Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: avl2 »


mivel erdekel összeallitottam magamnak valamit, es gondoltam: hatha masokat is erdekel:
stereophile-böl nehany görbe.
nyilvan a frekvenciamenet csak egy aspektusa a hangsugarzoknak,
nyilvan a süketszobaban a tengelyen mert frekvenciamenet ennek is csak egy resze, ök is sokszor mutatjak milyen volt lakoszobaban ehhez kepest, stb. ...ennyit tettem ide.
 
(a hifi magazin egy cikkenek cime nagyjabol ez volt: oszcilloszkop vagy frekvenciaanalizator.)
 
erdekelnek az epitö jellegü kommentarok (azaz kevesbe az, hogy nezd mar a Dyno vagy Proac "közepmely" kiemeleset)
erdekelnek a szakertö hozzaszolasok stereophile meresi modszereiröl is (jol mernek-e, lenyeges dolgot mernek-e, ...)
 
sajnos swans M1, Jungson ott nem volt.
üdv








Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Szia!
 
Hozhatod, Budapesten, zuglóban vagyok!
 
Előtte csörögj azért rám! Elküldöm a számom.

Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 527
Tartózkodási hely: Érd

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: andarson »


Sziasztok!
 
Nemrég vásároltam egy Tangent RS6 hangfalpárt, melynek az egyik magasa (KEF T27) egy kicsit sérült a dom két kis helyem be van nyomódva és ezért hangban, ha minimálisan is, de gyengébben teljesít mint épp párja. Mit ajánlanátok hová vihetném ha majd úgy döntök hogy kicseréltetem, illetve megnézetném, hogy a váltó környékén is rendben vannak e a dolgok, hiszen mégis csak egy 30 éves hangfalról van szó.
 
Köszönöm!
Linn Majik DS
Dual 1219 - Sumiko Blue point no.3 Lo
Forté Audio Model 40 - Forté Audio Model 4
JBL 4333

Avatar
jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2007.04.28., szomb. 07:11
Értékelés: 132

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: jános bácsi »

Heves megyében nincs kirendeltségetek? Mit meg nem adnék, ha valaki bemérné és váltót tervezne a dobozaimhoz

Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »


Ayont hallottam Marci bácsinál (Kalmi is). Nagyon szépen zenélt. A paraméterei, mérete hasonló a Kef-hez.



Avatar
hifis
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2007.09.08., szomb. 20:27
Értékelés: 356
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: hifis »



Kalmi csak össze kellene hoznunk valamit abból a nagy KEF dobozból.


Csak egy ötlet: ez egy igényes, komoly doboz, továbbá korábban felvetetted a kerámia hangszórós monitor készítését, össze lehetne házasítani a kettőt, vagyis ezt megcsinálni Accuton hangszórókból. Persze így nem monitor lenne, de ilyen típusú hangfalat számosat lehet látni a kerámia drivereket használó gyártóknál.
A méretbeli differenciákat betétekkel (akár aluból is) ki lehetne küszöbölni.
Persze ehhez megvárnám, én mire jutok, vagyis mennyire biztos, hogy sikeres lehet egy ilyen akció.
 
 
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jelenleg ilyen hangszórókból van még pár darab:
Morel MW 1077W 6db
Seas
CA26RE4X-2db
L26RFX/P-6db
W26FX001-2db
 
A magasnak Usher Berillium-ot javasolnék.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



A D6.8-hoz illeszthető ez is, az is. Szerintem a Peerless jóval jobb magassugárzó, de majdnem kétszer anniyba is kerül.
 
 


 
Kalmi csak össze kellene hoznunk valamit abból a nagy KEF dobozból.
Hajlanék rá,hogy két nagy 25-ös mélysugárzó lenne benne.
Az egyik akár feljebb is mehetne.
Egy közép és valami brutál jó magas lenne benne.
 
Még az is megfelelne,hogy mind a 3 25 centis legyen,mint a gyáriban.
Pisti biztosan össze tudná hozni a tetejét.
Ezek alá is görgőt raknánk,hogy lehessen tologatni.



Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Kalmi!
 
Szerinted érdemes D3.1-be 27tdfc helyett Peerless 810921 magasat tenni?


 
 
A D6.8-hoz illeszthető ez is, az is. Szerintem a Peerless jóval jobb magassugárzó, de majdnem kétszer anniyba is kerül.
 
 

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Kalmi!
 
Szerinted érdemes D3.1-be 27tdfc helyett Peerless 810921 magasat tenni?

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A napokban a kezeim közé kerül a D3.1 számlája. Akcióban volt mikor vettem.
Szóval a komplett (dobozok + átalakítás + Seas hangszórók + szállítási költségek = 135 ezer ft)
Elnézést a félreszámolásért.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Árakat én nem mertem írni. Mivel Kalmi is leírta, akkor én leírom a többit
 
Plusz 1 pár SEAS27TDFC Akcióban,szállítással: 16000 forint (előreutalással)
Plusz a szállítást is Kalmi intézte. Természetesen a hangszórók és az átalakítás költségén felül.
 
Kompletten együtt: 145000 forint volt az egész (Doboz+átalakítás+hangszórók+szállítás)
Esetleg, ha valaki ilyen frankó átalakításon töri a fejét.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ez egy hónappal ezelőtti kérdés de természetesen nem titok. A komplett átalakítás 26 ezer forint volt.
 
 


 
Köszi.Ez nagyon jó ár.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Én örülnék,ha ez publikus lenne,mivel ez egy ker fórum rész.


 
Ez egy hónappal ezelőtti kérdés de természetesen nem titok. A komplett átalakítás 26 ezer forint volt.
 
- a doboz teljes kibelezése
- új magassugárzó mechanikai beillesztése a dobozba (gyűrű)
- új csillapítóanyag elhelyezése
- reflexcsövek behangolása
- teljes átkábelezés
- az új hangváltó alkatrészei + elkészítése (claritycap + légmagos tekercs + MOX Lpad)
- ellenőrző mérés
 
Ehhez jön még a két magassugárzó ára, amit Gulka magának intézett. Remélem kimerítő voltam.
 
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Publikus,hogy mindenestől mennyibe lett az egész?(alap boboz+mod?)


 
Én örülnék,ha ez publikus lenne,mivel ez egy ker fórum rész.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Kalmi.
 
Ment PÜ. az emiljére.


 
Ment válasz!
 
 
 

Avatar
nehezfiu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 394
Csatlakozott: 2007.12.12., szer. 19:10
Értékelés: 7
Tartózkodási hely: Budapest

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: nehezfiu »


Kalmi.
 
Ment PÜ. az emiljére.
JVC QLY 55F,Luxman L510,Sony scd777es,Martin Logan Clarity,teljes Power R kábelezés.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Ígértem, hogy írok egy keveset az átalakított Swans D3.1-ről.
Mikor a dobozok vásárlásán gondolkodtam már, akkor tudtam, hogy biztos, hogy Kalminál fognak kikötni a dobozok. Fantáziát én is láttam bennük. Frankó mélyközép és doboz ez adott volt. Már csak egy jó váltó és egy jó dóm magas kellett volna, mivel a sajátja nem valami jó zenére. (itt adódtak logisztikai gondok ) Így végül SEAS TDFC magas lett a dobozba.(Ami nagyon jó választás volt. Már tudom.) Amikor a dobozok visszajöttek Kalmitól és bekötöttem a rendszerbe..... Hát természetesen mind a két hangszóró és a váltók, de még a digit ic kábelem is zsír új volt. Szóval ment egy napot, ment kettőt majd hármat és kezdtem érezni valami olyan jól kialakuló hangot, hogy na mondom ez igen. Így kellett volna szólnia az előző dobozaimnak is. Megkaptam azokat a gyönyörű magasokat. Nem a fülsértőeket és a fémes érzést. Pont a közepébe találtál nem is sok és nem is kevés. A mélyközép pedig valami eszméletlen feszes és pontos mélyeket közvetít felém. Nem brummog és nem is akar a középpontban lenni. Mikor szükség van rá, akkor odavág elég mélyen. Szinte semmilyen késztetést nem érzek, hogy aktív mélyet vegyek. Míg az előző hangsugárzóimnál mindig egy Velodyne-n agyaltam. Végre csak zenét hallgatok. Köszönöm még egyszer Gergő, hogy ezt megvalósítottad Nekem.


Publikus,hogy mindenestől mennyibe lett az egész?(alap boboz+mod?)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Ígértem, hogy írok egy keveset az átalakított Swans D3.1-ről.
Mikor a dobozok vásárlásán gondolkodtam már, akkor tudtam, hogy biztos, hogy Kalminál fognak kikötni a dobozok. Fantáziát én is láttam bennük. Frankó mélyközép és doboz ez adott volt. Már csak egy jó váltó és egy jó dóm magas kellett volna, mivel a sajátja nem valami jó zenére. (itt adódtak logisztikai gondok ) Így végül SEAS TDFC magas lett a dobozba.(Ami nagyon jó választás volt. Már tudom.) Amikor a dobozok visszajöttek Kalmitól és bekötöttem a rendszerbe..... Hát természetesen mind a két hangszóró és a váltók, de még a digit ic kábelem is zsír új volt. Szóval ment egy napot, ment kettőt majd hármat és kezdtem érezni valami olyan jól kialakuló hangot, hogy na mondom ez igen. Így kellett volna szólnia az előző dobozaimnak is. Megkaptam azokat a gyönyörű magasokat. Nem a fülsértőeket és a fémes érzést. Pont a közepébe találtál nem is sok és nem is kevés. A mélyközép pedig valami eszméletlen feszes és pontos mélyeket közvetít felém. Nem brummog és nem is akar a középpontban lenni. Mikor szükség van rá, akkor odavág elég mélyen. Szinte semmilyen késztetést nem érzek, hogy aktív mélyet vegyek. Míg az előző hangsugárzóimnál mindig egy Velodyne-n agyaltam. Végre csak zenét hallgatok. Köszönöm még egyszer Gergő, hogy ezt megvalósítottad Nekem.


 
Örülök,hogy tetszik.
Most legalább érzed,hogy miért mondtam,hogy van élet az Usher pici dobozon túl is.
Ennek a doboza nagyon spécin ki van alakítva.Kevés 12 Kg-os monitort fogsz találni a 100000 Ft-os kategóriában.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ígértem, hogy írok egy keveset az átalakított Swans D3.1-ről.
Mikor a dobozok vásárlásán gondolkodtam már, akkor tudtam, hogy biztos, hogy Kalminál fognak kikötni a dobozok. Fantáziát én is láttam bennük. Frankó mélyközép és doboz ez adott volt. Már csak egy jó váltó és egy jó dóm magas kellett volna, mivel a sajátja nem valami jó zenére. (itt adódtak logisztikai gondok ) Így végül SEAS TDFC magas lett a dobozba.(Ami nagyon jó választás volt. Már tudom.) Amikor a dobozok visszajöttek Kalmitól és bekötöttem a rendszerbe..... Hát természetesen mind a két hangszóró és a váltók, de még a digit ic kábelem is zsír új volt. Szóval ment egy napot, ment kettőt majd hármat és kezdtem érezni valami olyan jól kialakuló hangot, hogy na mondom ez igen. Így kellett volna szólnia az előző dobozaimnak is. Megkaptam azokat a gyönyörű magasokat. Nem a fülsértőeket és a fémes érzést. Pont a közepébe találtál nem is sok és nem is kevés. A mélyközép pedig valami eszméletlen feszes és pontos mélyeket közvetít felém. Nem brummog és nem is akar a középpontban lenni. Mikor szükség van rá, akkor odavág elég mélyen. Szinte semmilyen késztetést nem érzek, hogy aktív mélyet vegyek. Míg az előző hangsugárzóimnál mindig egy Velodyne-n agyaltam. Végre csak zenét hallgatok. Köszönöm még egyszer Gergő, hogy ezt megvalósítottad Nekem.

Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nagyon köszönöm Gergő! Szép munka!
 
Később a hangjáról is fogok írni....

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Még:
 
 
 
 







Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


No! Végeztem az idei utolsó melóval. Gulka D3.1-esei voltak az áldozatok.
 
A dobozon a következő átalakítások történtek:
 
1. Kibelezés. Régi keresztváltó, csillapítás, kábelezés és magassugárzó eltávolítása.
2. Új csillapítás elhelyezése
3. Reflex csövek méretének módosítása és finomítása.
4. Új SEAS TDFC magassugárzó beszerelése a hozzá készült kerettel együtt (mivel a SEAS kisebb a régi magasnál)
5. Új elsőrendű keresztváltó építése 3 kHz -es keresztfrekivel. (ClarityCap SA kondenzátorral, légmagos induktivitással és MOX ellenállásokkal)
6. Új, ezüstözött teflonkábelezés beépítése
7. Összeszerelés.
 
Képek:






Vendég

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az igen. Alakul.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Hangdoboz javítás, bemérés, modifikálás

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Gulka D3.1-esei már szétszedve. Egy SEAS magassugárzó kerül bele új váltóval és kábel valamint csillapításcserével.



Válasz küldése

Vissza: “DIY - csináld magad!”