Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zz7 »



nem vitatkozom,a vége úgy is mindig az


 
Én aztán biztos nem akarnék vitatkozni. Viszont egy vélemény, élmény beszámoló tényleg hasznos lehetne.
Vagy a képekből következtessük ki hogyan szólt?

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Én már csak egyet nem értek. Technics DD volt 30 évvel ezelőtt is, meg 20 évvel ezelőtt is. Shure hangszedő is. Számtalan tesztben ezeket együtt meg külön külön is rendre elkaszálták. A Linn-t pedig mindenki a piedesztálra emelte. Na most akkor, mindenki süket volt, vagy megváltozott a felfogás, vagy mi? !36_7_11.gif


Megöregedtek a vélemény formálók.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Na pont az ilyen jellegű tapasztalások lennének egy fórumon nagyon hasznosak.
Thorens, Roksan, Technics, Kuzma és még ki tudja mi más is.
Ha ez nálad volt mind, lehetne elég sokat mesélni róla. Én szívesen venném.


 
nem vitatkozom,a vége úgy is mindig az





 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zz7 »



hirdetés a szitin
 
 
 
sztem ez,de nem vitatkozom


 
Na pont az ilyen jellegű tapasztalások lennének egy fórumon nagyon hasznosak.
Thorens, Roksan, Technics, Kuzma és még ki tudja mi más is.
Ha ez nálad volt mind, lehetne elég sokat mesélni róla. Én szívesen venném.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Én már csak egyet nem értek. Technics DD volt 30 évvel ezelőtt is, meg 20 évvel ezelőtt is. Shure hangszedő is. Számtalan tesztben ezeket együtt meg külön külön is rendre elkaszálták. A Linn-t pedig mindenki a piedesztálra emelte. Na most akkor, mindenki süket volt, vagy megváltozott a felfogás, vagy mi? !36_7_11.gif


 
Szerintem ebben bőven van szerepe a rendszerek többi részének is. Mert bizony egy angolos Quad sztatikus hangfalas vagy kis kétutas állványos dobozos rendszer eléggé más fajta hangkép kompenzálást kíván meg, mint mondjuk egy 80-as évekbeli JBL monditoros rendszer 40cm-es hangszórókkal, 100 liternél nagyobb dobozzal és Mark Levinson meghajtással. Csak ezek miatt is lehet gyökeresen más fajta eredményekre jutni.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



De igen, valószínű az. De én még nem tapasztalhattam meg.
Engem is érdekelne, hogy tényleg valami nem várt, tényleg nagyszerű dolog, vagy már megint csak valami erősen rendszer és egyén függő megoldás, szélsőség.
Nem találom a hirdetést, hol van?


 
hirdetés a szitin
 
megint csak valami erősen rendszer és egyén függő megoldás, szélsőség.
 
sztem ez,de nem vitatkozom





 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: KoZo »

Én már csak egyet nem értek. Technics DD volt 30 évvel ezelőtt is, meg 20 évvel ezelőtt is. Shure hangszedő is. Számtalan tesztben ezeket együtt meg külön külön is rendre elkaszálták. A Linn-t pedig mindenki a piedesztálra emelte. Na most akkor, mindenki süket volt, vagy megváltozott a felfogás, vagy mi? !36_7_11.gif

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zz7 »



csak nem egy most hétvégi szeánsz volt,Shure M44 7-sel?..ha a verebek jól csiripeltek,1 rendszerben nagyon jó volt,a másikban nem annyira... ..az eredményét látom a hirdetésrovatban


 
De igen, valószínű az. De én még nem tapasztalhattam meg.
Engem is érdekelne, hogy tényleg valami nem várt, tényleg nagyszerű dolog, vagy már megint csak valami erősen rendszer és egyén függő megoldás, szélsőség.
Nem találom a hirdetést, hol van?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Technics SL-1210 DD a saját karjával, Shure még nem tudom melyik MM próba, ami igen érdekesnek ígérkezik így előre is. Az eddigi visszajelzések eléggé meglepőek olyantól, aki évekig Linn Sondek-et használt drága Ortofon MC-vel.

 
csak nem egy most hétvégi szeánsz volt,Shure M44 7-sel?..ha a verebek jól csiripeltek,1 rendszerben nagyon jó volt,a másikban nem annyira... ..az eredményét látom a hirdetésrovatban
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Tudnál pár példát mondani az általad tapasztalt MM+hangkar+RIAA kombókra?


 
Nem tudok túl sok példával szolgálni, csak néhánnyal, amit hallottam és nekem nagyon is tetszett. Sokszor jóval drágább MC-kkel szemben is.
Például Rega Planar 3, RB-300-ban Roksan Corus ION és Heed phonokkal Ortofon MC10 Super, MC 15 Super ellenében.
Hasonló felállásban Goldring 1042 Heed Questar-al. És ami nem tetszett ennyire mint ezek, Regában Denon DL-103, Heed Quasar-al.
Linn Sondek, Ittok-ban Audio Technika AT-440ML, nem emlékszem milyen phono-val nekem sokkal jobban tetszett, mint ugyanebben Denon DL-103.
Roksan Radius 5, Nima lemezjátszóban Roksan Corus sokkal inkább mint kétféle Benz MC, Heed Quasar és Questar társaságában.
Nálam otthon Roksan Xerxes, Tabriz-ben a Corus nekem inkább, mint Benz ACE-L, Heed phono-k. Igaz ezzel tudom, hogy sokan nem értenének egyet, de nem vagyunk egyformák és nem egyforma rendszereket használunk.
Mostanában lesz valószínűleg egy Technics SL-1210 DD a saját karjával, Shure még nem tudom melyik MM próba, ami igen érdekesnek ígérkezik így előre is. Az eddigi visszajelzések eléggé meglepőek olyantól, aki évekig Linn Sondek-et használt drága Ortofon MC-vel.

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: greenbio »



Én azt hiszem nem ez lesz az egyetlen dolog, ami meg fog még dőlni, mint az MM-MC kérdéskör és a körülöte divatos mai hifis hiedelmek. A többség egyszerűen csak átveszi ezeket mindenféle valós tapasztalások nélkül. És főleg olyan hangképeket hallgatva és tartva jónak, amiknek kevesebb közük van az élő zenéhez, vagy a mester szalaghoz.
Én is vagy 20 évig úgy gondoltam, hogy egy MC mindenképpen jobb lehet, mint egy MM hangszedő. És miért? Mert csak ezeket olvastam valamikor a HFM-ben. Aztán utóbbi pár évben kaptam az első meglepetéseket ez ügyben. Is!


 
Tudnál pár példát mondani az általad tapasztalt MM+hangkar+RIAA kombókra?

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zz7 »



Mit gondolnak a tisztelt fórumtársak erről?


 
Én azt hiszem nem ez lesz az egyetlen dolog, ami meg fog még dőlni, mint az MM-MC kérdéskör és a körülöte divatos mai hifis hiedelmek. A többség egyszerűen csak átveszi ezeket mindenféle valós tapasztalások nélkül. És főleg olyan hangképeket hallgatva és tartva jónak, amiknek kevesebb közük van az élő zenéhez, vagy a mester szalaghoz.
Én is vagy 20 évig úgy gondoltam, hogy egy MC mindenképpen jobb lehet, mint egy MM hangszedő. És miért? Mert csak ezeket olvastam valamikor a HFM-ben. Aztán utóbbi pár évben kaptam az első meglepetéseket ez ügyben. Is!

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Mit gondolnak a tisztelt fórumtársak erről?
 
http://www.vinylengine.com/phpBB2/viewt ... c&start=60
 
"I found this very interesting article, in which Doug Sax and other legendary mastering engineers compare a live mike feed with direct-to-disc, digital master recording, and analogue master recording.
 
The direct-to-disc was judged the superior medium, and the digital, the worse medium. Lots of praise for the quality of the direct-to-disc playback.
 
But the interesting thing is that the pickups used for this record playback (of such high quality that they would fool an engineer into believing they were listening at the live feed), weren't moving coil cartridges...
 
Quoting the text:
What cartridge, what exotic audiophile wonder of disc playback, was producing these marvels? What cartridge could have the "lowest distortion of all," "uncanny" resolution, better than master tapes? The answer is (I wish I could put a page turn here): The Stanton 881 Mk II, retail price $180.
 
The scene shifts. Kavi Alexander, auteur of the remarkable Water Lily Acoustics series of analogue vinyl discs, is monitoring disc production by comparing test pressings to the master tape. What cartridge is he using? Another moving magnet, this time the Technics EPC 100, Mark IV, unfortunately no longer available in the US. But he describes the Audio Technica ATML-170 as very similar, and very close to the actual sound of the tape. In this comparison, he says, virtually no moving coil does so well; most have seriously apparent colorations.
 
The contrast between these views of moving magnet cartridges and usual audiophile opinion is striking. On the one hand, we have -e assurances of these leaders of the High End recording industry that the best moving magnets are very close to the master tape (or live mike feed, for direct to disc) and that they are capable of "uncanny" resolution.2 On the other hand, we have the prevailing perception, amounting almost to a shibboleth, of the High End listening community, that only moving coils are realistic in some sense of that word and that moving magnets are incapable of sonic truth. While it is clearly beyond the scope of a single review to resolve this conflict entirely, a couple of points come to mind.
 
 
 
More at:
http://www.regonaudio.com/Stanton881Aud ... TML70.html"

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Köszönöm mindkettőtöknek választ!
 
Ebben a topicban is megkérdeztem, s ide reagáltam részletesebben:
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... mezjatszo/

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok!
 
Kívácsi vagyok a véleményetekre két dologban.
 
1. Egy Dynavector Kaitora Rua hangszedőnél első blikkre mekkora tűnyomást állítanátok be? A gyár 1,8-2,2 grammot ír.
 
2. Kinek mi a tapasztalata, ha változtatjuk a tűnyomást, akkor a hangzás hogyan változik?
 
Előre is köszi mindenkinek.


Ha nehéz karba teszed, akkor 1,8, ha meg könnyűbe, akkor 2. De ha hangos részleteknél kiakad, torzít, akkor megpróbálnám a 2,2-őt. Az antiskatingot se felejtsd utánaállítani!

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ha új, bejáratós, akkor én a max tűnyomás környékén kezdeném (a tesztlemezek is maxon ajánlják a beállítást), majd néhány tíz óra elteltével csökkenteném tesztlemez segítségével (követési képesség) és fülre. Az optimum környékén fog kinyílni, szárnyalni a hang, ha kisebb a tűnyomás, akkor a hangkép is "könnyűsúlyú" lesz, ha túl nagy, veszít a levegőből a hangkép, túl "súlyos" lesz.
 

Sziasztok!
 
Kívácsi vagyok a véleményetekre két dologban.
 
1. Egy Dynavector Kaitora Rua hangszedőnél első blikkre mekkora tűnyomást állítanátok be? A gyár 1,8-2,2 grammot ír.
 
2. Kinek mi a tapasztalata, ha változtatjuk a tűnyomást, akkor a hangzás hogyan változik?
 
Előre is köszi mindenkinek.



LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Marci bácsi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 950
Csatlakozott: 2009.07.30., csüt. 13:09
Értékelés: 58

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Marci bácsi »


Sziasztok!
 
Kívácsi vagyok a véleményetekre két dologban.
 
1. Egy Dynavector Kaitora Rua hangszedőnél első blikkre mekkora tűnyomást állítanátok be? A gyár 1,8-2,2 grammot ír.
 
2. Kinek mi a tapasztalata, ha változtatjuk a tűnyomást, akkor a hangzás hogyan változik?
 
Előre is köszi mindenkinek.

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



Köszi a választ.
Gondolom a Red-re most nincs ilyen akció, mivel eleve kedvezményes.


 
Mivel akciós a Red, kevésbé tudom variálni az árat. 65.000.-ig tudom levinni beszámítás esetén. így még mindíg lényegesen kedvezőbb a listaárhoz és az abból számolt kedvezményhez képest.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: akvapark »



minimum 25% kedvezmény ami értendő a teljesen használhatatlan, törött hangszedő beszámításakor. Működőképes, de elhaszálódott hangszedő esetében, egyedi elbírálás alapján. Függ a hangszedő állapotától, minőség, gyártó..stb.
 
pl.: Rondo Blue esetén, a lista ár: 138.500.-Ft
Törött, használhatatlan hangszedő esetén: 103.875.-
elhasználódott, de még működőképes hangszedő esetén: kevesebb mint 103.875.-Ft a hangszedő vételára. Az árak bruttó árak.


Köszi a választ.
Gondolom a Red-re most nincs ilyen akció, mivel eleve kedvezményes.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



A Rondó feltételeit leírnád?
Köszi!


 
minimum 25% kedvezmény ami értendő a teljesen használhatatlan, törött hangszedő beszámításakor. Működőképes, de elhaszálódott hangszedő esetében, egyedi elbírálás alapján. Függ a hangszedő állapotától, minőség, gyártó..stb.
 
pl.: Rondo Blue esetén, a lista ár: 138.500.-Ft
Törött, használhatatlan hangszedő esetén: 103.875.-
elhasználódott, de még működőképes hangszedő esetén: kevesebb mint 103.875.-Ft a hangszedő vételára. Az árak bruttó árak.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Eredetileg a Cadenza-ra, de nem rég belevettük az SPU-t és a Rondo-t is.


A Rondó feltételeit leírnád?
Köszi!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



Milyen MC-ékre tart az Akció?
Köszi!


 
Eredetileg a Cadenza-ra, de nem rég belevettük az SPU-t és a Rondo-t is.

Avatar
echolite
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.02.06., szomb. 21:23
Értékelés: 1

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: echolite »



Ha tart még náluk az akció, a Bártfay Audionál be tudod számíttatni egy új Ortofonba.


 
Sziasztok, köszi a segitséget, rendessek vagytok, igy is fogok tenni!

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Tart még az akció!!!


Milyen MC-ékre tart az Akció?
Köszi!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Bartfay
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 772
Csatlakozott: 2010.01.09., szomb. 15:55
Értékelés: 90
Tartózkodási hely: Budspest
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Bartfay »



Egy más, de szintén eredményes megközelítés: Van den Hul FROG.
A VdH tűprofil szintén az egyik legjobb az MR mellett.


 
Régen, Ortofon is vett elég sok tűt VDH-tól. Azok voltak a legjobbak

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”