Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vinyl - amit hallgatunk

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Picit, divatzenéket is hallgatok Lpén. Itt van kettő ép most vettem. Kellemes zene és jó minőség is.
Mennyi volt ha szabad kérdeznem?
 
Norah Jones legújabb albuma bejön, de Diana Krallé nem annyira.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: csövi »


Picit, divatzenéket is hallgatok Lpén. Itt van kettő ép most vettem. Kellemes zene és jó minőség is.

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Leírom a tapasztalatomat az egyik netes áruházról.A djservice.hu-ról rendeltem meg egy pár lemezt Classic house muzsikákat, 2007. januárjában adtam le a rendelést a mai napig semmi, ha nem hívom fel őket, nem is foglalkoznak velem
Viszont telefonon legalább korrektek voltak, lemondtam a rendelést a csóka nem is nagyon akart az ellenkezőjéről meggyőzni. Ami megérkezett (Cd, meg lemeztörlő kefe) azt elpostázták 2 nap alatt, de a cd tok sarka le van törve.
Gondoltam megosztom veletek is, többet nem rendelek onnan semmit

Én jópárszor rendeltem tőlük, és eddig semmi gond nem volt a lemezekkel. Bár hozzá kell tennem, hogy én személyes átvétellel hozom el a lemezeket. Sajnálom, hogy nem volt velük szerencséd.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Egy igazi kuriózum: The Flower Kings - Back in the World of Adventures, picture vinyl, kiadó: Record Heaven, 1996.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


Leírom a tapasztalatomat az egyik netes áruházról.
A djservice.hu-ról rendeltem meg egy pár lemezt Classic house muzsikákat, 2007. januárjában adtam le a rendelést a mai napig semmi, ha nem hívom fel őket, nem is foglalkoznak velem
Viszont telefonon legalább korrektek voltak, lemondtam a rendelést a csóka nem is nagyon akart az ellenkezőjéről meggyőzni. Ami megérkezett (Cd, meg lemeztörlő kefe) azt elpostázták 2 nap alatt, de a cd tok sarka le van törve.
Gondoltam megosztom veletek is, többet nem rendelek onnan semmit

Avatar
fredpery
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2004.03.13., szomb. 13:54
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: fredpery »


csak ne légy te is függő

Háát... Izé..

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »



csak ne légy te is függő
system

Avatar
fredpery
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2004.03.13., szomb. 13:54
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: fredpery »


Az első Ebay-es rendelések
(Azé' még jönnek!)


Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Xereztem egy Deodato2 LP-t. Wmi angol nyomás. Istenien xol.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Melyik a legjobb Pink Floyd. The Wall ból, nekem csak egy indiai van sajna.    Angol Japán nyomásokat hallgatott valaki?
Nekem amerikai és japán nyomásban van meg, angolt hallottam. Szerintem itt is a japán nyomás a legjobb.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: csövi »

Melyik a legjobb Pink Floyd. The Wall ból, nekem csak egy indiai van sajna. Angol Japán nyomásokat hallgatott valaki?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Várom a tapasztaltabbak hozzászólását.
 


Akko a Mellornt jawallom.
Mondjuk elég mexxe wannak a belwárostol, de a minöség elsörangu.

Avatar
BalázsT
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2007.02.26., hétf. 11:11
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: BalázsT »


Lemezmosás
 
Van-e az áron kívül különbség, hogy pl. Jenőfi tanár úrnál mosatok (Régi posta u.), vagy a Newport-nál?
Hirtelen rengeteg lemezem lett innen-onnan, és bizony rájuk férne egy tisztítás. Nagyon nem mindegy, hogy 200 vagy 100 Ft egy lemez mosása.
 
Várom a tapasztaltabbak hozzászólását.
 
Lemezmosó gépet biztos nem veszek, belső borítót én is tudok szerezni.
 
Üdv,
 
BalázsT

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látni egy Manát, vagy együttélni vele, meg beállítani, megélni azokat a változásokat, amiket a plusz szintek hoznak, az két teljesen más dolog.

Nya látod, pontosan ezt magyarázom én is neked, csak épp a lemezjáccowal kapcsolatban.
No és nem látni köll, wagy hallani 10 percekre, hanem együtt élni wele, joban roxxban, és rájönni, h digi ide, digi oda, még mindig ez a király.
A másik, h LP12-höz meg még jo pár függesztett wázas gyaluhoz lehet, h jo a mana. De ugyan má mé nem tod te is kicsit elfogadni azt, h az öxxes többi, másabb konstrukcioju gyaluhoz, talán más rendxerü alátét is jo lehet.
Oxt ezek a más rendxerüek, hidd el, h azé me axtal kinézetüek, még nem a manát másolják.
 
Különben meg te untattad a többieket azzal, h még csak nem is láttam manát, mit höbörgök.

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Azért az ez az evolúció nem semmi... Lassan az emberi fül teljesen elsorvad, mert a szem átveszi a funkcióját.

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálad is láttam manát, meg a bemutato teremben is, többxör is, de láttam Markynál és még pár helyen. Wagy nem emléxel, h jártam nálatok..?
Söt eccer maga Danko Péter tartott nekem egy bö orás elöadást a több emelet elönyeiröl, és mutatta meg behatoan a xerkezetet...

Látni egy Manát, vagy együttélni vele, meg beállítani, megélni azokat a változásokat, amiket a plusz szintek hoznak, az két teljesen más dolog. Ne untassuk a többieket vele, én tudom miről beszélek, Te meg elképzeled, hogy tudod.

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Bizony bizony, többek között ezért is népszerű a Mana, mert sajnos minél több emeletet teszel rá, annál nagyobb lesz a dinamikája, tere, felbontása és egyre magával ragadóbb a ritmikája. Akinek volt már Manája, az érti, miről beszélek. Aki meg nem látott még ilyet közelről, az gúnyolódik.

Xerintem örüx, h "cicizem", hix tod népxerüsiteni a dogaid. He?
 
A gunyolodás az más. Te is tod.
 
A jo cuccokhoz meg walamié xerintem nem köll olyan xerkezet, ami dinamikát warázsol nekik. Me hogy ezeknek helyböl wan.
 
Példa rá a tawajelötti HES és a TRIO, illetwe az AN láncot bemutato németek.
De tod mit? Eccer gyere el hozzám. Komolyan mondom. Mondjuk manát nem tom, h howa lehetne tenni, de nem is az a lényeg, hanem a zene.
 
Xal a HES... Ott egy wasaloaxtalon wolt minden, gyalu, erölködök és olyan dinamika wolt, h a mellettem ülö csaj leesett a xékéröl, miko wéletlen ráejtették a tüt a lemezre!
Nem wicc.
A drotok meg full kerawillos fehér izék woltak, oxt mégis pixok jol xolt a cucc.
Gondolom futotta wolna nekik manára, wagy akármire, hix egy Kondot ejtettek lazán a hanglemezre. Az meg 3,3mila, ha jol tom...
 
Nálad is láttam manát, meg a bemutato teremben is, többxör is, de láttam Markynál és még pár helyen. Wagy nem emléxel, h jártam nálatok..?
Söt eccer maga Danko Péter tartott nekem egy bö orás elöadást a több emelet elönyeiröl, és mutatta meg behatoan a xerkezetet...

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: akvapark »


A mana az ugye 4lábon állo keret, benne egy üweglap, amit alulrol csawarokkal köll beállitani, és wan egy bizonyos csengése, ha jo a beállitás.
Namost bárminemü wáltoztatásnál ujbol be köll állitani, de éwente eccer tuti.

Nagyon szerények az ismereteid a Manáról, maradjunk ennyiben.

Itt bizonyos uraknak(?) másról is elég szerények az ismereteik.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...most dolgozom rajta, hogy ehelyett Mana legyen alatta.
Hajrá dörmögi!!!

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bocs az offért, de ezt még itten válaszra érdemes:
 
Te mondd csak, hun is láttad a koppintását? me marha kiwi lennék rá, komolyan.  
Na me kijatököm koppintana egy ilyet? 

 
A saját szememmel láttam, oly annyira, hogy az illető még a Naimmel is levelezett, hogy a pontos méreteket megtudja.
 

Ez a látwányosan jawulo hang, hát ez istenuccse a Grimmböl walo mesén is tultex, tod azon, amiko a kényeske királykisasszonka megérzi a segge alatt a borsoxemet 12 dunhán kerextül is.
 
Ez a mana is ugy az igazi, ha legalább 14!!! wan egymáson.

 
Bizony bizony, többek között ezért is népszerű a Mana, mert sajnos minél több emeletet teszel rá, annál nagyobb lesz a dinamikája, tere, felbontása és egyre magával ragadóbb a ritmikája. Akinek volt már Manája, az érti, miről beszélek. Aki meg nem látott még ilyet közelről, az gúnyolódik.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



OFFTOPIC:

Miért kell rommá offolni ezt a topicot is teljesen felesleges marhaságokkal?    


Xerintem mert walaki megkérdezte, h mit ajánlunk a winyl gyaluja alá. Miután én adtam egy wálaxt, jött a mana másiknak, de mingyá ugy, h az a legleg és mindenki azt másolja, fujfuj. Ezt kértem ki.
Te mit haxnáx a gyalud alatt?

No azért ez egy kicsit több volt, mint egyszerű ártatlan véleménycsere. Egyébként a lemezjátszóm Sound Organisation falipolcon van. De most dolgozom rajta, hogy ehelyett Mana legyen alatta.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:

Miért kell rommá offolni ezt a topicot is teljesen felesleges marhaságokkal?

Xerintem mert walaki megkérdezte, h mit ajánlunk a winyl gyaluja alá. Miután én adtam egy wálaxt, jött a mana másiknak, de mingyá ugy, h az a legleg és mindenki azt másolja, fujfuj. Ezt kértem ki.
Te mit haxnáx a gyalud alatt?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


OFFTOPIC:

Miért kell rommá offolni ezt a topicot is teljesen felesleges marhaságokkal?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bizony, bizony a hazai koppintók nem szeretnek befektetni inkább szeretnek kizárólag fénykép alapján dolgozni.....
Mint ahogy a Naim Fraim asztalát másoló úriember is úgy másolt, hogy soha nem látta az eredetit élőben, csak fényképről...


No látom, h ujabb asztalkomplexust huztá elö bö gatyádbol, ráadásul megen naimot...
Te mondd csak, hun is láttad a koppintását? me marha kiwi lennék rá, komolyan.
 
Na me kijatököm koppintana egy ilyet?
 
Inkább tom azt eképzelni, h te tanálod ki e koppintos történeteket, h bemutathasd az eredetieket, me különben ki menne el ilyeneket megnézni is?
 
Ugye igazam wan? -Waldd csak be!
 
 
Ez a látwányosan jawulo hang, hát ez istenuccse a Grimmböl walo mesén is tultex, tod azon, amiko a kényeske királykisasszonka megérzi a segge alatt a borsoxemet 12 dunhán kerextül is.
 
Ez a mana is ugy az igazi, ha legalább 14!!! wan egymáson.
 
Xerintem be kö rakni 20-at, azt mán zenekütyü se köll, me egyenesen a xférákbol jön a hang bele ember agyába, oszt utána ugyis megdeglik, hix minden pia nékü is akkorára hizott a mája, mint egy kisebb borjunak.
 
He?

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Xerintem nem oan drága a mana, h egy kifejezetten koppintásra kéxülö, ne birná megreckirozni, h megwegyen egy asztalkát.

Bizony, bizony a hazai koppintók nem szeretnek befektetni inkább szeretnek kizárólag fénykép alapján dolgozni, ráadásul ahogy mondani szokták nem az eredetit másolják, csak kijavítják annak problémáit és természetesen az Övék sokkal jobb. Mint ahogy a Naim Fraim asztalát másoló úriember is úgy másolt, hogy soha nem látta az eredetit élőben, csak fényképről...
 

 
A Mana nimbuszát nem én gyártom, hanem a hithű Mana használók és a Manát valaha tesztelt hifi újságok. Mivel a Mana mint cég már nem létezik, venni sem lehet tőle semmit meg én sem akarom eladni az enyémet, ezért különösebb értelme sem lenne a nimbuszának építésébe sok energiát befektetni. Ha alaposan utána nézel, hogy mik azok az asztalok, amiket nagyjából egyenrangúnak tekint a világ a Manával, akkor azt fogod látni, hogy kivétel nélkül mind drágábbak vagy legalábbis hasonló árfekvésűek. Ámde olyan nem nagyon van közöttük egy sem, ahol a további szintek hozzáadásával látványosan javulna a hang. Mint a Manán.

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”