Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
torma1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.07.14., csüt. 08:13
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: torma1981 »


Sziasztok!
 
Onkyo SKF-4700 + SKS-4700 (5.0) vagy a JBL SCS178 (5.1) hangfalszett érné meg jobban?
Igaz hogy az onkyo csak 5.0 de később lehetne hozzá venni. Hosszabb távra jobban megéri?
Indulónak megteszi?
 
Mint írtam korábban 150k lenne max a keret erősítővel. Az egy Denon 1311-es lenne vagy valami hasonló kategória.
 
Vagy érdemes inkább egy hangfal párral kezdeni és utána bővíteni tovább?
 
Vagy valami jobb használtat tudtok ajánlani? Teljesen kezdő vagyok a témában.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



A kis QUAD-nak meg kiemelése van, az alsó tartományban.
 
A grafikonokkal nem jutsz előbbre szerintem, mert zenét akarsz hallgatni.
 
Célszerű lenne az erősítőddel elmenni és meghallgatni a hangfalakat. Szeged és a Hifi Barlang egy nap alatt megoldható.
 
Utána jobban képben leszel.


 
Nekem is volt kis Quad dobozom.
Szerintem túlságosan kiemeli a mélyet.
Kellemes volt a tere a doboznak,a kivitele is szép volt.
Egy fórumtárs is ott volt,mikor megfüleltük.
A Quad-tól elég gyorsan megváltam.50000 Ft volt az ára.Annyit viszont nagyon megért.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Szia,
 
fellelhetö valahol Jungson LS3/5-röl mért grafikonok (frekvenciamenet, impedancia, vizeses, ilyenekre gondolok) ?
Velemenyed arrol, amit Fülelek irt: "az Ls3/5 Jungsonnak kis hangerőnél (ez a jellemző üzemmód) nagyon hiányoznak a mélyhangjai....A Quad L11 vagy L12 viszont nem rossz ötlet, különösen Angliából alig használtan..."
 
persze nem szemelyes(kedö) vitat szeretnek, ha a fenti masodik kerdesre adott valasz oda futna ki, akkor hagyjuk, de ha konstruktiv eszmecsere lehet belöle, akkor persze erdekel.
 
es nyilvan: amint tudom, sajat körülmenyek (szoba, es hallgatasi hangerö, zenek, ..) mellett meghallgatom, ezen vagyok.
 
üdv


 
A kis QUAD-nak meg kiemelése van, az alsó tartományban.
 
A grafikonokkal nem jutsz előbbre szerintem, mert zenét akarsz hallgatni.
 
Célszerű lenne az erősítőddel elmenni és meghallgatni a hangfalakat. Szeged és a Hifi Barlang egy nap alatt megoldható.
 
Utána jobban képben leszel.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
es nyilvan: amint tudom, sajat körülmenyek (szoba, es hallgatasi hangerö, zenek, ..) mellett meghallgatom, ezen vagyok.
 
üdv


 
Gulka nemrég vett LS3/5 dobozt tőlünk.
Kérdezd inkább őt.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Én a Jungson LS3/5-öt ajánlottam.


 
Szia,
 
fellelhetö valahol Jungson LS3/5-röl mért grafikonok (frekvenciamenet, impedancia, vizeses, ilyenekre gondolok) ?
Velemenyed arrol, amit Fülelek irt: "az Ls3/5 Jungsonnak kis hangerőnél (ez a jellemző üzemmód) nagyon hiányoznak a mélyhangjai....A Quad L11 vagy L12 viszont nem rossz ötlet, különösen Angliából alig használtan..."
 
persze nem szemelyes(kedö) vitat szeretnek, ha a fenti masodik kerdesre adott valasz oda futna ki, akkor hagyjuk, de ha konstruktiv eszmecsere lehet belöle, akkor persze erdekel.
 
es nyilvan: amint tudom, sajat körülmenyek (szoba, es hallgatasi hangerö, zenek, ..) mellett meghallgatom, ezen vagyok.
 
üdv

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tisztelt Fórumozók!
 
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy sztereó erősítővel illetve hangfalpárral rendelkezem, és van-e közületek olyan, aki hallgatott ilyen 2.0ás rendszerrel Quadrofonikus, 4csatornás hanglemezt? A hangzása két hangfalon is jobban elkülönülő hangszereket, térben jobban egymás mellett helyezkedő hangzást eredményez, vagy csak 4 hangfal esetén hozza ki magából a pluszt és sztereórendszerrel nincs értelme hallgatni?
 
Kössz a segítséget!
 
Bátonyi Zsolt


 
 
Néha fel-fel bukkan gyermekkorom csodája, a qudrofonia, ami ugyan nagyszerűsége ellenére is zsákutcája volt az audiofiliaának. (Az okokat is most nem elemezgetném, hiszen sokszor, sok helyen és sokan megtettük már.), de ami ennek ellenére még mindig megdobogtatja a szívem. (Azért annyit mégiscsak, hogy a qadrofoniának akkor lehetett volna jövője, ha a lemezek helyett 4 csatornás műsoros szalagokon kerültek volna nagyobb mennyiségben zenei anyagok forgalomba, de ennek akadályit már tényleg nem fejtegetném.)
Szterefonikus rendszeren nincs értelme Qudrofon lemezt hallgatni, mert általában rosszabbul szólnak, mint a sztereo lemezek. És ez nem azon műlik, hogy két hangsugárzó, vagy négy hangsugárzó van-e a rendszerben, sőt, még a négycsatornás erősítő négy hangsugárzóval sem jelent ebben az esetben semmi pluszt, mivel ahhoz, hogy a két hátsó csatorna jelét el tudjuk különíteni a két első csatorna jelétől, ahhoz egy qudro dekóderre, un. SQ dekóderre van szükség. E nélkül, mint írtam, nincs értelme a quadrofon lemeznek, mert nem hogy pluszt nyújtanának, hanem sokkal inkább rosszabbul szólnak. Tehát, ha van qudro lemeze, akkor tegye azt, amit a legtöbbünk cselekszik ezekkel a relikviákkal, azaz, tegye be őket az un. "bélyeggyűjtemény" részbe, azaz azok közé a lemezek közé, amiket az ember valami érzelmi kötődés miatt, vagy az érdekessége, ritkasága, stb. miatt megtart magának, de nem akarja hallgatni.
 
 
.

Avatar
Kurneval
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.29., pén. 12:09
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kurneval »


Tisztelt Fórumozók!
 
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy sztereó erősítővel illetve hangfalpárral rendelkezem, és van-e közületek olyan, aki hallgatott ilyen 2.0ás rendszerrel Quadrofonikus, 4csatornás hanglemezt? A hangzása két hangfalon is jobban elkülönülő hangszereket, térben jobban egymás mellett helyezkedő hangzást eredményez, vagy csak 4 hangfal esetén hozza ki magából a pluszt és sztereórendszerrel nincs értelme hallgatni?
 
Kössz a segítséget!
 
Bátonyi Zsolt

Online
Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2762
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



És ezután jött egy Egglestonworks fontaine.Transzparenciája és életszerúsége
lenyűgözött.Meg is vettem.


 
Üdv a klubban! Nekem is csak szép emlékeim vannak róla." />
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A közelmúltban hallgattam Taylor Acoustic symphoni120-as állódobozokat.
Hát valami pazar élményben volt részem.


És ezután jött egy Egglestonworks fontaine.Transzparenciája és életszerúsége
lenyűgözött.Meg is vettem.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ANDS »



sajat tapasztalatok alapjan Epos M5 vagy M12 (valtozatok) es Quad 11L2 vagy 12L2 miben milyenebbek ?
(reszletek, elenkseg, melyhang, erzekenyseg elhelyezesre, meghajtasra, ...)
 
köszi, üdv


 
A Quad 11L2 -nek kisebb a mérete, nagy szobában hallgatva ( hifi barlang 120nm) nekem kevés volt.
A 11L2 tere, az összkép jobban tetszik, de csak kis szobában (10-12 nm).
Én szeretem, ha hangosan is szól időnként, ezért vettem a 12L2-t. Az nagyobbat szól.
Ha az a szempont, hogy legyen kiegyenlítettebb, akkor a kisebbet vedd.
12L2- nek több a mélye, de csak mennyiségben érzem többnek.
Van egy felsőbasszus-kiemelése, nagyobb mint a 11L2-nek, de kisebb, mint az álló quadoknak.
 
A 12L2 egy eszméletlenül nyugodt, visszafogott angol úr. Este 9-kor bekapcsol, 5-6 lemezt meghallgat, éjjel 2 körül kikapcsol, 5-6 órás hallgatás után másnap jókedvűen ébredek dacára a kevés alvásnak.
Igénytelen az előtte levő elektronikára, ha nem telik elé külön dac-ra, egy cd játszóval is hallgatható.
Nem mutatja ki az előtte található elemek hibáit, inkább meghozza a kedvet a zenehallgatáshoz.
 
Az alábbi erősítőkkel hallgattam:
evergreen, castor, esel second, musical fidelity a1-x, onkyo a-9211, cambridge audio.
Rádiót lehet rajta hallgatni órákig, nekem az onkyo integra tuner + onkyo erősítő van rádióhallgatáshoz a hangfal előtt.
 
Ha feszült vagy, és azért hallgatsz zenét, hogy megnyugodjál, akkor szerintem jó választás a Quad.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »


sajat tapasztalatok alapjan Epos M5 vagy M12 (valtozatok) es Quad 11L2 vagy 12L2 miben milyenebbek ?
(reszletek, elenkseg, melyhang, erzekenyseg elhelyezesre, meghajtasra, ...)
 
köszi, üdv

Avatar
pvil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2007.11.21., szer. 15:43
Értékelés: 40

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: pvil »



Érdekes amiket írsz, mert a visszafogottság sztem előny, mintsem hátrány bizonyos szemszögből...Én tuti a Sonyt dobnám a dobozok helyett


 
 
...ez is egy alternatíva....

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Üdv Mindenkinek!
 
Segítséget kérnék abban, hogy sony str-da2400es erősítőhöz milyen hangfalat ajánlanátok?
Szivesen veszem azt is ki mivel hallgatja!
Nálam jelenleg tannoy mx-m2/m1/cm öszeállítás van, de valahogy nem az igazi, túlságosan visszafogottan szól házimozi és sztereó üzemmódban is.
A régebbi sony készülékekhez ideálisak voltak a tannoy hangsugárzók a harsány hangot lágyabban szólaltatták meg, de ez már más.
 
Előre is köszönöm a hozzászólás(okat)!
 
pvil


Érdekes amiket írsz, mert a visszafogottság sztem előny, mintsem hátrány bizonyos szemszögből...Én tuti a Sonyt dobnám a dobozok helyett

Avatar
pvil
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2007.11.21., szer. 15:43
Értékelés: 40

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: pvil »


Üdv Mindenkinek!
 
Segítséget kérnék abban, hogy sony str-da2400es erősítőhöz milyen hangfalat ajánlanátok?
Szivesen veszem azt is ki mivel hallgatja!
Nálam jelenleg tannoy mx-m2/m1/cm öszeállítás van, de valahogy nem az igazi, túlságosan visszafogottan szól házimozi és sztereó üzemmódban is.
A régebbi sony készülékekhez ideálisak voltak a tannoy hangsugárzók a harsány hangot lágyabban szólaltatták meg, de ez már más.
 
Előre is köszönöm a hozzászólás(okat)!
 
pvil

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Én mindenképpen a Rega-t ajánlom!


 
tapasztalatbol ajanlod a Rega-t ? en csak regi sajtojat ismerem, az rendben van nekem.
 
masoktol is kerdezem: egy "ilyen regi" Rega eseten nem kell felni meghibasodastol, meg 1-2-3 ev, es valami membranszel vagy hasonlo megadja magat, elporlad ? vagy Rega Ela-n jo, (ennyi) idövel nem lenyegesen valtozo tulajdonsagu, es meg jo par evig valoszinü rendben lesz ?
 
üdv

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



itt az aproban levo Epos m12i (http://www.avx.hu/fo...pos-m12i-st12i/) illetve Rega Ela Mk-ll kapcsan van sajat tapasztalatu velemeny a keresesemnek megfelelö feltetelek köze ?
olvasottak alapjan mindegyik finom darab
 
.."földrajzilag" Epos m12i-t nem nagyon tudnam meghallgatni, Rega Ela-t trane elhozna


 
Szia!
 
Én mindenképpen a Rega-t ajánlom!
Nem nyúlsz mellé az biztos!
Mellesleg trane nagyon korrekt!

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Játszadozok majd velük egy sort.
 
CDM1 vs CDM1SE témakörben esetleg van valamilyen tapasztalatod?


Nagyon rég hallottam már szólni, nincs viszonyítási alapom, emlékezetből meg nehéz...Azt tudom, h váltóban kapott csak javítást az SE ha jól emlékszem...A hangszóró készlet ugyan az maradt elvileg..Akkoriban tetszett, bár nehéz megszokni ezt a fémdomos magasakat....

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »



A Cable Talkot nem ismerem sajnos...HA a qed nem volt bekötve akkor hajrá, egy próbát megér, van aki szereti az a hangot...


Játszadozok majd velük egy sort.
 
CDM1 vs CDM1SE témakörben esetleg van valamilyen tapasztalatod?

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nekem pont tapasztalatokra van szükségem, ne fogd vissza magad
Főként a VDH-n keresztül hallgattam. Megpróbálom lecserélni a Straight Wire-ra, annak valóban fényesebb a hangja. Jut eszembe van egy Marantz CD67mkII SE-m is, szintén fényesebb karakterrel, beteszem azt is.
A Cable Talk 3.1 helyett mit tudnál ajánlani 10-20eFt közötti kategóriában?
A QED nem volt bekötve, csak a lehetséges játékszerek kategóriában soroltam fel. Igazság szerint nemrég vettem, még ki sem próbáltam (csak még sosem volt QED-m


A Cable Talkot nem ismerem sajnos...HA a qed nem volt bekötve akkor hajrá, egy próbát megér, van aki szereti az a hangot...

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »



Első körben attól a hangfalkábeltől és a Qed IC-től szabadulnék meg a helyedben...A VDH is sokat visszafog A MAGASAIDBÓL, fedetté teszi a hangképet...DE csak egy tipp volt tapasztalatból...A QED elég sok torzítást is visz a hangba, ettől is lehet a magas hangod gyengébb..


 
Nekem pont tapasztalatokra van szükségem, ne fogd vissza magad
Főként a VDH-n keresztül hallgattam. Megpróbálom lecserélni a Straight Wire-ra, annak valóban fényesebb a hangja. Jut eszembe van egy Marantz CD67mkII SE-m is, szintén fényesebb karakterrel, beteszem azt is.
A Cable Talk 3.1 helyett mit tudnál ajánlani 10-20eFt közötti kategóriában?
A QED nem volt bekötve, csak a lehetséges játékszerek kategóriában soroltam fel. Igazság szerint nemrég vettem, még ki sem próbáltam (csak még sosem volt QED-m

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok,
 
 
Mint rutinos versenyzőkhöz fordulok hozzátok
 
Nemrég sikerült szert tennem egy B&W CDM1-re.
A B&W DM602 S2-höz képest nagyon szép, dinamikus hangja van, mégsem vagyok vele megelégedve.
Önmagában halgatva nagyon szép egységes hangja van, de hiányolom belőle a 602-es magasait, szellősségét, nyitottságát, sőt még a tere sem olyan szép. Érdekes módon olyan - nem is annyira magas, 2600Hz körüli (foobar spectrum analizer) - hangok éppen, hogy csak hallhatóak rajta, amiknek gyönyörűen kellene csilingelniük (pl. Alan Taylor - Color to the Moon eleje, 0:58, 2:20). Ez a frekvencia még a mély-közép sugárzó tartományában van elvileg.
A lánc többi része és az elhelyezés is ugyan az.
 
Első körben az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni egy CDM1SE-re?
Jelent-e annyit az új mély-közép és a módosított keresztváltó, hogy megérje a befektetést?
Találtam egy eladó SE-t, ami sajna erősen túl van árazva, de ha eljutnék végre oda, hogy elégedett legyek a végeredménnyel, akkor lehet, hogy meglépném...
 
Előre bocsájtom, hogy a lánc többi részét egyelőre nem szeretném megbolygatni, hiszen tudják azt amit szeretnék (tudom, hogy azért ez ennél összetettebb kérdés): dinamikusak a CDM1-el és szellősek, levegősek a 602-essel.
 
Előre is köszönök minden jó tanácsot
 
A lánc:
Musical Fidelity E100 erősítő + Cable Talk 3.1 nem biwire módban
Musical Fidelity E60 CD -> vDH D352 interconnect
vagy WD TV Live SPDIF -> Musical Fidelity V-DAC -> Linn Black interconnect
 
Egyéb játékszerek: vDH Skyline hangfalkábel, QEU Qunex 1 interconnect, Straight Wire Encore II interconnect


Első körben attól a hangfalkábeltől és a Qed IC-től szabadulnék meg a helyedben...A VDH is sokat visszafog A MAGASAIDBÓL, fedetté teszi a hangképet...DE csak egy tipp volt tapasztalatból...A QED elég sok torzítást is visz a hangba, ettől is lehet a magas hangod gyengébb..

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha nem haragszol egy picit helyesbíteném.
A Taylor Acoustic 120 monitor doboz.
A Taylor Acoustic 160 álló doboz.
 
 
Áh nem.Inkább köszi szépen.

Avatar
MAxxYD
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2011.01.14., pén. 23:56
Értékelés: 41
Tartózkodási hely: Budakalász

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: MAxxYD »


Sziasztok,
 
 
Mint rutinos versenyzőkhöz fordulok hozzátok
 
Nemrég sikerült szert tennem egy B&W CDM1-re.
A B&W DM602 S2-höz képest nagyon szép, dinamikus hangja van, mégsem vagyok vele megelégedve.
Önmagában halgatva nagyon szép egységes hangja van, de hiányolom belőle a 602-es magasait, szellősségét, nyitottságát, sőt még a tere sem olyan szép. Érdekes módon olyan - nem is annyira magas, 2600Hz körüli (foobar spectrum analizer) - hangok éppen, hogy csak hallhatóak rajta, amiknek gyönyörűen kellene csilingelniük (pl. Alan Taylor - Color to the Moon eleje, 0:58, 2:20). Ez a frekvencia még a mély-közép sugárzó tartományában van elvileg.
A lánc többi része és az elhelyezés is ugyan az.
 
Első körben az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e lecserélni egy CDM1SE-re?
Jelent-e annyit az új mély-közép és a módosított keresztváltó, hogy megérje a befektetést?
Találtam egy eladó SE-t, ami sajna erősen túl van árazva, de ha eljutnék végre oda, hogy elégedett legyek a végeredménnyel, akkor lehet, hogy meglépném...
 
Előre bocsájtom, hogy a lánc többi részét egyelőre nem szeretném megbolygatni, hiszen tudják azt amit szeretnék (tudom, hogy azért ez ennél összetettebb kérdés): dinamikusak a CDM1-el és szellősek, levegősek a 602-essel.
 
Előre is köszönök minden jó tanácsot
 
A lánc:
Musical Fidelity E100 erősítő + Cable Talk 3.1 nem biwire módban
Musical Fidelity E60 CD -> vDH D352 interconnect
vagy WD TV Live SPDIF -> Musical Fidelity V-DAC -> Linn Black interconnect
 
Egyéb játékszerek: vDH Skyline hangfalkábel, QEU Qunex 1 interconnect, Straight Wire Encore II interconnect

Avatar
zeuszcinema
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2009.02.01., vas. 20:17
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: zeuszcinema »


Tigris idézése:Egyébként szerintem a Dali meg éppen egy igen jó ár érték arányú termék, legalábbis az volt az áremelés előtt, vagy pedig használtan most is az...Jó rendszer installálással, megfelelő környezetben, sztem egy elég jó kis doboz...Az hogy van jobb természetes, mindentől akad jobb, drágább stb..Igények és elvárások kérdése, na meg ugye zenei tapasztalat..

 
 
Félre értés ne essék tisztában vagyok a Dali paritásaival tudom nagyon jól hogy semmi gáz vele sőt az ár-érték arány gyakran használt elcsépelt kifejezés itt teljesen jogos mert a használt ára legtöbbször túlmutat a hozott hangon igaz nincs túl dizájnozva.Egy szó mint száz
 
Dali In Admiration of Music

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Lehet,hogy ide off a beírásom de akkor bocsi mindenkitől:észrevettétek hogy mennyi Dali van mostanság eladó főleg C széria,azért annyira nem "szar" vagy ennyi sok emberkének finomodik a hallása? no ezt csak úgy megjegyeztem.


Semmi baj a Dalival, nem is értem ha valami eladó akkor miért gondolják azt az emberek, h azért mert szar? Rengeteg Dynaudio is volt eladó, mégsem szar, egy időben sok Epos volt eladó, ez sem szar...Rengeteg JMLab is volt fent, Tannoy, Bower, És még sorolhatnám, millios áru készülékek vannak fent, nem is egy....Szóval ennek nem sok köze van ahhoz, h rossz vagy sem...
 
egyszerűen az emberek vágynak valami másra néha, vagy feljebb szeretnének lépni mert lett egy kis pénzük, vagy egy jó vétel valami jobb termékből..Esetleg elhamarkodott vásárlás is oka lehet, mert nem illik vagy a rendszerbe, vagy a szobaakusztika nem teszi lehetővé a jó hangzást...De semmiképp sem az, h szar vagy nem az adott termék..
 
Egyébként szerintem a Dali meg éppen egy igen jó ár érték arányú termék, legalábbis az volt az áremelés előtt, vagy pedig használtan most is az...Jó rendszer installálással, megfelelő környezetben, sztem egy elég jó kis doboz...Az hogy van jobb természetes, mindentől akad jobb, drágább stb..Igények és elvárások kérdése, na meg ugye zenei tapasztalat..

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”