Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



OFF
Én már régen leszoktam arról hogy állítsak magamnak egy rangsort, első akárhány felvétellel. Vannak zenék, előadók, szerzők, stílusok amiket szívesen hallgatok, de semmiféleképpen nem teszem őket a "polc" felső faktorába, holnap úgy is mástól jön meg a zenei kedvem.
ON

Én sem a polc "legfelső faktorát" írtam le, hanem azokat az albumokat, amelyeknek majdnem mindegyikét a megjelenése óta hallgatom, és sok jó emlék, érzés és "lúdbőr" jön elő még mindig a hallgatásukkor-és ez úgy érzem már így marad.Rangsor nincs köztük, mint írtam, csak ahogy eszembe jutottak, úgy írtam le őket-a számozás csak a 10-es megjelöléssel indított topik cím miatt történt.Egyformán szeretem hallani bármelyiket, bármikor, bárhol, bármilyen zenereprodukciós eszköz által.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Azért kíváncsi vagyok, lesz-e valakinek a rangsorában klasszikus zene, persze itt nem Vivaldi négy évszakra számítanék.
 
Én szoktam komolyzenét hallgatni, de valahogy nem kelt bennem maradandó élményt, inkább csak pillanatnyit.De lehet, hogy még fiatal vagyok hozzá
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Azért kíváncsi vagyok, lesz-e valakinek a rangsorában klasszikus zene, persze itt nem Vivaldi négy évszakra számítanék.

OFF
Én már régen leszoktam arról hogy állítsak magamnak egy rangsort, első akárhány felvétellel. Vannak zenék, előadók, szerzők, stílusok amiket szívesen hallgatok, de semmiféleképpen nem teszem őket a "polc" felső faktorába, holnap úgy is mástól jön meg a zenei kedvem.
ON

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Csak beindul lassan a topik...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Az én listám kicsit rendhagyó lesz, nem feltétlen a hangzás vagy a zenei mód alapján állítottam össze. Sokkal inkább az élmények vagy az érzelmek alapján amit ki tudnak váltani bennem és talán másokban is.
 
No lássuk:
 
10. Jazz at the pawnshop \24k cd és LP\ - sokan szidják, már unásig hallotta mindenki, de azért mégis van benne valami különleges. Számomra például ez volt ami elkezdte megszerettetni a Jazzt.
9. Kaláka: Pelikán \LP\ - nyilván ez sem a csodás művészi teljesítmény alapján került a listára. Neki sok volt a szerepe abban, hogy az LP-t mint olyat megszeressem és megérezzem mennyire más mint a többi médium. (azóta én is egy-egy "zöldfülünek" okoztam durva meglepetéseket vele)
8. Mike Oldfield: Tubular bells 1,2 \dvd, cd, LP\ - ez nekem mindig is egy csodálatos album lesz. Nekem annyira egyedi és egyben furcsa dolgokkal..gyakorlatilag a legegyszerűbb dolgokat is képes csodálatos muzsikává farigcsálni Öregmező barátunk.
7. Bobby McFerrin: gondban vagyok, mert minden albuma megvan és egyiket jobban szeretem a másiktól, talán mégis a Yo Yo Ma-val készített Hush a kedvencem tőle. Egyszerüen frenetikus ez az ember, nem láttam még olyat aki jobban szívből és érzésből énekelne. Emellett pedig a komolyzenében is nagyon tehetséges.
6.War of the Worlds soundtrack \LP\ - nem tudok erről sokat elmondani, meg kell hallgatni. Annyira szuggesszív és érzésekkel teli, hogy az maga a csoda.
5. Paul Robeson \egy régi supraphon mono LP, címe se nagyon van\ - ritkán veszem elő ezt a lemezt, mert igen lehangoló tud lenni. De ez az ember valami olyat közvetít az egyszerű, de egyedi hangjával, hogy azt nem felejtik el egyhamar. Valahogy érződik benne a feketék elnyomása ami ellen oly sokat küzdött.
4. Horváth Charlie: 40 év rock and roll \dvd\ - szeretem Charlie nagy kedvencem, pedig ő is egy megosztó személyiség. Ezen a dvd-n sok nosztalgikus szám van, nekem azonban a kedvencem a bevezető ami szól az soul videoklipp, ami nálam nagy eséllyel játszik a legjobb videoklipp kategóriában is.
3. Vangelis: \LP\ tőle egyszerüen nem tudok kiemelni 2nél kevesebbet, a minimum a Chariots of fire és az Opera Sauvage. Ez a kettő egyszerűen megunhatatlan és valami csodálatos.
2. Eric Clapton Crossroads Guitar festival \dvd, blu-ray\ - mindegyik csodás koncert a maga nemében a sokszínűsége és a zenészek egymással való viselkedése, örömzenéje miatt. Ha nagyon választanom kell akkor a 2004-es a legkedvesebb.
1. Ez az amin egyáltalában nem kellett gondolkoznom. Hobo a nyertes. Tőle a legkedvesebb pedig számomra a Látnokok, Költők, Csavargók kiadvány \dvd\. Ezt a barátnőmnek köszönhetően dedikálta is nekem egyedileg..sosem fog lekerülni a polcomról.
 
Még két versenyzőt kihagytam, mert nem tudtam kit szorítsak ki a listáról.
Az egyik az abszolút kedvenceim a Golden Gate Quartett, nem igazán tudnék dönteni mi a kedvenc felvételem tőlük, gyakorlatilag mind megvan.
A másik pedig Eric Serra Nagy kékség filmzenéje. Nálam ez is nagyon szép emlékeket idéz minden alkalommal.
 
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: Indy »


TOP10, ma:
 
1. Dire Straits - Alchemy
2. Pink Floyd - Division Bell
3. Roger Waters - Amused to Death
4. Miles Davis - Kind of Blue
5. Genesis - The lamb lies down on broadway
6. Ella Fitzgerald And Louis Armstrong ‎– Louis & Ella 
7. Oscar Peterson - We Get Requests
8. Mark Knopfler - Shangri La
9. Grand Funk - Railroad
10. Supertramp - Live in Paris '79
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12039
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5709
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Csak úgy kapásból.A számozás nem mérvadó, nekem egyformán kedves mind-csak ebben a sorrendben jöttek elő a többi kedvenc közül a kiemeltek.
 

1. Pink Floyd:Delicate Sound Of Thunder
2. Peter Gabriel:So
3. Sting:...Nothing Like The Sun
4: The Modern Jazz Quartet & The Swingle Sisters:Place Vendome
5: Andreas Vollenweider:Book Of Roses
6: Bobby McFerrin:Vocabularies
7: Dire Straits:Love Over Gold
8: Beastie Boys:Licensed To Ill
9: U2:The Joshua Tree
10:Hobo Blues Band:A Csavargók Könyve
 
 

 
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Jó ötlet a topic, megpróbálom én is összeszedni a gondolaataimat. Jó lesz visszanézni pár hónap/év múlva, hogy hogyan változik a lista.
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Online
Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Szerintem ki lehet választani a legkedvesebb 10-et.
Én is megpróbálom, de valóban nem lesz könnyű.
Érdekes dolog ez. Én rengeteg zenét kedvelek, de most, hogy elkezdtem összeírni 10-et, szigorúan fejből, elég lassan ment..aztan 7-8 körül beindult a dolog és itt jött a baj..most 14 körül járok, de majd szelektálok:)Az én listám holnapra összeáll:)
 
Egyébként fejből jó ezt csinálni..a polc előtt állva nagyobb a dilemma;)
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én nem tudnék csak 10-et kiválasztani a gyűjteményemből, nem tudnék dönteni. Az viszont tuti, hogy régi zenék lennének az első sokban nálam is. 
Szerintem ki lehet választani a legkedvesebb 10-et.
Én is megpróbálom, de valóban nem lesz könnyű.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Én nem tudnék csak 10-et kiválasztani a gyűjteményemből, nem tudnék dönteni. Az viszont tuti, hogy régi zenék lennének az első sokban nálam is. 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Számomra ez a 10 legkedvesebb zenei album

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jöhet a lista.
 
Számomra talán a régi albumok a legkedvesebbek.
A Pink Floyd egyik lemeze biztosan közte lenne, de a Boney M is.
Majd még átgondolom.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”