Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kedvenc zenei felvételeim

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Metheny
 
Az ajánlott zenéből sikerült az Ella Fitzgerard egyik számát, a Sentimental Journey-t meghallgatnom. Mit mondjak, nagyon bejött. Most vadászom a teljes lemezt!
Ezért kicsit hallatlanban próbálom beszerezni Pat Metheny Group DVD-Audio-ját. Ha sikereül kézhez kapnom, akkor beszámolok majd róla, hogy tetszett!
gordon314.fw.hu

Avatar
Metheny
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:55
Értékelés: 0

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Metheny »


Ugy gondolom en is leirom, hatha valakinek kedve tamad meghallgatni oket, es tudok neki boldog perceket okozni
 
Mostanaban leginkabb Ella Fitzgerald : the gershwin songbook lady be good albumat hallgatom jazz temakorben, fantasztikus felvetelek. Smoothjazzen orok kedvenc Pat Metheny osszes albuma, leginkabb a we live here-t ajanlom masnak is. Akkusztikus temaban az acoustic alchemy parades gitar jateka fog meg al di meola mellett. Rock temaban ayreon a nagy kedvenc, akinek tetszik a pink floyd, annak mindenkepp ajanlom az into the electric castle dupla cd-juket, ez egy rockopera szeru, egy magyar enekessel is kiegeszulve. Leginkabb ezek azok amik oda szegeznek a hangrendszerem ele. Remelem par embernek meghoztam a kedvet hozzajuk. Ja es meg kell emlitenem a bwb-groovin' albumat, ami egy hagyomanyos jazz cd, de olyan hangulatban, ami keves albumon hallhato vissza.
 
Amugy diana krall is nagy kedvenc, ugy hogy aki szereti, az szerintem ne hagyja ki a fent emlitett fitzgerald cd-t.

Metheny
 
Do You Know? I Know!
 
And I Don't Lie!
 
Copland csa-8, ProAC Tablette 2000, Pioneer dvd 350, Harmonic Technology Harmony Wave

Avatar
wadkan
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 10:52
Értékelés: 0

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: wadkan »


CD-k:
Marc Cohn (A Walking In Memphis eredeti elöadója, amit Cher, és a Scooter is feldolgozott!) -Burning The Daze, Marc Cohn c. albumok,
Sophie B. Hawkins - Timbre (HDCD), Whaler c. albumok,
Dire St.- Sultan Of Swing (Best Of...)
 
 
DVD-k:
Bruce Springsteen: Best Of...
Peter Gabriel koncert
Sade: Lovers Live
Előfok: Denon AVR-3801, Front végfok: Rotel RA-985 BX, Első és hátsó center végfok: Rotel RA-985 BX, Surround végfok: Rotel RA-980 BX, DVD: Denon DVD 900, CD: Rotel RCD-865 BX, VHS: Panasonic NV-HD 670, Front: JM lab Cobalt 816, Center: JM lab Chorus LCR 700, Surround: JM lab Chorus 707, Surround center: JM lab Chorus LCR 707, Sub: JM lab Chorus SW 700, TV: JVC AV32H20, kábelek: VDH CS-122 & VDH The Combination

Vendég

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát zene?! Ebben eléggé mindenevő vagyok, ha 10 évnél régebbi (ami azután jött, kis kivétellel, azt hagyjuk )LP:
A legjobb hang: Laser Dance: Changing times, Vangelis: China
a kedvenc: Mike OLdfield: Tubular Bells (1973, eredeti)
a többi is nagyon jó, pl: John és Vangelis Mr. Cairo, Roy Orbisontól egy Best of, (az az érdekessége, hogy a lemezen mindkét oldalon egy színes kép van, illetve az az egész lemezoldala, nagyon jól néz ki mikor forog, cseppet sem mellesleg jól is szól)
 
Cd: hmmm. Mike Oldfieldtől az összes cd, Sarah Brightman mind, Andreas Wollenweider, Enya, Loreena McKenith mind mind mind...
és a nagyon nagy új (ez most szó szerint, bár régi az előadó, de mostanság igen aktív) Blackmore's Night.
Ezt nagyon tudom mindenkinek ajánlani, oriási zene, nagyon jó hangú énekessel, Blackmore gitárjátékával.....
 
DVD Video:
Mike Oldfield: Tubular Bells II és III.
Corrs: Londoni koncert
Sarah Brightmann több is van..
 
Egyenlőre Sacd, és DVDA nem áll rendelkezésemre, lejátszó szinten

Lacy-nek mondanám, hogy nálam szinte szó szerint ugyanezek jönnek be, annyival még kiegészíteném, hogy aki szereti a különleges zenéket (mármint nekünk európaiaknak különleges zenéket) annak nagy szeretettel ajánlanám figyelmébe a LAGAAN című indiai filmet. Maga a film is nagyszerű, a zenéje pedig egyenesen fantasztikus.

Vendég

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Vendég »


és a nagyon nagy új (ez most szó  szerint, bár régi az előadó, de mostanság igen aktív) Blackmore's Night.
Ezt nagyon tudom mindenkinek ajánlani, oriási zene, nagyon jó hangú énekessel, Blackmore gitárjátékával.....           
 


az viszont óvakodjon aki a Richie Blacmore's Rainbow-t akarja megszerezni és véletlenül ehhez jut hozzá mert annak csalódás, de legalábbis eléggé meglepő

Rendben, tisztázzuk a félreérthetőséget.
 
Ez a Blackmore nem AZ a Blackmore.
Személyében ugyanő, de a zene az teljesen más világ, mint amit a Deep Purple, vagy a Rainbow szineiben képviselt.
 
Ez itten kérem (t)ősgyökeres kelta,ír,skót gyökerekből építkező, néhol teljesen reneszánsz hangszerelésű zene, ahol is egy kiváló énekhangú (eddig ismeretlen) lány, bizonyos Candice Night (innen a Blackmore's Night ) énekel.
Aki szereti az ilyen stílust, az ki ne hagyja!!

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: vtb »


és a nagyon nagy új (ez most szó szerint, bár régi az előadó, de mostanság igen aktív) Blackmore's Night.
Ezt nagyon tudom mindenkinek ajánlani, oriási zene, nagyon jó hangú énekessel, Blackmore gitárjátékával.....
 


az viszont óvakodjon aki a Richie Blacmore's Rainbow-t akarja megszerezni és véletlenül ehhez jut hozzá mert annak csalódás, de legalábbis eléggé meglepő

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: vtb »


akkor én a hiányzó sávokat is lezárnám:

Azért van még hiányzó sáv:
 
VHS
- Mindhalálig zene
- Üvegtörők
- Pink Floyd: The Wall
- Diploma előtt
- Hair

jogos!
 
vhs: Nuclear Assault - Handle with Care European Tour

Vendég

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sziasztok...
Jomagam a Floyd, Dire Straits, Jarre, Oldfiled, Vangelis (es Jon Anderson is) vonalat dicsernem, de emellett a Delerium, Enigma, Mari Boine, Tori Amos iranyzat is jo...
A Dark Side Of The Moon-t a kulfoldi oldalon lehuztak sterilsege miatt, marmint az sacd verziot... Meg kell majd hallgatni egyszer... Dvdvvideo szinten a Pure Cult is tuti, meg a Metallica Live shit-je, es a Cunning Stunts is... Paradise Lost Evolve-ja is jo, de csak sztereo... Megadeth: Rude Awakenings, Motörhead-koncert... Queen Greatest hits dvd...
Irjunk legjobb koncertlemezeket is... World Wide Live - Scorpions, de, mindenekelott: Pink Floyd: Delicate Sound of Thunder, Dire Straits: Alchemy...
Tovabbi jo zenehallgatast... Fi.

Vendég

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát zene?! Ebben eléggé mindenevő vagyok, ha 10 évnél régebbi (ami azután jött, kis kivétellel, azt hagyjuk )
LP:
A legjobb hang: Laser Dance: Changing times, Vangelis: China
a kedvenc: Mike OLdfield: Tubular Bells (1973, eredeti)
a többi is nagyon jó, pl: John és Vangelis Mr. Cairo, Roy Orbisontól egy Best of, (az az érdekessége, hogy a lemezen mindkét oldalon egy színes kép van, illetve az az egész lemezoldala, nagyon jól néz ki mikor forog, cseppet sem mellesleg jól is szól)
 
Cd: hmmm. Mike Oldfieldtől az összes cd, Sarah Brightman mind, Andreas Wollenweider, Enya, Loreena McKenith mind mind mind...
és a nagyon nagy új (ez most szó szerint, bár régi az előadó, de mostanság igen aktív) Blackmore's Night.
Ezt nagyon tudom mindenkinek ajánlani, oriási zene, nagyon jó hangú énekessel, Blackmore gitárjátékával.....
 
DVD Video:
Mike Oldfield: Tubular Bells II és III.
Corrs: Londoni koncert
Sarah Brightmann több is van..
 
Egyenlőre Sacd, és DVDA nem áll rendelkezésemre, lejátszó szinten

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Ratman »


akkor én a hiányzó sávokat is lezárnám:

Azért van még hiányzó sáv:
 
VHS
- Mindhalálig zene
- Üvegtörők
- Pink Floyd: The Wall
- Diploma előtt
- Hair

Avatar
derceto
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 04:52
Értékelés: 3

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: derceto »


SACD:
Pink Floyd: Dark Side of the Moon
 
CD:
Cowboy Bebop Original Soundtrack
Mike Oldfield: AMAROK
Bruce Springsteen: Best Of
Dead Can Dance: Spiritchaser
 
DVD Video:
David Gilmour in Concert (48khz/24bit)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: vtb »


na témánál vagyunk
 
akkor én a hiányzó sávokat is lezárnám:
 
bakelit: Omega - Arc, ELO - Secret Messages, Pink Floyd - Dark Side of the Moon és bár zeneileg nem a legkedvencebbem, de mindet üt hangzásilag Michael Jackson - Dangerous
 
cd: Yngwie Malmsteen - Attack, Tátrai & Szűcs - Latin2, Padlás, Carcass - Heartwork, Bruce Dickinson - Chemical Wedding, szintén előző indokkal Tatu - 200km/h.....
 
kazetta: Helloween - Time of the Oath, Megadeth - Youthanasia, Overkill - W.F.O.

Vendég

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A zenéim nagy részét CD-n hallgatom. Mindenevő vagyok, ami mostanság (is) nagy kedvenc:
 
- Hercules Soundtrack (a gospel-t amúgy is szeretem, ez fenomenális)
- Rick Astley Free (ez már nem a Never gonna give you up stílus)
- Bryan Ferry, Roxy Music Best of.. (amilyen régi olyan jó)
- Level 42 Running in the Family (megunhatatlan)
- George Michael Ladies and Gentlemen (valamit tud ez a pasi)
 
Meg persze ömlesztett mp3 gyerekkorom nagy nótáival:
Paul Hardcastle, Barron Knights, Chilly, Eddy Huntington, Flying Lizards, Kajagoogoo, Michael Bedford, stb.
 
Szeretem ha a zene jól szól, de ez nem mindig perdöntő. A Hercules után rohangásztam majd egy évig mire megkaptam, magyar nyomás sokat nem lehet tőle várni, de örülök, hogy egyáltalán megvan. A többiek szintén nem arról híresek, hogy szétverik a házat bár a George Michael dupla egy-két száma azért megüti a szintet.

Avatar
Mester
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 990
Csatlakozott: 2003.03.26., szer. 16:37
Értékelés: 0

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Mester »


ToTo: Legend? Nekem is az a kedvencem!
De talán a toto-greatest hits mégjobban tetszik.
DVD Video? Nna ebből nehéz dönteni... Talán még mindíg a mátrix, de ha tovább sorolom akkor mindegyik dvd jelen lesz...
A többi formátumra nekem nem tellik.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Kedvenc zenei felvételeim

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Talán még ilyen topic nem volt. Azt gondoltam, hogy talán jó lenne egy hely, ahol mindenki "eldicsekedhetne" azzal, hogy házimozi/hifi rendszerén mit szeret hallgatni a leginkább.
Jöhet bármilyen formátum a szallagos magnófelvételtől az mp3-on át a SACD-ig. Az se fontos, hogy jól szóljon, a lényeg, hogy szeressd hallgatni.
 
Elsőként neki is állok kedvenceim felsorolásához:
 
DVD-Video
Azt hiszem ezzel illik kezdenem, mert a forumnak köszönhetem, hogy egyáltalán felfigyeltem rá. Nos Diana Krall Live in Paris. Nem csak, hogy istenien szól a dts sáv, de látványnak sem utolsó a koncert!
 
DVD-Audio
A legujabb szerzeményem: Queen A Night At The Opera a dts Entertainment adta ki és azoknak is ajánlom, akik később szereznek majd be DVD-Audio lejátszót, mert dts hangsáv is található rajt, így addig is szól majd úgy mint egy dts audio CD.
 
dts audio CD
Diana Krall Love Scenes (igen ismét Ő ) Amit viszont hangminőségben meg kell még itt említenem, az a dts-ES -ben kódolt Sheryl Crow The Globe Sessions
 
CD
Itt is csak "osztott díjat" adot, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik a kedvesebb, a Toto-tól a Legend válogatás lemez, vagy a Dire Straits-től a Brothers In Arms. Ez utóbbit egyébként gyerek/kamasz koromban bakeliten ronggyá hallgattam az Unitra "eldobható" lemezjátszón. Hangminőségben talán a legjobb CD lemezem Miles Davis Electric című albuma és Eric Clapton Unplugged koncertje.
 
Most jövök rá, hogy milyen nehéz is csak párat kiemelni, úgyhogy ha beindul a topic, akkor biztosan írok még pár kedvencem.
Addíg is szeretném olvasni a Ti kedvenceiteket bármilyen zenei műfajból!
gordon314.fw.hu

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”