Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Nyúzószett

Baryll
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2020.10.03., szomb. 08:02
Értékelés: 59

Re: Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Baryll »

Van pár száz zenei albumom, de ha valahol megszeretném hallgatni, hogy hogyan is szól az adott audio lánc, akkor az alábbi albumot mindenképpen vinném magammal, mint úgynevezett tesztlemezt.
Érdekelne a Ti véleményetek is, hogy szerintetek is nagyon igényesen lett felvéve, elkészítve ez az album?
https://www.youtube.com/watch?v=4_BriLR ... H0WoGAxPu8

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

A 10.14-től eljön az igazság pillanata.


youtu.be/bPjQXMcoa6s

Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »


Sosztakovics
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2023.05.31., szer. 22:16
Értékelés: 223
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Sosztakovics »

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sosztakovics 2023.08.13., vas. 22:12-kor.

Online
Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 948
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 368
Tartózkodási hely: Esztergom

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: kasumi »


Lumen Drones
 

Újratervezés

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


hát ha a mély hangok tombolásáról van szó akkor a támadás LOS Angeles ellenben szerintem több van mint a Total Recall remakeben.
 
Soha eddig egyetlen filmben sem hallottam ennyi mély hangot még a HALO 4 ben sem, pedig abban is vannak túlzások.
 
http://www.port.hu/a_fold_invazioja_-_c ... _id=115313
 
...de persze kinek a pap kinek a papné

Avatar
niof78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2010.01.19., kedd 20:32
Értékelés: 32

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: niof78 »


Nem tudom, mennyire ér ebbe a topikba rendszernyúzásra filmet ajánlani, de ha eszement mélytartományt akartok hallani, akkor melegen ajánlom a 2012-es Total Recall remake-et. A film is jó (nyilván, hisz Dick írta ), de ha a mély hangok tombolására vágyom, ezt a filmet szoktam megnézni.
 

Sensing The Progressive Feeling...

Avatar
F1Pro
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.03.10., szomb. 17:42
Értékelés: 0

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: F1Pro »


Vasárnap érek haza. Ha kapok email címet, akkor az oldal alján olvasható hozzászólásomban szereplő számokból álló CD-t át tudom küldeni.
Köszönöm, elküldtem az email címem!

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok!
 
Tudna valaki küldeni valami olyan "zene-packot" amivel nagyon jól lehet tesztelni egy hifit vagy PA-rendszer? Olyanra lenne szükségem amit CD-re tudok kiírni, és persze tömörítetlen. Mindenképpen legyen olyan szám benne ami a leginkább mély hangokat teszteli, meg olyan is ami egyszűen igen jól szól, mintha előttem lennének a hangszerek ha jó a hifi. Mindenféle stílusú lehet vegyesen.
 
Ha valaki küldene ilyet egy CD-re valót nagyon szépen megköszönném!

Vasárnap érek haza. Ha kapok email címet, akkor az oldal alján olvasható hozzászólásomban szereplő számokból álló CD-t át tudom küldeni.

Avatar
F1Pro
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2012.03.10., szomb. 17:42
Értékelés: 0

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: F1Pro »


Sziasztok!
 
Tudna valaki küldeni valami olyan "zene-packot" amivel nagyon jól lehet tesztelni egy hifit vagy PA-rendszer? Olyanra lenne szükségem amit CD-re tudok kiírni, és persze tömörítetlen. Mindenképpen legyen olyan szám benne ami a leginkább mély hangokat teszteli, meg olyan is ami egyszűen igen jól szól, mintha előttem lennének a hangszerek ha jó a hifi. Mindenféle stílusú lehet vegyesen.
 
Ha valaki küldene ilyet egy CD-re valót nagyon szépen megköszönném!

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mostanában Trailer zenéket hallgatok. Hihetetlenül jó némelyik. De a minőségük sem kutya. Akár tesztelésre is lehet őket használni.


Én ezeket semmi esetre sem ajánlanám, már ha a hosszan hallgatható rendszer összeállítása a cél.

Avatar
bszab221
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2011.12.20., kedd 14:30
Értékelés: 12

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: bszab221 »



Mostanában Trailer zenéket hallgatok. Hihetetlenül jó némelyik. De a minőségük sem kutya. Akár tesztelésre is lehet őket használni.
 
 



 
 
http://positionmusic.com/
 
http://www.futurewor...c.com/music.php


 
Ha trailer zene, akkor ezt meg szivbol tudom ajanlani:
http://www.twostepsfromhell.com/page3/index.html

Avatar
zoli12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 248
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 07:04
Értékelés: 13

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: zoli12 »


Mostanában Trailer zenéket hallgatok. Hihetetlenül jó némelyik. De a minőségük sem kutya. Akár tesztelésre is lehet őket használni.
 
 



 
 
http://positionmusic.com/
 
http://www.futureworldmusic.com/music.php

Avatar
diy_mu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 560
Csatlakozott: 2009.05.08., pén. 17:06
Értékelés: 14

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: diy_mu »


Chick Corea - Akoustic Band

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Vivaldi Tél kül részeivel igencsak próbára lehet tenni a magassugárzókat.
Dave Brubeck zenéivel, különösen a zongorával, nagyobb hangerőn szintén hangdobozt próbáló mutatvány. Dvorak Új világ szimfónia is meglehetősen jó tesztelésre.
Dave Brubeck alatti dobszólók pedig a gyorsaságról, feszességről, pergődobbal a nyíltságról szoktam vizsgálódni.


Vivaldi nálam is mindig a listán van valamilyen formában, és a Négy évszakból is van vagy 6-8 jó változatom. Brubek is teljesen rendben van, különösen, ha az ember hallja a bőröket azokon a dobokon.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Vivaldi Tél kül részeivel igencsak próbára lehet tenni a magassugárzókat.
Dave Brubeck zenéivel, különösen a zongorával, nagyobb hangerőn szintén hangdobozt próbáló mutatvány. Dvorak Új világ szimfónia is meglehetősen jó tesztelésre.
Dave Brubeck alatti dobszólók pedig a gyorsaságról, feszességről, pergődobbal a nyíltságról szoktam vizsgálódni.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Általában ez az első CD. Imádom


Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: s4tch »


A linkeket töröltem.Gondolkodjatok már előre,hogy mit csináltok egy nyílt fórumon.

 
Azon a fórumon, amin van egy olyan topik, ami kifejezetten a lossless zenék megosztására szolgál nem kevés ideje, fura a reakciód, de tudomásul vettem.
 
Viszont a hotfile.com, rapidshare.com, ill. a jdownloader letöltő program honlapja nem tudom, miért verte ki a biztosítékot.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem értem miért vennék emiatt elő Bélát, de teljesen megértem, ha Ő
ezt nem szeretné, így marad a privát zenecsere
 
 


 
A te nem értésed engem nem igazán fog megmenteni a csesztetéstől.
Tudod más .....könnyű csalánt verni.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Nem értem miért vennék emiatt elő Bélát, de teljesen megértem, ha Ő
ezt nem szeretné, így marad a privát zenecsere
 

Végre valaki,aki a törvényt is ismeri.
Engem nem érdekel,hogy egymásnak miket küldözgettek,de ne írjátok be ide.


Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nem is a letöltéssel van baja a Bélának, hanem a feltöltéssel, és a link publikálásával. Ebben valószínűleg igaza is van. Persze ennyi erővel a "Letölteni való zenék, jó minőségben" című topic minden harmadik hozzászólását is törölhetné.
Nekünk ez nem fáj, de őt, mint a fórum üzemeltetőjét, elővehetik. Ezért bocs.
Ami pedig a nyúzószetteket illeti: ha valakinek tetszenek az itt listázott számok, az a poszt íróját keresheti innentől, ha el szeretné kérni a neki tetsző összeállítást kölcsön.


 
Végre valaki,aki a törvényt is ismeri.
Engem nem érdekel,hogy egymásnak miket küldözgettek,de ne írjátok be ide.

Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A letöltés illegális?
 
Idéznék az artisjus oldaláról:
 
Végül következzék néhány érdekes kérdezz-felelek (GYIK) idézet az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület honlapjáról, főként internetes kérdésekről. Ezek nem jogszabályok, de úgy tűnik, valóban levezethetők a törvényből:
- Letölthetek-e magáncélra filmeket, zenéket, játékprogramokat?
A másolás a szerzői jogban főszabályként engedélyköteles, a letöltés pedig másolatkészítést jelent . A törvény azonban egyes esetekben lehetővé teszi, hogy a magánszemély magáncélra szerzői jog által védett művekről másolatot készíthessen. A kivétel vonatkozik például a zeneművekre, filmekre - ha azokat nem védi másolásvédelem - , de nem vonatkozik a szoftverekre. Így az előbbiek lemásolása (letöltése) ma nem minősíthető jogellenesnek, míg a szoftverek másolása, letöltése a jogosult kifejezett engedélye jogellenes."
 
Ezt ebből a cikkből másoltam: http://www.alon.hu/node/2216
 
Nincs kedvem jogszabályokat végigböngészni, de akinek van kedve, végigböngészheti az artisjus oldalát is:
http://www.artisjus.hu/aszerzoijogrol/jogszabalyok.html
 
Szerinted egyébként miért fizetünk az üres adarhordozók után jogdíjat? Tehát ha én az mp3 lejátszómra rámásolom ezeket a letöltött zenéket az legális, mivel fizettem érte jogdíjat.
 
Megjegyzések:
 
Nem az összes linket távolítottad el.
Szerintem vissza kellene rakni a linkeket, természetesen amennyiben nem értesz egyet, nem kell.


Nem is a letöltéssel van baja a Bélának, hanem a feltöltéssel, és a link publikálásával. Ebben valószínűleg igaza is van. Persze ennyi erővel a "Letölteni való zenék, jó minőségben" című topic minden harmadik hozzászólását is törölhetné.
Nekünk ez nem fáj, de őt, mint a fórum üzemeltetőjét, elővehetik. Ezért bocs.
Ami pedig a nyúzószetteket illeti: ha valakinek tetszenek az itt listázott számok, az a poszt íróját keresheti innentől, ha el szeretné kérni a neki tetsző összeállítást kölcsön.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


A letöltés illegális?
 
Idéznék az artisjus oldaláról:
 
Végül következzék néhány érdekes kérdezz-felelek (GYIK) idézet az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület honlapjáról, főként internetes kérdésekről. Ezek nem jogszabályok, de úgy tűnik, valóban levezethetők a törvényből:
- Letölthetek-e magáncélra filmeket, zenéket, játékprogramokat?
A másolás a szerzői jogban főszabályként engedélyköteles, a letöltés pedig másolatkészítést jelent . A törvény azonban egyes esetekben lehetővé teszi, hogy a magánszemély magáncélra szerzői jog által védett művekről másolatot készíthessen. A kivétel vonatkozik például a zeneművekre, filmekre - ha azokat nem védi másolásvédelem - , de nem vonatkozik a szoftverekre. Így az előbbiek lemásolása (letöltése) ma nem minősíthető jogellenesnek, míg a szoftverek másolása, letöltése a jogosult kifejezett engedélye jogellenes."
 
Ezt ebből a cikkből másoltam: http://www.alon.hu/node/2216
 
Nincs kedvem jogszabályokat végigböngészni, de akinek van kedve, végigböngészheti az artisjus oldalát is:
http://www.artisjus.hu/aszerzoijogrol/jogszabalyok.html
 
Szerinted egyébként miért fizetünk az üres adarhordozók után jogdíjat? Tehát ha én az mp3 lejátszómra rámásolom ezeket a letöltött zenéket az legális, mivel fizettem érte jogdíjat.
 
Megjegyzések:
 
Nem az összes linket távolítottad el.
Szerintem vissza kellene rakni a linkeket, természetesen amennyiben nem értesz egyet, nem kell.
 

Ami itt megy az totál illegális!
Ezt nem engedhetem.
A linkeket töröltem.
Gondolkodjatok már előre,hogy mit csináltok egy nyílt fórumon.


Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ami itt megy az totál illegális!
Ezt nem engedhetem.
A linkeket töröltem.
Gondolkodjatok már előre,hogy mit csináltok egy nyílt fórumon.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”