Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Linn termékek

Avatar
csu2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2009.04.19., vas. 09:06
Értékelés: 55

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: csu2 »



" És minél jobb a lejátszód, annál markánsabbak a különbségek."
Ez így nem igaz. Ha tökéletes lenne a lejátszás, akkor nem lenne semmilyen különbség a veszteségmentes tömörítés változatok között, hiszen az adattartalom a kicsomagoláskor egy és ugyanaz.
Azonkívül a komplett audio berendezés összességének (forrás, erősítő, hangsugárzó, a hallgatási környezet akusztikája, kábelek, tápellátás) célszerű minél jobb minőségűnek lennie, hogy minél kisebb különbségeket meghallhassunk.


 
Szerintem a probléma a hálózati lejátszásnál jóval összetettebb. Valószínűleg az adat transzportálása a legnagyobb gond itt, mert jól működő (nem [sokat] hibázó) hálózati kapcsolat kell, illetve az esetleges hálózati hibákat kiküszöbölő szoftveres megoldások (jó pufferelés), és tökéletes adatfolyam szétszedés a szerver oldalon és összerakás a lejátszó oldalon (hálózat maga is csomagra bontja az adatot, és a szerver szoftver is nagy valószínűséggel chunk-okban küldi át - sajnos az általánosan jól bevált http-s küldést használják, annak a hozadéka ez). Ez a rész kényesebb mint a cd lemez lejátszásánál, ott viszont a lemezről való adatkiolvasás és annak a szinkronizációja a negatívum a tárolási és kiolvasási technológiából eredően.
 
Szerintem az hogy tömörítetlen jobban szól, programozástechnikai hibák (jelen esetben a használt szoftverekben), szoftver beállítási vagy szoftver performance (NAS op. rendszer, media szerver) vagy hardver performance okai lehetnek csak. A pszichológiát és a kábelmizériát most hagyjuk ki.
 
1. Encoder/Decoder software hiba: Ha veszteségmentes tömörítésről beszélünk és elfogadjuk hogy a használt tömörítő (encode/decode) algoritmusok hibátlanul (bithelyesen) működnek (szerver oldalon a tárolt zene encode-olása tökéletes volt, a lejátszó oldalon az tömörített adat tökéletesen rendelkezésre áll szintén (szerver oldali transzkódolást most hagyjuk), akkor csak a decoder implementációjával lehet baj. Ez azt jelentené, hogy a DS firmware-ben léve (flac) decoder hibás. (Esetleg a pufferelést végző szoftver). Ezt a különböző firmware verziókkal lehetne ellenőrizgetni (bár ott sokminden más is cserélődik egyben, pl. dac firmware-je).
 
2. Média szerver szoftver hiba: Ha http query alapú stream-elésnél (a transzkódolást szintén hagyjuk) programozási hiba van, mondjuk, nem bithelyesen küldi át a kért fájlt. Nem valószínű, de az ördög nem alszik. Többféle szervert meg lehet próbálni.
(privát vélemény: Én úgy vettem észre, hogy a twonky 7-nek jobb egy picit a hangja az előző 6.0.39-eshez képest, de lehet pszicho, mert nem nagyon próbálgattam, ez inkább csak olyan érzés.)
 
3. Operációs rendszer és rendszer performance: lehet az operációs rendszerekből adódó eltérés (windows-linux), adódhat akár a rendszerhez alulméretezett hardverből. Valószínűleg, ebben az esetben a NAS-okon lévő testre szabott linux a lehető legjobb választás, de a saját jól beálllított minimal (console-os) linux a paranoid alkatúaknak még meggyőzőbb lehet. (Én utóbbira voksolok - centos vagy debian). Ide tartozik még a rosszúl beállított operációs rendszer (tűzfal - bár itt általában az szokott lenni, hogy vagy működik vagy nem) esetleg rosszul beállított, paraméterezett media szerver.
 
4. Hardver performance: operációs rendszerhez alulméretezett hardware. Kevés ram, lassabb processzor, nem jó alaplap,
 
kiabál egymásnak a ram, proci, disk vezérlő:
-0101
-mit mondál?
-0101
-ok, ki mondta?
-110011.
-ki?
 
noname és lassú raid vezérlő vagy szoftveres raid. Lassú merevlemez (bár, azt az adatmennyiséget, amit stream-elni kell még a legnagyobb felbontású tömörítetlen zene esetén, bármilyen merevlemez tudja, de mégis). Hálózati performance, nem jó (instabil kapcsolatot eredményező) csatoló (nem jó driver), kábel, vagy wlan beikatása a szerver és a lejátszó közé. Nem jó minőségű router használata (szintén instabil vagy lassú, vagy nem egyenletes sebességet tartó). Paranoidoknak szintén top kategórás (bevállt, agyontesztelt alkatrészekből összerakott vagy bevállt teljes konfiguráció) pc lehet a jó választás.
(tapasztalat mondatja velem, hogy a médialejátszásnál a lehető legjobb irányban indult el a Linn hangminőség szempontjából, hogy nem támogatja a wlan-t)
 
A legvalószínűbb, hogy minden hibából kapunk épp eleget és az is biztos, hogy mindenen lehet javítani mert semelyik rész nem tökéletes. Örök harc, költséges, néha bosszuságos néha örömteli, de jó játék.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


" És minél jobb a lejátszód, annál markánsabbak a különbségek."
Ez így nem igaz. Ha tökéletes lenne a lejátszás, akkor nem lenne semmilyen különbség a veszteségmentes tömörítés változatok között, hiszen az adattartalom a kicsomagoláskor egy és ugyanaz.
Azonkívül a komplett audio berendezés összességének (forrás, erősítő, hangsugárzó, a hallgatási környezet akusztikája, kábelek, tápellátás) célszerű minél jobb minőségűnek lennie, hogy minél kisebb különbségeket meghallhassunk.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez csak arra bizonyíték, hogy pont a hálózati lejátszókkal lehet valami hiba, hogy nem képesek úgy kezelni a veszteségmentesen tömörített fájlokat, hogy ez ne menjen a hangminőség rovására.


Én megfordítanám: pont a jobb hálózati lejátszók alkalmasak már arra, hogy a minőségi különbség érzékelhető legyen az egyes tömörítési eljárások között.
Egy musicboxon tökéletesen mindegy, hogy 48kb/s-es MP3-at hallgatsz, vagy 24/192-es PCM-et. Tök ugyanúgy szól. Ebből azért bátor dolog levonni azt a következtetést, hogy nincs értelme a nagyfelbontású zenelejátszásnak, tárolásnak.
Az írott CD is az, mégis másként szólnak a különböző sebességgel írt CD-k, a különböző programokkal írt CD-k, a különböző írható lemezre írt CD-k. Pedig ha beolvasod őket, bitre ugyanazt kapod vissza. És minél jobb a lejátszód, annál markánsabbak a különbségek. A kocsid CD-jén semmiféle eltérést nem fogsz hallani közöttük.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A hálózati lejátszóban is számítógép meg dac van, nem??
Ez csak arra bizonyíték, hogy pont a hálózati lejátszókkal lehet valami hiba, hogy nem képesek úgy kezelni a veszteségmentesen tömörített fájlokat, hogy ez ne menjen a hangminőség rovására.
Vajon a gyártó (Linn) vajon mit mond erre a problémára? Ha szerinte ez normális működési állapot, akkor mégsem veszteségmentes a veszteségmentes? És te mire tippelsz problémaként? Hol van a kutya elásva?
Elméleti és gyakorlati műszaki kérdésként kéretik felfogni eme problémát, amit persze lehet a hálózati lejátszók topikban is folytatni.


Nézd, ez kb. olyan problémakör, hogy két hálózati kábel között miért lehet különbséget tenni. Azt már senki sem tagadja, hogy másként szól egy berendezés más hálózati kábellel. Pedig mindkettőn tökéletesen átmegy az 50Hz. És mégis.
Én nem kívánom kutatni a probléma gyökereit, csakis a tapasztalataimra hagyatkozom. Viszont nagy valószínűséggel a dBPoweramp fejlesztői is szembesültek a jelenséggel és nem véletlenül tették be legújabb V14-es szoftverükbe a tömörítés nélküli FLAC ripelési lehetőséget a 9 egyéb tömörítés mellé. Ha nem lenne különbség az egyes tömörítések hangra gyakorolt hatásának, akkor mindenki a legnagyobb tömörítéssel tárolná anyagait. Én és tőlem függetlenül még jópáran már tömörítés nélkül rippelnek, mert jobb a hang.
Ennyi.


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Nem PC/DAC, hanem hálózati lejátszó.
Ha kellően nagy felbontású a rendszer, jól hallható a különbség.
Egyszerűbb rendszerek, lejátszók nem képesek ezeknek a finomságoknak a kimutatására.


A hálózati lejátszóban is számítógép meg dac van, nem??
Ez csak arra bizonyíték, hogy pont a hálózati lejátszókkal lehet valami hiba, hogy nem képesek úgy kezelni a veszteségmentesen tömörített fájlokat, hogy ez ne menjen a hangminőség rovására.
Vajon a gyártó (Linn) vajon mit mond erre a problémára? Ha szerinte ez normális működési állapot, akkor mégsem veszteségmentes a veszteségmentes? És te mire tippelsz problémaként? Hol van a kutya elásva?
Elméleti és gyakorlati műszaki kérdésként kéretik felfogni eme problémát, amit persze lehet a hálózati lejátszók topikban is folytatni.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Akinek a veszteségmentesen tömörített formátum lejátszásakor rosszabb a hangminőség, mint tömörítetlen esetén (persze bitpontosságot feltételezve), annak nincs kellően jól konfigurálva a számítógépe, vagy esetleg a pszichológia működik túlságosan. Nem mondom, hogy én sosem hallottam még különbséget, de legtöbbször kideríthető volt az ok.


Nem PC/DAC, hanem hálózati lejátszó.
Ha kellően nagy felbontású a rendszer, jól hallható a különbség.
Egyszerűbb rendszerek, lejátszók nem képesek ezeknek a finomságoknak a kimutatására.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Fogalmam sincs, de eddig nem is ütköztem ebbe a problémába.
De talán jobb is. Ahogy néztem, erősen tömörített formátum, ami nem sok jót sejtet a hangminőség tekintetében.
Hiába veszteségmentes, de tömörített.
Saját tapasztalatom eddig az volt, hogy a tömörítetlen WAV szólt a legjobban. Sajnos a WAV file-ok metadata tartalma nem kielégítő. A tag-elése nem jó, pontosabban szinte nincs is. A FLAC ebből a szempontból sokkal jobb, viszont eddig csak tömörített FLAC volt (30-40% legjobb esetben).
Viszont a dBPoweramp jelenlegi verziója már megajánlja a tömörítetlen RIP-pelés lehetőségét. Jobb. Olyan, mint a WAV. Csak a FLAC tagelésének az előnyeivel.
Szerencsére a dBPoweramp batch konverzióval a tömörített FLAC file-okat ki lehet tömöríteni. Én a teljes anyagomat kitömörítettem. Napokat vett igénybe, kb 40%-al több helyet foglal, de jobb a hang.
Engem csakis a hang érdekel. Ebből a szempontból (és nem beszélve a komfortról) ma csak tömörítetlen FLAC-ot tárolok, amit én rippeltem, vagy megvettem (HD tracks, LINNRECORDS...). A tömörített anyagokat kitömörítettem. A letöltött, kapott anyagokat töröltem.


Akinek a veszteségmentesen tömörített formátum lejátszásakor rosszabb a hangminőség, mint tömörítetlen esetén (persze bitpontosságot feltételezve), annak nincs kellően jól konfigurálva a számítógépe, vagy esetleg a pszichológia működik túlságosan. Nem mondom, hogy én sosem hallottam még különbséget, de legtöbbször kideríthető volt az ok.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Kérdés: Miért nem támogatja egyik Linn hálózati lejátszó sem az ape formátumot? Fizetni kellene érte,(talán beleférne az árába) vagy más az ok? Komolyan érdekel a háttér. Sok más hálózati lejátszónak ez nem probléma, bár nem mindegyik támogatja.


Fogalmam sincs, de eddig nem is ütköztem ebbe a problémába.
De talán jobb is. Ahogy néztem, erősen tömörített formátum, ami nem sok jót sejtet a hangminőség tekintetében.
Hiába veszteségmentes, de tömörített.
Saját tapasztalatom eddig az volt, hogy a tömörítetlen WAV szólt a legjobban. Sajnos a WAV file-ok metadata tartalma nem kielégítő. A tag-elése nem jó, pontosabban szinte nincs is. A FLAC ebből a szempontból sokkal jobb, viszont eddig csak tömörített FLAC volt (30-40% legjobb esetben).
Viszont a dBPoweramp jelenlegi verziója már megajánlja a tömörítetlen RIP-pelés lehetőségét. Jobb. Olyan, mint a WAV. Csak a FLAC tagelésének az előnyeivel.
Szerencsére a dBPoweramp batch konverzióval a tömörített FLAC file-okat ki lehet tömöríteni. Én a teljes anyagomat kitömörítettem. Napokat vett igénybe, kb 40%-al több helyet foglal, de jobb a hang.
Engem csakis a hang érdekel. Ebből a szempontból (és nem beszélve a komfortról) ma csak tömörítetlen FLAC-ot tárolok, amit én rippeltem, vagy megvettem (HD tracks, LINNRECORDS...). A tömörített anyagokat kitömörítettem. A letöltött, kapott anyagokat töröltem.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Kérdés: Miért nem támogatja egyik Linn hálózati lejátszó sem az ape formátumot? Fizetni kellene érte,(talán beleférne az árába) vagy más az ok? Komolyan érdekel a háttér. Sok más hálózati lejátszónak ez nem probléma, bár nem mindegyik támogatja.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lassan kezdi elérni a 100%-ot az Akurate DSM hangja.
Mind hálózati lejátszó HDMI-ről sztereó üzemben, mind az analóg bemeneteiről nagyon komoly hangot ad.
Elképesztően komplett készülék. Ha valaki nem csak zenét hallgat, hanem filmeket és zenei mozikat is szeretne nagyon jó minőségben nézni és hallgatni, ennél jobb készüléket nem talál a piacon (vagyis a Klimax DSM kivételével). Hihetetlenül jó a kezelő felülete, nagyon széles tartományban konfigurálható minden forrása.
Nagyon sok készüléket tud egy gépben helyettesíteni a legmagasabb szinten.
Ha csak a rengeteg összekötő kábelt, tápkábelt meg tudjuk spórolni, már ingyen van az Akurate DSM. És akkor nem beszéltem a felesleges előfokról, AV processzorról.
De még annak is a lehető legjobb választás, aki csak zenét akar hallgatni. Igazán kitűnő digitális forrás (hálózati lejátszó) és analóg előfok egy gépben.
A LINN 2007 óta az első számú fejlesztő és gyártó a hálózati lejátszók tekintetében. Mérhetetlen fejlesztési és gyártási tapasztalat halmozódott föl ebben a készülékben.
A gyártói támogatás rendkívüli.
Ha valaki egyszer tisztességesen beállította a készüléken kívüli hálózatát (NAS, Router, controll felület), semmiféle működési hiányosság nem lép fel.
Rendkívül jó kezelő felület van már az Apple termékekre is. Talán a legjobban egy iPad-ről lehet kezelni a DS playereket.
De bármilyen más wifi-s laptopról, okos telefonról komfortosan használhatók.
Üzemeltetői tapasztalat szerint a LAN kábelek a leggyengébb láncszem a rendszerben.
Sajnálatosan ezek a hulladék filléres kábelek csatlakozói a legmegbízhatatlanabbak.
Ezekből érdemes nem a legolcsóbb vackot használni, hanem egy picit drágább és jobban megszerelt (HAMA) kábelt. Ez is csak párezres tétel. A párszáz forintosak csatlakozói sajnos törésre, kontakthibára érzékenyek főleg akkor, ha sokszor dugogatjuk őket.



Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



hálás köszönet. küldtem postát


Bocs, de csak most válaszoltam.

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman »



Rendelhető SME kardeszka LP 12-höz: 17.000.- Ft bruttó.


 
 
hálás köszönet. küldtem postát

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



elnézést a zavarásért. az SME kardeszka típusát vagy megrendelési számát megkaphatnám? Gondolom ha a legolcsóbb megoldás kell SME karra, akkor elég MAJIK LP12-est rendelni az SME kardeszkához. SONDEK LP12 + táp + kardeszka sokkal drágább.


Rendelhető SME kardeszka LP 12-höz: 17.000.- Ft bruttó.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Ákos!
Te nagy képguru vagy....nincs véletlenül kép a tarsolyodban a Classik Movie-ról...?
Mármint a belsejéről...? Az újabb verzió érdekelne belsőleg...


 
Nincsen sajnos...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: violin »






 
Ákos!
Te nagy képguru vagy....nincs véletlenül kép a tarsolyodban a Classik Movie-ról...?
Mármint a belsejéről...? Az újabb verzió érdekelne belsőleg...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6053

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



Linn Akurate DSM.
 
A felső panel a HDMI és digitális ki-/bemeneti panel.
A középső a konfigurálható MC/MM/Line bemeneti panel.
Az alsó a DS és analóg panel.


 

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



elnézést a zavarásért. az SME kardeszka típusát vagy megrendelési számát megkaphatnám? Gondolom ha a legolcsóbb megoldás kell SME karra, akkor elég MAJIK LP12-est rendelni az SME kardeszkához. SONDEK LP12 + táp + kardeszka sokkal drágább.


Bocs, ne haragudj, ma nagyon rövid ideig voltam bent. Teljesen megfeledkeztem erről.

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman »

elnézést a zavarásért. az SME kardeszka típusát vagy megrendelési számát megkaphatnám? Gondolom ha a legolcsóbb megoldás kell SME karra, akkor elég MAJIK LP12-est rendelni az SME kardeszkához. SONDEK LP12 + táp + kardeszka sokkal drágább.

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A felhasználó által is konfigurálható a phono panel, pl. a Konfigon keresztül, vagy ezt csak Te, mint Linn forgalmazó végezheted el? Nem találtam részletes használatit a Linn honlapon.
 
Vagy ez amolyan "nem hivatalos" beavatkozás? Javítok: Akarom mondani, hogy lehetséges bemenetek átkapcsolásán túl?
 
Konkrétan az MC phonó állíthatósági terjedelme érdekelne


A phono panel 3 klf funkciót tud ellátni: MC, MM, Line.
Az MC bemeneti ellenállás: 180 Ohm. Ellenállás cserével lehet ezt változtatni, ez nem a felhasználó által történik.
Az MM szabványos 47 kOhm.
A felhasználó csak a 3 funkciót tudja maga megválasztani.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: dominique29 »



A középső a konfigurálható MC/MM/Line bemeneti panel.


A felhasználó által is konfigurálható a phono panel, pl. a Konfigon keresztül, vagy ezt csak Te, mint Linn forgalmazó végezheted el? Nem találtam részletes használatit a Linn honlapon.
 
Vagy ez amolyan "nem hivatalos" beavatkozás? Javítok: Akarom mondani, hogy lehetséges bemenetek átkapcsolásán túl?
 
Konkrétan az MC phonó állíthatósági terjedelme érdekelne
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Nem rossz. Diyes legyen a talpán, aki ezt megcsinálja

Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Linn Akurate DSM.
 
A felső panel a HDMI és digitális ki-/bemeneti panel.
A középső a konfigurálható MC/MM/Line bemeneti panel.
Az alsó a DS és analóg panel.




Vendég

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Elöre is köszönöm. A képen látható SME az IV-es 10 inch típus? mármint az arányok alapján...


9

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Linn termékek

Hozzászólás Szerző: spendorman »

Elöre is köszönöm. A képen látható SME az IV-es 10 inch típus? mármint az arányok alapján...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”