Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

A jelenkor befutott slágerei

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

stx írta:
2018.08.27., hétf. 12:59


Végre valaki használja a bullshit generátort :D
Király, elmentettem! :smile32:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Re: A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: stx »

bitrograde írta:
2018.08.13., hétf. 12:19
Milyen régen volt itt poszt. Ha valakit érdekel, miért, akkor érdemes talán elolvasni, merre tart a kortárs popzene az okos(k)o(dó)k szerint.
Végre valaki használja a bullshit generátort :D

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

bitrograde írta:
2018.08.13., hétf. 12:19
Milyen régen volt itt poszt. Ha valakit érdekel, miért, akkor érdemes talán elolvasni, merre tart a kortárs popzene az okos(k)o(dó)k szerint.
Olvashatatlan. Mintha Uj Péter írta volna :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Milyen régen volt itt poszt. Ha valakit érdekel, miért, akkor érdemes talán elolvasni, merre tart a kortárs popzene az okos(k)o(dó)k szerint.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami


Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: KMT »


Dehogy kövezünk, de akkor miért nem őt linkeled?
 
 
szerk:
Sebaj, így legalább ilyen gyöngyszemekre lelek.
 



 


Online
Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Kövezzetek meg, de az Adele gyerek zenéje szerintem egész jó:
 




Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Ebbe a 'dalba' benne van minden, jelenkor, sláger, befutott, meg minden (de legfőképp hasogató fájdalom az agyamba... és milyen jó utána a csönd!)

http://www.youtube.com/watch?v=T6j4f8cH ... AAAAAAACAA
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egy kis érdekesség, hogy(an) kezd összemosódni a dubstep és a pop (hangszerekkel megtámogatva):
 
http://www.youtube.c...h?v=QXY_Z1L6EUU
 
Vigyázat, fülbemászó!


 
Na ez amilyen jól kezdődött, úgy vágta haza amikor az a nőszemély énekelni próbált ... a feléig bírtam.. onnan sux, lap bezárva.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


"Inspired by the noise intoners first conceptualized and built by futurist Luigi Russolo at the beginning of the 20th century, La Chambre des machines is a performance by Montreal sound artists Nicolas Bernier and Martin Messier, featuring their own custom built sound boxes, also called intonarumori. These machines were designed by Alexandre Landry, but unlike Russolo's, which concealed the mechanics behind their mysterious utterances, these are open, with the source of the noise laid bare. Hand played, along with a few old analogue alarm clocks, the intonarumori are combined with real time digital processing, producing a desired tension between the realms of organic and digital noise, the tactile and ephemeral, the cerebral and sensual."
 
http://www.youtube.com/watch?v=QqmwvGpg ... r_embedded
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy kis érdekesség, hogy(an) kezd összemosódni a dubstep és a pop (hangszerekkel megtámogatva):
 
http://www.youtube.com/watch?v=QXY_Z1L6EUU
 
Vigyázat, fülbemászó!

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Jester »


UI: ja még annyit, hogy ha azt mondjátok, hogy a drum and bass ki fog halni, akkor én meg azt mondom, hogy jönnek a kevert stílusok...
Miért, a D&B nem kevert stílus? Sőt még annak az elődje és az előelődje is az.

Jó hát minden relatív :kiraly:
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15209
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


UI: ja még annyit, hogy ha azt mondjátok, hogy a drum and bass ki fog halni, akkor én meg azt mondom, hogy jönnek a kevert stílusok...
Miért, a D&B nem kevert stílus? Sőt még annak az elődje és az előelődje is az. :kiraly:

Avatar
Jester
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1015
Csatlakozott: 2009.03.17., kedd 22:41
Értékelés: 328

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Jester »


OFFosVisszaterve: azt nyilvan nem csak en tapasztaltam mar, hogy egy muzsikat velem kozel azonos melyseben, szenvedellyel megelo masik emberrel nemcsak, hogy lelkileg de agyban is kozos a hullamhossz, sokmindent megmutat ez.
Es nem az iranyultsagrol van itt szo, ahogy Robici is irta bamulatos miken kepesek leragadni az emberek es harcolni. Az erzelmi felbontasrol beszelek, tehat nem a vektor iranya, a nagysaga ami szamit. Ez az erzelmi szint pedig egyenes osszefuggesben all(hat) a lelekkel, es itt nem a szimpla joindulat vs. rosszindulat lekekjelensegre gondolok, de talan nem megerdemelne egy topicot a dolog spiritualis resze:-) Ugye mindenkinek van olyan zene/lelkiallapot, ami par centivel, meterrel a fold fole ropiti, fentebb vagyunk, es nem gondolom, hogy ez csupan jatek a szavakkal. Magasabb szferakba emel, talan kozelebb Istenhez. De mivel mindig is azt vallottam, hogy o igazabol sajat magunk (on)bizalmanak, meghosszabbitasa, szellemi fejlodesunk mankoja - ezert igazabol sajat magunkhoz visz kozelebb a zene, sajat magunkban utazunk, s milyen es hany fele emelkedett allapot rejtezik belul, nem? Csodalatos. Es mindez itt van bennunk. Kerdes, hogy ki, hogyan es milyen aron kepes kiaknazni ezt, a mindennapinal melyebben belelatni onmagaba. Mindig az onismeret fontosagahoz lyujadok ki. (Talan a tarsas leny mivoltunk egy masodlagos dolog csak?) Van akinek semmi, masoknak a Biblia mesei altal vizionizalt, vallas altal beszabalyozott eletmod a katalizator az emelkedeshez, mi fajtanknak a zene. Csakhogy itt van tovabblepesi lehetoseg is, gondoljunk csak a zenere valo meditalasra. Azt nem mondom, hogy dogmak nincsenek a hi-fi-vallasban, mert tudjuk mi a helyzet:-) Ha van ebben jaratos egy kulon topicban kitargyalhatnank mire, milyen vilagokba kepes eljuttatni egy halado szintu meditaco zenevel karoltve, zene okozta tudatallapotok, alkohol nelkul, vele, ilyenek. Igen vele, segit lecsendesiteni a mentalis zaj karos hatasait, jo zavarszuro, raadasul eloterbe kerul az oszton-szint, egeszen mas reszek jellemzok dominalhatnak igy, mint nem igy:-) S igy talan jobban eljut az, amit a szerzo igazabok kozolni szeretett voln. Ezzel persze nem azt mondom, hogy Jim Morrison csak bekokozva hatasos :-D
 
ONos
TEHAT, az egyszerubb teremtesek/erzelemvilaguak szamara fajlagosan ugyanolyan katarzist okoz egy slager, mint egy mely, igenyes zenehallgatonak az igenyes muvek? Vagy ok igazabol - mivel nincsenek megkinalva vele - sosem tapasztaljak meg ezt? Egyaltalan fogekonyak lennenek ra? Bar a valaszt reszben tudom; igen sok esetbem erdektelenseg amit tapasztalok, s tartosan sem sikerult meg senki "felbontasat" novelnem. Szoval eleg fixnek tunik a dolog. Ettol a kerdes meg all.

De jó kis topik, még nem is láttam eddig :kiraly:
Ezt a hozzászólást azért idézem, mert nagyon tetszik, bár nem szóról szóra, de nagyrészt én is hasonlóan gondolom.
 
Nagyon furcsa nekem, hogy a szűkebb baráti körömből majd mindenki egy-két stílusnál van leragadva, és képtelen befogadni új zenéket. Ezt én összefüggésbe tudom hozni azzal, hogy az életben is hasonlóan viselkednek amikor egy új nézőpontból kell(ene) nézni valamit, de képtelenek rá. Ez nem általánosítás, csak egy észrevétel.
 
Régebben én is azt hittem, hogy olyan márpedig nincs, hogy valaki sokféle zenét hallgat, és ha mégis sokféle stílust hallgat akkor biztos nem éli át teljesen. Aztán a saját példám mutatja, hogy igenis lehet System Of A Down után Pendulumot hallgatni, vagy Paul Kalkbrenner után Barabás Lőrincet vagy Slipknot után De Phazz-t
És a dubstepet is kezdem megkedvelni
 
UI: ja még annyit, hogy ha azt mondjátok, hogy a drum and bass ki fog halni, akkor én meg azt mondom, hogy jönnek a kevert stílusok, jó példa lesz erre az új Pendulum albumon a Pendulum és In Flames koprodukciója. Iszonytosan várom már mit hoznak ki belőle
Because great sound fills the room, shakes the house, breaks the heart, stirs the soul, and always always will

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »


http://www.youtube.com/watch?v=7ctuK5NZeV4 :kiraly:
 
 
És a reklám Kautzky-val:



Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


 
Leona Lewis - Spirit (2007) albuma bizony igazán remek kikapcsolódást jelent.

Van egy jó barátom, aki az általad idézett lemezt nagyon kedveli, a másik amelyet hasonlóképp az


 
Hátha Neked is bejön...

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Az utóbbi időben nagy elégedettséggel találtam magamnak egy énekesnőt. Furcsa módon az albuma kb. 3 éve megvan, de most ezen a berendezésen hallgatva... Hát egészen más véleménnyel vagyok az albumról.
 
Leona Lewis - Spirit (2007) albuma bizony igazán remek kikapcsolódást jelent. Sajnos a későbbi Echo (2009) már nem ilyen jó. Ő befutottnak mondható, ahogy látom Avatar filmzenében is énekel....
 
A hölgyről keveset tudok, nem tudom mennyire "sztár", de egész értelmesnek tűnik így elsőre (a többihez képest mindenképp :foto: ) és ugye a Brit zenei kultúra... A legnagyobb tiszteletem.
 



 

 
A hölgy rendkívül csinos is! Sajnálom ugyan, hogy sokat kell éheznie, de ez egy ilyen szakma.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Az a nézettség. Én 20 mp-ig bírtam.
Szerinted én a mostani zenéket meddig bírom? Ez sem lenne rosszabb

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Vendég

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az a nézettség. Én 20 mp-ig bírtam.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Van egy sokkal jobb tippem, mint következő irányzat: happy-metal (esetleg még egy folk előtag) Azt hiszem csak én hívom így, de elég szemléletes.
 
Itt is egy példa rá:



Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: st81 »


Kivancsi vagyok mi lesz a kovetkezo slagerstilus.
Én igen szeretném, ha a Thunderdome féle selymes hardcore techno újra tért hódítana Kellemes muzsika volt, volt benne valami magávalragadó báj a 90-es évek közepén.

 
Még inkább terrordrome !

Nekem a happy hardcore jobban bejött.
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: vlaca »


Kivancsi vagyok mi lesz a kovetkezo slagerstilus.
Én igen szeretném, ha a Thunderdome féle selymes hardcore techno újra tért hódítana Kellemes muzsika volt, volt benne valami magávalragadó báj a 90-es évek közepén.

 
Még inkább terrordrome !
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Kivancsi vagyok mi lesz a kovetkezo slagerstilus.
Én igen szeretném, ha a Thunderdome féle selymes hardcore techno újra tért hódítana Kellemes muzsika volt, volt benne valami magávalragadó báj a 90-es évek közepén.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: earforce »


(micsoda houseok voltak regen!)
naja, emlékeztek még a hungarian house only válogatásra? (ezt honnan lehetne megszerezni?)
 
azokon is volt jópár gyöngyszem...
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

A jelenkor befutott slágerei

Hozzászólás Szerző: venomer »

Gyakran ugy vannak "kihalasok", hogy a nev marada. Peldaul mi volt a 90s evekben a trance, a house, es mi ma? Egy lapon nem lehet emliteni regi onmagukkal, az biztos. Mostanaban r'n'b-re lotyog a negereket utanzo tinibanda, elotte a trance - termeszetesen leg emesztethetlenebb inkarnaciojaban - volta a slager, az elott meg a house (micsoda houseok voltak regen!) volt a meno. Kivancsi vagyok mi lesz a kovetkezo slagerstilus.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”