Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát, ha ebben a 100e-s rendszerben az összes kábel 1 milliós kategóriára cserélnénk, akkor is kisebb lenne az elérhető változás érzete, mintha bármely komponenst mondjuk a 2 vagy 3x árura cserélnénk.
Ebben addig ne légy biztos, amíg nem próbáltad... az eddigi legérdekesebb ellenpéldám egy Pio F99X tuner>>Unitra WS311D>>Linn Helix lánc volt. Használt értékben nem sokkal haladja meg a 100 ezret, mégis, a szomszéd szobából, akár netezés közben is könnyen észrevehetőek egy igazán jó interkonnekt előnyei. Megkockáztatom, hogy a nagyobb teljesítményét leszámítva, ott nem szólt volna jobban egy, az Orczyn kapható legolcsóbb madzagokkal bekötött NAD3020. Más kérdés, hogy a próbált kábel önmagában többet ér... A kábelezést, legyen az viszonylag olcsó vagy drága, a rendszer részeként kell kezelni.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha lehet, ne offoljuk már szét ezt a topicot. Bencze segítséget kért, nem azt, hogy összezavarjuk. A kábelekkel később is ráér kísérletezni. Még az is lehet, hogy kap a rendszeréhez, mint ahogy árulnak itt hangfalakat állványostul, esetleg kábelekkel, erősítőket IC-stül, IEC-stül, stb.
Abban szerintem meg lehet egyezni, hogy először a főbb rendszerkomponenseket kellene kiválasztani, hiszen belépő szintű rendszerről van szó.
Bencze, nyugodtan kérdezz tovább, esetleg oszd meg, ha már vannak tippjeid, és biztosan lesz itt valaki, akinek volt már vele tapasztalata, és tud segíteni, ha mással nem, tanáccsal, hallgatózással.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


És ezt élőben már próbáltad is?

Elvi síkon, mert aki 100e-s rendszerben gondolkodik, az nem fog, és nem is tud milliós kábelekre költeni :taps:

Én gyakorlatban is.
Mivel több millio Ft értékben vannak más gyártótól is különféle kábeleim,így ez nem okoz gondot,hogy prezentáljam.
Teljes HT család,ezüst VDH RCA kábel,VDH hangfalkábelből is van egy pár.
A HT hangfalkábel kb 3-400000 Ft.Ha ez elég jó,akkor összeugrasztjuk egy 9900 Ft-os Jungsonnal.Lesz nagy meglepődés.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tehát, ha ebben a 100e-s rendszerben az összes kábel 1 milliós kategóriára cserélnénk, akkor is kisebb lenne az elérhető változás érzete, mintha bármely komponenst mondjuk a 2 vagy 3x árura cserélnénk.

És ezt élőben már próbáltad is?

Elvi síkon, mert aki 100e-s rendszerben gondolkodik, az nem fog, és nem is tud milliós kábelekre költeni :taps:
Tehát az, hogy milyen változást okozna az említett példa alapján, az most nem életszerű.
Még ha esetleg valóban használna is.
Amit nem kétlek, csak az értékarányát.
1 milláért rendszert vegyen és ahhoz 100e-ért kábelt, és sokkal brutálisabb lesz a javulás, mint a fordítottjánál :taps:

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


És ezt élőben már próbáltad is?

Én igen.
Szívesen neked is bemutatjuk.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Én a szemléletről beszélek. Másik oldalról közelítek:
 
"Ez csak egy negyvenezres hangszóró, ehhez jó lesz a villanydrót is"
 
Én csak arra célozgattam, hogy ez rossz szemlélet, szerintem. Amúgy nem kell velem egyetérteni

Ok csak ezzel könnyen bevihetsz valakit az erdőbe.
Ha kell nagyon szívesen bemutatjuk szegeden,hogy miről beszélek.
Van egy spéci hangfalátkapcsolónk.
Két ugyan olyan dobozt ráakasztunk egy olcsóbb rendszerre,de a másodikban drága hangfalkábeleket kezdünk cserélgetni.
Garantálom,hogy bármelyik drága kábelt rakjuk oda,akkor sem lesz nagy különbség.
Már próbáltuk,így engem elég nehéz lesz meggyőzni.
 
Egy komolyabb rendszernél egyetértek,hogy nagyobb jelentősége van,de itt sem kell annyira túlzásokba esni.
 
Szívesen megmutatjuk ezt is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tudomásul kéne venni, hogy egy 100e-s rendszerben a kábelek elenyésző jelentőséggel fognak bírni.

No végre egy szaki.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Bocsánatot kérek, de lehet, hogy egy bevallottan kezdőt nem pont itt kéne elbizonytalanítani más topicokban már ezerszer lerágott vitákkal. Főleg, ha adott összegből kell gazdálkodnia.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tudomásul kéne venni, hogy egy 100e-s rendszerben a kábelek elenyésző jelentőséggel fognak bírni.
Bármelyik komponens cseréjével sokkal drasztikusabb - nem mondom hogy javulást szándékosan, inkább azt hogy VÁLTOZÁST- lehet elérni, ami persze a javulás irányába kell hogy haladjon, mint bármilyen és jajdedrága kábellel.
Tehát, ha ebben a 100e-s rendszerben az összes kábel 1 milliós kategóriára cserélnénk, akkor is kisebb lenne az elérhető változás érzete, mintha bármely komponenst mondjuk a 2 vagy 3x árura cserélnénk.
Persze ettől még ne a 2 eres MZS kábel legyen az etalon, de itt elfogadható a párszáz ft-os kábelár.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Szerintem ez a "melyik a fontosabb" felfogás alapvetően hibás. Egységben, (komponensekből álló) láncban szabad csak gondolkodni. A hangfalkábel ugyanolyan fontos egy rendszerben, csak olcsóbb a lánc többi eleménél. De ettől még nem "kevésbé fontos".

Szerintem nem kellene átesni a ló túlsó oldalára.
nem hinném,hogy egy 40000 Ft-os doboznál ez lenne a legfontosabb.

Én a szemléletről beszélek. Másik oldalról közelítek:
 
"Ez csak egy negyvenezres hangszóró, ehhez jó lesz a villanydrót is"
 
Én csak arra célozgattam, hogy ez rossz szemlélet, szerintem. Amúgy nem kell velem egyetérteni
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem ez a "melyik a fontosabb" felfogás alapvetően hibás. Egységben, (komponensekből álló) láncban szabad csak gondolkodni. A hangfalkábel ugyanolyan fontos egy rendszerben, csak olcsóbb a lánc többi eleménél. De ettől még nem "kevésbé fontos".
Dehogyisnem! Gondolj már bele, hogy mennyit lehet rontani, egy rossz aktív eszközzel, és mennyit egy kábellel!
Vagy te egy jó kábellel ki tudsz hozna olyan hangot egy lepusztult Orion hangfalból, mint egy high-end hangfalból teszkós kábellel?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem ez a "melyik a fontosabb" felfogás alapvetően hibás. Egységben, (komponensekből álló) láncban szabad csak gondolkodni. A hangfalkábel ugyanolyan fontos egy rendszerben, csak olcsóbb a lánc többi eleménél. De ettől még nem "kevésbé fontos".

Szerintem nem kellene átesni a ló túlsó oldalára.
nem hinném,hogy egy 40000 Ft-os doboznál ez lenne a legfontosabb.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Miért lenne fontosabb a hangsugárzó, mint az erősítő?
A kábelkihúzásos példádhoz hasonlóan: mert a hangot (mint rezgést) a hangsugárzó kelti.

Szerintem ez a "melyik a fontosabb" felfogás alapvetően hibás. Egységben, (komponensekből álló) láncban szabad csak gondolkodni. A hangfalkábel ugyanolyan fontos egy rendszerben, csak olcsóbb a lánc többi eleménél. De ettől még nem "kevésbé fontos".
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért lenne fontosabb a hangsugárzó, mint az erősítő?
A kábelkihúzásos példádhoz hasonlóan: mert a hangot (mint rezgést) a hangsugárzó kelti.

Avatar
Tiamat
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2007.01.22., hétf. 13:53
Értékelés: 33
Tartózkodási hely: Szekszárd

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Tiamat »


 
a hangzást egy kábel alapvetően nem befolyásolja, sokkal inkább egy erősítő, de méginkább egy hangsugárzó.
 


Ezzel nem értek egyet.
 
Miért lenne fontosabb a hangsugárzó, mint az erősítő? Nagyon sokan azt a hibát követik el, hogy a hangsugárzókat cserélgetik, ahelyett, hogy az előtte szereplőket megvizsgálnák. Ebből jönnek a cserélgetések.
 
Másrészt a kábel is fontos része a rendszernek. Aki szerint nem, az kösse ki őket, és úgy hallgassa tovább Arra érdemes ügyelni, hogy ne a gombhoz keressük a kabátot, így jogos, hogy nem a kábelezéssel kell kezdeni.
BIG FOOT által javasolt nagyságrend szerintem kb. jó. Az viszont biztos, hogy érdemes kiegyensúlyozott alap kábelezést kiépíteni, és azután nem hozzányúlni, csak ha lényegesen jobb komponensek kerülnek a rendszerbe. Pl. a linn k20-s is igencsak szépen ki tud szolgálni egy nem alap rendszert is. Métere 2000 körül van...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Abban igazatok van, hogy azért így körülnézve tényleg érdemes a használt cuccokat megnézni (bocs Atc), mert jó vételek előfordulhatnak, annyira hogy sokszor érdemes a kockázatot vállalni...
Sokat segítettek a vélemények, kb az összes...

Mielőtt bármit megvevvél írd be,hogy miket néztél ki.
A használtakkal is lehet gond az ár/érték aránnyal.
Pl a KEF még használtan sem mindig éri meg az árát.
A 330000 Ft-os IQ9-is dobozom elvérzett egy 49900 Ft-os CAV mellett.
Az IQ9-ie 170-ért vettem használtan.
 
Itt mindenki segíteni akar,de az a kérésem,hogy ne márkanevet vegyél,hanem hallgasd meg előtte.
A mi termékeinken hál istennek a legkevesebbet lehet veszíteni a többihez képest.
25-30% max.Egy jónevű új doboz most csak szinte feléért,harmadáért eladható 1-2 éb múlva.
Van egy dyno 62-es álló doboz,amit 120-ért sem tudnak eladni.Pár éve 350000 Ft volt.Az állapota teljesen új.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Lehet hogy kicsit túllőttem, de igenis nagyon fontos. Az első kábelem az akkor nagyon jó ár/érték arányúnak mondott (ma is sokat emlegetett) Van den Hul CS-122 volt, ami egy nagy kalap sz...r volt, még a 40e Ft-os Heco Argon 30-asom hangját is elrontotta... De ezt persze csak akkor tudtam meg, amikor bekötöttem a CAT7 kábelem.
 
Ha tehát olcsó de jó ár/érték arányú kábel kell, akkor CAT7, vagy Gotham kábelt javaslok hf kábelnek, és Gotham mikrofonkábelt javaslok IC-nek.
 
 
OFFTOPIC:

mondjuk 20e hangfal+IC kábelre az sztem még nem csilliárd, a projectre költendő teljes összeg úgyis kúszni fog felfelé, erre van egy fogadásom :taps:
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


még mielőtt hagyod magad befolyásolni a csilliárd$-os drótokkal, ARRA KÖLTS A LEGKEVESEBBET !!!
 
a hangzást egy kábel alapvetően nem befolyásolja, sokkal inkább egy erősítő, de méginkább egy hangsugárzó.
 
vagyél KLOTZ mikrofonkábelt kábelnek, vagy tömör CAT7-et!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Viszont kell hozzá állvány, ... Ha nincs akkor hozzá kell számolni még 15-20-at az állványra.
Meg még kb 20-30e-et IC-re és hangfalkábelre, különben az egész nem ér semmit.

Na ez az amivel nem értek egyet:) Egy 100-120e Ft-os rendszerhez ne kelljen már 20-30e Ft-nyi kábel. Ez az ami beviszi a kezdő hifistákat az erdőbe és elkezdenek a kábelre úgy gondolni, mint jelentős komponensre, hiszen a rendszer árából elég jelentős szeletet hasítana így ki. 10-15-nél biztos nem költenék többet kábelre a helyében. Azért már bőven normális kábeleket kapni.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Viszont kell hozzá állvány, ... Ha nincs akkor hozzá kell számolni még 15-20-at az állványra.
Meg még kb 20-30e-et IC-re és hangfalkábelre, különben az egész nem ér semmit.
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Lehoako meleg

 
Mondjuk a profilom nem írja, hogy hetero lennék (nem mondom, hogy nem vagyok az), szóval hacsak nem irigy valaki akkor mér érdekel?
 
Csak amolyan update-nek, egyelőre várakozó állásponton vagyok, megnézek 1-2 cuccot, mondjuk erősen türelmes ember sem vagyok de ezt nem fogom elsietni.
 
Annyit mondhatok, hogy annyit következtettem le, hogy a cél jelenleg erősítő + hangfalpár (nem rossz a hangkártyám, egyelőre biztos jó), és erre nézek 100-120e körül (vagy valami hasonló) valamit. És használttól sem fogok elzárkózni.
Egyelőre véleményeket olvasok és megpróbálok meghallgatni bár 1-2 rendszert, legyen valami alapom, és olvasok is erősítőkről elsősorban meg ilyenek.
 
Abban igazatok van, hogy azért így körülnézve tényleg érdemes a használt cuccokat megnézni (bocs Atc), mert jó vételek előfordulhatnak, annyira hogy sokszor érdemes a kockázatot vállalni...
Sokat segítettek a vélemények, kb az összes...

Ha a kettőre van összesen 100-120ad akkor azon is érdemes elgondolkodni, hogy monitorsugárzó legyen vagy álló. Elméletileg 50-60ból jobban jársz egy monitorral. Talán ennyiből már lehet normálisat kapni. Viszont kell hozzá állvány, hacsak nincsen hova raknod Pl valami asztalka ami amúgy is a nappalidban van. Ha nincs akkor hozzá kell számolni még 15-20-at az állványra.

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Lehoako meleg

 
Mondjuk a profilom nem írja, hogy hetero lennék (nem mondom, hogy nem vagyok az), szóval hacsak nem irigy valaki akkor mér érdekel?
 
Csak amolyan update-nek, egyelőre várakozó állásponton vagyok, megnézek 1-2 cuccot, mondjuk erősen türelmes ember sem vagyok de ezt nem fogom elsietni.
 
Annyit mondhatok, hogy annyit következtettem le, hogy a cél jelenleg erősítő + hangfalpár (nem rossz a hangkártyám, egyelőre biztos jó), és erre nézek 100-120e körül (vagy valami hasonló) valamit. És használttól sem fogok elzárkózni.
Egyelőre véleményeket olvasok és megpróbálok meghallgatni bár 1-2 rendszert, legyen valami alapom, és olvasok is erősítőkről elsősorban meg ilyenek.
 
Abban igazatok van, hogy azért így körülnézve tényleg érdemes a használt cuccokat megnézni (bocs Atc), mert jó vételek előfordulhatnak, annyira hogy sokszor érdemes a kockázatot vállalni...
Sokat segítettek a vélemények, kb az összes...
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mishow: Annyit még hozzátennék, hogy itt is megtalálhatóak már az apróban azok a bizonyos nepperek. (hol ilyen olyan néven) Hidd el én is utálom őket szívből.
Nepperek ellen olvasgasd ezt a topicot. De csak akkor, ha már tudod, kitől vennél mit. Addig ne paráztasd magad vele feleslegesen.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: earforce »


Lehoako meleg

ajaj

ilyet én nem írtam! :taps: :taps:
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: AVX »


Lehoako meleg

ajaj

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”