Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kerékpározás

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



Biciklizni mostanra már csak a bicikliversenyeken lehet normálisan, ott van biztosítás, megfelelő út és akadálymentesítés. A többit hagyjuk.


 
Nem tudom, én a lent leírt távot a legkisebb nehézség nélkül tettem meg. Korrekt(magyar viszonylatokban)bringa út a táv 85%-ban, a bringások is tudtak tekerni, nem volt két sávot elfoglaló konvoj, a gyalogosok nem mentek rá a bringa útra stb... az autósok meg megálltak minden átkelőhely előtt, sőt ahol nem volt még ott is. Igaz, Pünkösd volt, lehet minden napra kéne valami ünnep.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »



Biciklizni mostanra már csak a bicikliversenyeken lehet normálisan, ott van biztosítás, megfelelő út és akadálymentesítés. A többit hagyjuk.


 
 
Volt egyszer egy Duna Maraton, amin a pilisszentlászlói helyi erők szívlapáttal ütötték a versenyzőket az erdőben...

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
Tomi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 06:18
Értékelés: 90

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Biciklizni mostanra már csak a bicikliversenyeken lehet normálisan, ott van biztosítás, megfelelő út és akadálymentesítés. A többit hagyjuk.
potatomelon.wordpress.com

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sztem elég lehervasztó, h a kerékpárt nem közlekedési eszköznek tekintik...Majd még az lesz, h tilos kerékpározni, komolyan mondom rosszul vagyok az ilyen beszólásoktól...Kerékpáros lehet egy idős néni is aki gyalogolni nem tud de eltekerészni még megoldja...Miért köteleznek minket a gyaloglásra vagy a drága közlekedési eszközök használatára? Nevetséges...

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »

Köszi ezeket már láttam korábban. A biciklis vs gyalogos csak addig lesz gond amíg rájönnek h a kettő egy helyen nem fér el. Sajnos a hierarchia még mindig a régi: a biciklis utálja az autókat mert leszorítja őt a járdára, a gyalogos utálja a bringást mert kiszorítja őt a járdáról, a galamb meg utálja a gyalogost mert felrúgja őt a járdán. El se merem képzelni hogy utálhatja a galamb az autósokat.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Biciklisek kontra gyalogosok a Duna-parton
 
http://index.hu/video/2011/06/02/leszor ... setanyrol/

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Az összes akadályt beépítették az EU-s bringaútba
 
http://kerekagy.blog.hu/2011/05/04/az_o ... bringautba


Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Miért bünteti a rendőr a biciklistát?
 
http://index.hu/video/2011/06/06/bringakresz/

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



Szép!
Józanul gondolkodva nekem is ilyen kellene, mert annyira nem vagyok erdőjáró, de valamiért baromira vonzanak a masszív MTBk-k...
Na, majd szezon végén vagy egyben, vagy télen megépítve!


 
Engem is vonzottak a nagy gépek, csak épp használni nem tudnám őket. Viszont most ugyanazzal az áttétellel tekertem végig a várost, fölfele sem vettem vissza. A mtb mehet az erdőbe,mert oda való, városban ezzel a cross -szal élmény volt tekerni, nem fáradok el vele, holott nagyobb átlagsebességet megyek vele mint az előző géppel bármikor. Csak azt a csengőt nem tudom megszokni, engem idegesít, másokat meg zavar, a gyalogosok/bringások bő 50% meg fülhallgatóval jár kel, hova csengessek?
 
Nem tudom ki hogy van vele, de a tekerés közbeni telefonálást/zenehallgatást kéne szerintem a legjobban büntetni, majdnem annyit érünk el vele, mintha vezetés közben becsuknánk a szemünket.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



FRAME Matts TFS-Comp-V
COLOR 1.white (red) 2.shiny anthracite (white)

 
Szép!
Józanul gondolkodva nekem is ilyen kellene, mert annyira nem vagyok erdőjáró, de valamiért baromira vonzanak a masszív MTBk-k...
Na, majd szezon végén vagy egyben, vagy télen megépítve!

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



Ladik,
milyen meridát vettél végül?


 

 
FRAME Matts TFS-Comp-V
COLOR 1.white (red) 2.shiny anthracite (white)
FORK RST First Air 100 Lockout
DERAILLEURS F/R Shimano Deore / Deore XT Shadow
FRONT DERAILLEUR Shimano Deore 34.9
REAR DERAILLEUR Shimano Deore XT Shadow
SHIFTER F/R Shimano Deore Rapidfire
BRAKE LEVERS Avid FR5
BRAKES F/R Avid Single Digit 3
CHAINWHEEL Shimano M532 44-32-22
HUBS F/R Shimano Deore
SPOKES Stainless Black
RIMS Merida Matts V-Black/NC
FREEWHEEL Shimano CS-HG50-9 11-32
TYRE F/R Merida RACE 2.1 Kevlar
STEM FSA OS-190 6°
SADDLE X-Mission Line
SEATPOST FSA SL280 SB25 31.6
PEDALS XC Alloy

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ladik,
milyen meridát vettél végül?

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



Tekerés közben a váz csavarodik, a nyeregvázcsőben mocorog a nyeregcső, ha száraz, ropog.
A váz csövei vezetik a rezgéseket, azért érzed a hajtásnál...
(fel ne töltsd homokkal, pláne ólommal )


 
Mindjárt kiöntöm betonnal . Egyébként erre tényleg nem gondoltam, majd igyekszem szépen belakni a gépet. Most mentem le egy Káposztásmegyer - Váci út - Északi összekötőn át Budára - onnan meg a Szabadság Hídig a 6os bicikli úton koppanásig távolságot. Vissza a Margit-szigeten keresztül a Dagály uszoda mellett. Végig kerékpár út, többnyire teljesen jó minőség. Nem tudom miért panaszkodnak sokan h nincs út nincs út meg bunkó autósok/gyalogosok stb... Nagyon jól lehetett közlekedni, akár sietős tempóban is. Pár szakasz van, ahol megosztva van a járda a bringa úttal, ott érdemes lassabban és a gyalogosokra figyelve menni, de egyébként ilyen remek időben olyan élmény volt Buda épületeit nézni hogy akaratlanul is lassítottam. A legneccesebb a Margit Híd budai hídfő - Margit-sziget sikátoron átvergődni. Csodálom a gyalogosok türelmét. Ennyi paraszt bringást én még nem láttam. Én megszokásból a nyeregből felállva, lassan tekerve/gurulva felvettem az előttem haladók sebességét, ha volt hely lassan kerültem. Erre jön pár mangalica, aki úgy használja a csengőt mintha azzal tekerne, és tolna le engem is, meg az előttem haladó kisgyerekeseket, hogy ő sietne, meg ha látom h a csengő miatt megugranak az emberek miért nem megyek el mellettük . 30m-t kellett volna kibírniuk és mehettek volna amerre akarnak, de ők inkább végig csengették/tolták a tömeget, mert az jó...

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Tekerés közben a váz csavarodik, a nyeregvázcsőben mocorog a nyeregcső, ha száraz, ropog.
A váz csövei vezetik a rezgéseket, azért érzed a hajtásnál...


Ja,olyan érzése van az embernek tőle mintha megrepedt,vagy eltört volna a váz...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Én is most kentem be egy kis szilikonzsírral,mert lájtosan nyöszörgött.Nemrég értünk haza a délutáni 50km-es kanyarból a nejemmel,egész úton idegesített.Persze az én hibám volt-csak eddig lusta voltam kivenni a nyeregcsövet.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »



A talpammal érzem, nem az ülepemmel Holnap visszaviszem úgyis, majd átnézik. De legalább találtam egy olyan fokozatot, ahol ugyanolyan kényelmesen tudok tekerni felfele, mint egy osztrák nyugdíjas a szőlők között


 
 
Tekerés közben a váz csavarodik, a nyeregvázcsőben mocorog a nyeregcső, ha száraz, ropog.
A váz csövei vezetik a rezgéseket, azért érzed a hajtásnál...
(fel ne töltsd homokkal, pláne ólommal )

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



" Ülve mintha tekerés közben valami ropogna"
 
Zsírozd be a nyeregcsövet


 
A talpammal érzem, nem az ülepemmel Holnap visszaviszem úgyis, majd átnézik. De legalább találtam egy olyan fokozatot, ahol ugyanolyan kényelmesen tudok tekerni felfele, mint egy osztrák nyugdíjas a szőlők között

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


Bespoked Bristol handmade bike show – massive gallery
 
http://www.bikeradar.com/mtb/news/artic ... lery-30538

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
Qr Yoda
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 21:44
Értékelés: 31

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Qr Yoda »


" Ülve mintha tekerés közben valami ropogna"
 
Zsírozd be a nyeregcsövet

Aki nem lép egyszerre

Nem illik a rendszerbe

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »


Nyah, első tapasztalat. Nagyon kényelmes, nagyon gyorsan lehet vele tekerni és meglepően könnyen. Elég fura érzés volt mindenkit kerülgetni, de szerencsére a legtöbben udvariasan lehúzódtak. A boltban ugyan megkérdeztem hogy be van e állítva, vagy nekem kell otthon,és akkor ott azt mondták hogy beállították, meg be van zsírozva olajozva etc.. hát nagyon nem így éreztem . Az első váltó még hagyján, de a hátsó nagyon nem jó, szabályosan játszanom kellett vele, hogy egy értelmes utazó fokozatot megtaláljak vele. Most vagy másképp kell váltani egy rapidfire váltókarral, vagy egyszerűen nincsenek megfeszítve a bowdenek és ezért nem lehet vele lefele/felfele zongorázni. Valamint ha felállok és erőből tekerek, valahonnan súrlódó zaj jön. Ülve mintha tekerés közben valami ropogna, úgy érzem a hajtóműből jöhet, nem tudom. A fékek nagyon jók, teszik a dolgukat, egy újjal meg lehet állni, bár sztem itt is lehetne még állítani. A teleszkóppal még játszanom kell, most elég kemény ami jó mert állva nem rúg vissza, ellenben minden úthibát megérzek. Az abroncsok meglepően jók, nagyon csendesek, sárban sem csúszkáltam velük. Most értem haza, már sötétedett, a Cateye lámpák ragyogtak.
 
Összességében nagyon tetszik, és miután rendesen be lesz állítva, nagyon frankó kis gép lesz. Lehet h nem várom meg azt a 2-300 km-t, hanem előbb visszaviszem hogy állítsák be rendesen. Bár ha tudtok adni egy linket, ahol ezeket lépésről lépésre leírják, otthon is megcsinálhatom.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »



Hol vetted?


 
Itt vettem

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: KMT »



Megvettem a Merida-t, öröm boldogság


 
Hol vetted?

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Megvettem a Merida-t, öröm boldogság ....lenne, ha nem zuhogott volna az eső egész nap, így csak annyit tudtam vele menni hogy megnézzem jó e a méret. Kicsit szárad és végre mehetek, köszönöm a segítségeteket.
 
A bolt ahol vettem nagy rendes volt, mivel új bringa, kaptam hozzá 10e ft levásárolható kedvezményt, így egy körben letudtam az első/hátsó lámpákat, láncvédőt, prizma-t stb...illetve megkértek hogy 2-300 km után vigyem vissza, mert ingyen átnézik ill újraállítják / zsírozzák, ha kell.


Gratula hozzá, jó kerékpározást

Avatar
L4D1K
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2010.06.12., szomb. 18:50
Értékelés: 2

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: L4D1K »


Megvettem a Merida-t, öröm boldogság ....lenne, ha nem zuhogott volna az eső egész nap, így csak annyit tudtam vele menni hogy megnézzem jó e a méret. Kicsit szárad és végre mehetek, köszönöm a segítségeteket.
 
A bolt ahol vettem nagy rendes volt, mivel új bringa, kaptam hozzá 10e ft levásárolható kedvezményt, így egy körben letudtam az első/hátsó lámpákat, láncvédőt, prizma-t stb...illetve megkértek hogy 2-300 km után vigyem vissza, mert ingyen átnézik ill újraállítják / zsírozzák, ha kell.

"Elméletileg az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem."
 
Hivox [Camridge Audio 340A] & [CAV DP880A]// HiVox kábelek.

Vendég

Kerékpározás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ebbe pont most futottam bele, és egyből beugrott, hogy be kell másolnom ide:
 
 
 



Ez egyértelműen rossz beállitás vagy a hidraulika olaj kevés..A magura olyan mint a satu...

Válasz küldése

Vissza: “Autó Sport és szórakozás”