Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen zenét hallgatsz?

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Diana Krall nem tartozik a kedvenceim közé, egy albumát sem tudom végighallgatni, de ...
 
A hölgy vitathatatlan érdeme, ami nála sokkal komolyabb művészeknek sem sikerült Louis Armstrong óta, hogy szélesebb körben is divatba hozta a könnyű jazzt, ha nem is a legcizelláltabb formában. Ezt ő teljesen tudatosan csinálta, nem felfelé akart törni egy erős hagyományokkal bíró műfajban, hanem szélesebb rétegeket megszólítani vele, ahogy ez a nyilatkozataiból is kiderül. Ezt a célt teljes mértékben elérte, tehát nagyon sikeresnek mondható. Hogy nincs hangja, Veled ellentétben én nem állítanám, mivel néma énekesről még nem hallottam. Egyébként 2000-ben a legjobb jazz énekelőadásnak járó Grammy díjat vehette át, ami mondjuk nem vethető össze egy Aranyzsiráf szoborral, vagy Megasztár győzelemmel. A zenekara igen neves zenészekből áll, ami valamennyire már önmagában is garantálja a színvonalat. Aztán hogy Neked mennyire unalmas a program, az a Te dolgod, ezen vitázni felesleges.
 
Ennél talán sokkal érdekesebb megfigyelni, milyen pályát járt be a hölgy idehaza. Emlékeim szerint 6-7 évvel ezelőtt értelmiségi körökben kezdték sokan hallgatni. Akkoriban lemez kereskedelemmel is foglalkoztam és D.K. lemezei vezették az eladási listáimat 2-3 éven át . Aztán feltűnt a hifisták között is, mint könnyen emészthető, univerzális és viszonylag jó minőségű tesztanyag (meg jazzt hallgatni ugye olyan nagyon méltó hifista viselkedés). Mint nálunk minden népszerűségi hullám, idővel ez is átcsapott negatív irányba és amilyen divat volt hallgatni pár éve, most annyira divat becsmérelni. Nekem egyik szélsőséges magatartás sem szimpatikus függetlenül attól, hogy ezt a fajta nyálas smooth jazzt nem kedvelem. A kevésbé fórumozó és kiállításokra sem járó, azaz divathullámoktól mentes, magányosan hifiző hobbitársaknál szerintem manapság is népszerű előadó. Nálam a hetekben is járt olyan emberke, aki D.K. CD-t hozott tesztelésre.
 
Ide kívánkozik még azon gondolatom, hogy egy-egy feladóra (vagy éppen ellene) felesküdni azok szoktak, akik kevés zenével találkoztak. Minél több stílussal, előadóval, muzsikával találkozunk, annál inkább válunk univerzális fogyasztókká.


 
Összeszedett és hejes sorok. Inkább egyetértek, mint nem, rá is raktam a jelet!
 
Szerintem nem kell túlbecsülni DK-t, -én is keveset hallgatom-, sztár majd akkor lesz, ha többet ad el, mint a Thrillerből Jacko.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tegnap voltunk a lányommal Al Di Meola koncerten,így most a legújabb Cd-jét hallgatom.


 
Most meg ezt:
http://www.reverbnation.com/artist/artist_songs/1603233

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: KMT »



DK nekem sem tetszik, megvetem én is 1-2 lemezét, majd gyorsan el is adtam.
 
Ez a hölgy azonban sokkal kifinomultabb, kár, hogy már nem él...
http://www.youtube.com/watch?v=R-eyS1uluuY
http://www.youtube.com/watch?v=ZGwDYBWEDSc


 
Ő tényleg jobban énekel. Köszi.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: AVX »

Tegnap voltunk a lányommal Al Di Meola koncerten,így most a legújabb Cd-jét hallgatom.

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Diana Krall nem tartozik a kedvenceim közé, egy albumát sem tudom végighallgatni, de ...
 
A hölgy vitathatatlan érdeme, ami nála sokkal komolyabb művészeknek sem sikerült Louis Armstrong óta, hogy szélesebb körben is divatba hozta a könnyű jazzt, ha nem is a legcizelláltabb formában. Ezt ő teljesen tudatosan csinálta, nem felfelé akart törni egy erős hagyományokkal bíró műfajban, hanem szélesebb rétegeket megszólítani vele, ahogy ez a nyilatkozataiból is kiderül. Ezt a célt teljes mértékben elérte, tehát nagyon sikeresnek mondható. Hogy nincs hangja, Veled ellentétben én nem állítanám, mivel néma énekesről még nem hallottam. Egyébként 2000-ben a legjobb jazz énekelőadásnak járó Grammy díjat vehette át, ami mondjuk nem vethető össze egy Aranyzsiráf szoborral, vagy Megasztár győzelemmel. A zenekara igen neves zenészekből áll, ami valamennyire már önmagában is garantálja a színvonalat. Aztán hogy Neked mennyire unalmas a program, az a Te dolgod, ezen vitázni felesleges.
 
Ennél talán sokkal érdekesebb megfigyelni, milyen pályát járt be a hölgy idehaza. Emlékeim szerint 6-7 évvel ezelőtt értelmiségi körökben kezdték sokan hallgatni. Akkoriban lemez kereskedelemmel is foglalkoztam és D.K. lemezei vezették az eladási listáimat 2-3 éven át . Aztán feltűnt a hifisták között is, mint könnyen emészthető, univerzális és viszonylag jó minőségű tesztanyag (meg jazzt hallgatni ugye olyan nagyon méltó hifista viselkedés). Mint nálunk minden népszerűségi hullám, idővel ez is átcsapott negatív irányba és amilyen divat volt hallgatni pár éve, most annyira divat becsmérelni. Nekem egyik szélsőséges magatartás sem szimpatikus függetlenül attól, hogy ezt a fajta nyálas smooth jazzt nem kedvelem. A kevésbé fórumozó és kiállításokra sem járó, azaz divathullámoktól mentes, magányosan hifiző hobbitársaknál szerintem manapság is népszerű előadó. Nálam a hetekben is járt olyan emberke, aki D.K. CD-t hozott tesztelésre.
 
Ide kívánkozik még azon gondolatom, hogy egy-egy feladóra (vagy éppen ellene) felesküdni azok szoktak, akik kevés zenével találkoztak. Minél több stílussal, előadóval, muzsikával találkozunk, annál inkább válunk univerzális fogyasztókká.




Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Diana Krall nem tartozik a kedvenceim közé, egy albumát sem tudom végighallgatni, de ...
 
Ide kívánkozik még azon gondolatom, hogy egy-egy feladóra (vagy éppen ellene) felesküdni azok szoktak, akik kevés zenével találkoztak. Minél több stílussal, előadóval, muzsikával találkozunk, annál inkább válunk univerzális fogyasztókká.


 
Hát rólam nem lehet mondani hogy kevés stílussal vagy előadóval "barátkoztam"
A lakodalmas rock és a heavymetall-on kívül én szinte mindent szoktam hallgatni persze nem egyforma mennyiségben de az nagyon hangulatfüggő.
DK nekem 3 szám után unalmas. Nem azért szólom le mert divat. Sőt írtam is hogy megvettem a lemezét tehát nem távolról kiabálok rá vagy ellene.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



surminator 968 írta :
 
 
Az előzmény Diana Krall hangjáról szólt, ami szerintem nincs.
 
Én amúgy megvettem azt a bizonyos Live Paris albumot, 3 alkalommal is nekiálltam-ültem meghallgatni, de valahogy nem sikerült elmerülni benne nagy élvezettel, sőt.
3 szám után olyan unalmassá vált és monotonná, hogy ki kellett kapcsolnom, azaz mást kezdtem gyorsan hallgatni.
Végül elajándékoztam a CD-t.
Vannak előadók, akiket sikk hallgatni tudnék most sok sok női meg férfi előadó nevet felsorolni, amiktől akiktől már égnek áll a hajam is ha meghallom, mert amúgy nem rossz nem rossz, csak 1-2 szám és annyi elég.
Ismerek olyat is akinek a lemezgyűjteménye azokból a - mások által- nevesített és magasztalt előadókból áll, akiket amúgy önszántából elő se venne, de a hifi cucc megbízható demonstrálása ezek nélkül elképzelhetetlen ezért van belőlük jócskán.
Csak éppen addig el sem kerül, míg hifi társ hallgató nincs a környéken.
Ezért -sem- szeretem DK-t PB-t és társaikat.


 
Diana Krall nem tartozik a kedvenceim közé, egy albumát sem tudom végighallgatni, de ...
 
A hölgy vitathatatlan érdeme, ami nála sokkal komolyabb művészeknek sem sikerült Louis Armstrong óta, hogy szélesebb körben is divatba hozta a könnyű jazzt, ha nem is a legcizelláltabb formában. Ezt ő teljesen tudatosan csinálta, nem felfelé akart törni egy erős hagyományokkal bíró műfajban, hanem szélesebb rétegeket megszólítani vele, ahogy ez a nyilatkozataiból is kiderül. Ezt a célt teljes mértékben elérte, tehát nagyon sikeresnek mondható. Hogy nincs hangja, Veled ellentétben én nem állítanám, mivel néma énekesről még nem hallottam. Egyébként 2000-ben a legjobb jazz énekelőadásnak járó Grammy díjat vehette át, ami mondjuk nem vethető össze egy Aranyzsiráf szoborral, vagy Megasztár győzelemmel. A zenekara igen neves zenészekből áll, ami valamennyire már önmagában is garantálja a színvonalat. Aztán hogy Neked mennyire unalmas a program, az a Te dolgod, ezen vitázni felesleges.
 
Ennél talán sokkal érdekesebb megfigyelni, milyen pályát járt be a hölgy idehaza. Emlékeim szerint 6-7 évvel ezelőtt értelmiségi körökben kezdték sokan hallgatni. Akkoriban lemez kereskedelemmel is foglalkoztam és D.K. lemezei vezették az eladási listáimat 2-3 éven át . Aztán feltűnt a hifisták között is, mint könnyen emészthető, univerzális és viszonylag jó minőségű tesztanyag (meg jazzt hallgatni ugye olyan nagyon méltó hifista viselkedés). Mint nálunk minden népszerűségi hullám, idővel ez is átcsapott negatív irányba és amilyen divat volt hallgatni pár éve, most annyira divat becsmérelni. Nekem egyik szélsőséges magatartás sem szimpatikus függetlenül attól, hogy ezt a fajta nyálas smooth jazzt nem kedvelem. A kevésbé fórumozó és kiállításokra sem járó, azaz divathullámoktól mentes, magányosan hifiző hobbitársaknál szerintem manapság is népszerű előadó. Nálam a hetekben is járt olyan emberke, aki D.K. CD-t hozott tesztelésre.
 
Ide kívánkozik még azon gondolatom, hogy egy-egy feladóra (vagy éppen ellene) felesküdni azok szoktak, akik kevés zenével találkoztak. Minél több stílussal, előadóval, muzsikával találkozunk, annál inkább válunk univerzális fogyasztókká.

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Akkor azért van hangja, csak nem teccen szeretni....Ugye a kettő nem ugyan az.


 
Mivel számomra hallgathatatlan ezért nincs hangja.
De mint láttad nem vagyok egyedül a véleményemmel
De úgy is megfogalmazhatom, hogy ahoz képest mint amennyire "tolják" a szekeret neki na ahoz képest nincs hangja. Na jó a megaszaros és fuckfaktoros ifjú tehetségtelenekhez képest elmegy

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Nexus »



surminator 968 írta :
 
 
Az előzmény Diana Krall hangjáról szólt, ami szerintem nincs.
 
Én amúgy megvettem azt a bizonyos Live Paris albumot, 3 alkalommal is nekiálltam-ültem meghallgatni, de valahogy nem sikerült elmerülni benne nagy élvezettel, sőt.
3 szám után olyan unalmassá vált és monotonná, hogy ki kellett kapcsolnom, azaz mást kezdtem gyorsan hallgatni.
Végül elajándékoztam a CD-t.
Vannak előadók, akiket sikk hallgatni tudnék most sok sok női meg férfi előadó nevet felsorolni, amiktől akiktől már égnek áll a hajam is ha meghallom, mert amúgy nem rossz nem rossz, csak 1-2 szám és annyi elég.
Ismerek olyat is akinek a lemezgyűjteménye azokból a - mások által- nevesített és magasztalt előadókból áll, akiket amúgy önszántából elő se venne, de a hifi cucc megbízható demonstrálása ezek nélkül elképzelhetetlen ezért van belőlük jócskán.
Csak éppen addig el sem kerül, míg hifi társ hallgató nincs a környéken.
Ezért -sem- szeretem DK-t PB-t és társaikat.


 
Akkor azért van hangja, csak nem teccen szeretni....Ugye a kettő nem ugyan az.
Gondolom a két Grammy díjjat sem az Ecserin vette.
Persze mindenkinél van jobb.De rosszabb is...
 
Peace!

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


surminator 968 írta :
Naa, azé nem annyira , mint amennyire szőke, az igaz, de azért a live paris után én már hallgatni is szeretem, és a karácsonyos albuma meg még aktuális is!
 
Az előzmény Diana Krall hangjáról szólt, ami szerintem nincs.
 
Én amúgy megvettem azt a bizonyos Live Paris albumot, 3 alkalommal is nekiálltam-ültem meghallgatni, de valahogy nem sikerült elmerülni benne nagy élvezettel, sőt.
3 szám után olyan unalmassá vált és monotonná, hogy ki kellett kapcsolnom, azaz mást kezdtem gyorsan hallgatni.
Végül elajándékoztam a CD-t.
Vannak előadók, akiket sikk hallgatni tudnék most sok sok női meg férfi előadó nevet felsorolni, amiktől akiktől már égnek áll a hajam is ha meghallom, mert amúgy nem rossz nem rossz, csak 1-2 szám és annyi elég.
Ismerek olyat is akinek a lemezgyűjteménye azokból a - mások által- nevesített és magasztalt előadókból áll, akiket amúgy önszántából elő se venne, de a hifi cucc megbízható demonstrálása ezek nélkül elképzelhetetlen ezért van belőlük jócskán.
Csak éppen addig el sem kerül, míg hifi társ hallgató nincs a környéken.
Ezért -sem- szeretem DK-t PB-t és társaikat.

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 519
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Generál - Zenegép
 
Funky a legjobból!
 
http://www.youtube.com/watch?v=KQ_yAcjS ... re=related

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: kalmi »

Cornelio Tutu Band - Görbe Tükör (katt!)

Vendég

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És akkor böngészétek át ezt az együttest.Motiva.
 
http://www.youtube.com/watch?v=7v5J9oi0 ... re=related


Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2364
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 735
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: gianni321 »

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: KMT »


http://www.youtube.com/watch?v=FN3RwPyUe2U
Nils Frahm - Tristana
 
Súlyos.

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: L4D1K »


Most láttam a The Mechanic c. filmet, azóta egyfolytában ezt hallgatom, nem tudom megunni.
 
http://www.youtube.com/watch?v=Kyj2Ip4o ... r_embedded

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: earforce »


Irisarri kiváló!
...ha már feljött Arvo neve, íme egy mű tőle:
 
http://www.youtube.com/watch?v=82-xbhfNR2g
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: KMT »


http://www.youtube.com/watch?v=CtQtzkWO1Cg
Rafael Anton Irisarri – Für Alina
 
Van egy hangulata...
(Arvo Part modernizálva.)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4487
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Még mindig; Chrusader's Anthem
 
http://www.youtube.com/watch?v=VZ8NO5APJzY
>

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Dream Evil, Evilized
 
http://www.youtube.com/watch?v=E280mw3k9Sg
>

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
davidka33
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 825
Csatlakozott: 2009.11.25., szer. 12:41
Értékelés: 366

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: davidka33 »


Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Reneszánsz-barokk muzsika Jordi Savall zenekar-ének együttes előadásban, templomi felvétel, teljes mű, csodálatos
 
Jordi Savall - Le Concert des Nations - Charpentier: Messe Et Motets Pour La Vierge
 




Válasz küldése

Vissza: “Zene, amit hallgatunk”