Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Nyúzószett

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én pedg az ilyen zenerészletekkel teli dolgokat nem preferálom.Zenét illetve komplett lemezeket hallgatok,nem részleteket.A zene összessége kell,hogy jó legyen nem bizonyos hangok,kiszedegetve a teljes zenei koncepcióból.Persze ha valakinek ez így jó- Ugyan nekem is vannak olyan részletek amiktől a hátamon is feláll a szőr-de csak azokat külön hallgatni szerintem nem olyan jó.

Mi nagyon sok tesztet csinálunk,ahol minden számot nem tudunk végig hallgatni.
Ezen a Cd-n kb 2 percnyi rész van minden számból.természetesen az elejétől kezdődik.
Ez akkor érdekes,ha sok dobozt akarsz meghallgatni kb 2 óra alatt.Kiválasztasz 4-5 számot és azzal hallgatod mindegyiket.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ez is nagyon jó teszt CD.Rövid részletek vannak csak rajta,kifejezetten teszt célból.


Én pedg az ilyen zenerészletekkel teli dolgokat nem preferálom.Zenét illetve komplett lemezeket hallgatok,nem részleteket.A zene összessége kell,hogy jó legyen nem bizonyos hangok,kiszedegetve a teljes zenei koncepcióból.Persze ha valakinek ez így jó- Ugyan nekem is vannak olyan részletek amiktől a hátamon is feláll a szőr-de csak azokat külön hallgatni szerintem nem olyan jó.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »




Ezt inkább kihagynám egy hangfal vásárlás esetén.
nem hiszem,hogy elektronikus zenékkel lehet dobozokat tesztelni,de ha valaki csak ilyet hallgat akkor OK,de ennek a CD-nek a minősége eléggé csapnivaló.Nekem is meg van.

Tudom,hogy egy csomó elektronikusan módosított hangszer van rajta-de szeretem hallgatni,és már ismerem elég jól-azért tettem be ide.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ezt inkább kihagynám egy hangfal vásárlás esetén.
nem hiszem,hogy elektronikus zenékkel lehet dobozokat tesztelni,de ha valaki csak ilyet hallgat akkor OK,de ennek a CD-nek a minősége eléggé csapnivaló.Nekem is meg van.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Én ezeket hallgatom tesztelés céljából:
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: tukacsin »


Ezt a válogatást nagyon szeretem:Stockfisch-Records: closer to the music - Vol.2
Megvan nekem is

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ez is nagyon jó teszt CD.
Rövid részletek vannak csak rajta,kifejezetten teszt célból.
 
CD Master Foreign Special Edition
UPC:Sampler-2
Artist:Numerous artists
 
     
01、 O Fortuna From Carmina Burana From:Supreme Stereo Sound No.2
02、 Ain`t No Sunshine Vocal:Eva Cassidy From:30 Years Tubes III
03、 The Very Thought Of You Vocal:Nat King Cole From: New Nat King Cole
04、 Desperado Vocal: Emi Fujita From: Supreme Stereo Sound No.7
05、 Meditation From “Thais” From: The Tube Hi-Fi Cello
06、 Zigeunerweisen. Op.20 No.1 Performer:Ruggiero Ricci From: Legend of Violin Master
07、 Five Hungarian Dances No.2 in D Minor Composer: Johannes Brahms From:Power of Piano-Stainway
08、 When Irish Eyes Are Smiling Vocal: Roger Whittaker From:Supreme Stereo Sound No.5
09、 Nobody Wants To Be Alone Vocal: crystal gayle From:The crystal gayle collection
10、 Till The Rivers All Run Dry Vocal: Don Williams From: Don Williams I
11、 La Cumparsita From: The Tube Hi-Fi Guitar
12、 Gavotte From: Balalaika
13、 Cinco De Abril From: Supreme Stereo Sound No.1—Red Sleeves
14、 Little White Lies Vocal: Marian Bradfield From: 30 Years Tubes
15、 La Vie En Rose Vocal: Dean Martin From: 30 Years TubesII
16、 Ancient Vocal: Jeanne Newhall From Mark Levinson
17、 Madriene “LE CID”Ballet Music: From: Ballet in Ansermet’s Heart
18、 Dance Of The Sugar Plum Fairy Excerpt From The Nutcracker From: The Royal Ballet
19、 Song of Our Homeland Composer:Borodin From:Supreme Stereo Sound No.4
20、 Dance Of The Tumblers From The Snow Maiden From:Supreme Stereo Sound No.6
21、 Close to You Singer : Bacharach From: 30 Years Tubes
22、 Famous Blue Raincoat Vocal: Joan Baez From: Joan Baez
23、 Summer Knows From Summer of ’42 Vocal:Andy Williams From: Andy Williams
24、 Once In Royal David’s City From: Angel Voice
25、 Mambo From West Side Story From: Supreme Stereo Sound No.10


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: AVX »


Nálam az etalon a K2-es tesztlemez és pár Stockfish CD.
Ezt a válogatást nagyon szeretem:Stockfisch-Records: closer to the music - Vol.2


Vendég

Nyúzószett

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hangfalvásárláson ügyködöm éppen, és összeraktam egy kisebb CD pakkot, amit magammal cipelek hallgatózni. Ha lesz egy kis időm, akkor posztolom, hogy miből is áll, és miért. Addig is érdekelne (és talán nem csak engem), hogy kinek miből áll a tesztgyűjteménye, és mi alapján válogat.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”