Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vinyl - amit hallgatunk

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: andix »


ez nagyon jó, nekem is meg kell oldanom előbb utóbb valahogy rendesen.Kár, hogy nem szélesebb a színválaszték. S milyen jó lenne, ha valami elválasztó lapon 25 cm-enként be tudnék tenni...

Igen sajnos csak 3 színben van. Mondjuk nekem pont jó volt a fekete. :kiraly: A vékonyabból van piros, meg zöld is. (Mondjuk az túl vékonyka azért..)
Van egy olyan polc is, amiben van 3 elválasztó lap is szintenként, de az úgy emlékszem nem volt elég magas a lemezekhez.. próbáltam annó alaposan végignézni az ikea-t, hogy mi az ami megfelelne a célra, de sajnos manapság nem sok mindent méreteznek lemezekre.
Mondjuk én ilyen "könyvtámasztó" jellegű cuccok beszerzésére gondoltam, az talán jó lesz, hogy kényelmesen pakolhassam a lemezeket.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


ez nagyon jó, nekem is meg kell oldanom előbb utóbb valahogy rendesen.
Kár, hogy nem szélesebb a színválaszték. S milyen jó lenne, ha valami elválasztó lapon 25 cm-enként be tudnék tenni...
system

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: andix »


Én most vettem egy új szekrényt a vinileknek. Az IKEA "Lack" sorozatban van olyan, ami pont jó a lemezekhez (magasságra és mélységre is kényelmes). Ebből 20e Ft a széles (105 centi, és 4 szinten pakolászható), 15e körül egy vékonyabb (35 centi széles, és szinten 4 emeletes). Van belőlük fehér, fekete és nyír.
 
Nem tudom bejön e a link rendesen.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


na nekem ez van.
80-as években lehetett kapni. elvileg 0 db számára de elég nagy a hely 2 derót között nálam kettesével vannak. Én ennél régebbieket (50-60-as évek, vagy még háború előttiek) a Múzeum krt.-i zenei antikváriumban vettem.

system

Vendég

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval hogy érdemes,célszerű tárolni a lemezeket,
Azért ha állnak, érdemes féélévente megforgatni őket, hogy ne mindíg ugyanazon a ponton feküdjenek el

Avatar
fredpery
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 280
Csatlakozott: 2004.03.13., szomb. 13:54
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: fredpery »


Lacibá honlapján feltüntetett lista mennyire naprakész?Remélem frissítik a listát   
 


Szerintem nem naprakész, viszont olcsobbak a lemezek a boltban, mint a netes listán.
Vetten náluk lemezeket személyesen, de visszanézve az árlistát legalább500 ft-al olcsobb volt.
Viszont sok jó lemez van náluk elfogadható áron.(Kraftwerk )

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


milyen az a tartó? gondolom mint az enyém -- 80's években készült -- este csinálok fotót.fő, hogy függőlegesen tárold, ne egymáson! FEKTETVE TILOS (ha több mint 5-6 darab)!

Igen vszínű olyan, fa keret ás közte fém hajlított "háromszögek" melyek maguk a tartók, de strapa kis tartó ez
Az tele van, kb 30-35 lemez.
Lehet még ilyet vagy ehhez hasonlót kapni???

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


milyen az a tartó? gondolom mint az enyém -- 80's években készült -- este csinálok fotót.
fő, hogy függőlegesen tárold, ne egymáson! FEKTETVE TILOS (ha több mint 5-6 darab)!
system

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


Ja még egy kérdés (biztos lesz még 1pár)
Szóval hogy érdemes,célszerű tárolni a lemezeket, nekem most még az anyáméktól lenyúlt lemeztartó van, abban állva tárolom őket, így a jó, vagy fektetve???
Bár a család által összegyűjtött lemezek ebbe voltak és kibírtak már 2 költözést és tényleg semmi bajuk

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


(ha debreceni vagy revi pajtival is konzultálj, ő is szokott ebayozni)

Így már világos, köszönöm a segítséget
Nekem most még marad a magyar beszerzés, de úgy vagyok vele, h most rászánok egy nagyobb összeget és abból vásárolok, úgy a járulékos ktg-et is tudom egy kicsit faragni, Lacibá honlapján feltüntetett lista mennyire naprakész?
Remélem frissítik a listát
 
Igen ebay-ben Revi padtársat fogom kérni, h segédkezzen, még1xer köszönöm.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


Ha utánvéttel kérem, leellenőrzöm a rendelést, aztán fizetek, e-bay is végül is zsákbamcska ilyen szempontból nem?
én a lemezárakra gondoltam. amúgy persze zsákbamacska, de 95%-ban én nyertem.
amig egy-két fontért (+3 posta)veszek 2-3 VG+ angol nyomásút, nem biztos, hogy kiadok 1500/db-ot jugóért. persze olyanért amit nagyon akartam én is adtam ki pénzt Laci bá-nál.
(ha debreceni vagy revi pajtival is konzultálj, ő is szokott ebayozni -- 1-2 baráttal én is szoktam közösen rendelni -- főleg ott ahol fent van egy eladónál 3-400 lemez, összeszedünk közösen 10-et, aztán a postát is osztjuk)
system

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


 
én is vidéki vagyok, de nem mertem neten onnan rendelni
akkor inkább ebay. mert hülye azért nem vagyok

Na akkor világosíts fel,
postaktg-nek ez az oldal 1-2 Lp-nél 400 Ft-ot ír, de még a 800Ft/5-6Lp sem tartom horror árnak, vagy ez már drágának számít???
Bocs, még málé vagyok a témához, de úgy gondolom, h ez nem olyan sok érte.
Ha utánvéttel kérem, leellenőrzöm a rendelést, aztán fizetek, e-bay is végül is zsákbamcska ilyen szempontból nem?

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


Köszönöm, nekem pont a netes vásárlás lenne a lényeg lévén Debiben lakom.Nyomás ügyben jól gondoltam amit írtam?

általában igaz amit írtál.
persze nekem is van leharcolt angol Clash lemezem, és szuperjó jugóm és indiaim.
 
én is vidéki vagyok, de nem mertem neten onnan rendelni
akkor inkább ebay. mert hülye azért nem vagyok
system

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


Köszönöm, nekem pont a netes vásárlás lenne a lényeg lévén Debiben lakom.
Nyomás ügyben jól gondoltam amit írtam?

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Rag »


Sziasztok én is mostanság kapok rá a vinilhallgatás örömeire, visszaolvasva a topicot azt szeretném tőletek megkérdezni, h Innen vásárolt-e már valaki, megbízható-e, vélemény, tapasztalat stb?Illetve, ha van többféle nyomású, inkább a tőlünk nyugatra elhelyezkedő országokét részesítsem előnyben, gondolom azok a jobb minőségűek?
 
Segítségeteket előre is köszi

Szia!
 
A netem keresztül még nem vettem tőlük, de személyesen igen.Én szeretem látni a lemezt mikor megveszem.
Bár azt nem tudom, mit nézek rajta, mert az apró koszt, ami ugyanúgy recsegést, pattogást okoz nem látom...
 
Üdv
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


Sziasztok én is mostanság kapok rá a vinilhallgatás örömeire, visszaolvasva a topicot azt szeretném tőletek megkérdezni, h Innen vásárolt-e már valaki, megbízható-e, vélemény, tapasztalat stb?Illetve, ha van többféle nyomású, inkább a tőlünk nyugatra elhelyezkedő országokét részesítsem előnyben, gondolom azok a jobb minőségűek?
 
Segítségeteket előre is köszi

igen, személyesen vásároltam bent, neten még nem.
lehetne kicsit olcsóbb, de jó állapotú holmik vannak, nagy választék.
kicsit szűkös az üzlet ha háromnál több vásárló van.
a lemezjátszójuk nem egx csúcsgép, de lehet kapni 12" külső tokot is.
system

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »



Roger Waters - Amused to Death
honnan rendelted?


Az ebay.de-n vettem.

Látom, tele van vele az ebay... végre újra nyomták, mivel az eredeti nem 180 grammos!

most egy pld. van fent, már 55 font+posta. A végére lesz 80-100
system

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: kökény »


Sziasztok én is mostanság kapok rá a vinilhallgatás örömeire, visszaolvasva a topicot azt szeretném tőletek megkérdezni, h Innen vásárolt-e már valaki, megbízható-e, vélemény, tapasztalat stb?
Illetve, ha van többféle nyomású, inkább a tőlünk nyugatra elhelyezkedő országokét részesítsem előnyben, gondolom azok a jobb minőségűek?
 
Segítségeteket előre is köszi

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Lpfan »



Roger Waters - Amused to Death
honnan rendelted?


Az ebay.de-n vettem.

Látom, tele van vele az ebay... végre újra nyomták, mivel az eredeti nem 180 grammos!
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Roger Waters - Amused to Death
honnan rendelted?


Az ebay.de-n vettem.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: close652 »


Roger Waters - Amused to Death
honnan rendelted?
-----
én ezt szeretném Karácsonyra:
http://www.lwtua.free-online.co.uk/97.htm
system

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12097
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: revox »

ja, van pár ilyen kislemezme,ha kell valakienk valami ruhás cég folyton ad az ingekhez ingdemo-CD-t
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12097
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: revox »


Kis lemezeket (7", 10") is lehet így mosni? Ahol én voltam, ott nem foglalkoztak vele.
Sajnos, azt nagyon macerás, de ha csak pár darab van, azért megcsinálom. Új borító csak a kislemezhez van pár darab, a 25 cm-hez nincs...

nem tom neked leféányképezni,de ügyes barkácsolós madzsar lévén simán megoldottam,hogy a nagy lukút az lp tekerő adapterével beállítom központosan,majd azt kiemelve,lefogva a lemezt(nem akar az elmozogni) egy kisméretű CD segítségével(aminek átmérője kisebb,mint a lemez szabad,kifutás utáni belső része) egyszerűen odafogatom. semmivel nem több idő,mint a nagylemezek mosása,sőt... és kevésbé fogyaztja a l'art dusonomat vazze kevertem belőle 5litert(ennyire elég egy kis palack koncentrátum) lassan 1éve és sose fog elfogyni de jól tisztít. javallott!!!
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Roger Waters - Amused to Death
Amint látom, ez egy új nyomás, ki adta ki?

Title: Amused to Death
Record Company: Columbia Records
Catalog Number: 01-468761-20
Release Information: Limited edition double album mastered direct to lacquer from original analog tapes. Includes a 16 page booklet with lyrics.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Lpfan
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2005.01.05., szer. 22:35
Értékelés: 0

Vinyl - amit hallgatunk

Hozzászólás Szerző: Lpfan »


Roger Waters - Amused to Death
Amint látom, ez egy új nyomás, ki adta ki?
Tesla HC 07 futómű, MW 2002 pick-up, Orister erősítő, RFT hangdobozok...

Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”