Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

A jelenkor befutott slágerei

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Off:
Fapaci, jól sejtem hogy te basszusgitározol? Én is gyakorolgatok egy Washburn Taurus T14-esen.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Off:
A ritmus értéke nem más, mint egy adott hang - vagy szünet - hossza, időtartama. Ahhoz tehát, hogy a hangokat és szüneteket egyszerre osztályozhassuk hosszúság szerint, először magát az időt kell felosztanunk. Az idő adott hosszúságú, egyforma periódusokra való felosztása a metrum. A hangok és szünetekés szünetek hosszúságát eztán az alapján határozzuk meg, hogy azok e metrum szerint hány (vagy hányad) ütésen át tartanak. A metrum sebssége relatív. Mértékegysége a milliszekundum, vagybpm, bit per minute, vagyis ütés per perc. Utóbbi elterjedtebb. Könnyen kiszámítható, hogy a 60 bpm-es tempó az egymást követő másodpercek sebességének felel meg, hiszen hatvan másodperc ad ki egy percet.
A metrum szerinti bizonyos számú leütés ad ki egy ütemet. Hogy pontosan mennyi ütés egy ütem, azt a kottában a lejegyzett zenemű elején (módosított ütem esetén annak elején) található törtszám, az úgynevezett ütemmuttaó adja meg. Ennek számlálója határozza meg az ütemet kiadó ütések mennyiségét, nevezője pedig a metrum felosztását. Tehát, ha például az ütemmutató 4/4, az azt jelenti, hogy a metrum az egész hang hosszúságának egynegyedeit üti, és négy darab negyedes ütésből áll az ütem.
 
Idézet Szendőfi Balázs: Basszusgitár iskola 1. könyvéből
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Azt nem írom, hogy sok munka van e benne, mert ezer olyan sláger született, amibe hát nem tolong az 5/4, sőt, ezekből soha nem lesz sláger
Stingnek volt néhány slágere, ami nem 4/4-es ritmus.

Mi az a 4/4, meg ilyesmik?

http://apocalypse.rulez.org/kozos/Zenee ... 2007-02-20
 
Itt a négy negyed kifejezést keresd, a pop zenék nagy részének ez az alapja, mert talán a legtermészetesebb ritmus, amit nagyon könnyű befogadni. Minden zenetanulmányt kezdő emberke is ezzel kezd, mert annyira fakad az ember lényéből valahogyan ez a ritmusképlet.
 






Remélem így már minden rendben.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Miért hányszor került itt a fórumon szóba? Minden héten vagy mi? 
Rákerestem és nem találtam, mondjuk nagyon sok találat volt (40 oldal), de egyik se ez.
Linkeld akkor be légyszi, ha már szóbakerült:)

Nem tudom, hogy felmerült-e itt, de gondolom errefelé tisztában vannak vele általában.
 
Link, ha tényleg komoly a kérdés:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Hangs%C3%BAly_%28zene%29
 
 
______________________
 
ON:
 

Na ezt így látva, már nyúltam a pengéért.

Köszi, de ettől sokkal okosabb nem lettem. Van szimetrikus, aszimetrikus, van amelyik hangsúlyos, stb. De ettől nem tudom mik ezek, vagy miért jelentőebb a slágereknéls a 4/4 az 5/4 helyett.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Link, ha tényleg komoly a kérdés:http://hu.wikipedia.org/wiki/Hangs%C3%BAly_%28zene%29

Ez úgy hülyeség, ahogy van.

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért hányszor került itt a fórumon szóba? Minden héten vagy mi? 
Rákerestem és nem találtam, mondjuk nagyon sok találat volt (40 oldal), de egyik se ez.
Linkeld akkor be légyszi, ha már szóbakerült:)

Nem tudom, hogy felmerült-e itt, de gondolom errefelé tisztában vannak vele általában.
 
Link, ha tényleg komoly a kérdés:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Hangs%C3%BAly_%28zene%29
 
 
______________________
 
ON:
 

Na ezt így látva, már nyúltam a pengéért.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Mathias »


OFFTOPIC:


Mi az a 4/4, meg ilyesmik?
Elnézvén a kérdést és a regisztrációd idejét, egy pillanatra azt hittem, hogy április elseje van.


Miért hányszor került itt a fórumon szóba? Minden héten vagy mi?
 
Rákerestem és nem találtam, mondjuk nagyon sok találat volt (40 oldal), de egyik se ez.
Linkeld akkor be légyszi, ha már szóbakerült:)

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


Mi az a 4/4, meg ilyesmik?
Elnézvén a kérdést és a regisztrációd idejét, egy pillanatra azt hittem, hogy április elseje van.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Azt nem írom, hogy sok munka van e benne, mert ezer olyan sláger született, amibe hát nem tolong az 5/4, sőt, ezekből soha nem lesz sláger
Stingnek volt néhány slágere, ami nem 4/4-es ritmus.

Mi az a 4/4, meg ilyesmik?

ti ti ti ti

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Azt nem írom, hogy sok munka van e benne, mert ezer olyan sláger született, amibe hát nem tolong az 5/4, sőt, ezekből soha nem lesz sláger
Stingnek volt néhány slágere, ami nem 4/4-es ritmus.

Mi az a 4/4, meg ilyesmik?

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


" rámmá-rámmámámmá gá-gá-ullálááá " 

Menj má', egyből beugrott, és most ez szól a fejemben.



Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


system-ben a rengeteg érdekes téma bevitele a durva zenei alapokba az újdonságilyen jellegű muzsikát előttük senki nem tolt
persze van benne:
népzene(örmények-innét az érdekes dallamvilág)
metal, néhol punk-os, hc-s dolgokkal keverve, de az egész annyira jellegzetes, hogy ilyen zenét senki nem tol jelen pillanatban, az énekes szólóalbuma egyedül systemes zene, de neki joga van hozzá
ez olyan, mint a faith no more: ilyen zenét senki nem játszik úgy ahogy ők, és nem is fog tudni sztem
na de ezek itt már off dolgok

Nem azt köszönöm, hogy megvédted a véleményem, hanem azt, hogy a te sokkal szélesebb látókörűséged is azt mondta, hogy a System of a Down újat tudott nyújtani a zeneiség történelmében. Tudom, hogy én ezt túlságosan bizonytalanul és kevésbé artikuláltam fogalmaztam meg, de mégis úgy érzem hogy korszakalkotó zenekar, talán egy kicsit a Prodigy-hez is tudnám hasonlítani a magam részéről.
 
Szerintem igenis van új a nap alatt, még ha nem is annyira könnyű megtalálni ezeket a zenészeket. Régebben könnyebben megmondta a közízlés, ezért sem volt témája a topicnak a 80-as vagy a 90-es évek eleje... Ez részemről abszolút nem véletlen!!!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


" rámmá-rámmámámmá gá-gá-ullálááá "

Menj má', egyből beugrott, és most ez szól a fejemben.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Azt nem írom, hogy sok munka van e benne, mert ezer olyan sláger született, amibe hát nem tolong az 5/4, sőt, ezekből soha nem lesz sláger
Stingnek volt néhány slágere, ami nem 4/4-es ritmus.

Igaz, meg a Led Zeppelin - Moby Dick-je se az.
Közbe de, beugrott: Dave Brubeck - Take Five, az 5/4, hogy akkor mennyire volt sláger nem tudom, de ugye a topic a jelenkorról szól
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Azt nem írom, hogy sok munka van e benne, mert ezer olyan sláger született, amibe hát nem tolong az 5/4, sőt, ezekből soha nem lesz sláger
Stingnek volt néhány slágere, ami nem 4/4-es ritmus.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »


Meg igazából szerintem definiálni kéne a sláger szót. Más a sláger egy tizenévesnek, más a negyvenesnek. Édesapámnak pl. nem tudnám megmagyarázni, hogy Lady Gaga számai miért sláger, mert nek Smokie, Creedence, Deep Purple, Status Quo a sláger, valószínű az is marad És itt jön, hogy az aktuális sláger csak a fiataloké, vagy nem. Nyilván nem, befoilyásolja ki mennyire nyitott. 40-es emancipált anyuszok egy-két buliban széttombolják magukat a mai zenékre 

A sláger jelentése tudtommal közkedvelt, népszerű. Semmi köze a személyes preferenciákhoz.

Ez így van, de aki mitől lesz valami sláger adott korszakban? Jókor jó időben? Amúgy is trendi stílusban nagyot robbantani? Média rásegítés?Azt nem írom, hogy sok munka van e benne, mert ezer olyan sláger született, amibe hát nem tolong az 5/4, sőt, ezekből soha nem lesz sláger :D
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


" rámmá-rámmámámmá
gá-gá-ullálááá "

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


rock zenében a System of a Down alkotásai rengeteg új dolgot hoztak
 
Pl.? Tényleg érdekel.

Számomra alapvetően az énekes éneklési stílusa és a ritmusváltásokból fakadó falat lebontó energia volt az, ami megragadott a zenéjükben, ami minden mástól számomra mássá teszi a zenekar produkcióját.

Hát nem tudom. Az éneklése egyedi, nem hiszem hogy ez olyan dolog, ami újdonságnak számít egy műfajban, bár én nem értek ehhez. Akkor ennyi erővel minden énekes hoz új dolgot.

system-ben a rengeteg érdekes téma bevitele a durva zenei alapokba az újdonság
ilyen jellegű muzsikát előttük senki nem tolt
persze van benne:
népzene(örmények-innét az érdekes dallamvilág)
metal, néhol punk-os, hc-s dolgokkal keverve, de az egész annyira jellegzetes, hogy ilyen zenét senki nem tol jelen pillanatban, az énekes szólóalbuma egyedül systemes zene, de neki joga van hozzá
ez olyan, mint a faith no more: ilyen zenét senki nem játszik úgy ahogy ők, és nem is fog tudni sztem
na de ezek itt már off dolgok

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: merida »


Meg igazából szerintem definiálni kéne a sláger szót. Más a sláger egy tizenévesnek, más a negyvenesnek. Édesapámnak pl. nem tudnám megmagyarázni, hogy Lady Gaga számai miért sláger, mert nek Smokie, Creedence, Deep Purple, Status Quo a sláger, valószínű az is marad És itt jön, hogy az aktuális sláger csak a fiataloké, vagy nem. Nyilván nem, befoilyásolja ki mennyire nyitott. 40-es emancipált anyuszok egy-két buliban széttombolják magukat a mai zenékre 

A sláger jelentése tudtommal közkedvelt, népszerű. Semmi köze a személyes preferenciákhoz.

Ott a pont!

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mai sláger definicíója: Minél szélesebb társadalmi rétegek számára, haknizás céljából létrehozott fülbemászó dallamú "zenemű" lehetőleg polgárpukkasztó előadó prezentálásában..

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Mostanában divat lett fikázni D. K.-át, vagy mi?
Én inkább úgy mondanám, divat lett hallgatni. Ezt még érteném, mivel sokak számára ő az első hallgatható jazz előadó, de azt már nem fogom fel, miért az ő számaival tesztelnek.

Megmondom én neked. Mert nem merik vinni a szeretett zenéiket, mert azt hiszik kinézik őket. DK-t még meg bírják hallgatni és ez olyan, amivel azt gondolják nem nézik ki a nagyok őket.
 


Eléggé hülye dolog lenne ha valaki csak azért .. visz DK albumot, nehogy kinézzék valahonnan...
Én, ha nálam lenne teszt, hát valóban kinézném innen aki ilyen lemezzel érkezne A zene oly alacsony foka -NÁLAM- hogy..
Ha én valamit venni szeretnék, és a hangjára vagyok kiváncsi, akkor azokat a lemezeket viszem elsősorban, amiket jól ismerek, amiket sokszor hallottam az eddigi rendszeremen, rendszereimen, mert csak így tudom normálisan összehasonlítani azzal, amit hallok majd. Mondhatni, hogy a topic címével is partiban legyek, hogy a saját slágereim viszem el.
Ha valakinek nem tetszik akkor nyaljon sót, de én attól nem leszek pl rosszabb vevő, hogy nem tudományosan hallgatok zenét, vagy nem DK vagy PB a kedvenc előadónőm.
És még olyat sem hallottam, hogy valaki valakinek azért nem adott el egy hifi cuccot, mert olyan zenét akar rajta hallgatni, ami az eladónak nem tetszik

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Meg igazából szerintem definiálni kéne a sláger szót. Más a sláger egy tizenévesnek, más a negyvenesnek. Édesapámnak pl. nem tudnám megmagyarázni, hogy Lady Gaga számai miért sláger, mert nek Smokie, Creedence, Deep Purple, Status Quo a sláger, valószínű az is marad És itt jön, hogy az aktuális sláger csak a fiataloké, vagy nem. Nyilván nem, befoilyásolja ki mennyire nyitott. 40-es emancipált anyuszok egy-két buliban széttombolják magukat a mai zenékre 

A sláger jelentése tudtommal közkedvelt, népszerű. Semmi köze a személyes preferenciákhoz.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Mathias »


rock zenében a System of a Down alkotásai rengeteg új dolgot hoztak
 
Pl.? Tényleg érdekel.

Számomra alapvetően az énekes éneklési stílusa és a ritmusváltásokból fakadó falat lebontó energia volt az, ami megragadott a zenéjükben, ami minden mástól számomra mássá teszi a zenekar produkcióját.

Hát nem tudom. Az éneklése egyedi, nem hiszem hogy ez olyan dolog, ami újdonságnak számít egy műfajban, bár én nem értek ehhez. Akkor ennyi erővel minden énekes hoz új dolgot.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Meg igazából szerintem definiálni kéne a sláger szót. Más a sláger egy tizenévesnek, más a negyvenesnek. Édesapámnak pl. nem tudnám megmagyarázni, hogy Lady Gaga számai miért sláger, mert nek Smokie, Creedence, Deep Purple, Status Quo a sláger, valószínű az is marad
És itt jön, hogy az aktuális sláger csak a fiataloké, vagy nem. Nyilván nem, befoilyásolja ki mennyire nyitott. 40-es emancipált anyuszok egy-két buliban széttombolják magukat a mai zenékre

Igen, én voltam a hibás, mert régimódi szóhasználatot rányomtam a mostani zenékre. Kifejezetten mostani dalokra gondoltam az első hozzászólásomban. Mostani dalokról, azok médiumairól, trendekről, trendiség kérdéséről, majmolásról, vagy ténylegesen eltalált kellemes dallamokról. Mondjuk azt, hogy a 2000-es évek...
 
Remélem így már minden rendben.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


Félre értés ne essék, én is nagyon szeretem hallgatni D.K.-t, csak az utóbbi időben sokszor találkoztam olyannal, hogy jaj, csak őt ne, már megint. Na most ha én nem szerettem volna eddig se, akkor megutálni se tudom, ha meg szeretem, akkor attól még ugyanúgy fogom szeretni, ha minden második topic róla szólna.

a "lányosgitárzenére" meg az "audiofil szüttyögésre" gondolsz?
 
én is csípem, főleg a tesztelés miatt hallgatom nehogy a bemutatótermekből kinézzenek
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”