Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
Fecke
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2010.10.03., vas. 09:19
Értékelés: 4

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Fecke »

Az lenne a kérdésem hogy a Real cable-ről van valakinek valamilyen tapasztalata?

Házimozi:Epson EH-TW 3200. Erősítő :onkyo TX-SR 707 , front: JamoC805, Center: Jamo D7, Sub : Jamo D6 , Hátér :Jamo D6, Supra hangfalkábel , Furutech xv1.3 10m Hdmi, Nordost wyrewizard 1m Hdmi, Inakustik Hdmi,
Média lejátszó: Dune smart D1
Tv Panasonic TX-P50GT60E
Munkahely : Rotal RA06, Hangfal B&W 602s3 Fapaci kábel
Kábel:Neotech KHS-188,
Tápkábel ?

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »



Digitális jelet akarsz elosztani?


 
Öö.. a kép megtévesztő de csak ezt találtam neten.A lényeg hogy nem Y kábel hanem 2db ugyanilyen fajta de különálló kábel aminek mindkét végén rca-csati van.(két fekete,két piros).

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KMT »

Digitális jelet akarsz elosztani?

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »


Sziasztok
 
Mégegy kérdésem lenne.Egy másik cuccot is szeretnék az erősítőre kötni aminek sima spdif (nem optikai hanem jack dugós) kimenete van.Jack-RCA átalakítóm is van.
Ilyen kábel van itthon,jó lesz hozzá?
 


Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »

Na közben eszembe jutott hogy az unokatesóm régebben foglalkozott audiotechnikával és vannak ilyen cuccai.Adott is egy 1,5m-es kábelt amit 10.000Ft-ért csináltatott.Azt mondta minőségi kábel,aranyozott csatlakozókkal van szerelve és a kábel átmérője kb 6-7mm.Ettől még lehet gagyi de tudom hogy "megszállott" volt annak idején.Mostanra már "kinőtte" és eladta a cuccait,szerencsémre a kábelek megmaradtak neki.

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »



http://kacsa-audio.h...77/kcegl3.p.340
 
Nem tudom mennyit szánnál rá, de kapható ez ott fent. Valódi üvegszálas optikai, nem műanyag szálakból áll, és állítólag ez nagyon nem mindegy. Igaz, hogy csak 3 méteresben van, az meg neked sok lehet.


 
Szia
 
Jónak tűnik,bár nem értek hozzá.Igazából jó lenne minél kevesebből megúszni,most ismerkedek a technikával.Sajnos a 3 méter az rengeteg,ebből kb 2,5 méter csak kígyózna az állvány mögött.Nincs ebből 50cm-75cm-es kivitel? Egyébként ezen az 1 méteren mekkora jelentősége van annak hogy üveg vagy műanyag szálas?

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kalmi »


http://kacsa-audio.h...77/kcegl3.p.340
 
Nem tudom mennyit szánnál rá, de kapható ez ott fent. Valódi üvegszálas optikai, nem műanyag szálakból áll, és állítólag ez nagyon nem mindegy. Igaz, hogy csak 3 méteresben van, az meg neked sok lehet.

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »



Véleményem szerint a H/K 132-es avr-hez bőven megfelel az "Kácsás alap" 1500 Ft-os optikai kábel is.


 
Akkor ha egy ilyet rendelek az megteszi?

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »



Ez a "letudom a vásárlást" nem túl szimpatikus ezen a fórumon, mert sokakban fölmerül a kérdés: Nem qrvára mindegy neked, milyen kábelt használsz??
Ne sértődj meg, inkább gondold végig....


 
Szia
 
Ugyan már,nem sértődöm meg,de ha úgy gondolnám a "letudom a vásárlást" ahogy te értetted akkor meg sem kérdeztem volna tőletek hogy milyen kábelt érdemes venni az adott technikához.Az ominózus kijelentéssel arra céloztam hogy ti,akik értetek hozzá,mondtok egy megfelelő minőségű vagy ár/érték arányú kábelt és én szófogadó ember lévén megveszem.Nem két szót kell kiemelni a mondatból hanem az egészet elolvasni és értelmezni.
"Ne sértődj meg, inkább gondold végig...."

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Szia
 
Köszönöm a gyors választ.A gép fix telepítésű lesz,vagyis egy jó darabig nem szándékozom hozzányúlni.Sajnos innen vidékről nem lenne gazdaságos pestre utazni hogy megvegyek 2db kábelt majd próba után az egyiket visszavinni. Ezért gondoltam arra hogy mondtok egy,a rendszerhez minőségben illő kábelt és ezzel letudom a vásárlást.Gondolom nem kell több 10.000Ft értékű kábel de biztos itt is van különbség kábel és kábel között.


Ez a "letudom a vásárlást" nem túl szimpatikus ezen a fórumon, mert sokakban fölmerül a kérdés: Nem qrvára mindegy neked, milyen kábelt használsz??
Ne sértődj meg, inkább gondold végig....

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »

bocs a duplázásért, de szar a laptopom billentyűzete...

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Véleményem szerint a H/K 132-es avr-hez bőven megfelel az "Kácsás alap" 1500 Ft-os optikai kábel is.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »



Ha fix telepítésű a számítógéped és nem laptop akkuval, akkor mindenképp az optikai kábelt ajánlom, mert földhurok problémák lehetnek a coax összeköttetéssel (esetleges búgás), ami az optikaival elméletileg sem lehetséges. Menj el a Kácsa audióhoz, vegyél két különböző optikai kábelt, otthon kiválasztod, melyik a jobb, és azt megtartod, a másikat meg visszaadod, -rendes népek. Nem biztos, hogy a drágábbik tetszik majd jobban.


 
 
Szia
 
Köszönöm a gyors választ.A gép fix telepítésű lesz,vagyis egy jó darabig nem szándékozom hozzányúlni.Sajnos innen vidékről nem lenne gazdaságos pestre utazni hogy megvegyek 2db kábelt majd próba után az egyiket visszavinni. Ezért gondoltam arra hogy mondtok egy,a rendszerhez minőségben illő kábelt és ezzel letudom a vásárlást.Gondolom nem kell több 10.000Ft értékű kábel de biztos itt is van különbség kábel és kábel között.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Sziasztok
 
Nem vagyok jártas a hangtechnikában ezért inkább segítséget kérek minthogy hülyeséget vásároljak.Szóval építettem egy HTPC-t amiben az alaplapnak van hátul egy optikai spdif kimenete.Ezt a kimenetet szeretném összekötni az erősítő (H/K avr 132) optikai bemenetével.
 
Abban kérném a segítségeteket hogy milyen kábel az amit még érdemes megvenni hogy ne kerüljön többe a leves mint a hús.Maximum 1m-es elég ugyanis a HTPC az erősítő alatti polcon lesz.Voltam pár boltban de az eladók lebeszélnének az optikai kábel vásárlásáról (egyébként egyiknél sem volt kapható) merthogy ugyanolyan jó a digitális koax is és sokkal olcsóbb.(Ilyen volt nekeik) Technikai részletekbe nem menjünk bele mert ugysem értek hozzá,mindössze azért választanám ezt az adatátviteli formát mert ezek a "dugaszok" adottak.Ám ha valóban jó megoldás a digitális koax akkor beszerzem hozzá a szükséges alaktrészeket.(Hátlapi kivezetés,kábel,átalakító)


Ha fix telepítésű a számítógéped és nem laptop akkuval, akkor mindenképp az optikai kábelt ajánlom, mert földhurok problémák lehetnek a coax összeköttetéssel (esetleges búgás), ami az optikaival elméletileg sem lehetséges. Menj el a Kácsa audióhoz, vegyél két különböző optikai kábelt, otthon kiválasztod, melyik a jobb, és azt megtartod, a másikat meg visszaadod, -rendes népek. Nem biztos, hogy a drágábbik tetszik majd jobban.

Avatar
Zellergumo
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2011.10.07., pén. 14:42
Értékelés: 0

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Zellergumo »


Sziasztok
 
Nem vagyok jártas a hangtechnikában ezért inkább segítséget kérek minthogy hülyeséget vásároljak.Szóval építettem egy HTPC-t amiben az alaplapnak van hátul egy optikai spdif kimenete.Ezt a kimenetet szeretném összekötni az erősítő (H/K avr 132) optikai bemenetével.
 
Abban kérném a segítségeteket hogy milyen kábel az amit még érdemes megvenni hogy ne kerüljön többe a leves mint a hús.Maximum 1m-es elég ugyanis a HTPC az erősítő alatti polcon lesz.Voltam pár boltban de az eladók lebeszélnének az optikai kábel vásárlásáról (egyébként egyiknél sem volt kapható) merthogy ugyanolyan jó a digitális koax is és sokkal olcsóbb.(Ilyen volt nekeik) Technikai részletekbe nem menjünk bele mert ugysem értek hozzá,mindössze azért választanám ezt az adatátviteli formát mert ezek a "dugaszok" adottak.Ám ha valóban jó megoldás a digitális koax akkor beszerzem hozzá a szükséges alaktrészeket.(Hátlapi kivezetés,kábel,átalakító)

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mi lett, maradt az erősítő és megcsináltattad az aljzatot, vagy végül cseréltél?


Csere lett egy AA MAP 105-re.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tisztelt Fórumtársak!
 
Segítséget szeretnék kérni tápkábel témában. Tapasztalatszerzés céljából szívesen meghallgatnék alap kategóriájú tápkábelt (pl Pointe Power Cord) a saját rendszeremben ( jelenleg a gyári van az erősítőhöz).Ha van valakinek Bp-en elfekvőben kérem privátban írjon. Csak alapkategóriás érdekel, mivel a rendszerem is az, így több 10e ft-ot nem szánnék rá.


Mi lett, maradt az erősítő és megcsináltattad az aljzatot, vagy végül cseréltél?

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztelt Fórumtársak!
 
Segítséget szeretnék kérni tápkábel témában. Tapasztalatszerzés céljából szívesen meghallgatnék alap kategóriájú tápkábelt (pl Pointe Power Cord) a saját rendszeremben ( jelenleg a gyári van az erősítőhöz).Ha van valakinek Bp-en elfekvőben kérem privátban írjon. Csak alapkategóriás érdekel, mivel a rendszerem is az, így több 10e ft-ot nem szánnék rá.

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: qqriq »



..... vagy ezeken belül nagyobb különbseg van, es nem lehet/erdemes erre igy valaszolni


 
Meg is válaszoltad magadnak a kérdésed. Nincs erre "ökölszabály" és helyetted senki sem tud dönteni.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: avl2 »

többeres ("sodrott", "többvezetöjü") illetve egyeres ("tömör", "egyvezetöjü", solid core) hangfalkabelek között hallasra mi a fö különbseg ? vagy ezeken belül nagyobb különbseg van, es nem lehet/erdemes erre igy valaszolni

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



...Tippem szerint hatalmas hangminőség-különbségek USB kábelek közt nincsenek, feltételezve, hogy a DAC az áramot nem USB-n kapja.


 
Ez a kérdés hasonlatos a "Ki vagyok én?", "Van-e Isten?"-stb.-szerű kérdésekhez, felderítésükhöz jó adag tapasztalás és elmélyülés fontos, mert pont elméletet szeretnénk alkotni.
 
Nemsokára nekem is lesznek tapasztalataim, LASSAN készül egy DIY USB-kábel, ha meglesz, referálok.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Igen, ezt "kell" hallanod.


 
Na, örülök a visszaigazolásnak
Kicsit tartottam tőle, hogy 2 hét kihagyás után nem tudom majd mihez viszonyítani az új hangját, de a tisztább, szebb magasak egyértelműek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Most észrevehetően tisztábbak a magasak (köszi, Fapaci), de ezt szinte biztosan inkább az új kondik "rovására" írom.


 
Igen, ezt "kell" hallanod.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Akkor, kérem, szakkolléga, azonnal referáljon, mit hall a korábbihoz képest. Surranópályán én is Belkinre gondoltam, de az azonnali beszerzés kérdésében útközben kissé demotiválódtam. Egyelőre nyitva tartom a fülemet, de kérem, árasszon el a tapasztalataival! Előre is köszi!


 
 
Sajnos fogalmam sincs különbségekről, mert 2 hete hallottam utoljára a rendszerem (nyaralás) és közben a DAC is kondicseréken esett át, + az USB kábel váltás.
Most észrevehetően tisztábbak a magasak (köszi, Fapaci), de ezt szinte biztosan inkább az új kondik "rovására" írom. Tippem szerint hatalmas hangminőség-különbségek USB kábelek közt nincsenek, feltételezve, hogy a DAC az áramot nem USB-n kapja.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Én meg épp tegnap cseréltem le az eddig használt USB kábelt Belkinre (ez a szürke-narancs, vastagabb is mint egy normál AB kábel) Korábban nálam is volt néhányszor, hogy megszakadt a kapcsolat, reméljük most ez már elmarad.


 
Akkor, kérem, szakkolléga, azonnal referáljon, mit hall a korábbihoz képest. Surranópályán én is Belkinre gondoltam, de az azonnali beszerzés kérdésében útközben kissé demotiválódtam. Egyelőre nyitva tartom a fülemet, de kérem, árasszon el a tapasztalataival! Előre is köszi!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”