Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektronikus zenék

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



De akkor "más előadók" honnan merítenek ötletet? Hoppá!


Ezt hívják hagyománynak. Annak a megreformálását pedig kreativitásnak. Ezt leginkább egy hasonlattal tudom érzékeltetni: a fáról ugye amióta a világ a világ az alma lefelé esik - mégis egy ember kezdett el gondolkodni rajtam, hogy vajon miért? Ez volt Newton. A drum and bass ritmust már Jimmy Hendrix dobosa is leütötte, dokumentálva van, utána lehet nézni (hallgatni). Zenei formanyelvvé hivatalosan Goldie első lemezén vált, nem hivatalosan meg David Bowie Earthling című lemezén, amelyen Goldie szintén részt vett, mert előtte egy filmben közösen szerepeltek, aminek a zenéjét is közösen csinálták. Na akkor most ki találta fel a drum and basst? Jimmy Hendrix dobosa, Goldie, vagy David Bowie? Minden bizonnyal mindannyian és egyikük sem. Ilyen a fejlődés, lehet rajta agyalni, és történetileg határköveket kijelölni, de nincs értelme.

Avatar
maes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.12.21., kedd 14:19
Értékelés: 0

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: maes »



Hát, máshonnan nem tud, csak más előadóktól.


 
De akkor "más előadók" honnan merítenek ötletet? Hoppá!

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »


Hát, máshonnan nem tud, csak más előadóktól. De én ettől nem félnék, színvonalat és tehetséget nem lehet lopni, maximum ötletet, de azzal meg semmire nem megy, a zenéje nem lesz jobb tőle, sőt, pont ellenkezőleg, igen hamar kiderül, hogy honnan van az alapanyag, és akkor többet veszít, mint amit megnyerhet(ett volna) vele.
 
Ma már az újdonságot többnyire a hangzásban fogod megtalálni, apró nüanszokban, kis módosításokban, újragondolásokban, sok újat már nem tudnak kitalálni, kifogytak a lehetőségek. És egyébként is, nem hiszek a líneáris fejlődésben, körforgás van, rotáció és egyre gyakoribb paradigmaváltások, hangsúlyeltolódásokkal.

Avatar
maes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.12.21., kedd 14:19
Értékelés: 0

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: maes »



Persze, hogy nem csak az számít. Ha csupán erről lenne szó, nem gyűjteném a régi lemezeket. Kérdés, hogy ki mit keres a zenében vagy mit szeretne tőle kapni. Én szeretem, ha egy zene nem csak önmagában ál meg, hanem több annál, mondjuk elér egy bizonyos művészi színvonalat, és mondjuk képes is valamit mondani. Az elektronikus illetve minden zene szerintem akkor jó, ha a korról is közöl valamit, amelyben született, ilyen formában értettem az innovatívot. Tehát mondjuk 2010-2011 körül ne olyan hangzással álljon elő, amit 2000 környékén használtak monjuk a drum and bassban, hanem igenis vegye a fáradtságot és halgassa meg, hogy a mostani kurrens előadók éppen hol is taratnak. Ha elég tehetséges, akkor képes lesz egyedivé tenni, a saját képére formálni az adott zenei matériát, ah nem, akkor óhatatlanul is "utánérzés" fog születni. Ezzel szerintem semmi újat nem mondtam, ez minden művészeti ágban így működik. Nézd meg, még az olyan öreg, szétkúrt pinájú matuzsálemek is megpróbálkoznak újjal, mint Madonna. Vagy David Gilmour, aki idén az Orb-bal csinált egy drown ambient albumot. Szép is lett volna, ha kijön még egyszer a La Isla Bonita, vagy a The Wall II.


 
 
Ezzel nagyjából egyet is értek, de azzal már nem, hogy más előadók zenéiből merítsen ötletet. Az újítások nem így keletkeznek.
 
 
Phaeleh valóban egy üde színfolt a szcénában, mint ahogy Nosaj Thing is. Ha már ilyenek... Clubroot mond valamit?
http://www.youtube.com/watch?v=ghdNXdQxEFg
 
 
Tomi:
Ezek szerint egyet értünk ebben.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Én pont 2000-ben csöppentem bele.... Való igaz, hogy Ed Rush&Optical vagy Bad Company, Matrix akkori hangzást soha nem lehet visszahozni. Ez így van rendjén szerintem. Persze az akkori kor lemezeit is imádom a mai napig. Sőt már a Liquid sem a régi. Ezt jól látod. Furcsa pl. egy pár éves Nu:Tone albumot az újabb zenéikhez hasonlítani. Abban is igazad van, hogy a Hospital kiadó régebben nagyon sok újat tudott mutatni ami már kicsit elkezdett süllyedni. Talán a London Elektricity-kor voltak a csúcson. Nálam... Most meg nagyon a trend fele hajlanak.
Viszont idén is tudtak újat mutatni. Igaz nem annyit amennyit szeretnék Tőlük. Mindenkihez szeretnének már szólni nem csak egy kis szeletnek. A Metalheadz kiadós mondatodra igent kell mondanom. Calibre pedig minden albumán találok kedvemre valót.. A régebbi dallamos liquidfunk dolgaival sincsenek gondjaim. Bár halad a korral ő is ez tény... Hál isten ez mindenkire igaz szinte... Jelenleg nehezebb számomra tetsző zenét találni a műfajon belül.. Bár a nehézség minden évben nő.. Keresni kutatni kell, de megéri!


Pedig van bőven, csak rohadtul felgyorsultak a dolgok. Illetve nyitni kell az új, elsőre furcsa dolgok felé is. Például adj egy kis időt a Re: Call-nak, és meglátod, rá fogsz érezni. Ajánlás következik, hogy könnyítsem a helyzetet: http://www.drumandbass.hu/cikk.php3?cid=1162
De mondjuk, ha a lentebbi bejegyzésemben felsoroltak közül meghallgatod a Scuba-t vagy mondjuk az ASC-t akkor kb azt a minőséget fogod hallani, mint amit Cali tud, csak up to date lesz. Annyit még, hogy sokat kell lemezboltba járni, mert ott hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatsz, akik sok mindent ajánlhatnak, én is így csinálom. Mondjuk nekem könnyebb, mert sok hazai dj-t meg zenészt ismerek, így első kézből kapom az infót, de nem nyalom tovább a saját seggem.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Ulrich Schnauss valóban nagyon kellemes, de borzasztóan szól. A reissue már egy fokkal jobb.
 
 
realfidelity:
Érdekes, hogy neked az számít egy zenénél, hogy az mennyire "innovatív".


Persze, hogy nem csak az számít. Ha csupán erről lenne szó, nem gyűjteném a régi lemezeket. Kérdés, hogy ki mit keres a zenében vagy mit szeretne tőle kapni. Én szeretem, ha egy zene nem csak önmagában ál meg, hanem több annál, mondjuk elér egy bizonyos művészi színvonalat, és mondjuk képes is valamit mondani. Az elektronikus illetve minden zene szerintem akkor jó, ha a korról is közöl valamit, amelyben született, ilyen formában értettem az innovatívot. Tehát mondjuk 2010-2011 körül ne olyan hangzással álljon elő, amit 2000 környékén használtak monjuk a drum and bassban, hanem igenis vegye a fáradtságot és halgassa meg, hogy a mostani kurrens előadók éppen hol is taratnak. Ha elég tehetséges, akkor képes lesz egyedivé tenni, a saját képére formálni az adott zenei matériát, ah nem, akkor óhatatlanul is "utánérzés" fog születni. Ezzel szerintem semmi újat nem mondtam, ez minden művészeti ágban így működik. Nézd meg, még az olyan öreg, szétkúrt pinájú matuzsálemek is megpróbálkoznak újjal, mint Madonna. Vagy David Gilmour, aki idén az Orb-bal csinált egy drown ambient albumot. Szép is lett volna, ha kijön még egyszer a La Isla Bonita, vagy a The Wall II.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ha ez a francia Air duó akar lenni, akkor ég és föld stílusában. Hangszerelésről, dallamszerkezetről nem is beszélve.


OK
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Tomi »




 
Ne viccelj már.


 
 
Ha ez a francia Air duó akar lenni, akkor ég és föld stílusában. Hangszerelésről, dallamszerkezetről nem is beszélve.
potatomelon.wordpress.com

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nincs azzal a Re: Call-lel semmi baj, csak annyi, hogy nem drum and bass. Egyébként nekem meggyőződésem, hogy az a fajta drum and bass, ami a 2000-es években volt a csúcsán, már nem fog visszajönni. Egyszerűen kimúlt az a hangzás. Egyre inkább azt látom, hallom, hogy a minimal és a dubstep irányvonal lesz mérvadó, és az új tehetségek is onnan jönnek. Nem véletlen, hogy a drum and bass egyik oszlopának számító Metalheadz-en jött ki a Re: Call és tulajdonképpen egyetlen szorosan vett d'n'b számot sem tartalmaz. Nyitni kell az új dolgok felé. Hospital-t már nagyon rég óta nem hallgatok, évek óta semmilyen innovatív dolgot nem adtak ki. Ugyanebből a megfontolásból Calibrének is a minimal dolgai tetszenek jobban, a dallamos, liquid cuccaiból pont két albumnyi elég volt.


 
Én pont 2000-ben csöppentem bele.... Való igaz, hogy Ed Rush&Optical vagy Bad Company, Matrix akkori hangzást soha nem lehet visszahozni. Ez így van rendjén szerintem. Persze az akkori kor lemezeit is imádom a mai napig. Sőt már a Liquid sem a régi. Ezt jól látod. Furcsa pl. egy pár éves Nu:Tone albumot az újabb zenéikhez hasonlítani. Abban is igazad van, hogy a Hospital kiadó régebben nagyon sok újat tudott mutatni ami már kicsit elkezdett süllyedni. Talán a London Elektricity-kor voltak a csúcson. Nálam... Most meg nagyon a trend fele hajlanak.
Viszont idén is tudtak újat mutatni. Igaz nem annyit amennyit szeretnék Tőlük. Mindenkihez szeretnének már szólni nem csak egy kis szeletnek. A Metalheadz kiadós mondatodra igent kell mondanom. Calibre pedig minden albumán találok kedvemre valót.. A régebbi dallamos liquidfunk dolgaival sincsenek gondjaim. Bár halad a korral ő is ez tény... Hál isten ez mindenkire igaz szinte... Jelenleg nehezebb számomra tetsző zenét találni a műfajon belül.. Bár a nehézség minden évben nő.. Keresni kutatni kell, de megéri!

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »


krill.minima - nautica
 
http://www.youtube.com/watch?v=q_0hA9P3bQ0
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
maes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.12.21., kedd 14:19
Értékelés: 0

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: maes »



AIR-re hajaz, de nem éri el azt a szintet.


 

 
Ne viccelj már.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Ajánlom:
 





AIR-re hajaz, de nem éri el azt a szintet.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
maes
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.12.21., kedd 14:19
Értékelés: 0

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: maes »



Ajánlom:
 





 
Ulrich Schnauss valóban nagyon kellemes, de borzasztóan szól. A reissue már egy fokkal jobb.
 
 
realfidelity:
Érdekes, hogy neked az számít egy zenénél, hogy az mennyire "innovatív".

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »


Ja és hogy ne csak pofázzak:
Moritz Von Oswald Trio.
Az ugyan tavaly előtti, de csináltak egy re: composed lemezt Carl Craig-gel, ami a Deutsche Gramofonnál jött ki. Igen a hatvan éves komolyzenei kiadónál.
Egyébként, ha már itt tartunk, szerintem a Laurent Garnier-Bugge Weseltoft-Philippe Nadaud-Benjamin Rippert lemez: Public Out Burst is jól sikerült. És nem annyira tré, mint a Jazzland records est idén összel a MüPa-ban.

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Van, azért rendesen. Bár Noisia más tészta. Nem az én világom volt eddig.
Idei albumuk (Split The Atom) bombajó lett viszont.
 
Calibre új albuma viszont varázslatos lett! (Ritkán okoz csalódást mondjuk)
 
Ízelítő
http://www.youtube.com/watch?v=x_72n0MImCs
http://www.youtube.com/watch?v=AFSebOAztYo
http://www.youtube.com/watch?v=0NLrpFg0 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=wFfdAcvE ... re=related
 
Beszélhetünk az új Klute albumról (Music For Prophet) is. Első osztályú az is.
Ott van Random Movement (Lucky Guess) album. Az is jó lett.
Év csalódása Commix egyértelműen... Re Call To Mind A sima Re Callt imádom.
Zero Tolerance Fabric 52 mix is emészthető.. Sőt Netsky, Kabui és Alaska is hallgatható albummal állt elő ebben az évben. Ja és nyamm Hospital mix 8....
Sajnos idén nem tudtam mélyebben követni az eseményeket és az újabb tehetségeket, mint az előző években. Egy biztos idén is rengeteg zene látott napvilágot. Jó és rosszak egyaránt. Nem volt ez olyan rossz. Már amit én elcsíptem idén a szcénából...


Nincs azzal a Re: Call-lel semmi baj, csak annyi, hogy nem drum and bass. Egyébként nekem meggyőződésem, hogy az a fajta drum and bass, ami a 2000-es években volt a csúcsán, már nem fog visszajönni. Egyszerűen kimúlt az a hangzás. Egyre inkább azt látom, hallom, hogy a minimal és a dubstep irányvonal lesz mérvadó, és az új tehetségek is onnan jönnek. Nem véletlen, hogy a drum and bass egyik oszlopának számító Metalheadz-en jött ki a Re: Call és tulajdonképpen egyetlen szorosan vett d'n'b számot sem tartalmaz. Nyitni kell az új dolgok felé. Hospital-t már nagyon rég óta nem hallgatok, évek óta semmilyen innovatív dolgot nem adtak ki. Ugyanebből a megfontolásból Calibrének is a minimal dolgai tetszenek jobban, a dallamos, liquid cuccaiból pont két albumnyi elég volt.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »

.

Vendég

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Vendég »



újra vannak értékelhető drámendbézek is !
 
még
 
és méég


 
Van, azért rendesen. Bár Noisia más tészta. Nem az én világom volt eddig.
Idei albumuk (Split The Atom) bombajó lett viszont.
 
Calibre új albuma viszont varázslatos lett! (Ritkán okoz csalódást mondjuk)
 
Ízelítő
http://www.youtube.com/watch?v=x_72n0MImCs
http://www.youtube.com/watch?v=AFSebOAztYo
http://www.youtube.com/watch?v=0NLrpFg0 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=wFfdAcvE ... re=related
 
Beszélhetünk az új Klute albumról (Music For Prophet) is. Első osztályú az is.
Ott van Random Movement (Lucky Guess) album. Az is jó lett.
Év csalódása Commix egyértelműen... Re Call To Mind A sima Re Callt imádom.
Zero Tolerance Fabric 52 mix is emészthető.. Sőt Netsky, Kabui és Alaska is hallgatható albummal állt elő ebben az évben. Ja és nyamm Hospital mix 8....
Sajnos idén nem tudtam mélyebben követni az eseményeket és az újabb tehetségeket, mint az előző években. Egy biztos idén is rengeteg zene látott napvilágot. Jó és rosszak egyaránt. Nem volt ez olyan rossz. Már amit én elcsíptem idén a szcénából...

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: Tomi »


Ajánlom:
 



potatomelon.wordpress.com

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »


újra vannak értékelhető drámendbézek is !
 
még
 
és méég
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »


sometimes...both of us sixteen...old school waves...you understand me.
Így kell ezt csinálni.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Éljen a kísérleti muzsika!


Murcof, Truffaz, Singh - Live At Miles Davis Hall, Montreux Jazz Festival, 2006 (p. 2)
http://www.youtube.com/watch?v=cX9LvEsk ... re=related
 
Bernier Messier - La chambre des machines (Partie 1&2) - Les Sessions Bande à part
http://www.youtube.com/watch?v=QqmwvGpg ... r_embedded
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



Éljen a kísérleti muzsika!


Éljen! http://www.youtube.com/watch?v=qWX3ZA7Gziw
Hamarosan lesz év lemezei lista is, majd összeszedetem az arcokkal, miket rockoltak idén. Addig is ide kötelező eljönni, Palkónak új lemeze lesz/van: http://www.a38.hu/?p=programok&id=2337

Avatar
realfidelity
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2010.07.23., pén. 11:32
Értékelés: 33

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: realfidelity »



persze.
a lányosgitárszerűkre hamar rá lehet unni


Ja, egyetértek, de azért ezt ne próbáld meg elmagyarázni a többségnek. Hamar megunnád a fejed a falba verni.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: earforce »



Most látom - és örömmel látom -, hogy a gagyi hifis zenék mellett vannak még olyanok, akik eljutnak az elektronikus tánczenéig és vissza.


 
persze.
a lányosgitárszerűkre hamar rá lehet unni
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 412

Elektronikus zenék

Hozzászólás Szerző: venomer »

Éljen a kísérleti muzsika!

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”