Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wharfedale

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én a Diamond szériát hanyagolnám a wharfiból...Mondjuk egyiket sem szeretem, de a diamondot főleg...

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Hát igen ,egyszerűbb lenne ha meg tudnám hallgatni mindkettőt.
 
Hajlok a monitor felé ,de a neten állványt sem találok hozzá.


 
Az állvány csak nem okozhat problémát (?)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Szia!
 
Én dia 10.5-öst hallgattam, bár én nem vagyok az a fajta, aki csak úgy elvből lehúzná a Wharfit, de konkrétan a dia 10.5 gyengén szerepelt (várakozásom ellenére), kente a mélyeket, nem volt elég dinamikus. Kicsit olyan mosott, bágyatag és sávhatárolt benyomást keltett. Tehát a 10.5-ös magas tartományban nem remekelt, ami baljós jel lehet. Vigyáznék a 9.5-tel, alaposan kihallgatnám...
 
Esetleg vmi más álló dobozok használtban? (én nem árulok, nem azért mondom)
 
Azért a monitor sugárzóból is jöhet kielégítő mély!!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Gsx-r
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.11.16., szer. 15:17
Értékelés: 0

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Gsx-r »


Hát igen ,egyszerűbb lenne ha meg tudnám hallgatni mindkettőt.
 
Hajlok a monitor felé ,de a neten állványt sem találok hozzá.

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyik monitor a másik álló,más tulajdonságokkal rendelkeznek.
Az Evo felsőbb kategória,viszont kevesebb lesz a mély mivel monitor ami elektronikus zenénél nem biztos hogy elég lesz 20nm2-en.
Ha van sub a mozihoz akkor elvileg meg lehet támogatni,bár alap mélyláda kevés lesz a pontos illesztéshez.

Avatar
Gsx-r
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2005.11.16., szer. 15:17
Értékelés: 0

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Gsx-r »


Sziasztok.
 
Döntenem kéne.
 
Evo2 10 vagy Diamond 9.5
 
Nem tudom ,hogy szól a 9.5 a magas tartományban
 
Az evokat 20-al olcsóbban megkapnám.
 
Leginkább zenére(elektronikus) és kevés mozi lenne a cél.
 
A szoba úgy 22 nm.
 
Segítsetek ,véleményekre lennék kíváncsi.

Avatar
Malarkey
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2010.10.09., szomb. 00:16
Értékelés: 2

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Malarkey »


Üdv!
 
Szerintetek használtan (2 hónapos-garanciális) VR400-at mennyiért lehet elpasszolni?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
adanibacsi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 14:40
Értékelés: -15

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: adanibacsi »


Olvastam már róla, hogy többen kicserélik a Wharfedale Xarus szériájában a magassugárzót, és így állítólag egész hallgatható, mégis baromi erős hangfalat lehet összehozni. Ez valóban kivitelezhető egy jobb magassal? Egyáltalán melyik magassugárzó "passzolna" bele, aminek jobb hangja van mint a gyárinak, de mégsem "lóg ki" a hangképből és bírja a nagy terhelést?
Hallottam már őket gyári állapotban, elég kötött, kemény hangúak a kevés, nem artikulált magashang mellett. Ezen a doboz áthangolásával, kábelezéssel lehet mérsékelni (gondolok itt arra, hogy lentebb tolni a kiemelését a refis doboznak, hogy ne kongjon sacc 100-200hz között, kis vatelinnel a doboz térfogatát virtuálisan megnövelni)?

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: blakey »


Nálam a rossz hatásfok nem gond, mert power az van bőven:) De inkább a mélyátvitel, meg a hangminőség, meg hogy ne legyen neki doboz hangja...

Diamond-ból a 9.5 és 9.6-os jó valamire.

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: blakey »


Mi az, ami még a Wharfinál is olcsóbb, vagy ennyiért jobb szerinted? 


pl. heco vitas/victa, 1-2 évvel ezelőtt a dali concept sorozat is ebben az ársávban mozgott.
 
Az evo 2-20 nak tudnál negatív tulajdonságait említeni?
Biztos van neki, nem szedtem szét, nincs olyan rendszerem amin ki tudnám hozni a hibákat, viszont vannak egy páran itt a fórumon akik hallották ezeket a hangfalakat és jó véleménnyel voltak róla, ami meglepő, hogy álló doboz létére monitor jellegű a tere, ez egy két utas álló doboz és mégis úgy viselkedik, mint egy monitor doboz, persze mélyekben sokkal jobb.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX »


Láthatóan a Warfik diamondok a legolcsóbb kategóriát képviselik:
"Wharfedale Diamond 9.0 Cherry ára: 29.000ft "
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=22555


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX »


"Alsó" kategóriás wharfedale-t nem éri meg megvenni, mert azért az árért más márkák kategóriabeli hangfalai jobbak is lehetnek, kevesebb pénzért.
Mint látom te is ezt írtad.
 
Sajnos erről nem a gyártó tehet,hanem a kereskedők.
Túl sok kézen megy keresztül.
Fél ár alatt ki lehetne hozni az olcsóbb modelleket,he nem 3-4 kereskedő kezén menne át ez a márka.A KEF-fel ugyan ez a probléma.
Egy IQ 90 gyártása kb 40-ből kijön.A fogy ára 330000 Ft :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak, hogy ne egyedül beszélgess. A Wharfedale-nek vannak komoly és jó hangfalai, de a többség a diamond/valdus-szal azonosítja (tévesen), nekem evo2-20-asom van, valahol itt kezdődik a jó hangfal kategória, elég sok márka hangfalait meghallgattam, amennyire lehetett, a diamond egy alacsony kategória, a maga nemében nem olyan rossz, de azért a pénzért jobbat is találhatunk, valdust régen hallottam, de nem fogott meg, az evo, már más kategória, itt nincs olyan, hogy wharfedale jellemző hang, itt már komolyabb alkatrészekből áll össze a cucc, Az evo2-20-as pl 50 Hz-ről indul (nem 32, 37, 41, stb) és csak annyit mondok, hogy azok valójában csak adatok, viszont ebben a kategóriában már a valóságot surolják az adatok, volt olyan hangfalam amire 35 Hz volt írva, alsó frekinek, ha az 35 volt, akkor a mostani kb 10, olyan komoly mélyei vannak, hogy az ember nem hiszi el, hogy az 50 Hz ennyire brutál lehet, és itt kell elgondolkodni azon, hogy akkor most mi is van valójában. "Alsó" kategóriás wharfedale-t nem éri meg megvenni, mert azért az árért más márkák kategóriabeli hangfalai jobbak is lehetnek, kevesebb pénzért. Én soha nem a tesztek alapján veszem meg a kiválasztott darabot, hanem meghallgatom (ha lehet) ill. több helyről gyűjtőm az infót és ezek alapján megpróbálom a legmegfelelőbbet megvenni.Az újabb wharfikat (diamond) nem hallottam, de ha csak mozihoz kell, akkor még jó is lehet.

Köszi!
 
Nekem van egy olyan tippem, hogy jó mélyeket álló doboztól és a térfogattól remélek, úgy látszik ez itt igaz, mert ez már egy nagyobbacska doboz. Érdekes tényleg ez az alsó határfreki dolog!
Nálam 30Hz, de a doboz 80 literes és a mély 30-as, na arról tuti elhiszem...:kiraly:
De valóban érdekes, hogy a diamondokra ilyen mélyeket adnak meg. Eddig úgy tippeltem, hogy a diamondok rossz hatásfokúak (ez hihető) de cserébe mélyre lemennek, a Vardusok jobb hatásfokúak (hihető), de cserébe nem mennek olyan mélyre, de ez csak tipp.
 
(Gyanítom a vardust kimondottan házimozira, meg bulira szánták.)
 
Mi az, ami még a Wharfinál is olcsóbb, vagy ennyiért jobb szerinted?
 
Nálam a rossz hatásfok nem gond, mert power az van bőven:) De inkább a mélyátvitel, meg a hangminőség, meg hogy ne legyen neki doboz hangja...
 
Sajnos most úgy alakult, hogy Evo-ra nem lesz jóideig pénzem-->kompromisszum. Diamondra is max nyár után lenne..
 
Diamond 10-es szériájából van vkinek? És vardus?
Az evo 2-20 nak tudnál negatív tulajdonságait említeni?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX »


Na, jó.
Konkrétabb tapasztalat is van, mármint a konkrét termékekre vonatkozólag?

Nekem van 9.1-es.
20000 Ft-ért sem tolonganak érte.
A kivitele alapján valóban a legolcsóbb kategóriába lehet sorolni.
Ez egy olcsó kínai doboz.
 
Erre a márkára is az jellemző,mint más hasonló cégekre,mint pl a KEF.
Csak egy szint felett ér valamit a neve.
A KEF Reference pl ilyen. :kiraly:

Avatar
blakey
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1581
Csatlakozott: 2006.10.18., szer. 09:55
Értékelés: 34

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: blakey »


Csak, hogy ne egyedül beszélgess. A Wharfedale-nek vannak komoly és jó hangfalai, de a többség a diamond/valdus-szal azonosítja (tévesen), nekem evo2-20-asom van, valahol itt kezdődik a jó hangfal kategória, elég sok márka hangfalait meghallgattam, amennyire lehetett, a diamond egy alacsony kategória, a maga nemében nem olyan rossz, de azért a pénzért jobbat is találhatunk, valdust régen hallottam, de nem fogott meg, az evo, már más kategória, itt nincs olyan, hogy wharfedale jellemző hang, itt már komolyabb alkatrészekből áll össze a cucc, Az evo2-20-as pl 50 Hz-ről indul (nem 32, 37, 41, stb) és csak annyit mondok, hogy azok valójában csak adatok, viszont ebben a kategóriában már a valóságot surolják az adatok, volt olyan hangfalam amire 35 Hz volt írva, alsó frekinek, ha az 35 volt, akkor a mostani kb 10, olyan komoly mélyei vannak, hogy az ember nem hiszi el, hogy az 50 Hz ennyire brutál lehet, és itt kell elgondolkodni azon, hogy akkor most mi is van valójában. "Alsó" kategóriás wharfedale-t nem éri meg megvenni, mert azért az árért más márkák kategóriabeli hangfalai jobbak is lehetnek, kevesebb pénzért. Én soha nem a tesztek alapján veszem meg a kiválasztott darabot, hanem meghallgatom (ha lehet) ill. több helyről gyűjtőm az infót és ezek alapján megpróbálom a legmegfelelőbbet megvenni.
Az újabb wharfikat (diamond) nem hallottam, de ha csak mozihoz kell, akkor még jó is lehet.

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
A What Hi-Fi-nek nem... ami sztem jelent vmit!!!

Szerintem is.
Némi bevételt.

Nem hinném... $ :kiraly:
Kizártnak tartom, hogy lenne pl hasonló magyar lap, amik talán enyhén részrehajlik vagy ilyesmi.
 
Na, jó.
Konkrétabb tapasztalat is van, mármint a konkrét termékekre vonatkozólag?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
A What Hi-Fi-nek nem... ami sztem jelent vmit!!!

Szerintem is.
Némi bevételt. :kiraly:

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


A What Hi-Fi-nek nem... ami sztem jelent vmit!!!
sztem kábé SEMMIT!
:kiraly:
(Nekem legalábbis...)
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt mostmár télleg én beszélek magammal??
 
Britain's most famous loudspeakers!! Ami persze lehet kétes hírnév, de ilyen indifferens legyen ebben az országban..?
 
Gagyi?
 
Snassz? Rangon aluli?
 
A What Hi-Fi-nek nem... ami sztem jelent vmit!!!

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ennyire snassz a Wharfedale? Érdekes az angoloknál sztem nem...
 
Na mindegy, létezik Wharfedale Diamond 8.2 STudio Pro erről kinek van akármilyen infója?

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Wharfedale diamond 9.2 review:
 
http://www.youtube.com/watch?v=7HlPDJmOqkY
 
"It has two assholes for punch." :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Íme itt a Wharfedale diamond 10.1-ről egy video:
 
http://www.youtube.com/watch?v=i1bde5oCua4
 
Ps.: Jó a pulóvere a fószernak és milyen jól tud angolul! :kiraly:

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


Most egy 15 nm-es 30 köbméteres padlásszobában lakom
Akkor állva eléred a plafont? :kiraly:
 


 
Símán!

Vendég

Wharfedale

Hozzászólás Szerző: Vendég »


OFFTOPIC:


Most egy 15 nm-es 30 köbméteres padlásszobában lakom
Akkor állva eléred a plafont? :kiraly:

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”