Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De ne csak Cross, nézhetsz Trekking kerókat is azok is alkalmasak az általad felvázoltakra...
 
Csak példának: http://www.bicyclewebshop.com/?718,gepi ... 0-crs-2010

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A magurának nem sok értelme van tekerős bringára. Egy v-fék olcsóbb, megbízhatóbb, testre szabhatóbb.


Nekem nagyon pozitív élményeim vannak a magurával, Crossra nem kell jobb olyan mint a satuu...Nagyon koszos , mocskos helyre én is inkább a V féket ajánlanám...De nálam a V fék rengeteget szakadt, mig a Magurával ha rendbe volt tartva nem voltak ilyen gondjaim.
 
Ui: De jo a HAYES STROKER is

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: KMT »

A magurának nem sok értelme van tekerős bringára. Egy v-fék olcsóbb, megbízhatóbb, testre szabhatóbb.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Igen-igen, ezt is megnéztem már. Az árba persze ez is belefér, a váz/felszereltség jobb a gepidának? A merida nekem talán csak azért volt szimpatikusabb, mert deore agyakkal van szerelve, ami esetleg jobban bírja a súlyom (~100kilo).
 
Hétfőn talán sikerül megnéznem mindkettőt. A caprine nagyon felejtős? Pár helyen 10-15% kedvezményt tudnak rá adni.


Igen a felszereltség jobb a Gepidánál, a magura fékekről nem beszélve..Meg sztem szebb is, de ez már személyes vélemény

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



én inkább ezt ajánlom....
 
http://www.bicyclewebshop.com/?717,gepi ... 0-crs-2010


 
Igen-igen, ezt is megnéztem már. Az árba persze ez is belefér, a váz/felszereltség jobb a gepidának? A merida nekem talán csak azért volt szimpatikusabb, mert deore agyakkal van szerelve, ami esetleg jobban bírja a súlyom (~100kilo).
 
Hétfőn talán sikerül megnéznem mindkettőt. A caprine nagyon felejtős? Pár helyen 10-15% kedvezményt tudnak rá adni.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Tomi »



 
Na még egyszer. Ezt a kerékpárt néztem ki magamnak. Három társammal megalapítjuk a Celeste színű Bianchi klub-ot.
potatomelon.wordpress.com

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Tomi »



 
Azt hiszem ilyet veszek.
potatomelon.wordpress.com

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok, segítséget kérnék bringa vásárlásban. Erdőbe terepezni nem járok, ugratni trükközni stb sose mertem, viszont sokat tekerni aszfalton illetve könnyebb terepen(értsd mezőgazdasági utak, kijárt hegyi ösvények) nagyon szeretek. Egyre többen ajánlják a cross- trekking gépeket, van itt esetleg aki használ ilyet vagy hasonlót?
 
2 gépet néztem ki:
 
Merida TFS 700-V 2010
 
Caprine Cross 3 2011
 
Utoljára 2001 ben vettem/kaptam bringát, azóta nem követtem a változásokat. A két bringa közül nekem a Merida szimpatikusabb, bár sztem az XT váltó egy trekkingre túlzás is lehet.
 
Esetleg ha tudtok hasonló árban/tudásban bringát ajánlani azt nagyon megköszönném


én inkább ezt ajánlom....
 
http://www.bicyclewebshop.com/?717,gepi ... 0-crs-2010

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »


Sziasztok, segítséget kérnék bringa vásárlásban. Erdőbe terepezni nem járok, ugratni trükközni stb sose mertem, viszont sokat tekerni aszfalton illetve könnyebb terepen(értsd mezőgazdasági utak, kijárt hegyi ösvények) nagyon szeretek. Egyre többen ajánlják a cross- trekking gépeket, van itt esetleg aki használ ilyet vagy hasonlót?
 
2 gépet néztem ki:
 
Merida TFS 700-V 2010
 
Caprine Cross 3 2011
 
Utoljára 2001 ben vettem/kaptam bringát, azóta nem követtem a változásokat. A két bringa közül nekem a Merida szimpatikusabb, bár sztem az XT váltó egy trekkingre túlzás is lehet.
 
Esetleg ha tudtok hasonló árban/tudásban bringát ajánlani azt nagyon megköszönném

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Mathias »



1991-1995 között elég sokat versenyeztem. Egy évben legalább 25-30 verseny volt. Ebből 5 biztosan valamilyen emlékverseny... edzésen, vagy edzésre menet elütött biciklisták tiszteletére rendezett verseny.


 
Autóbalesetben is sokan halnak meg, repülők is zuhannak le, buszmegállóban is halnak meg, úgy hogy az autó elgázolja őket. Minden félében halunk meg. A kerékpározás a statisztikák szerint rosszabb, mint az autó, de pl jobb, mint a motor, vagy, mint a gyaloglás. Nem lehet azt mondani, hogy nagyságrendekkel veszélyesebb, mint bármi más tevékenység.

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



Azért annyira nem veszélyes.
Nagyon függ attól hol teker az ember, milyen rossz az út, mennyi autó van. A rossz út sok autó rossz kombináció, de lehet találni mérsékelt forgalmú viszonylag jó minőségű utakat azért elég sok helyen.


 
1991-1995 között elég sokat versenyeztem. Egy évben legalább 25-30 verseny volt. Ebből 5 biztosan valamilyen emlékverseny... edzésen, vagy edzésre menet elütött biciklisták tiszteletére rendezett verseny.
Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Mathias »



Szintén, ennek az őrületnek hódolok. Igaz néha nem országútival, hanem egy vékonyabb kerekű montival. Elég sok sportot kipróbáltam amatőr szinten, de nekem az egyik legjobban tetsző az országúti bringázás. Kár, hogy a sok autó miatt veszélyes dolog.


Azért annyira nem veszélyes.
Nagyon függ attól hol teker az ember, milyen rossz az út, mennyi autó van. A rossz út sok autó rossz kombináció, de lehet találni mérsékelt forgalmú viszonylag jó minőségű utakat azért elég sok helyen.

Avatar
yura
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 294
Csatlakozott: 2009.04.04., szomb. 00:53
Értékelés: 62

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: yura »



......én csak hardcore -minél-jobban-fájjon-jelleggel tolom országúti módon.....


Szintén, ennek az őrületnek hódolok. Igaz néha nem országútival, hanem egy vékonyabb kerekű montival. Elég sok sportot kipróbáltam amatőr szinten, de nekem az egyik legjobban tetsző az országúti bringázás. Kár, hogy a sok autó miatt veszélyes dolog.
Dolgozó: Audiolab M-DAC Mini DSD DAC - Genelec 8020A - Genelec F One
Nappali: Auralic Vega G1 - Primare Pre32 - 2x Primare A34.2 - Antony Gallo Nucleus Reference 3

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Én egyszer (majd 20 éve) Paksról eltekertem Szarvasra egy lyány miatt, másnap alig tudtam járni, amiért mentem azzal is várnom kellett 2 napot...
 
Trekking bringához keresek telót, mit ajánlotok, 105 kg vagyok és 193 cm.


 
Juj, én csak hardcore -minél-jobban-fájjon-jelleggel tolom országúti módon. Telóba' nem vagyok jó.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Én egyszer (majd 20 éve) Paksról eltekertem Szarvasra egy lyány miatt, másnap alig tudtam járni, amiért mentem azzal is várnom kellett 2 napot...
 
Trekking bringához keresek telót, mit ajánlotok, 105 kg vagyok és 193 cm.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Uraim!
 
Tegnap sporttörténeti szenzáció történt a Paris-Roubaix-klasszikus egynaposon, az esélytelen Johan van Summeren, a Garmin-Cervélo 30 éves versenyzője, a csapat vízhordója elszökött egy, a nagyágyúk által esélytelennek tartott társasággal, és végig bírta erővel és idegekkel. Csapattársa, Thor HUSHOVD pedig nem segített Fabian CANCELLARA-nak felérni, így Cancellara egyedül próbálta meg utolérni az élmezőnyt, és lett második.
 
http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/ke ... 02?nocache
 
Az út ilyen:
 

 
Ez pedig, stílszerűen a Világ legjobban áhított egynapos-klasszikus trófeája, a tavalyi győztes Cancellara kezében: (igen, egy kockakő.)
 

 
 
Szegény Cancellaranak most se jött össze, a flandriai körversenyt se nyerte meg, ezt se, nem tudom, nem szomorodik-e el a Tourig...


Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


The Handsome Family - My Beautiful Bride
 




Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Women riders don't all like pink!
 
http://vimeo.com/21485370

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


North American Handmade Bicycle Show
 
http://www.bikeradar.com/mtb/news/artic ... t-8--29691

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Mathias »



Mit keres egy sajtvállalkozó a Kerékpárok topicban?
 
:bebebebebebe:


Kimaradt egy "á" betű. "Saját" akart lenni.

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »



Úgy tűnik Grafitember (napirajz.hu) hazajön és sajt vállalkozásba kezd.
 


 
Mit keres egy sajtvállalkozó a Kerékpárok topicban?
 
:bebebebebebe:

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: KMT »



A Hill in Spain


 
Nagyon sokoldalú rider.
 
 
Emmeg "csak" városi DH:
http://indavideo.hu/video/Filip_Polc_egy_zseni_1

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Úgy tűnik Grafitember (napirajz.hu) hazajön és sajt vállalkozásba kezd.
 
http://hg.hu/cikk/design/11660-enekelj- ... d-amerikat#
 
http://hg.hu/galeria/10981-merenyi-dani ... 72395/wide

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


A Hill in Spain
 




Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”