Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vaker »


nah, ujra itt.egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember
az a gond pontosabban, h nem jon belole hang, csak akkor ha tokig tekerem, de akkoris oriasi alapzajjal, es olyan halk, h fel meterrol mar nem lehet hallani.
pls help, mert ez iyg nem allapot h csak a bal fulemre leszek suket :vazeg:

Fogod az öcsikét, kezébe nyomod az erősitőt és iránybaállitod a szerviz felé
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
RevengeR
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2004.07.14., szer. 19:42
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RevengeR »


nah, ujra itt.
egy onkyo tx-sr501e lett a dologbol egy bajom van most vele. nem voltam otthon 2 hetig, es az ugyes ocsem elegetett 2 hangfalat, es az erositonek nem szol az also csatisora(azaz a front-rear jobb része, es a surround back sem. hatbazz, igy bizza ra az occsera a cumoit az ember
az a gond pontosabban, h nem jon belole hang, csak akkor ha tokig tekerem, de akkoris oriasi alapzajjal, es olyan halk, h fel meterrol mar nem lehet hallani.
pls help, mert ez iyg nem allapot h csak a bal fulemre leszek suket :vazeg:
erősítő: Onkyo TX-SR501E ][ DVD: JVC XV-N55 ][ Front: SAL SBX3040 + SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Rear: SAL SBX1320 + DTF12 dóm ][ Sub: SAL Beast300 + SAL PRO+ 900 ][ PC: MSI K8N NEO Platinum, A64 3200+, 512Mb Corsair XMS, BBA9800PRO, 620GB HDD...

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Khaosz: mire jutottál?
Hali,
 
Megnéztem a leírást és OSD menüben a beállításokat.
Hát sokmindent nem értem el.. A leyrásban van egy sematikus ábra amin azt jelzi, hogy különbözö jelek, a kijelzőn szövegek mit is jelentenek valójában.
 
A "COPY" az nem más mint a DIGITAL COPY a leírás szerint. Ámbár a leírásban szó sincs arról, hogy mi az a Digital Copy ....
 
Semmilyen ismétlen semmilyen funkciót nem találtam arra, hogy eltávolítsam...
 
Őrület ...... mindegy sok vizet nem zavar.
 
A hangerőprobematikámra meg megtaláltam a megoldást : INFINITY BETA 50 . Csak még sokat kell aludnom hozzá.....

Talán érdemes megkérdezni egy márkaszervizet, hátha ott tudják a megoldást. És jó gyüjtögetést az új hangfalhoz!

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Khaosz: mire jutottál?
Hali,
 
Megnéztem a leírást és OSD menüben a beállításokat.
Hát sokmindent nem értem el.. A leyrásban van egy sematikus ábra amin azt jelzi, hogy különbözö jelek, a kijelzőn szövegek mit is jelentenek valójában.
 
A "COPY" az nem más mint a DIGITAL COPY a leírás szerint. Ámbár a leírásban szó sincs arról, hogy mi az a Digital Copy ....
 
Semmilyen ismétlen semmilyen funkciót nem találtam arra, hogy eltávolítsam...
 
Őrület ...... mindegy sok vizet nem zavar.
 
A hangerőprobematikámra meg megtaláltam a megoldást : INFINITY BETA 50 . Csak még sokat kell aludnom hozzá.....
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Azt már próbáltátok, hogy a Yamaha seggén található impedanciváltó melyik állásánál hogyan változik a hangja???? Mert én igen. Nekem 8ohmos hangfalaim vannak, amiknél gyakorlatilag mindegy az impedanciaváltó állása, legfeljebb 4ohmos állásban kisebb teljesítmény jön ki a cuccból. Szóval 4 ohmos állásban jobban szól! Sokkal szebbek a basszusai, a komplexebb zenei anyagokat is szebben szólaltatja meg, valahogy stabilabb és ugyanakkor nyugodtabb is a hangja.  A teljesítménye itt sem hiányzik, kicsit ( 4-5dB-vel) feljebb kell tekerni a hangerőszabályzót ugyanahhoz a hangerőhöz.
Arról viszont mindenkit lebeszélnék, hogy 4ohmos hangfalakhoz a 8ohmos beállítást próbálja. Esetleg leégnek a végfokok
 
sajti

Sajti!
Köszi, tényleg sokat használt!

Örülök, hogy másnak is bejött! :vazeg:
 
sajti

Avatar
Sysco
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 414
Csatlakozott: 2004.02.19., csüt. 10:02
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sysco »


Azt már próbáltátok, hogy a Yamaha seggén található impedanciváltó melyik állásánál hogyan változik a hangja???? Mert én igen. Nekem 8ohmos hangfalaim vannak, amiknél gyakorlatilag mindegy az impedanciaváltó állása, legfeljebb 4ohmos állásban kisebb teljesítmény jön ki a cuccból. Szóval 4 ohmos állásban jobban szól! Sokkal szebbek a basszusai, a komplexebb zenei anyagokat is szebben szólaltatja meg, valahogy stabilabb és ugyanakkor nyugodtabb is a hangja. A teljesítménye itt sem hiányzik, kicsit ( 4-5dB-vel) feljebb kell tekerni a hangerőszabályzót ugyanahhoz a hangerőhöz.
Arról viszont mindenkit lebeszélnék, hogy 4ohmos hangfalakhoz a 8ohmos beállítást próbálja. Esetleg leégnek a végfokok
 
sajti

Sajti!
Köszi, tényleg sokat használt!

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: close652 »


  egy másik tér-idő kontinumba tudom helyezni.

Ez Star Trekkül volt.

off
ideje lenne feldobnunk az ST topicot
system

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szerintem a globális hagfalcsere lesz a megoldás amit már évek ismétlem évek óta tervezek. Meg is udnám venni amit kinéztem, csak az a gond, hogy minek vegyem meg ugyanis januárig utazgatok és jóesetben havonta egyszer tudnám hallgatni. Szétvetne az ideg ... ..
Nálam is pont ilyen okból kifolyólag tolódott május elejéről augusztus végére a CD lejátszó vásárlás! :vazeg:

Majd eljön az én időm és akkor remélem elérem a totális önmegvalósításomat a házimozi területén :jerry: .
Amivel remélem elérem, hogy a mozinézés olyan élményt fog nyujtani, hogy a mentális értékrendemet egy másik tér-idő kontinumba tudom helyezni.
 
 
Mit akartam ezzel mondani nem tudom

Ez Star Trekkül volt.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Szerintem a globális hagfalcsere lesz a megoldás amit már évek ismétlem évek óta tervezek. Meg is udnám venni amit kinéztem, csak az a gond, hogy minek vegyem meg ugyanis januárig utazgatok és jóesetben havonta egyszer tudnám hallgatni. Szétvetne az ideg ... ..
Nálam is pont ilyen okból kifolyólag tolódott május elejéről augusztus végére a CD lejátszó vásárlás!

Majd eljön az én időm és akkor remélem elérem a totális önmegvalósításomat a házimozi területén :jerry: .
Amivel remélem elérem, hogy a mozinézés olyan élményt fog nyujtani, hogy a mentális értékrendemet egy másik tér-idő kontinumba tudom helyezni.
 
 
Mit akartam ezzel mondani nem tudom
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Szerintem a globális hagfalcsere lesz a megoldás amit már évek ismétlem évek óta tervezek. Meg is udnám venni amit kinéztem, csak az a gond, hogy minek vegyem meg ugyanis januárig utazgatok és jóesetben havonta egyszer tudnám hallgatni. Szétvetne az ideg ... ..
Nálam is pont ilyen okból kifolyólag tolódott május elejéről augusztus végére a CD lejátszó vásárlás!

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Khaosz: mire jutottál?
Hali,
 
Este rászántam magamat, hogy megnézem a beállítást.
Anno azért csináltam ezt a Copy funkciót mivel Simson családból akaram számítógépre felvenni a jó beszólásokat. Aztán a TV jelét átcopyztam a számitógép bemenetére .
 
Azt hiszem csak jövő hét után tudom részletesen kielemezni a beállítási problémámat, mivel szerintem ezt a copy funkciot OSD menüben állítottam be és jelenleg Szombathelyen lakok és itt is dolgozom. A kábel és az erölködő pontos leirása meg Győrben van :vazeg: . Jövő héten meg megyek németországba egy hétre .
 
Szerintem a globális hagfalcsere lesz a megoldás amit már évek ismétlem évek óta tervezek. Meg is udnám venni amit kinéztem, csak az a gond, hogy minek vegyem meg ugyanis januárig utazgatok és jóesetben havonta egyszer tudnám hallgatni. Szétvetne az ideg ... ..
 
Kis . A kábel zürzavarban olvastam az erösitő betápkábelről. Mi értelme van vastgabb betápkáelnak ha a falban sincs szerintem 1.5 nél vastagabb kábel. Ráadásul a falban huzott kábel egy szálas merev. Kicsit ezt nem értem ...
A kondik nem azért vannak az erölködőben, hogy a tápellátás folyamatos legyen és ezt a roblémát kiküszöbölje ?
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »

Khaosz: mire jutottál?

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Érdekes mert Zenét hallgatva -25DB-nél is jóval hangosabb mint filmnél 0 DB körül
Ez attól lehet, hogy álltalában az erősítők teljesítménye megnő, ha nem használod mind az 5-6-7 (vagy bármenyi) csatornát, hanem csak kettőt.
 
Egyébként még attól is lehet ilyen hiba, hogy a hangfaladnak (mint mondtad gagyi) kicsi az érzékenysége!
Pl az én B&W-nek 89dB. Lehet hogy neked mondjuk csak 80dB érzékenységű hangfalaid vannak, ami azt jelenti, hogy kétszer akkora kakaóval fog úgy szólni mint az enyém.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Megint átnézem majd az erölködő menürendszerét.  
Egyszer beállítottam , hogy a bejövő jelet copy-za át egy másik kimenő jelre de a mai napig nem tudtam leszedni 
 
Majd resetelem egy baltával    :vazeg: 

Az LFE-t szerintem pont off-ra kéne állítani, ha nincs sub és a frontokra akarod küldeni a szub jelét.


Hát nem nem is tudom,,
 
kipróbálom igaz szerintem ahogy én tudom az LFE- bekapcsolásakor a mély frekvenciákat is ráküldi a frontokra, de lehet rosszúl tudom.
 
A subb az ki van kapcsolva
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Megint átnézem majd az erölködő menürendszerét.  
Egyszer beállítottam , hogy a bejövő jelet copy-za át egy másik kimenő jelre de a mai napig nem tudtam leszedni
 
Majd resetelem egy baltával :vazeg:

Az LFE-t szerintem pont off-ra kéne állítani, ha nincs sub és a frontokra akarod küldeni a szub jelét.
A dinamikát is max-ra állítsd, ha van ilyen a Marantz-on (dynamic range vagy valami ilyesmi), de ezt menüből kell szvsz.
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!? Etz mit jelent ?
Az erősítőkbe raknak ilyen funkciót, mellyel esti használat alatt lehet a dinamikát csökkenteni (pl. a robbanás nem lesz olyan erős, mintha alapállapotban lenne az erősítő), hogy a szomszédok ne verjék az ajtódat.

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Megint átnézem majd az erölködő menürendszerét.
 
Egyszer beállítottam , hogy a bejövő jelet copy-za át egy másik kimenő jelre de a mai napig nem tudtam leszedni
 
Majd resetelem egy baltával :vazeg:
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »


ha belebonylódok a DD, és DTS menükbe ott is tudok mindenféle arányokat állítgatni... 
sajti

Ezt hogy csinálod sajti?

Felettébb bonyolult menü. Küzdöttem vele egy ideig, azután visszaállítottam a gyári alapbeállítást
 
sajti

Avatar
Flashman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.30., szer. 13:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Flashman »


ha belebonylódok a DD, és DTS menükbe ott is tudok mindenféle arányokat állítgatni... 
sajti

Ezt hogy csinálod sajti?
Erősítő: Yamaha RX-V640RDS, DVD: Pioneer DV- 656Ad, VHS: Panasonic NV-HD642, TV: 82cm16:9 Philips 32PW 6517, Hangfalak: Wharfedale 8.3 front,8c center,8.1 háttér,WH-2 hátsó center, PC-10 sub, Hangfalak bikábelezve Neotech KS-1034 M és KS-2125 M vezetékekkel. CD játékos tervben!

Avatar
Flashman
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2004.06.30., szer. 13:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Flashman »

Nálam akkor volt ilyen,amikor a csatornák kimeneti jelét külön alacsonyra állítottam.(-10 db).Így 10 decibellel nagyobbra állított hangerőn szólt ugyanolyan hangosan.
Erősítő: Yamaha RX-V640RDS, DVD: Pioneer DV- 656Ad, VHS: Panasonic NV-HD642, TV: 82cm16:9 Philips 32PW 6517, Hangfalak: Wharfedale 8.3 front,8c center,8.1 háttér,WH-2 hátsó center, PC-10 sub, Hangfalak bikábelezve Neotech KS-1034 M és KS-2125 M vezetékekkel. CD játékos tervben!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Esetleg a beállításokkal lehet még gond, ha be van állítva valami diszkrét üzemmód... 
sajti

Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!?

LFE- bekapcsolva (nincs subb) és ilyenkor a frontra küldi a mély tartományt
haszoróméret- Large
Night efekt - OFF
Hagszint hangszoróként - Mindenre +5 DB !!!!!
 
Más beálítás nincs nagyon ami a hangerőt buzerálná
 
Érdekes mert Zenét hallgatva -25DB-nél is jóval hangosabb mint filmnél 0 DB körül
 
 
A franc se érti ezt.
 
Lehet kiprobalok valami másik bemenetet stb ....
 
Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!? Etz mit jelent ?

Kell lenni benne egy dinamika beállító menünek. Szokott lenni (a Yamahán legalábbis) min. norm. max. beállítás. Nekem ez max.-ra van állítva. Ráadásul, ha belebonylódok a DD, és DTS menükbe ott is tudok mindenféle arányokat állítgatni...
 
sajti

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Na már ezt én se bírom ki szó nélkül... 
Szerintem aki valamit is konyít a témához és nincs bot füle az halja hogy a Yamaháknak keményebb, érceseb sőtt élesebb hangzása van, ami zenénél nagyon kiütközik (ez nem legenda hanem tény). Persze mint olvasom akik ebben a legjobban kételkednek Wh d. hangfalakon hallgatják ami szerintem túlontúl puhán szól ami még kompenzál is ebből valamit csak ugye nekem sose tetszett a Wh hangzásvilága (amiért már párszor majdnem megköveztek itt, pedig a tannoyon olyan hangokat is hallok amit Wh-val soha a hangszereket meg rendesen elkülöníti, kielégítően részletező nem úgy mint a másik). Szóval az se mindegy milyen falakat kötsz az erősítőre. Én is muszály leszek venni egy sztereó erősítőt a Tannoy-hoz mert többet tud a hangfal mint amennyit a 440-es kihoz belőle.
 
Ha lenne valamilyen ötletetek milyen olcsóbb, használt, puha hangzású, stereo erősítőt nézzek a falaimhoz, zenére, örülnék ha beírnátok!?!?!?!?!?!?!?!?!
 
/Egyik komponenst se akarom lecserélni, végül is igy is megvagyok vele de sztem egy jó stereo erősítő nagyon megdobná a hangzást./
 
U.i.:
A Wh. vs Tannoy magánvéleményem én így hallom ezen ne vesszünk össze...

Annyiban kell igazat adjak a kritikusoknak, hogy akik ma Yamaha erősítőt akarnak vásárolni, azok már az új, -50-es szériákban gondolkodnak, miközben azok, akik kemény hangként írják le a Yamaha hangot, azok kivétel nélkül korábbi modellekel ( -40-es, -30-as ) szerzett tapasztalaikat írják meg.

Szia!
 
Látom Goliath dobozaid vannak, nem lehetne nálad meghallgatni?

Augusztus végén elvileg megoldhatónak tűnik a dolog.

Kár, mert a hét végém szabad lenne...

NAD mert az még olcsó is.............. relatív, és igen finom lágy

21st century Digital Boy!
Igazad lehet az 50-es szériát még tényleg nem próbáltam... aszondod sokkal lágyabb a hangzása???
 
Fufuka!
NADokból melyik tipus feküdne a Tannoy MX-3m-hez??? Mibe kerülne ez nekem?

Azt már próbáltátok, hogy a Yamaha seggén található impedanciváltó melyik állásánál hogyan változik a hangja???? Mert én igen. Nekem 8ohmos hangfalaim vannak, amiknél gyakorlatilag mindegy az impedanciaváltó állása, legfeljebb 4ohmos állásban kisebb teljesítmény jön ki a cuccból.
Szóval 4 ohmos állásban jobban szól! Sokkal szebbek a basszusai, a komplexebb zenei anyagokat is szebben szólaltatja meg, valahogy stabilabb és ugyanakkor nyugodtabb is a hangja. A teljesítménye itt sem hiányzik, kicsit ( 4-5dB-vel) feljebb kell tekerni a hangerőszabályzót ugyanahhoz a hangerőhöz.
Arról viszont mindenkit lebeszélnék, hogy 4ohmos hangfalakhoz a 8ohmos beállítást próbálja. Esetleg leégnek a végfokok :vazeg:
 
sajti

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Esetleg a beállításokkal lehet még gond, ha be van állítva valami diszkrét üzemmód... 
sajti

Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!?

LFE- bekapcsolva (nincs subb) és ilyenkor a frontra küldi a mély tartományt
haszoróméret- Large
Night efekt - OFF
Hagszint hangszoróként - Mindenre +5 DB !!!!!
 
Más beálítás nincs nagyon ami a hangerőt buzerálná
 
Érdekes mert Zenét hallgatva -25DB-nél is jóval hangosabb mint filmnél 0 DB körül
 
 
A franc se érti ezt.
 
Lehet kiprobalok valami másik bemenetet stb ....
 
Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!? Etz mit jelent ?
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


Esetleg a beállításokkal lehet még gond, ha be van állítva valami diszkrét üzemmód... 
sajti

Vagy a dinamika kompresszió on-ra van állítva!?!?!?

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Sziasztok, 
Lehet rossz helyen járok de megkérdezem.
 
Marantz SR7000-as erölködőm van. Az tűnt fel, hogy mintha kicsit halk lenne. Azaz a hangerőt a -71db-tő lehet +15-ig tekerni.
 
0 db-re szoktam állítani a hangerőt. és még az erősítő teljesítménye KÖZEL sincs kihasználva. Haveromnak hasonló teljesítményű erősítője van úgyhogy tudom milyen hangerőt kéne produkálnia.
 
Tudom ez összefügésben van a filmekkel is, hogy milyen "hangosan" van rögzítve a felvétel. Csak kicsit idegesítő, hogy van egy kb 12 Kg-os erölködőm és nekem a hangerőgombot a 80-90 % on kell tartanom hogy legalább a beszédeket értsem a filmben ....
 
Kicseréltem a digitális Koax kábelt, nincs változás
 
Iagaz a hangfalaim gagyik, remélam majd ha meveszem az újakat (december) nem lesznek halk.
 
 
Nektek is tökre kell tekerni a hangerőt, hogy valamit csináljon az erölködőtök ?

Nekem Yamahám van, igaz csak 11kg Itt a hangerő -99 - 0dB-ig szabályozható. Ha hangosan akarom hallgatni akkor szoktam - filmtől függően - -40...-50dB-ig feltekerni. Efölött spontán szervezett lakógyűlés indul az ajtónk előtt
 
Lehet a hangfalaiddal is gond, ha nagyon alacsony az érzékenységük, bár ez nem valószínű. A digit kábel ebbe tutiba nem szól bele. Esetleg a beállításokkal lehet még gond, ha be van állítva valami diszkrét üzemmód...
 
sajti

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”