Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás magnó szervíz

Fairenc
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020.06.17., szer. 09:35
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: Fairenc »

Vettem egy Pioneer ct-s710 decket az eladó szerint azért játszik féloldalasan le és így is vesz fel ,mert valami potméteren kell állítani. Igaz lehet vagy simán fejproblémás ? Szervíz? Donor magnó van.

Avatar
Atesh
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2012.01.25., szer. 12:39
Értékelés: 0

Re: Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: Atesh »

Sziasztok,

Egy CT-S610 deck tulaja lettem ma. Szíjak garantáltan kuka.
A kérdésem az, hogy érdmes ennek itthon nekiálni. Van érzékem az ilyesmihez, de nem akarok valami lavinát elindítani. Ránézésre pár csavar (3) tartja a capstan szíjas motort, ami nem tűnik nagy mutatványnak.

Mit gondoltok?
Üdv

Avatar
doktor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.11.10., kedd 12:42
Értékelés: 4

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: doktor »


Köszönöm! 
Szívesen.

Üdv
 
doktor

Avatar
ewq
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 12:50
Értékelés: 0

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: ewq »



Szia!
XIII.kerület Kerekes utca HQ,
XI.kerület Bercsényi utca Árrvil

Köszönöm! 

Avatar
doktor
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2009.11.10., kedd 12:42
Értékelés: 4

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: doktor »



 
Sziasztok!
Volna egy Pioneer ct-s610, és szíjakat keresek hozzá (REB509, REB1143, REB1146).
Vajon hol tudnék hozzájutni Budapesten, tudna nekem valaki segíteni?
Üdv, Zs.
 

 
 
Szia!
XIII.kerület Kerekes utca HQ,
XI.kerület Bercsényi utca Árrvil

Üdv
 
doktor

Avatar
ewq
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 12:50
Értékelés: 0

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: ewq »


Sziasztok!

Volna egy Pioneer ct-s610, és szíjakat keresek hozzá (REB509, REB1143, REB1146).

Vajon hol tudnék hozzájutni Budapesten, tudna nekem valaki segíteni?

Üdv, Zs.

 


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Helló,
nem tűnik nagyon élőnek ez a topic, bár hátha...
Anno különböző időkben vettem egy-egy Marantz SD4000-es és SD4020-as decket. Különösebben nem használtam eddig őket, de a nosztalgia felébresztette bennem a használat vágyát. Miután mindkettő kétsebességes (4,75 és 9,5 cm/sec) elméletileg, kipróbáltam 9,5-en egy felvételt. Hát brutálisan jól szólt. 
E ponton az események eszkalálódtak: áttettem a kazettát a másikba és kiderült, hogy a sebességek nem azonosak, magyarul ami itt normálisan szólt, amott lassabban. Ezért elkezdtem méricskélni. Elővettem két kazettát -egy Audiomagnetics 90-est és egy Sony 90-est. Hosszukra vonatkozóan feltevéseim voltak: ha az AU 90-es, akkor az kb. 128,25 méter lehet, míg a SO-ra 135 métert írtak. Jobb híján ezekkel számoltam.
A következő eredményeket kaptam:
SD4000 4,75 9,5
AU +4% -4,5%
SO +3,8% -3,4%
Az azonos szalagsebességnél tapasztalható eltérés valószínűleg a szalaghossz pontatlan ismeretéből ered, de tény, hogy ennél a készüléknél 4,75-ön cca +4%, 9,5-en cca -4% a sebesség eltérés.
SD4020 4.75 9,5
AU 0! -13,5%!
SO +2,6% -10,9%
Itt az eltérés középértéken +1,3% és -12,1%, ami lényegesen nagyobb az előzőnél.
Az első kérdés, ami felmerült bennem: mi okozza ezeket az eltéréseket? A szíjak elöregedése? A trimmer poti problémája? Csapágyazás? Azon kívül 4,75-ön miért pozitív, 9,5-en miért negatív az eltérés?
Ha a probléma gyökere a szíjak, akkor hol lehet megbízhatóan kompatibilis szíjakat beszerezni? Ha a trimmert kell állítani, akkor hol, kivel tudom ezt megtenni precízen?
Tovább menve: ha az öregedés jeleit el kell takarítani (tiszítás, elektrolit kondenzátor csere, stb.), akkor szintén hol és kivel tudom ezt megtenni?
A kisebbik, de ugyanúgy zavaró probléma az, hogy a kazetta végén nem kapcsolja ki az aktuális billentyűket (lejátszás, gyors cséve, stb.). Miként orvosolható ez a probléma is?
Remélhetőleg köszönöm a segítő válaszokat.

A számításaid azért nem pontosak, mert a szalaghossz is csak méteres pontossággal van megadva, ami azért nem valami precíz mértékegység az esetünkben.
A dupla sebesség nem volt pontosan beállítva gyárilag. Kell hozzá egy oszcilloszkóp vagy egy frekvenciát mérni tudó multiméter, egy gyári tesztkazetta, amire rá van írva, hogy pontosan hány Hz-es jel van rá felvéve és egy szakember, aki tudja, hogy hol kell állítani a sebességet a decken belül. Nyilván dupla sebességnél a mérőjel frekvenciáját is szorozni kell kettővel. A két decket egyformára be lehet állítani, de a felvétel valószínűleg nem lesz kompatibilis egy esetleges 3. deckkel, ami úgyszintén nincs jól beállítva.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
pimpipa
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2016.01.01., pén. 19:57
Értékelés: 0

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: pimpipa »


Helló,
nem tűnik nagyon élőnek ez a topic, bár hátha...
Anno különböző időkben vettem egy-egy Marantz SD4000-es és SD4020-as decket. Különösebben nem használtam eddig őket, de a nosztalgia felébresztette bennem a használat vágyát. Miután mindkettő kétsebességes (4,75 és 9,5 cm/sec) elméletileg, kipróbáltam 9,5-en egy felvételt. Hát brutálisan jól szólt. 
E ponton az események eszkalálódtak: áttettem a kazettát a másikba és kiderült, hogy a sebességek nem azonosak, magyarul ami itt normálisan szólt, amott lassabban. Ezért elkezdtem méricskélni. Elővettem két kazettát -egy Audiomagnetics 90-est és egy Sony 90-est. Hosszukra vonatkozóan feltevéseim voltak: ha az AU 90-es, akkor az kb. 128,25 méter lehet, míg a SO-ra 135 métert írtak. Jobb híján ezekkel számoltam.
A következő eredményeket kaptam:
SD4000 4,75 9,5
AU +4% -4,5%
SO +3,8% -3,4%
Az azonos szalagsebességnél tapasztalható eltérés valószínűleg a szalaghossz pontatlan ismeretéből ered, de tény, hogy ennél a készüléknél 4,75-ön cca +4%, 9,5-en cca -4% a sebesség eltérés.
SD4020 4.75 9,5
AU 0! -13,5%!
SO +2,6% -10,9%
Itt az eltérés középértéken +1,3% és -12,1%, ami lényegesen nagyobb az előzőnél.
Az első kérdés, ami felmerült bennem: mi okozza ezeket az eltéréseket? A szíjak elöregedése? A trimmer poti problémája? Csapágyazás? Azon kívül 4,75-ön miért pozitív, 9,5-en miért negatív az eltérés?
Ha a probléma gyökere a szíjak, akkor hol lehet megbízhatóan kompatibilis szíjakat beszerezni? Ha a trimmert kell állítani, akkor hol, kivel tudom ezt megtenni precízen?
Tovább menve: ha az öregedés jeleit el kell takarítani (tiszítás, elektrolit kondenzátor csere, stb.), akkor szintén hol és kivel tudom ezt megtenni?
A kisebbik, de ugyanúgy zavaró probléma az, hogy a kazetta végén nem kapcsolja ki az aktuális billentyűket (lejátszás, gyors cséve, stb.). Miként orvosolható ez a probléma is?
Remélhetőleg köszönöm a segítő válaszokat.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Nemrégiben vettem egy jó állapotban lévő Technics RS-BX701 3 fejes kazettás decket. Egyes kazettákkal szépen szól, de van olyan kazetta, amivel morzsolva, ingadozva szól. Néha a magashang elmegy. Görgő lehet bekeményedve, vagy ékszíj problémája lehet? Továbbá milyen távvezérlő illik hozzá. Ha vadi új kazettával veszek fel rá, akkor gyönyörűen szól, de a kazetta elején nyávog!!!
 
wagneredgar@gmail.com

A hullámzó magashang a fej azimuth problémája, ami két okból lehetséges:
-kopott a magnófej
-más a magnód fejállása, mint amivel felvették.
Összefoglalva: más a felvételkor használt magnófej állapota, mint a lejátszáskori.
Mivel a kazettáidon lévő felvételek többféle állapotú fejjel készültek, nem lesz egy olyan beállítás, ami mindegyikhez egyformán jó.
A kazetta elején a nyávogás azért van, mert a szalag elején a felcsévélő orsó átmérője még kicsi és ezért gyorsabban kellene feltekernie a szalagot, mint ahogy képes rá. Azért nem képes, mert csúszik az orsót hajtó szíj, mivel elöregedett az anyaga és elnyúlt.
Az, hogy kívülről, ránézésre egy magnó jó állapotban van, még nem jelent semmit.
-Az összes gumialkatrész kopott, elöregedett, megkeményedett, megnyúlt.
-A magnófej kopott, ezért másképpen fekszik rajta a szalag.
-A magnófej elmágneseződött, demagnetizálni kell.
-Az elektrolit kondenzátorok kiszáradtak.
-Az egymáson csúszó mechanikus alkatrészek kenőzsírja összeállt az évtizedes porral, a működésük már nem olyan finom, mint újkorában.
-A kopó alkatrészek kopottak.
Aki ilyen öreg mechanikus szerkezetet vesz, az számítson rá, hogy fel kell újítani a készüléket. A fórumon többen is foglalkoznak régi deckek felújításával, nézz át ide: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... as-deckek/
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
eddy2011
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.10.10., szer. 19:15
Értékelés: 0

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: eddy2011 »


Nemrégiben vettem egy jó állapotban lévő Technics RS-BX701 3 fejes kazettás decket. Egyes kazettákkal szépen szól, de van olyan kazetta, amivel morzsolva, ingadozva szól. Néha a magashang elmegy. Görgő lehet bekeményedve, vagy ékszíj problémája lehet? Továbbá milyen távvezérlő illik hozzá. Ha vadi új kazettával veszek fel rá, akkor gyönyörűen szól, de a kazetta elején nyávog!!!
 
wagneredgar@gmail.com

Avatar
eddy2011
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.10.10., szer. 19:15
Értékelés: 0

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: eddy2011 »

Nemrégiben vettem egy jó állapotban lévő Technics RS-BX701 3 fejes kazettás decket. Egyes kazettákkal szépen szól, de van olyan kazetta, amivel morzsolva, ingadozva szól. Néha a magashang elmegy. Görgő lehet bekeményedve, vagy ékszíj problémája lehet? Továbbá milyen távvezérlő illik hozzá. Ha vadi új kazettával veszek fel rá, akkor gyönyörűen szól, de a kazetta elején nyávog!!!

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Holnap megnézem bent, hogy mik vannak.
Előre is köszönöm.

Egy azimuth beállító kazit tudok küldeni. Ha érdekel, írj privit.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Hi !Kazettás magnóhoz keresek fej beállító kazettát.
Gondoltam, beállítom fülre, Gyári Műsoros Kazettával...
Nos, 5 kazettát próbáltam, de ezek 5 féle dőlésszöggel lettek rögzítve!!!!!   
Bármilyen beszerzési ötletet szívesen fogadnék.
Köszi.

Oszcilloszkópod van hozzá?
Vagy legalább frekvenciamérő multimétered?
Nekem van többféle kazim is, de a fül az kevés lesz. Beállíthatod a 10 kHz vagy 12,5 kHz-es kazit a legélesebb hangzásra, de azon belül is lesz egy tartomány, ahol a legélesebbnek hallod, viszont azon belül csak találgatsz, hogy hol van a pontos pozíció.
Próbálj meg szerezni (kölcsön kérni) egy frekvenciát is mérni tudó multimétert, azzal már kevesebbet fogsz tévedni.

Gyári műsoros kazetták gyártási eljárását ismerve nem alkalmas semmiféle beállításhoz. Egy B710-es Revox-szal LP-ről felvett pár szám volt a mindenem annó :-) Szegény ember fejbeállítása nálam úgy működött szkóp, műszer meg minden nélkül, hogy a jelutat monosítottam, és így elég pontosan be lehetett állítani a fejet egy jó kazettáról a magas-tartomány fülelésével. Itt is a hallható maximum két végállása között félútra tekertem a fejbeállítást. A mérőkazetta azért jobb (többek között...), mint egy "zene", mert azon eleve félsávos (mono) a felvétel és az ilyen fáziseltérésen alapuló tekergetés eredménnyel alkalmazható.
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Holnap megnézem bent, hogy mik vannak.
Előre is köszönöm.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hi!Jujjj... álmodni sem mertem volna...
Természetesen nem szükséges a használati utasítás. Igaz, nem iparszerűen foglalkozom a készülékjavítással (30ezer alatti készüléknél hozzá sem érdemes nyúlni) csak hobby szinten javítottam az elmúlt évtizedekban ilyesmiket. Mostmár csak a nosztalgia miatt csinálom...
Jelenleg egy RS-B565 -nek szeretnék még egy esélyt adni. A többi része már tökéletesen működik, de a fejet elpiszkálták és csak találomra tudnám visszaállítani. Esetleg megválnál egy ilyen kazitól? Bármilyen ésszerű árat elfogadok érte.
Előre is köszönöm.

Holnap megnézem bent, hogy mik vannak. Amit írtam, az itthon az enyém. Igaz, már mind használt kazi, de megpróbálok jó állapotút szerezni. Amíg van itthon deckem, addig megtartok magamnak is egyet mindegyikből.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Olyan cégnél dolgozom, ahol korábban OEM autós magnó mechanikákat gyártottak, ami pl. Alpine, Clarion, stb. készülékekbe ment.
Maradt nálunk egy halom TEAC tesztkazi, pl. Azimuth/Level 10k/315Hz, Frequency 12.5k/315 Hz -24 dB, Mirror Tape, stb.
Ha foglakoztál már magnók szervizelésével, akkor nem írnék hozzájuk használati utasítást.

Hi!
Jujjj... álmodni sem mertem volna...
Természetesen nem szükséges a használati utasítás. Igaz, nem iparszerűen foglalkozom a készülékjavítással (30ezer alatti készüléknél hozzá sem érdemes nyúlni) csak hobby szinten javítottam az elmúlt évtizedekban ilyesmiket. Mostmár csak a nosztalgia miatt csinálom...
Jelenleg egy RS-B565 -nek szeretnék még egy esélyt adni. A többi része már tökéletesen működik, de a fejet elpiszkálták és csak találomra tudnám visszaállítani. Esetleg megválnál egy ilyen kazitól? Bármilyen ésszerű árat elfogadok érte.
Előre is köszönöm.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Köszönöm a válaszod.Természetesen van oszcilloszkópom, frekimérőm, generátorom, szintíróm, bármi.
De... mit is tudok velük kezdeni? A frekimérővel mit mérjek?
A problémám az, hogy nincs egy "abszolut" merőleges fejjel felvett anyagom. Ha felveszek valamit, azt természetesen azzal a fejbeállítással lehet legjobb minőségben visszajátszani, amivel felvettem. Csakhogy, semmi mással nem lesz kompatibilis. 
Pesze lehet, hogy másik készülékben is hasonló lesz a probléma, de legalább tudom, hogy nem a felvételemmel van a baj.
Egyébként fülre közel annyira jól be lehet állítani, mint szkóppal... de jelenleg a probléma nagyságrenddel nagyobb, mint a fül/műszer külömbség.   
Azt írod, "van többféle kazid is". Honnét lehet venni ilyet?

Olyan cégnél dolgozom, ahol korábban OEM autós magnó mechanikákat gyártottak, ami pl. Alpine, Clarion, stb. készülékekbe ment.
Maradt nálunk egy halom TEAC tesztkazi, pl. Azimuth/Level 10k/315Hz, Frequency 12.5k/315 Hz -24 dB, Mirror Tape, stb.
Ha foglakoztál már magnók szervizelésével, akkor nem írnék hozzájuk használati utasítást.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Technics szervízzel foglalkozó kisiparos, vagy cég létezik még?
Pl. az összes Panasonic márkaszerviz, mivel egy cég.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Technics szervízzel foglalkozó kisiparos, vagy cég létezik még?
Megkérdezhetem, mi a probléma?

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: Ratman »

Technics szervízzel foglalkozó kisiparos, vagy cég létezik még?

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »



Oszcilloszkópod van hozzá?
Vagy legalább frekvenciamérő multimétered?
Nekem van többféle kazim is, de a fül az kevés lesz. Beállíthatod a 10 kHz vagy 12,5 kHz-es kazit a legélesebb hangzásra, de azon belül is lesz egy tartomány, ahol a legélesebbnek hallod, viszont azon belül csak találgatsz, hogy hol van a pontos pozíció.
Próbálj meg szerezni (kölcsön kérni) egy frekvenciát is mérni tudó multimétert, azzal már kevesebbet fogsz tévedni.

Köszönöm a válaszod.
Természetesen van oszcilloszkópom, frekimérőm, generátorom, szintíróm, bármi.
De... mit is tudok velük kezdeni? A frekimérővel mit mérjek?
A problémám az, hogy nincs egy "abszolut" merőleges fejjel felvett anyagom. Ha felveszek valamit, azt természetesen azzal a fejbeállítással lehet legjobb minőségben visszajátszani, amivel felvettem. Csakhogy, semmi mással nem lesz kompatibilis.
Pesze lehet, hogy másik készülékben is hasonló lesz a probléma, de legalább tudom, hogy nem a felvételemmel van a baj.
Egyébként fülre közel annyira jól be lehet állítani, mint szkóppal... de jelenleg a probléma nagyságrenddel nagyobb, mint a fül/műszer külömbség.
Azt írod, "van többféle kazid is". Honnét lehet venni ilyet?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hi !Kazettás magnóhoz keresek fej beállító kazettát.
Gondoltam, beállítom fülre, Gyári Műsoros Kazettával...
Nos, 5 kazettát próbáltam, de ezek 5 féle dőlésszöggel lettek rögzítve!!!!!
Bármilyen beszerzési ötletet szívesen fogadnék.
Köszi.

Oszcilloszkópod van hozzá?
Vagy legalább frekvenciamérő multimétered?
Nekem van többféle kazim is, de a fül az kevés lesz. Beállíthatod a 10 kHz vagy 12,5 kHz-es kazit a legélesebb hangzásra, de azon belül is lesz egy tartomány, ahol a legélesebbnek hallod, viszont azon belül csak találgatsz, hogy hol van a pontos pozíció.
Próbálj meg szerezni (kölcsön kérni) egy frekvenciát is mérni tudó multimétert, azzal már kevesebbet fogsz tévedni.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
elektrorudi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 718
Csatlakozott: 2010.02.15., hétf. 20:42
Értékelés: 150

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: elektrorudi »


Hi !
Kazettás magnóhoz keresek fej beállító kazettát.
Gondoltam, beállítom fülre, Gyári Műsoros Kazettával...
Nos, 5 kazettát próbáltam, de ezek 5 féle dőlésszöggel lettek rögzítve!!!!!
Bármilyen beszerzési ötletet szívesen fogadnék.
Köszi.

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Hali!
 
Van esetleg valaki, akinek van tapasztalata, műszerezettsége digitális hangrögzítők javításában? Tehát pl. DAT magnó, DCC magnó, minidisc, stb?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kazettás magnó szervíz

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ide az írjon,aki ilyeneket javít,vagy javíttatni akar.

Válasz küldése

Vissza: “Szervízek”