Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »

Nem olyan olcsó az. De kategóriában a jobbak között van. A dobozával nem tudom, mi bajod.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



És arra írtam, hogy egy lyuk lesz középen. Ha nagyobb a tekercs, akkor lejjebb tolódik a váltás.
 
Szerintem a 11-es a pont jó kategóriába tartozik a mélyeit illetően (legalábbis olyan akusztikában ahol én hallottam). Lehet, hogy csal, kiemel, de ez nem megy a felsőbb tartományok rovására.
Nagyobb problémának érzem a hangerőlimitjét. Nagyobb hangerőn, ha alacsony frekvenciák is vannak a zenében (<40 Hz), hajlamos a hangos portzajra.


 
A tere nagyon jó volt ennek a kis doboznak.
A magas tartomány is rendben volt.
A váltója nagyon egyszerű és a doboz kialakítása sem túl jó.
Túl sokat persze nem is szabad várni egy ennyire olcsó kínai doboztól.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »



Ezt is Kalmi írta:
"Egyébként egy mélytónusú karakter előállítható a keresztváltóban, egy ideálisnál nagyobb induktivitású tekercsel is a mélyközép előtt."
Lehet,hogy ebben a kis Quad dobozban nem a váltóval van a gond,de hogy kiemel az biztos.
Van pár hasonló méretű kis dobozom,aminél ezt a mélykiemelést nem éreztem.
Az LS3/5-ből van több változat is nálam.Abban az időben épp egy gyári Harbeth is volt nálam több hónapig.Rogersből is van kétféle most is.


 
És arra írtam, hogy egy lyuk lesz középen. Ha nagyobb a tekercs, akkor lejjebb tolódik a váltás.
 
Szerintem a 11-es a pont jó kategóriába tartozik a mélyeit illetően (legalábbis olyan akusztikában ahol én hallottam). Lehet, hogy csal, kiemel, de ez nem megy a felsőbb tartományok rovására.
Nagyobb problémának érzem a hangerőlimitjét. Nagyobb hangerőn, ha alacsony frekvenciák is vannak a zenében (<40 Hz), hajlamos a hangos portzajra.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Kalmi már leírta, hogy ami mély(közép)sugárzó hangolását illeti, annak alsó tartományát "akusztikailag" szokás befolyásolni.


 
Ezt is Kalmi írta:
"Egyébként egy mélytónusú karakter előállítható a keresztváltóban, egy ideálisnál nagyobb induktivitású tekercsel is a mélyközép előtt."
Lehet,hogy ebben a kis Quad dobozban nem a váltóval van a gond,de hogy kiemel az biztos.
Van pár hasonló méretű kis dobozom,aminél ezt a mélykiemelést nem éreztem.
Az LS3/5-ből van több változat is nálam.Abban az időben épp egy gyári Harbeth is volt nálam több hónapig.Rogersből is van kétféle most is.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ANDS »



 
ez szinte teljesen az ellentete. Mas "review"-ban lattam mert frekv. görbet is, azon sem volt semmi melykiemeles.
 
.... erdekesnek talalom a fenti "ellentmondast", ..különösen, mert erdekel Quad 11, de meg nem hallottam, most epp HiFi Barlangban sincs.


 
Szobafüggő.
 
Van olyan szobám, ahol zavaró volt, és van olyan, ahol észre sem vettem, hogy kiemel.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Nekem görbém nincs, csak 11L2-m.
Én egy kb. 15 nm-es szobában - rossz akusztikai körülmények közt,pl. hosszú fal előtt a sugárzók - nem hallok mélykiemelést. Nem vagyok basszusfan, de nálam nincs kiemelés, szép dallamkövető a mély, ameddig van.
 


 
A 11L2 jobb, mint a 12L2, ha linearitás a szempont.
A 12l2-nek van mélykiemelése,
az álló dobozoknak meg aztán még sokkal nagyobb mélykiemelésük van (21L2, 22L2).
 
Nekem például tetszett, direkt a 12L2-t vettem, annak több a mélye.
Nem megy nagyon mélyre, de több van. Kiemelésnek hívják, de jól áll neki.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
p.audio
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2010.05.26., szer. 21:36
Értékelés: -8

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: p.audio »

A doboz "fel"hangolásával,és a kalmi által említett nagyobb méretű tekercs használatával túlzottan korrigálják a keskeny előlap mélyátvitelre gyakorolt hibáit.Sajnos ezzel az egyébként is alacsony érzékenységű hangszórókat további 6-8dB-es veszteségre kényszerítik.Meg lehet úgy oldani,hogy a 80-100Hz-en elkövetett 3-4dB-es emelést követően a keresztezési frekvencián már ott van a 6-8dB-es hiány jó esetben egyenletes frekvencia válasz csökkenéssel,majd a magaskör ennek a "tükörképe",és már kész is a divatos átvitel.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »



Mesélj,hogyan szokták a mélyet kiemelni az olcsóbb dyno és más dobozoknál.


 
Kalmi már leírta, hogy ami mély(közép)sugárzó hangolását illeti, annak alsó tartományát "akusztikailag" szokás befolyásolni. Állításod szerint "valamennyire értesz hozzá", tehát gondolom, tisztában vagy azzal, hogy egy alap kétutas váltó (mint a Quad-é) a mélyközépet felülről vágja, egy bizonyos frekvencia alatt nem szól bele az átvitelbe. Ez a váltás a kHz-es tarományba szokott esni, a mélyekre nem hat.
(A Kalmi által leírt módszerrel meg egy lyuk lesz az átvitelben középen. Gergő, ez mennyire elterjedt megoldás?)

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Mesélj,hogyan szokták a mélyet kiemelni az olcsóbb dyno és más dobozoknál.


 
Reflexdoboznál pl kisebb dobozba építik bele a hangszórót, mint amibe való. A csillapítóanyaggal, a doboz hangolással is lehet játszani Egyébként egy mélytónusú karakter előállítható a keresztváltóban, egy ideálisnál nagyobb induktivitású tekercsel is a mélyközép előtt.
 
 
 

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nos, nem. Illetve lehetne, csak nem szokás.


 
Mesélj,hogyan szokták a mélyet kiemelni az olcsóbb dyno és más dobozoknál.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Aki most 70-ért árulja


 
Fülhallgatót vesz.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: akvapark »



ATC Belatol többször olvastam Quad 11 kapcsan: "A 11-esnek hatalmas mélykiemelése van." (kiemelesek tölem)
 
ugyanakkor pl. http://www.tnt-audio.com/casse/quad_11_12_e.html oldal szerint: "Below 200Hz output drops as a whole by some 3dB, and rolls off sharply below 80Hz. This relative lack of bass luckily is compensated with a slow treble droop between 1 and 6kHz, the highs going mute eventually above 12kHz. Sounds dramatic, but yet, the whole 200Hz-20kHz range still is within the usual +/-3dB band. The 80-200Hz depression indicates a preference for close-to-the-wall positioning for this loudspeaker. I did this for a next measurement, now with sinewave excitation, and 50Hz was reproduced well, while 30Hz was inaudible."
 
ez szinte teljesen az ellentete. Mas "review"-ban lattam mert frekv. görbet is, azon sem volt semmi melykiemeles.
 
Hogy van ez ? van valakinek sajat, jo, reszletes frekv.görbeje Quad 11 röl ? persze nem ez a legfontosabb, de erdekesnek talalom a fenti "ellentmondast", ..különösen, mert erdekel Quad 11, de meg nem hallottam, most epp HiFi Barlangban sincs.


Nekem görbém nincs, csak 11L2-m.
Én egy kb. 15 nm-es szobában - rossz akusztikai körülmények közt,pl. hosszú fal előtt a sugárzók - nem hallok mélykiemelést. Nem vagyok basszusfan, de nálam nincs kiemelés, szép dallamkövető a mély, ameddig van.
Ez igaz a CA 650-el, igaz az Ion Obelisk 3-al és a HEED Obelisk Si-vel is.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Gulka nemrég vett LS3/5 dobozt tőlünk.
Kérdezd inkább őt.


Aki most 70-ért árulja
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »



akkor lesz több mélye,ha azt valamiképpen kiemelik.A doboz mérete adott,tehát csak a váltóval lehet ezt megoldani.


 
Nos, nem. Illetve lehetne, csak nem szokás.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



ATC Belatol többször olvastam Quad 11 kapcsan: "A 11-esnek hatalmas mélykiemelése van." (kiemelesek tölem)
 


 
Meg kell fülelni.
Amikor ezt a kisebb dynokról írtam,akkor is nagy volt a felháborodás,utólag páran belátták,hogy ez tényleg igaz.
Mivel egy nagyon kis méretű mélysugárzó van beleépítve,így logikus,hogy csak akkor lesz több mélye,ha azt valamiképpen kiemelik.A doboz mérete adott,tehát csak a váltóval lehet ezt megoldani.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »


ATC Belatol többször olvastam Quad 11 kapcsan: "A 11-esnek hatalmas mélykiemelése van." (kiemelesek tölem)
 
ugyanakkor pl. http://www.tnt-audio.com/casse/quad_11_12_e.html oldal szerint: "Below 200Hz output drops as a whole by some 3dB, and rolls off sharply below 80Hz. This relative lack of bass luckily is compensated with a slow treble droop between 1 and 6kHz, the highs going mute eventually above 12kHz. Sounds dramatic, but yet, the whole 200Hz-20kHz range still is within the usual +/-3dB band. The 80-200Hz depression indicates a preference for close-to-the-wall positioning for this loudspeaker. I did this for a next measurement, now with sinewave excitation, and 50Hz was reproduced well, while 30Hz was inaudible."
 
ez szinte teljesen az ellentete. Mas "review"-ban lattam mert frekv. görbet is, azon sem volt semmi melykiemeles.
 
Hogy van ez ? van valakinek sajat, jo, reszletes frekv.görbeje Quad 11 röl ? persze nem ez a legfontosabb, de erdekesnek talalom a fenti "ellentmondast", ..különösen, mert erdekel Quad 11, de meg nem hallottam, most epp HiFi Barlangban sincs.

Avatar
theo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1439
Csatlakozott: 2008.11.22., szomb. 17:48
Értékelés: 421

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: theo »


Üdv.
ha már mindenképpen HDMi is kell arra a fránya erősítőre akkor én már inkább ennek az árát alkudnám lejjebb ez már a belépő szintnél jobb ennyi pénzért én mindenképp használt cuccokban gondolkodnék.
 

Sziasztok megint.
 
 
Nézelődtem ma a pécsi MM-ben és ezt a két típusú erősítőt néztem ki. Persze egy normális hangfalszett sem volt. Mind gagyi.
 
Erősítők között ezeket találtam.
 
Denon AVR-1311 (75k)
 
Onkyo TX-SR308 (55k)
 
Proson Event szett 1 5.0 vagy JBL SCS 178 5.1 lesz hozzá.
 
Mint belépő szintre melyik lenne a jobb? Megéri a +20k a 1311-es? Miben jobb mint az onkyo?
 
 
Jamo S418-as 5.0-ás szett megéri használtan (1éves) 55k-ért?
 
hozzá Jamo sub300-as 50k-ért.
 
Egyben 90k-ért.



Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok megint.
 
 
Nézelődtem ma a pécsi MM-ben és ezt a két típusú erősítőt néztem ki. Persze egy normális hangfalszett sem volt. Mind gagyi.
 
Erősítők között ezeket találtam.
 
Denon AVR-1311 (75k)
 
Onkyo TX-SR308 (55k)
 
Proson Event szett 1 5.0 vagy JBL SCS 178 5.1 lesz hozzá.
 
Mint belépő szintre melyik lenne a jobb? Megéri a +20k a 1311-es? Miben jobb mint az onkyo?
 
 
Jamo S418-as 5.0-ás szett megéri használtan (1éves) 55k-ért?
 
hozzá Jamo sub300-as 50k-ért.
 
Egyben 90k-ért.


Kicsit gugliztam, mert nem értek a több csatornához, és ezt találtam:
"Azt tudni kell, hogy felépítésben, és technikai tudásban a Denon mindig egy picit az Onkyo fölé pozicionált, de ez a felhasználók többségét nem zavarta, hisz a végeredmény kevésbé volt szembetűnő. Belépő szinten például az AVR-1311-es erősítő már diszkrét végfokozatokat használt, szemben az Onkyo TX-SR308-as erősítőjéhez képest, aki még a belépő szinten csak Power IC végfokozatot használt. Itt még ez megbocsátható bűn lehet, hisz a Yamaha csak a 160eFt-os erősítőjében használ először diszkrét erősítő áramköröket."
Vagyis a Denon komolyabb vas. De én szétnéznék az eladás topikban a helyedben, sőt Pécsen a használtkereskedőknél is (a Hungária útiakkal azért vigyázz).
Menj, hallgatózz, és higgy a fülednek.

Avatar
torma1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.07.14., csüt. 08:13
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: torma1981 »


Sziasztok megint.
 
 
Nézelődtem ma a pécsi MM-ben és ezt a két típusú erősítőt néztem ki. Persze egy normális hangfalszett sem volt. Mind gagyi.
 
Erősítők között ezeket találtam.
 
Denon AVR-1311 (75k)
 
Onkyo TX-SR308 (55k)
 
Proson Event szett 1 5.0 vagy JBL SCS 178 5.1 lesz hozzá.
 
Mint belépő szintre melyik lenne a jobb? Megéri a +20k a 1311-es? Miben jobb mint az onkyo?
 
 
Jamo S418-as 5.0-ás szett megéri használtan (1éves) 55k-ért?
 
hozzá Jamo sub300-as 50k-ért.
 
Egyben 90k-ért.

Avatar
bean
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2011.01.23., vas. 15:45
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: bean »


Egyetértek és mondom ezt úgy, hogy fél éve kezdtem el olvasgatni erről és tanácsokat kérni itt amikor a házimozimat szerettem volna összerakni.
Én is ilyeneket kezdtem el nézni és ugyan ezt a tanácsot kaptam amit most te kaptál.Ezért ezt én nem is firtatnám.Viszont azon szerintem érdemes lenne neked is elgondolkoznod amit én is tanácsként kaptam.Nézelődjél használt cuccokban mert sokat nagyon sokat tudsz spórolni és ha a 150k fix akkor még jobbat is kitudsz hozni ha ügyes vagy és sokat nézelődsz használtaknál.Én használt cuccokból raktam össze az 5.1 meg az erősítőt.Persze egyszerre nem tudtam megvenni 1-2 hónap csuszással, de megérte várni és nézelődni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Sziasztok!
 
Onkyo SKF-4700 + SKS-4700 (5.0) vagy a JBL SCS178 (5.1) hangfalszett érné meg jobban?
Igaz hogy az onkyo csak 5.0 de később lehetne hozzá venni. Hosszabb távra jobban megéri?
Indulónak megteszi?
 
Mint írtam korábban 150k lenne max a keret erősítővel. Az egy Denon 1311-es lenne vagy valami hasonló kategória.
 
Vagy érdemes inkább egy hangfal párral kezdeni és utána bővíteni tovább?
 
Vagy valami jobb használtat tudtok ajánlani? Teljesen kezdő vagyok a témában.


 
Szerintem rendszerben gondolkozz.
 
Ha meg tudod oldani, olyan rendszert vegyél, aminek tetszik a hangja.
Azon belül mindegy, hogy a hangfalat vagy az erősítőt veszed meg előbb, csak egyben a rendszer hangja legyen NEKED megfelelő.
 
Ha elkezdesz különböző vélemények alapján márkás cuccokat vásárolni, akkor abból nehezen jön össze jó hang.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
torma1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.07.14., csüt. 08:13
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: torma1981 »


Proson event 5.0 szett mennyivel jobb mint a JBL SCS178 5.1-es szett?
 
Mert ha nem sokkal akkor jobban megéri a JBL mert az 5.1-es.
 
Vagy a Proson időtállóbb egy jobb subbal?

Avatar
torma1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.07.14., csüt. 08:13
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: torma1981 »



Ezzel nincs is baj-van itt pár ember aki ért hozzá,és érdemes a szavára adni.Arra próbálok rávilágítani,hogy ugyanannyi pénzből sokkal jobb stereot fogsz tudni összerakni (még belépő szinten is) mint mozit.(mondjuk ez eléggé nyilvánvaló)Azt kellene eldöntened melyik irányba akarsz elindulni.A két lovon ülés nem fog menni egyszerre mert ahhot szerintem irdatlan pénz kellene,hogy egy olyan mozit rakj össze ami már stereon is jól teljesít.


 
 
Mindenképpen az 5.1 felé. Mivel főleg film,és játék lenne vele hallgatva. Nem vagyok egy nagy zene hallgatós.
Azért persze a jó számokat nem vetem meg.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Hát nem lényeg rögtön a mozi. Gondolkozok azon is hogy egy hangfalpárral kezdeném és szép lassan építeném fel a rendszert. Nem tudom melyik érné meg jobban. Itt a használt cuccok között meg mivel nem értek hozzá nehéz kiigazodni. Ezért gondoltam hátha tudtok segíteni egy jó belépő szintű rendszert összehozni. Olcsón minőségi cuccokkal.


Ezzel nincs is baj-van itt pár ember aki ért hozzá,és érdemes a szavára adni.Arra próbálok rávilágítani,hogy ugyanannyi pénzből sokkal jobb stereot fogsz tudni összerakni (még belépő szinten is) mint mozit.(mondjuk ez eléggé nyilvánvaló)Azt kellene eldöntened melyik irányba akarsz elindulni.A két lovon ülés nem fog menni egyszerre mert ahhot szerintem irdatlan pénz kellene,hogy egy olyan mozit rakj össze ami már stereon is jól teljesít.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
torma1981
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.07.14., csüt. 08:13
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: torma1981 »



Ezt igazán neked kell eldöntened-mégpedig a füleddel.Amelyik hangja jobban tetszik azt kell megvenni,nem másokra hallgatni-annak sosem lesz jó vége.Mindenképpen mozi kell?Lehet hogy használtból egy jó stereo jobban szolgálna.


 
 
Hát nem lényeg rögtön a mozi. Gondolkozok azon is hogy egy hangfalpárral kezdeném és szép lassan építeném fel a rendszert. Nem tudom melyik érné meg jobban. Itt a használt cuccok között meg mivel nem értek hozzá nehéz kiigazodni. Ezért gondoltam hátha tudtok segíteni egy jó belépő szintű rendszert összehozni. Olcsón minőségi cuccokkal.

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”