Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

SAL

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: SAL

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Nem is tudtam, hogy van ilyen topik :)

Csak reggel láttam meg
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: SAL

Hozzászólás Szerző: Robici »

Deadpool írta:
2020.02.25., kedd 05:06
:D

Ezen most jót mosolyogtam. Nekem is volt Somogyi szettem. Ez ilyen kalandos cucc lehet. Akkoriban jött ki a nokia n95 telefon és haveromé valahogy alá került az egyiknek. Közben persze be is borult, ami annyit tesz, hogy a falnak volt döntve. A mai napig nem értem hogy történt.
K#rvajó cucc volt az. Hát azt sem tudtam mit vettem, csak hogy nagy, hangos, és a Transformers úgy csattog, hogy máshol talán így nem is tud.
Huhh, jó régi kommentet sikerült előbányászni. :D A második SAL-os hangfalam még ma is megvan, sógorom használja, azóta is működik, immár 20 éve. :-)

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: SAL

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Robici írta:
2010.04.17., szomb. 21:35
Én kb. 15 éve SAL hangszórókkal kezdtem a hifis "pályafutásomat", aztán kb. 10 éve ugyancsak SAL hangszórókból építettem másik hangsugárzópárt (a dobozt asztalos csinálta, a méreteket hasraütéses alapon én adtam). Nekem nem voltak vele problémáim, persze nem nagy összehasonlítási alapom volt (az első SAL-hangfalam egyik darabja egyszer kiesett az ablakon - kint festettünk, kellett valami zene - 2 emeletet zuhant és csak a doboznak lett némi baja). Mind a négy hangsugárzó azóta is működik, bár már nem nálam.
:D

Ezen most jót mosolyogtam. Nekem is volt Somogyi szettem. Ez ilyen kalandos cucc lehet. Akkoriban jött ki a nokia n95 telefon és haveromé valahogy alá került az egyiknek. Közben persze be is borult, ami annyit tesz, hogy a falnak volt döntve. A mai napig nem értem hogy történt.
K#rvajó cucc volt az. Hát azt sem tudtam mit vettem, csak hogy nagy, hangos, és a Transformers úgy csattog, hogy máshol talán így nem is tud.
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

SAL

Hozzászólás Szerző: busman20 »


Győztes:Jamo E3 sub.
:kiraly:

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

SAL

Hozzászólás Szerző: busman20 »


Köszönöm a tippeket!
Több jelölt is akad...Még alszom rá néhányat.......
:kiraly:

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

SAL

Hozzászólás Szerző: dandesz »

Ez lehet, hogy érdekel.
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

SAL

Hozzászólás Szerző: orionr »


Biztos?A Yamaha YST-SW012 például nem.Van rajta egy hangerőszabályzó megy egy on/off gomb.
De ezzel már el is tértünk a tárgytól.

De ezen a Magnaton van és a kapcsolóján is van egy autómata állás, amikor érzékeli a jelet, bekapcsol.

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

SAL

Hozzászólás Szerző: busman20 »


Biztos?
A Yamaha YST-SW012 például nem.Van rajta egy hangerőszabályzó megy egy on/off gomb.
De ezzel már el is tértünk a tárgytól.

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

SAL

Hozzászólás Szerző: szamóca »


on" állásban ez a funkció keveri össze a .1-dik (LFE - alacsony frekvenciás effekt) csatorna hangjait a többi csatorna keresztváltási frekvenciánál mélyebb hangjaival.
Igen, és mi a gond?

Hát csak annyi hogy ha subot veszek legyen e rajta vágási freki állító vagy ne?
:kiraly:

Minden aktív szub rendelkezik ezzel az állítási lehetőséggel.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ha a mozis erőlködő intézi a vágásokat, akkor úgysem fogod használni (remélhetőleg nem kell utánadolgozni).

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

SAL

Hozzászólás Szerző: busman20 »


on" állásban ez a funkció keveri össze a .1-dik (LFE - alacsony frekvenciás effekt) csatorna hangjait a többi csatorna keresztváltási frekvenciánál mélyebb hangjaival.
Igen, és mi a gond?

Hát csak annyi hogy ha subot veszek legyen e rajta vágási freki állító vagy ne?
:kiraly:

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ez inkább a kőleves kategóriája.
Ha tudsz ennél jobbat,ezért az áráért akkor nosza........

Akkor inkább ezt:
http://elektronika.vatera.hu/hifi/hangf ... 37278.html

Itt az aukció lejártával van probléma.........meg néhány körülényt is figyelembe kéne venni:
1.Nincs szükség nagy hangerőre
2.Ennyi pénz van rá.
3.Az erősítőn csak ennyit lehet állítani a subbal kapcsolatban:on/off és mélysugárzó újrakeverés funkció.
 
Tehát lehet hogy megfelene a SAL. :kiraly:

Most hogy Magnat, vagy SAL, kevés kivételtől eltekintve általában nem sokat számít.

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

SAL

Hozzászólás Szerző: orionr »


on" állásban ez a funkció keveri össze a .1-dik (LFE - alacsony frekvenciás effekt) csatorna hangjait a többi csatorna keresztváltási frekvenciánál mélyebb hangjaival.
Igen, és mi a gond?

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

SAL

Hozzászólás Szerző: busman20 »

on" állásban ez a funkció keveri össze a .1-dik (LFE - alacsony frekvenciás effekt) csatorna hangjait a többi csatorna keresztváltási frekvenciánál mélyebb hangjaival.

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

SAL

Hozzászólás Szerző: orionr »


Ez inkább a kőleves kategóriája.
Ha tudsz ennél jobbat,ezért az áráért akkor nosza........

Akkor inkább ezt:
http://elektronika.vatera.hu/hifi/hangf ... 37278.html

Itt az aukció lejártával van probléma.........meg néhány körülényt is figyelembe kéne venni:
1.Nincs szükség nagy hangerőre
2.Ennyi pénz van rá.
3.Az erősítőn csak ennyit lehet állítani a subbal kapcsolatban:on/off és mélysugárzó újrakeverés funkció.
 
Tehát lehet hogy megfelene a SAL.

Te tudod, hogy mire van szükséged és mennyid van rá, de 20E-ig megéri az árát.
A 3. pontot nem nagyon értem. Az én erősítőmen is egy on/off van, egy sima sub kimenettel. :kiraly:

Avatar
busman20
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2009.07.15., szer. 12:52
Értékelés: 3

SAL

Hozzászólás Szerző: busman20 »


Ez inkább a kőleves kategóriája.
Ha tudsz ennél jobbat,ezért az áráért akkor nosza........

Akkor inkább ezt:
http://elektronika.vatera.hu/hifi/hangf ... 37278.html

Itt az aukció lejártával van probléma.........meg néhány körülényt is figyelembe kéne venni:
1.Nincs szükség nagy hangerőre
2.Ennyi pénz van rá.
3.Az erősítőn csak ennyit lehet állítani a subbal kapcsolatban:on/off és mélysugárzó újrakeverés funkció.
 
Tehát lehet hogy megfelene a SAL. :kiraly:

"A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd."
 
Daniel Nathan Leone

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A doboznál is sok előnye van, ha nem két darabbal kell szenvedni.. :kiraly: Én meg mindössze ennyire akartam célozni..

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

SAL

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Egy darabot szinte biztos, hogy nem csinálok, a mininum darabszám az, amivel ki lehet jönni egész táblából.
Hogy lehet,úgy el vállalni valamit ,hogy csak akkor vállalod el ha egész táblából ki jön ? :kiraly:

Úgy, hogy egy-két darabokkal reménytelen dolog foglakozni, hangszórónál is kb. 50-nél kezdődik a minimum, ahonnan talán megéri nekiülni gyártani.
A doboznál meg egyszerű, úgy jön ki normális árban, ha nincs "maradék"

 
busman20
 
Ha Gondolod szívesen meg csinálom!
Írj privit ha érdekel.
A hangsugárzókészítés azért főleg nem asztalosmunka, a szellemi része sokkal lényegesebb. A kínai import SAL-ból pedig normális hangsugárzó sosem lesz.
A hsz és a doboz gyártás közt nagyon nagy a különbség!!
 
Én nem hsz-t ajánlottam fel hogy csinálok hanem dobozt!
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy darabot szinte biztos, hogy nem csinálok, a mininum darabszám az, amivel ki lehet jönni egész táblából.
Hogy lehet,úgy el vállalni valamit ,hogy csak akkor vállalod el ha egész táblából ki jön ? :kiraly:

Úgy, hogy egy-két darabokkal reménytelen dolog foglakozni, hangszórónál is kb. 50-nél kezdődik a minimum, ahonnan talán megéri nekiülni gyártani.
A doboznál meg egyszerű, úgy jön ki normális árban, ha nincs "maradék"

 
busman20
 
Ha Gondolod szívesen meg csinálom!
Írj privit ha érdekel.
A hangsugárzókészítés azért főleg nem asztalosmunka, a szellemi része sokkal lényegesebb. A kínai import SAL-ból pedig normális hangsugárzó sosem lesz.

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igaza van Bélának!! 
Tényleg van pár jó cuccuk..
 
De neked egyik se jó!! :kiraly:

Nem nekem nem jó, hangszórónak nem jó. Szóval lehetetlen, hogy igaza legyen.

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

SAL

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Én tudok, de nekem nem jelent gondot elkészíteni.
Ha csinálsz ezér a pénzért egy jó kis szubot,megveszem tőled.

Egy darabot szinte biztos, hogy nem csinálok, a mininum darabszám az, amivel ki lehet jönni egész táblából.

Hogy lehet,úgy el vállalni valamit ,hogy csak akkor vállalod el ha egész táblából ki jön ? :kiraly:
 
 
busman20
 
Ha Gondolod szívesen meg csinálom!
Írj privit ha érdekel.
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Avatar
dandesz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.16., szomb. 16:08
Értékelés: 4

SAL

Hozzászólás Szerző: dandesz »


Lehet hogy beújitok magamnak egy SAL aktív subot.Ilyet:
 
https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8885
 
Ez van.Szegény ember vízzel főz. :kiraly:

Nem olyan rosszak azok.
Az autós cuccaik pedig egész jók.

Hát. Attól függ, mihez viszonyítod, én nem találtam még náluk semmit, ami egész jónak nevezhető. Te melyiket gondolod annak?

Igaza van Bélának!!
 
Tényleg van pár jó cuccuk..
 
De neked egyik se jó!!
2.0: Erősítő :Dual CV 1460 Hangfal: DIY Forrás: Gép

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én tudok, de nekem nem jelent gondot elkészíteni.
Ha csinálsz ezér a pénzért egy jó kis szubot,megveszem tőled. :kiraly:

Egy darabot szinte biztos, hogy nem csinálok, a mininum darabszám az, amivel ki lehet jönni egész táblából.

Vendég

SAL

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet hogy beújitok magamnak egy SAL aktív subot.Ilyet:
 
https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=8885
 
Ez van.Szegény ember vízzel főz. :kiraly:

Nem olyan rosszak azok.
Az autós cuccaik pedig egész jók.

Hát. Attól függ, mihez viszonyítod, én nem találtam még náluk semmit, ami egész jónak nevezhető. Te melyiket gondolod annak?

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

SAL

Hozzászólás Szerző: orionr »


Ez inkább a kőleves kategóriája.
Ha tudsz ennél jobbat,ezért az áráért akkor nosza........ :kiraly:

Akkor inkább ezt:
http://elektronika.vatera.hu/hifi/hangf ... 37278.html

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”