Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: earforce »



Én earformance limitált szériás 11L SE dobozára lennék kíváncsi!
Lehet, hogy nem jobb, mint a 11L2, de 250 pár készült belőle csak - ha jól emlékszem.


Nekem sima L van, ami Limited Edition is egyben.
Valamikor szívesen látlak egy hallgatózásra!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
djnaci
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.02.02., szer. 22:02
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: djnaci »



Mekkora a szobád?


 
 
Olyan 15-20 négyzetméter kb
 
Az a baj ezzel a sal-al hogy mindenhol van mély a szobán kívűl de bent semmi, helyezkedtem meg ilyenek de nem segített 60 hz alatt megse szólal alapból jah és egy rakás szar ahogy szól a magas, közép, tehát tüzifát vettem

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Véleményetekre volnék kíváncsi:
 
1. Orion HS200-as hangfalról, illetve
2. mik lennének a következményei (előnyök, hátrányok), ha 2 párat használnék HS200-asból? (4 "sarokba" pl.) (erősítőre 2 hangszóró rendszer ráköthető, külön-külön és együtt megszólaltatható)
 
??? ???
 
A 2. pár kb 20.000,- Ft-ból lenne meg, felújítva.
Vagy, inkább kéne +10-20 eFt-ért használtan "sokkalta" jobbat??? (és a meglévőket is eladni?)


 
Nézd meg,hogy az erősítő bírja e.
Ha az erősítő 4 Ohmos kimenetű,akkor 2 pár 8 Ohmosat ráköthetsz,de szerintem négy sarokba rakni az a zene harakirije.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
A segítségetek szeretném kérni, van jelenleg egy yamaha rx-v750-es erősítőm és egy SAL 2610 szettem és még 2 orion hangfalam. Ebből a Sal szettet ha minden igaz elsikerül adnom, és helyette szeretnék vagy egy pár frontot vagy 2 kisebb hangfalat (frontnak) és egy mélyládát. 50000 Ft-om van rá a véleményetek szeretném kikérni mit vennétek a helyemben ami "szépen" szól és dinamikusan?!
Erről mi a véleményetek:
http://hardverapro.h...o/hsz_1-50.html
 
 
Üdv


 
Mekkora a szobád?

Avatar
djnaci
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2011.02.02., szer. 22:02
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: djnaci »


Sziasztok!
 
A segítségetek szeretném kérni, van jelenleg egy yamaha rx-v750-es erősítőm és egy SAL 2610 szettem és még 2 orion hangfalam. Ebből a Sal szettet ha minden igaz elsikerül adnom, és helyette szeretnék vagy egy pár frontot vagy 2 kisebb hangfalat (frontnak) és egy mélyládát. 50000 Ft-om van rá a véleményetek szeretném kikérni mit vennétek a helyemben ami "szépen" szól és dinamikusan?!
Erről mi a véleményetek:
http://hardverapro.hu/apro/wharfedale_c ... _1-50.html
 
 
Üdv

Avatar
MMateV
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2011.08.09., kedd 15:22
Értékelés: 3

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: MMateV »


Sziasztok!
 
Véleményetekre volnék kíváncsi:
 
1. Orion HS200-as hangfalról, illetve
2. mik lennének a következményei (előnyök, hátrányok), ha 2 párat használnék HS200-asból? (4 "sarokba" pl.) (erősítőre 2 hangszóró rendszer ráköthető, külön-külön és együtt megszólaltatható)
 
??? ???
 
A 2. pár kb 20.000,- Ft-ból lenne meg, felújítva.
Vagy, inkább kéne +10-20 eFt-ért használtan "sokkalta" jobbat??? (és a meglévőket is eladni?)

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »


A kérdés jogos. Nagyjából így kéne, hogy hívják... De láttunk már olyat (asszem Jungson volt), hogy a tape-out kimenet jelszintje is változott a potméterrel (holott ezek általában fix szintűek).
2 db RCA csatlakozó általában, ezt kell közösítened, hogy össze tudd kötni a szub-erősítőddel. (A dedikált szub kimenet elég ritka sztereó erősítőkön.)
 
Csak a bikábelezés miatt szerintem ne keress 4 csatornás erősítőt. A legtöbb ilyen nem rendelkezik külön végfokkal a 4 kimenetre.
Régebbi Technics-en szerintem nem lesz előfok kimenet. Ennek előbb nézz utána, mert egy bizonyos árszint alatt nem olyan jellemző.

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »



Viszonylag sok erősítőn található előfok kimenet (pre-out), amivel meg tudod "hajtani" a szub erősítőjét. A 2.1 meg elég sok mindenre elég lehet.


 
Mindegyik sztereó erősítőn ilyen néven fut az előfok kimenet neve ami jó a subhoz?
Lehet, hogy tényleg ilyen rendszer kellene akkor nekem. Filmnél ugyan nem lenne 5.1-es a hang, de a legtöbbet úgyis zenét hallgatok. És amit megspórolok a surround és center sugárzón annyival többet tudnék költeni egy jó első, front sugárzópárra.
Vmi bi-kábelezhető front hangfalpár akkor jó lenne ami bírja a terhelést, egy 4csatornás erősítő (régebbi Technics-eket szeretem) hozzá + a sub és a monoblokk.
No, akkor meg is hirdetem én a Panasonic 5.1-est, hátha vki megvenné.
Köszi a tippet!

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »



A 2.1 meg elég sok mindenre elég lehet.


Bizony, hogy elég.

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »

Viszonylag sok erősítőn található előfok kimenet (pre-out), amivel meg tudod "hajtani" a szub erősítőjét. A 2.1 meg elég sok mindenre elég lehet.

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »



Javaslom, előbb döntsd el, hogy mit akarsz. Ha főleg zene a cél, akkor maradj a sztereónál, és az erősítőd cseréjét is fontold meg később.
 
Újonnan ennyiből csak belépő kategóriás dobozok fognak kijönni, használttal jobban járhatsz.


 
Főleg zenére használnám, de két erősítőt meg nem akarok tartani (1 a zenéhez, 1 meg az 5.1 miatt). Meg az 5.1-es azért is maradna, hogy az aktív ládám kapjon rendes jelet. Vagy erre létezne vmi más megoldás is? Pl. akkor érdekelne az erősítő lecserélése is ha pl. 2 vagy 4 hangfalas sztereó erősítő tudna megfelelő jelet biztosítani a Reckhorn A-1000-es digitális monoblokkomnak ami hajtja ugye a mélyládám. Előre is elnézést kérek ha hülyeséget írok/kérdezek, de ezért kérdezek mert tudatlan vagyok! Nem szégyen a rutinos, tapasztaltabb emberektől tanulni.
Nem feltétlenül gondolkozom új hangfalakban, használtak is szóba jöhetnek. Ha jó helyről jön és megkíméltek akkor érdekel, hisz olcsóbb is használtan.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tapasztalatom szerint a nagyobb érzékenységű hangfalak jobban működnek kisebb hangerőn. Az érzéketlen, de egyébként magas minőségű gépek nagyobb hajtást igényelnek.


 
Kisebb méretű dobozt kell venni és közelről kell hallgatni.
Studio monitort kell választani.
Van itt egy Jungson LS3/5.Az biztosan jó lenne.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tollact »



kis hangerön (es kis szobaban) hallgatva (ha erösitö nem korlat), milyen hangsugarzok jok szerintetek ?
arra gondolok, hogy kis hangerön szerintem a legtöbb hangsugarzo veszit a reszletekböl, van hangsugarzo, ami kivanja a nagy hangeröt, akkor KöZVETIT jol, masok kevesbe. engem ilyen utobbiak erdekelnek
 
köszi


Tapasztalatom szerint a nagyobb érzékenységű hangfalak jobban működnek kisebb hangerőn. Az érzéketlen, de egyébként magas minőségű gépek nagyobb hajtást igényelnek.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »


Javaslom, előbb döntsd el, hogy mit akarsz. Ha főleg zene a cél, akkor maradj a sztereónál, és az erősítőd cseréjét is fontold meg később.
 
Újonnan ennyiből csak belépő kategóriás dobozok fognak kijönni, használttal jobban járhatsz.

T-Tboy
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.08.14., vas. 18:26
Értékelés: 161

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: T-Tboy »


Sziasztok!
Panasonic SA-HE 90-es házimozi erősítőhöz tudnátok e ajánlani vmi igazán hozzá illő hangfalakat?
Legtöbbet zenét hallgatok vele, tehát sztereó üzemben használom a legtöbbet. Melyik a jobb megoldás, ha csak 2hangfalat hajtok vele vagy ha 4-et? Zenei stílust illetően javarészt house és trance műfajokat hallgatok (sokan vallják ahogy olvastam már pár helyen, hogy ezekhez a műfajokhoz nem kellenek vmi komoly hangfalak), de más műfajokat is (pop, rap, filmzenék stb., szóval, eléggé sokfélét azért) szoktam nyüstölni.
Mivel a szobámban a helyhiánnyal küzdök ezért álló, nagy hangfalakban nem gondolkoznék (most is az van 4db. amiket el akarok adni), hanem polcsugárzókban gondolkodom. Ezekből kellene vmi olyanok amik zenén nagyot is tudnak szólni ezzel az erősítővel és mozizáshoz is jók!
ATC-nél néztem akciós Echotech-eket (LS-602, E-803, CA-168 vmint, még a E-58-as 5.0-ás szettet és a F-5-ös szettet nézegettem), nem tudom, hogy azokról van e vkinek saját tapasztalata, hogy azok mennyire jók?
Árban max. 40-50.000.Ft-ot szánnék 1pár frontra.
Ha meg komplett 5.0-ás rendszerről beszélünk akkor max. 70-80.000.Ft-ot tudnék rá összekaparni.
A szobám 20m2-es, de mocskosul zsúfolt.
Előre is köszönöm ha tudtok tanácsokat adni!
Üdv mkinek!

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 974
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: KMT »

Ez inkább alapzaj kérdése lehet.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: avl2 »


kis hangerön (es kis szobaban) hallgatva (ha erösitö nem korlat), milyen hangsugarzok jok szerintetek ?
arra gondolok, hogy kis hangerön szerintem a legtöbb hangsugarzo veszit a reszletekböl, van hangsugarzo, ami kivanja a nagy hangeröt, akkor KöZVETIT jol, masok kevesbe. engem ilyen utobbiak erdekelnek
 
köszi

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Tudom, hogy sok mindentől függ, de a Swans TS6 ha sorrendet állítanál föl ezek között, hol helyezkedne el hangminőség tekintetében?


 
Érdekes kérdés.
Mivel nagyobb benne a hangszóró,így akár nagyobb szobában is jól teljesíthet.
Nálam ez lenne a sorrend:
M1
TS6
Diva 6.0
M1S
NuScale215
 
Más zenéken,más erősítővel meg lehet,hogy más lenne a sorrend

Vendég

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én ezeket javasolnám egy meghallgatásra.


 
Tudom, hogy sok mindentől függ, de a Swans TS6 ha sorrendet állítanál föl ezek között, hol helyezkedne el hangminőség tekintetében?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Körülbelül 4x4 m-es a szoba, egy garzonlakás konyhával egybeépített része, de nem szabályos négyszög alakú ( van benne egy hálófülke beugró). A hallgatási rész mérete kb 4x3 m lehet. A hangfalak most szerintem nem ideális távolságban vannak, mivel túl széles a bázis.A keret kb 100-150ezer Ft lesz.


 
Én ezeket javasolnám egy meghallgatásra.
A német árak minimum 100%-kal magasabbak.
Swans M1
Swans TS 6
Swans Diva 6.0
NuScale 215
Swans M1S

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tollact »



mekkora a szobája és mennyit szánna rá?


Körülbelül 4x4 m-es a szoba, egy garzonlakás konyhával egybeépített része, de nem szabályos négyszög alakú ( van benne egy hálófülke beugró). A hallgatási rész mérete kb 4x3 m lehet. A hangfalak most szerintem nem ideális távolságban vannak, mivel túl széles a bázis.A keret kb 100-150ezer Ft lesz.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



T. Fórumozók! Előfordul, hogy egy hangfalpár egyik darabját sárga, másikat szürke membránnal rendelkező mélyhangszóróval látnak el gyárilag? Kép alapján egy régi Wharfedale vintage hangfalpárról lenne szó 2 utas közepes méretű (57cm magas), és az eladó az állítja hogy az teljesen eredeti. Köszönöm a segítséget!


 
Tuti,hogy nem .
Ekkora bakit egyetlen gyártó sem követne el.

Avatar
Kurneval
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.07.29., pén. 12:09
Értékelés: 0

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: Kurneval »

T. Fórumozók! Előfordul, hogy egy hangfalpár egyik darabját sárga, másikat szürke membránnal rendelkező mélyhangszóróval látnak el gyárilag? Kép alapján egy régi Wharfedale vintage hangfalpárról lenne szó 2 utas közepes méretű (57cm magas), és az eladó az állítja hogy az teljesen eredeti. Köszönöm a segítséget!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: AVX »



Helló Fórumozók!
Egy barátom a közeljövőben új hanfalpárat keresne a rendszerébe,ami G-Clef szériás Pioneer komponensekből áll (PD-D6,A-A6)az első szériából.Jelenleg egy korrekten felújított Preludium B31-ese van. Méretben hasonlót szeretne, mindenképpen állványos dobozt, csak magasabb minőségi kategóriájút, mint a nevezettek.Főleg basszusban szeretne kicsit masszívabbat. Én a mostani kínálatot nem nagyon ismerem, pl ez a QUAD 11 széria szimpatikus lenne, de szerintem az inkább komolyzenére hangolt lehet. A haverom elsősorban ( vagy mondhatnám úgy is hogy kizárólag) progresszív rock zenét hallgat, fő forrásként digitális készülékekről (DVD-A, CD) . Ja és semmiképpen nem érdekli használt készülék, bánatomra, mert én abban könnyebben tudtam volna segíteni neki.


 
mekkora a szobája és mennyit szánna rá?

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Milyen hangsugárzót? (kérdés előtt olvasd el a nyitó hozzászólást)

Hozzászólás Szerző: tollact »


Helló Fórumozók!
Egy barátom a közeljövőben új hanfalpárat keresne a rendszerébe,ami G-Clef szériás Pioneer komponensekből áll (PD-D6,A-A6)az első szériából.Jelenleg egy korrekten felújított Preludium B31-ese van. Méretben hasonlót szeretne, mindenképpen állványos dobozt, csak magasabb minőségi kategóriájút, mint a nevezettek.Főleg basszusban szeretne kicsit masszívabbat. Én a mostani kínálatot nem nagyon ismerem, pl ez a QUAD 11 széria szimpatikus lenne, de szerintem az inkább komolyzenére hangolt lehet. A haverom elsősorban ( vagy mondhatnám úgy is hogy kizárólag) progresszív rock zenét hallgat, fő forrásként digitális készülékekről (DVD-A, CD) . Ja és semmiképpen nem érdekli használt készülék, bánatomra, mert én abban könnyebben tudtam volna segíteni neki.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”