Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


Gyorsan írj privit és a többit megbeszéljük.
Lehoako-t meleg szívvel ajánlom, szerintem jó tanácsokat adna :taps:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »

mishow: Annyit még hozzátennék, hogy itt is megtalálhatóak már az apróban azok a bizonyos nepperek. (hol ilyen olyan néven) Hidd el én is utálom őket szívből.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Köszönöm a sok segítséget. Ár meg valamiféle szimpátia alapján már tudnék választani, de azért megpróbálok 1-2 dolgot meghallgatni persze, legalább legyen kis viszonyítási alap. Most úgyis foglalt vagyok vendéggel és nincs meg a teljes összeg, a fizut mindenképp meg kell várnom - 1 hét :taps:

Belvááároooos?!
 
És még nem ugrottál föl 1 sörre?!
 
Gyorsan írj privit és a többit megbeszéljük.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


Ne félj a használt holmitól - az érveket alább nagyon korrektül összefoglalták többen is, nem ismételném.
 
Ha tartasz a nepperektől - amit viszont megértek - akkor légy nagyon óvatos a Vaterával és az ebay-en is kérd tapasztalt vásárlók segítségét.
Ha itt a Fórumon (vagy olyan más ismert hifi fórumokon) keresgélsz, ahol a fórumtársak által ismert, regisztrált, megbízható emberkék hirdetnek, akkor nagy valószínűséggel nem fogsz mellé. Az ismert bp-i, belvárosi használt hifi kereskedőknél szintén nagyon jó dolgok bukkannak fel néha, de azon természetesen rajta van az Ő kereskedői feláruk, és persze az is benne van a pakliban, hogy nem arra beszélnek rá, ami neked kell, hanem ami már régóta beragadt náluk, és ki akarnák már venni belőle a pénzt - ennek ellenére egy szétnézést megér, alkudni pedig mindenhol kötelező!
 
A "helyi" aktuális kínálatból én is az Alto-t, a Hivox-ot vagy esetleg még a 870-es Rotelt ajánlanám, mindegyik jó kiindulásnak, és ha fejleszteni akarsz majd később, akkor közel ugyanennyiért el is tudod őket adni.

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Köszönöm a sok segítséget. Ár meg valamiféle szimpátia alapján már tudnék választani, de azért megpróbálok 1-2 dolgot meghallgatni persze, legalább legyen kis viszonyítási alap. Most úgyis foglalt vagyok vendéggel és nincs meg a teljes összeg, a fizut mindenképp meg kell várnom - 1 hét
 
Az tény, a használtpiacon azért vannak jó dolgok, az új dolgoknak nem kedvez, hogy az árfolyamok eléggé el vannak szállva.
 
Azon a változaton is morfondíroztam, hogy ha látok egy jó erősítő vételt ami amúgy népszerű akkor megfontolom, erősen mellé csak nem fogok, feltéve hogy megfelelő hangfalat veszek hozzá ha lehet meghallgatva... Pl mikor ilyen nad c320-t ígérnek 48-ért akkor az ember elgondolkozik, a "kistesója" drágább újonnan...
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


És még annyi szól a használt cuccok mellett, hogy bármennyire is elégedett leszel a jövőbeli rendszereddel, egy idő múlva úgyis hajt majd a kíváncsiság és tovább akarsz lépni.
És mondanom sem kell, ha így adsz el új holmit, azon többet buksz, mintha ugyanazt eleve használtan veszed meg...

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Üdv a klubban
 
Egyszer volt szerencsém kipróbálni egy Dynaudio Audience 40-et a 2x12W-os kis hiVOX erősítőmmel, és meglepően jól szóltak együtt... Ja igen, az erősítő egy (USB+coax+optikai bemenetes) Lupus DAC és egy fejhallgató erősítő társaságában "dolgozik". Szintén felajánlom meghallgatásra, ha érdekel (BP XIII)
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Online
Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


az XV-ben lakom, a rendszerem az aláírásomban megtalálod, nem egy hájend, de sztem zeneinek nevezhető
 
ha érdekel, szívesen vendégül látlak egy zenehallgatásra.
 
ui.: szinte semmit sem vettem újonnan...mindent használt, megbízható forrásból szereztem be.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: pali923 »


Üdv a klubban! Én is így kezdtem nemrég, és csak csatlakozni tudok: ne félj a használt cuccoktól, én egy csomót vettem (meg eladtam persze, főleg cd-lejátszókat). Viszont megbízható embertől érdemes megvenni, erre is van topic itt.
Másik tanácsom: ha nem akarsz kapkodni, jobban jársz, mert ha előbb hallgatózol sokat, és utána vásárolsz, kevesebbet buksz a cserékkel.
Olvass vissza a vonatkozó topicokban csak 1-2 hónapot, biztos találsz tippet mindenre, bár nem szentírás, de ki lehet nézni néhány típust, aztán ezek között válogatni.
A kereskedőktől sem kell feltétlenül félni, nagyon sok korrekt embert ismertem meg (meg másfajtát is persze). Dönteni azonban csak a füled alapján szabad. Ha meghallgatsz 2-3 cuccot, már lesz elképzelésed, legalább arról, mit n e m veszel.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
orionr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1094
Csatlakozott: 2008.08.06., szer. 22:30
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: orionr »


Én meg azt mondom, hogy ennyi pénzzel, be ne menj szakboltba, mert rosszul leszel!
Mindenképp a használt "piacon" hallgatózz!

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...de főleg zongora / hegedű a kedvenc...
Ajaj...
Ezt a hagszerpárosnak az arányos, hallgatható és élvezetes visszajátszásához azért elég jó hifi kell. Első lépésben komolyzenét is gyakran hallgató, tapasztaltabb hobbitársak meglátogatását ajánlom, a kereskedőkkel és gyártókkal nagyon vigyázz:D

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi Poli77, Bp belvárosban lakom amúgy, megfontolom :taps:

Akkor egész jó a helyzeted, mindenki egyenlő távolságra van tőled
Na és a belvárosban is van hifi-barát... igen jó cuccokkal.. és sok márkakereskedő, kisiparos van, biztos segítenek.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Ha eddig nem volt semmi rendszered, akkor gondolom CD-id sincsenek. Ha nincsenek akkor kezdetben fölösleges a cd lejátszó és ésszerűbb sz.gépről zenélni. Mondom ezt úgy, hogy nagy cd barát vagyok.
Mathiasnak igaza van, fölösleges a cdjátszó, vegyél inkább helyette 500gigás notebook merevlemezt, azon elfér kb.1500cd. A hangkártyád egész tűrhető, egy kommersz cd semmivel sem szól jobban, különösen, ha nem a cdolvasóból játszod le a lemezeket, hanem az EAC programmal (ingyenes) bemásolod a merevlemezre és onnan játszod le.
 
Bár tudnék tanácsot adni készülék ügyben, az a fránya helyzet áll elő errefelé, hogy én ne javasoljak semmit, mert azt biztos piszkos üzleti érdek vezérli, bezzeg jóskapista, aki viszont az összes sonypájókínvúdonkijódenon cuccokat 15 évre visszamenőleg fejből vágja, de normális hangot évente egyszer hallgat csak tíz percig, na az komoly tanácsot adhat, mert ő a tapasztalt laikus, aki minden héten hall valami régi újdonságot...
Úgyhogy bakancsot fel, és tessék sokfelé járni, kereskedőknél és laikusoknál egyaránt, ha játszol a zongorádon, és hallgattál már feltehetőleg egy csomó élő hangszeres zenét, akkor nem fogsz nagyon melléfogni, mert megérzed ösztönösen, mi a jó neked.
Azt érdemes megfogadni, hogy lehetőleg közeltérből hallgass meg mindenhangsugárzót (1-1,5m), mert akkor a különböző akusztikai körülmények sokkal kevésbé számítanak, na és az élettelen hangzásért felelős torzítások jobban hallhatóak. Mindenképp jóminőségű kizárólag akusztikus felvételt vigyél magaddal hallgatódzásokhoz, és próbálj meg a részleteken kívül arra is figyelni, hogy a zene egysége, mondanivalója átjön-e a hallgatott berendezéseken keresztül.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


 
Az atc-t is néztem, mint pár más boltot,

Mondok egy opciót és kérdezd a többieket.
Jungson JA66C-49900 Ft
CAV DP265-39900 Ft
Carat UD1-19900
összesen:109700 Ft.
 
Minket ne nagyon hasonlíts össze más kereskedőkkel,mert mi nem szolgálunk ki viszonteladókkal.
Pont ennek köszönhető,hogy a Mo-i áraink minimum 30-40%-al alatta vannak a nyugati áraknak.
Ennyi pénzért csak használtat tudsz venni.
 
Szerintem menj el a Pesti bemutatótermünkbe és füleld meg ezeket.Ez egy filléredbe sem kerül.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Van egy két tippem amit érdemes megfontolni csak a hangfal a kérdéses
Teac H500i reference
Audio Innovations Alto rendszer
 
Aszem ezt sokan elfogadnák maguknak is a nyújtott teljesitmény alapján.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Ha eddig nem volt semmi rendszered, akkor gondolom CD-id sincsenek. Ha nincsenek akkor kezdetben fölösleges a cd lejátszó és ésszerűbb sz.gépről zenélni. Mondom ezt úgy, hogy nagy cd barát vagyok.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Volt egy szavazás nemrég itt a fórumon, hogy ki hogyan vásárol zenecuccot. Ha nem tévedek nagyot, az itteniek elenyésző százaléka menne "boltba", már ha ezen "hagyományos kereskedést" értünk, ahol mostanában "hifit" árulnak. Szerintem messze kerüld el a multikat. Fülelni meg mindenhol szabad, és ingyen van. Menj szakboltba. Ha igazi zenemániákusokat találsz, akkor ők örömmel fognak segíteni. Vásárolni több órás próbaüzem után sem kötelező.
Ami az éltesebb korú készülékeket illeti: hangfalat peremezésen kívül nem nagyon láttam javítani, maximum ha egy játékos kedvű gyerek benyomta a magassugárzót, vagy a buliban valaki beledőlt :taps: . Erősítőknél egy kicsit más a helyzet, és a szakik majd kijavítanak: szerintem egyszerűbb egy régi típust javítani néha, mert helyenként egyszerűbb felépítésűek, esetleg kapható hozzájuk alkatrész, mert vannak lelkes rajongóik. De az erősítőket sem nagyon szokták javítgatni. Ha vigyázz rájuk az ember, akkor meghálálják. Nekem 15 év alatt 4-5 "használt" készülékem volt (NAD, Musical Fidelity), de egyiket sem kellett még csak szervizelni sem. A CD-játszók esetében talán más a helyzet: optika és IC. De mint mondtam, nem az a láncod legfontosabb és legdrágább tagja egyelőre. Használttal pedig a legtöbbször, megkockáztatom: mindig jobban jársz ár/érték arányban.
Még annyit, hogy ha vennél valamit, akkor járasd, hallgasd, és ha néhány óra múlva is tetszik a hangja, akkor vedd meg. A csilli-villi hang esetleg elkápráztat, de néha idegesítő is tud lenni hosszú távon. Ja, és vigyél mindenféle zenét, amit szeretsz, jó minőségben, hallgasd azokat, ne a készüléket.
Azt hiszem, eleget okoskodtam.

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Hali,
 
Köszi a meleg fogadtatást.
 
Köszi Poli77, Bp belvárosban lakom amúgy, megfontolom
 
Igen, én is azt hiszem, bármi most nekem szépen fog szólni, de főleg ha használtat is figyelembe veszek, akkor még ebben az árkategóriában is van jópár kombó és ez elég elbizonytalanítja az embert. Látok sok hirdetést, nézegetem is őket, van aminek az ára megfelelő lenne, de hát csak úgy beleugrani... :taps:
Ezért esélyes a bolt pl. mert ott egyben hallgathatok erősítőt / hangfalat. Az tény, hogy nekem is az jött le, habár cd lejátszó jó lenne, prioritást az előbbi komponensek élveznek (alig van cd-m amúgy, de majd ha lesz min hallgatni minden ismerős, rokon fogja tudni, cd-t vehet nekem bátran ajándékba... ez úgyis mindig probléma.. ).
 
A hirdetéseket nézegetem, még ha nem is írogattam, de nézegetem rendszeresen, guglizom az eszközöket, persze nem segít hogy erősen szubjektív téma, néha teljesen ellentmondó véleményeket olvas az emebr :taps:)) (belátom, miért tud ez hobbi lenni! )
 
Az atc-t is néztem, mint pár más boltot, igazából újjal az a baj, hogy ha nem elég széles a márkapaletta akkor tényleg csak 1-2 opcióm van, és annyira még nem kötelezném el magam. Ha valakit zargatok kérdésekkel meg bemutatóért akkor szívesen vásárolok is ott, de persze csak ésszerű keretek közt, és más idejét nem szívesen fecsérlem. (habár nem biztos nagy tömeg van mostanában ezekben a boltokban, és végülis a live beszélgetés is jól jön).
 
Amúgy: elnézem a sok régi erősítőt, hangfalat. Ezeket azért mennyire lehet megbízhatóan javíttatni? Pl 20 éves erősítő... az is elég nagy visszatartó erő, hogy vajon melyik márkát, modellt lehet szerelni ha neadj'isten baja lesz, és melyiket nem vagy gyakorlatilag horror áron (tízezrek.. akkor nem éri meg..).
 
köszi!
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kedves Bence!
Először is isten hozott, szerintem a legjobb helyen kopogtatsz. Biztosan kapsz értékelhető tanácsokat. Abból itt Dunát lehetne rekeszteni. Viccet félretéve, tényleg kedves, segítőkész társaságba keveredtél. És mivel pang a piac, az is biztos, hogy találsz jó hangú készüléket, szinte minden árfekvésben.
Én a helyedben úgy számolgatnék, hogy a hangfal ára az erősítő és a CD-lejátszó együttes ára legyen, és leginkább az erősítőt és a hangfalat válogatnám meg. Én annak idején egy NAD rendszerrel kezdtem, és még ma is muzsikál ilyen készülék a láncomban. Ezek többségét ma is jó szívvel ajánlhatónak tartom egy kezdő rendszerbe. Nemrég egy erősítő-CD-lejátszó párost hirdettek itt 30-35 körül, valami ilyesmit nem nehéz kifogni mostanában. Ha feljebb akarsz menni, akkor is van választék a Rotel BX870-től az Audio Innovationön át tovább (ezeket megtalálod a hirdetési topicokban). A CD-re én azt mondanám, hogy kezdetben majdnem mindegy, de előbb utóbb hallani fogod ott is a különbséget. Kezdetben vegyél megbízhatót. (Ha Rotel erősítő mellett döntesz, ahhoz most találsz itt a hirdetések között márkatársat.)
A hangfal már nehezebb ügy. Javaslom, vegyél először erősítőt, fogd a hónod alá a kedvenc CD-iddel, és indulj el hallgatózni. Én az itt szintén megtalálható B&W DM4 és a JPW P1 irányába indulnék el, ha neked lennék. Ezek kicsit oldschool, de szerintem bevált hangsugárzók. (A Dyno-fanok megköveznek, ha nem említem őket. Egy próbát biztos megérnek a dobozaik. :taps: ) De olvass bele a topicokba, és aztán higgy a fülednek. Úgyis mindenki mond majd mindenfélét!
Ha újonnan szeretnél rendszert venni (garancia, s egyebek miatt), akkor nézz be ATC-ékhez. Nem biztos, hogy ezért a pénzért megkapsz náluk mindent, de lehet, hogy feljebb csábulsz árban.
Remélem, segítettem. Kellemes hallgatózást!

Avatar
Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 838
Csatlakozott: 2008.07.07., hétf. 17:34
Értékelés: 26

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Palkó »


Hello, 
Egy kis segítségre lenne szükségem.....


Szia!
 
Nem vagyok nagy "hifis" de egy-két dolgot tudok javasolni.
Ne félj a használt cuccoktól, pláne itt a fórumon, ha tudod próbáld ki, hallgasd meg.
Próbálj meg "összehaverkodni" olyan fórumosokkal akiknél tudsz hallgatózni, és nem egy ház árába kerül a hifije.Így könnyebb eldöntened, hogy egy olcsóbb rendszernek tetszik-e a produkciója.(sejtem, hogy a pc hangszóró után minden jobban fog tetszeni).
Ha zenét szeretnél hallgatni és nem a hifi óriás mókuskerekében futkározni, akkor ennyi pénzből kilehet hozni egy már elfogadható hangot.(semmi audiofilia, meg hájend).
Merre laksz?Ha nem túl messze tőlem, vedd úgy, hogy meg vagy hívva egy kis zenélésre!
 
üdv.
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Philips CD720, Raspberry Pi4 + Volumio OS + IQAudio DAC+, Panasonic TX-58EX700E

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Hello,
 
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Már jó ideje (1+ éve) gondolkodom azon, kellene valami berendezés zenét hallgatni. Sosem volt még ilyen mini hifim, deckem sem, "szűzek" a füleim. Belépő, kezdő rendszerre gondolok (vagyis: occó), ami azért megállja a helyét jó ideig (vagyis az sem megoldás, hogy szutykot veszek mert feleannyiba kerül aztán 2 év után már cserélnem kell). Árban egy mini "hifi" lenne barátságosabb de mindenhol annyira elvetik ezt az ötletet, hogy kezdem azt hinni, kevés pénzzel is érdemes legalábbis megvizsgálni a normálisabb opciókat is mert állítólag nagyságrendnyi a különbség.
 
Szóval amit _szeretnék_:
- sztereó erősítő, hangfalak, cd lejátszó - emellett jó lenne, ha valamiként beköthetném a számítógépet (audigy 2 zs pro hangkártya), és a digitális zongorám (hát nem kell egyszerre szóljanak, de ezeket használnám).
- hallgatok klasszikus mindent - tudom, ez így rosszul hangzik, nem várhatom el, hogy kórus meg orgona meg minden jól szóljon ezért azt mondanám minden, de főleg zongora / hegedű a kedvenc szóval ezek körül forgó zenéken van a hangsúly... néha beteszek akár jazz/rock stb.-t is, de a kommerszebb zenéknél nem vagyok annyira igényes hang szempontjából (+ tudok elvileg kis basszust adni amit számítógépről küldök szóval ez azt hiszem, annyira nem fontos).
- a szobám, kb 20-25 m2, ez sem ideális de egy 1 szobás albérletben lakom, vagyis eléggé teli van rakva
 
Használttól félek mert millió erősítő meg hangfal meg kombináció van vagyis lehet, veszek valamit teszem azt 30e-ért aztán feleannyit sem ér. Az ilyen vatera vásárokkal nincs különösebb bajom de vagy értek hozzá mit veszek, vagy csak párezres dolgokat veszek (még talán ebay jobb, külföldiekben picit jobban megbízom, onnan persze drága a szállítás nagy cuccoknak).
 
Tudom, a pénz az egyik legfontosabb kérdés. Én azt látom gyakorlatban pár oldalt megnézve, pár ismert cég belépő erősítője 50-60 környékén van, kb ennyit kellene minimum kiadjak tán olyan hangfalakért, ami az én kezdő fülemnek jól hangzana (számítógéphangszórómnál biztosan jobban!). Nézegettem és olvasgattam 100e körüli hangfalakról is, de nem hiszem, hogy kész lennék a keretet ennyivel megemelni.
Talán azt is megtehetem, hogy tovább "művelődöm", aztán nézegetek itt, ebayen stb. apróhirdetéseket, egy jó lehetőséget várva, lhet használtan mégis pl. 100e-ből kijön az ami újan sokkal több lenne és a minőségen nem vesztenék...
 
Kereskedők oldalait is néztem, de azért vagyok tanácstalan, mert egyik ezt forgalmaz a másik mást, és mindegyik a sajátját mondja majd legjobbnak (és az én tapasztalatlan fülem biztos megvezethetnék demon is ha akarnák egy jó felvezetéssel).
 
Lehet ezek most itt buta problémáknak tűnnek, aki ért hozzá annak egyszerű, de én csak egyszerűen szeretnék a számítógépes hangszórómnál jobb minőségben zenét hallgatni, még ha nem is igazi sok-sokszázeszres hifin is. Lehet, csak be kellene mennem egy kereskedőhöz, és ha az ár elfogadhatónak tűnik akkor megvegyem, amit ajánl? Az én fülemnek úgyis mennyország lesz egy ideig, aztán hogy nad vagy denon vagy onkyo, legalább nem kell álmatlan éjszakákat töltsek amiatt.. :taps:
 
Mit szóltok? Érdemes ennyi pénzzel keresgélni, vagy nem éri meg? 1 év múlva sem lesz több, vagyis mindig kell másra is, nem opció az, ha várok...
 
Ha mégis használt akkor mivel kellene kezdeni? Erősítő? Vagy inkább hangfalak? Mert ha 1 megvan akkor társat szerezni sem egyszerű, ha jól értettem véletlenszerűen összetársított cucc az bizony nagyon elronthatja az élményt...
 
Na bocs a meséért, és nemtom, ha ezt jó helyre írtam, minden konstruktív megjegyzés jól jön és segít.
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”