy rövid - a körülményeket vázoló - felvezetést!

A fenti linken virtuálisan bejárható a terem, amelyben az előadás volt. (Technikai információk az alábbi fájlban, a 14. oldaltól: https://www.concertgebouw.be/media/pdf/ ... 8_hall.pdf). Az alábbi képen pedig az elrendezést jelöltem:
Terem1.jpeg
Terem1.jpeg (96.68 KiB) Megtekintve 2157 alkalommal
Piros színnel az egyik zenész a videóban látható pengetős hangszerrel és énekkel; kékkel a többi tag, fém hangkeltő eszközökkel és vokállal; a két oldalsó fekete a hagosító eszközök (olyanok, mint a virtuális térben láthatók); a középső fekete a keverőpult; fehérrel a széksorok; zölddel én. Mikrofon közvetlenül a központi énekes előtt, illetve két oldalt a zenekar előtt, kissé távolabb.

Na és akkor a lényegről: egyrészt nem értem, egy ekkora teremben (9x14 méter), egy ekkora zenekarhoz miért kell hangosítás? A zenészek csupán néhány méterre voltak a nézőktől és a hangszereikkel olyan hangosan tudtak csörömpölni, hogy az már-már kellemetlen volt. Ráadásul én az énekest csak a bal oldali hangsugárzóból hallottam, ami egészen zavaró volt, tekintettel arra, hogy pontosan magam előtt, lent láttam (mert a földön ült), a hangja meg balról és felülről jött.
Továbbá (amennyire azt a számomra érthetetlen nyelvű felkonferálásból le tudtam szűrni, illetve a zene stílusa sugallta) ez egyfajta "spirituális, marokkói gyökerekkel rendelkező népzene" volt, amiről nehezen tudom elképzelni, hogy valaha is hangosítva szólt volna eredeti környezetében. Én úgy érzetem, a hangosítás épp elvett abból az eredetiségből, amit az jelentett volna, ha anélkül adják elő.

És a ráadás: a mögöttem ülő páros férfi tagja végig a barátnőjével beszélgetett (na jó, csak addig, amíg nem szóltam nekik). A mellettem ülő, késve érkező úr úgy rögzítette az eseményeket a telefonja kamerájával, hogy azt folyamatosan betolta az arcomba, illetve a látóterembe. Az előttem ülő néni egy laza karmozdulattal félrelökte az esemény hivatalos videósát, amikor az előtte próbált elhaladni, miközben a hölgy - szintén a mobiljával - felvételt készített. Néhányan pedig úgy gondolták, hogy a taps, amellyel a zene ütemét próbálták lekövetni, szerves és kívánatos része az előadásnak.

Élő zene - hifi: 0:1
Újratervezés

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

The 18th International Fryderyk Chopin Piano Competition, first prize-winners' concert

youtu.be/hUUX7I-7Acg
Újratervezés

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: kasumi »

Újratervezés

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: audioline »


Az élő zene varázsa...
 



.

Avatar
Freedy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009.05.12., kedd 19:50
Értékelés: 2

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Freedy »


Ha nagyon OFF lenne, akkor elnézést!
 
Néhány hete voltam Nemzeti Színházban, először. Harcsa Veronika Lámpafény koncerten voltam.
 
Általában nem vagyok megelégedve rendezvények hangosításával és úgy gondoltam, hogy "Na, majd Nemzeti Színházban biztosan nagyon jó lesz, végre egy hely, ahol minden a helyén lesz".
 
Sajnos nem így lett. Nem voltam életemben túl sok élőzenei előadáson, de ez remélem változni fog a közeljövőben, miután egy kisvárosból Budapestre költöztem.
 
Az első probléma az volt, hogy idióta módon a 4. sorba foglaltam helyet, valamiért azt hittem, hogy az első sor nem közvetlenül a színpadtól kezdődik, na mindegy, akkor is túl közel lettem volna a hangfalakhoz.
 
Észrevételek:
 
-Kulka János mikrofonján természetellenesen nagy volt a mélyhangkiemelés(műsor közepe-vége felé javult a helyzet)
-nagybőgő szintén természetellesen erőteljes volt
-egy-egy összetettebb zenei résznél, amikor szinte az összes hangszer "munkába lépett" pl zongora elveszett a háttérben. Ha nem ismertem volna jól az albumot, akkor szerintem észre se vettem volna egy-egy hangszert, hogy ott van...
 
 
Nekem lennének irreális elvárásaim egy hangosítással kapcsolatban, vagy akármerre járok, szerencsétlenül állítják be a rendszert, vagy esetleg egyszerűen szar ízlésem/hallásom van?
 
Esetleg ha valamelyikőtök volt pont ezen a koncerten, legyen szíves írjon néhány sort, hogy szerinte milyen volt a hangosítás, hogy tetszett neki a koncert.
 
Budapestre nem tudtam sajnos magammal vinni az itthoni rendszeremet, budapesti albérletbe majd egy AKG K550 vásárlását tervezem.
Itthon Lupus S dac + CAV DPA880A + HTA-30 DIY erősítő kombinációt használok, ami persze egész jó rendszer(leglaábbis szerintem), de elvártam volna, hogy egy nemzeti színház hangosítása, ahol profi emberek állítják be a rendszert az adott műsorhoz, leszólja az én kis rendszeremet.
 
Amúgy a koncert nagyon tetszett, nagyon szeretem Harcsa Veronikát, de a hangosítás számomra nem volt a helyén... Még korábban, október végén A38 hajón voltam BinJip koncerten(szintén Harcsa Veronika az énekes) és ott mégkevésbé voltam megelégedve a hangosítással... Mivel álló koncert volt, ott könnyebben tudtam helyezkedni, de ennek ellenére az énekhangot mindenhol nagyon elnyomottnak éreztem, a basszus uralta a zenét...

Avatar
geller
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.01.20., szomb. 11:07
Értékelés: 39

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: geller »


Jó néhány évvel ezelőtt hallotam élőben egy szuper triót, akik már sajnos soha többet ne tudnak összeállni...
 
Szakcsi-Babos-Jinda
 
A koncert szenzációs volt, a szomorú csak az volt a dolgban végigtekintve a nézőszámon: ennyire nem kell az igényes zene?
Forrás:OPPO BDP-93(NuForce upgrade) Denon DCD 1450AR / Nakamichi CDP-2E
DAC : S.M.S.L D300 Erősítő : Copland CSA28 Mozi  Emotiva UMC-200/Emotiva UPA-700
Front/sztereó: ELAC FS 68.2 Center: ELAC CC 61.2 Surround: Monitor Audio M4 Sub:Mission
Kábelek:  Valhalla/Audioquest/Furutech

alfaati

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Hello Mindenkinek!
 
2012 December 9.
 
 
A Galéria részen a koncertek topikba már beraktam, de igazából itt a helye:
 
HAVASI BALÁZS valószinuleg a legnagyobb megmozdulásra készul ami az elmúlt években volt Magyarországon.
 
Kozel száz megszólaltatott hangszer, vokalisták, opera énekes, Japán dobosok, Rock dobos, stb egy szinpadon és persze maga Havasi Balázs!
 
Pár napja pedig eldolt, hogy Brian Burke fogja megtervezni és lebonyolítani a látványt, a képet a zenéhez.
 
Pejtsik Péterrol is illene szólni aki nem kisebb tálentum mint Balázs, nos Pejtsik Péter vezényel és játszik szólókat majd.
 
http://www.youtube.com/watch?v=k-LUGRjRZHk
 
a videó elején a hegedu szóló Pejtsik Péteré
 
http://www.youtube.com/watch?v=nKBYgxqJogU

Vendég

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...és a Balázst honnan ismered? Tán tanítod?


Áh, dehogy... régi cimbora.

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Acus »



Csak nem egy pécsi zenekar? A doboknál Krommer Balázs... A többieket csak látásból ismerem. Ha tetszett, rá lehet keresni az AnySwingre is.


 
...és a Balázst honnan ismered? Tán tanítod?

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: pampickton »



Örülök, hogy végre vannak ilyenek.
A múltkori látogatásunk alkalmával alattomos -és 2dl bort meghaladó ideig tartó- metánszivárgás fogadott a helyen, remélem ezt azóta sikerült orvosolniuk, lévén hogy Vác első romkocsma címe rang, azt ki kell érdemelniük.
 
Végig bossa ment?


Nem csak bossa ment...jazz standard-ek egyéni szájíz szerint. Izléses muzsika volt tehetséges fiataloktól. Plussz jól állt a zenének a szűkös kocsmahangulat, és itt a szűköst komolyan kell venni...nem ennyi emberre tervezték a helyet! Reménykedhetnék benne, hogy egy piaci rést töltött be vácon ez a zene, de szerintem csak az újhely/menő/péntekeste szerencsés egyvelegének volt köszönhető az érdeklődés. Bár nem lenne rossz, ha lenne folytatása

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Kellemes meglepetés a váci szimplavé-ben, hasonlóan szűkös, családias hangulatban.


Örülök, hogy végre vannak ilyenek.
A múltkori látogatásunk alkalmával alattomos -és 2dl bort meghaladó ideig tartó- metánszivárgás fogadott a helyen, remélem ezt azóta sikerült orvosolniuk, lévén hogy Vác első romkocsma címe rang, azt ki kell érdemelniük.
 
Végig bossa ment?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Acus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 331
Csatlakozott: 2009.02.20., pén. 18:40
Értékelés: 29

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Acus »

Ebben formában még csak egyszer volt alkalmam hallani, IH Metronóm évadzáró koncertjén. Nekem nagyon nagyon tetszett, nagyon tehetséges srácok. Több koncertjük is lehetne

Vendég

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kellemes meglepetés a váci szimplavé-ben, hasonlóan szűkös, családias hangulatban.
http://www.youtube.com/watch?v=4zIZkU7x ... re=related


Csak nem egy pécsi zenekar? A doboknál Krommer Balázs... A többieket csak látásból ismerem. Ha tetszett, rá lehet keresni az AnySwingre is.

Avatar
pampickton
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2010.01.26., kedd 09:22
Értékelés: 7

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: pampickton »


Kellemes meglepetés a váci szimplavé-ben, hasonlóan szűkös, családias hangulatban.
http://www.youtube.com/watch?v=4zIZkU7x ... re=related

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Azt hiszem 2005-ben, Phil Collins koncertje után közvetlenül, volt szerencsém egy légtérben tartózkodni Michel Colin hangmérnökkel, aki éppen dühösen magyarázta - ő még ilyen rosszul hangosítható rendezvényhelyszínen nem volt, s többet ide be sem teszi a lábát...
Ismerőseim szerint az volt az egyik legjobban hangosított koncert az Arénában azóta is.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: earforce »



Most jöttem Sade koncertről, még mindig a hatása alatt vagyok. Be is tettem itthon a Lovers live DVD-t, most az szól. A koncerten a régi nagy slágereket és az újakat egyaránt hallhattuk, az énekesnő hangja mit sem változott, a zenekar is hozta a régi formáját. Egyedül a hangosítás zavart egy kicsit engem, és úgy láttam, Sadét is párszor. A hangulat kitűnő volt, a Papp László aréna majd' dugig volt.
Sade ismét elbűvölt, úgy, mint már sokszor itthon, de most élő valóságában, bizsergetően, tőlem 10 méterre...


Kár hogy nem voltam.
Azért Sade-t rosszul hangosítani ilyen jegyárak mellet több mint idegőrlő lehetett
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
jgabesz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 219
Csatlakozott: 2009.07.18., szomb. 17:25
Értékelés: 205

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: jgabesz »



Most jöttem Sade koncertről, még mindig a hatása alatt vagyok. Be is tettem itthon a Lovers live DVD-t, most az szól. A koncerten a régi nagy slágereket és az újakat egyaránt hallhattuk, az énekesnő hangja mit sem változott, a zenekar is hozta a régi formáját. Egyedül a hangosítás zavart egy kicsit engem, és úgy láttam, Sadét is párszor. A hangulat kitűnő volt, a Papp László aréna majd' dugig volt.
Sade ismét elbűvölt, úgy, mint már sokszor itthon, de most élő valóságában, bizsergetően, tőlem 10 méterre...


 
 
Egyetértek, Sade fantasztikus volt, a hangosításért felelős embert pedig két lábbal rúgnám ki mert nem ért a szakmájához... ha értene. nem így szólt volna a koncert.

Avatar
pi61
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2007.12.13., csüt. 07:15
Értékelés: 32

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: pi61 »


Most jöttem Sade koncertről, még mindig a hatása alatt vagyok. Be is tettem itthon a Lovers live DVD-t, most az szól. A koncerten a régi nagy slágereket és az újakat egyaránt hallhattuk, az énekesnő hangja mit sem változott, a zenekar is hozta a régi formáját. Egyedül a hangosítás zavart egy kicsit engem, és úgy láttam, Sadét is párszor. A hangulat kitűnő volt, a Papp László aréna majd' dugig volt.
Sade ismét elbűvölt, úgy, mint már sokszor itthon, de most élő valóságában, bizsergetően, tőlem 10 méterre...

Avatar
kentaur
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 19:46
Értékelés: 19

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: kentaur »

ott a helyem

alfaati

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu 
2010. december 7. 19 óra Debrecen, Kölcsey Központ

ez jol hangzik!

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Az élő zene varázsa!

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Jan Garbarek Group feat Trilok Gurtu
 
2010. december 7. 19 óra Debrecen, Kölcsey Központ
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”