Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kecskemét és környéke

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Menyét!
Tudod hogy irigyellek, hogy Laci megcsinálta a szimmetrikus DAC-ot a TEAc futóművel Neked!
Kár hogy nem tudtam meghallgatni és hiszek a fiúknak, biztos nagyon jó lett. Ismerem, hogy LAci milyen irányba fejleszt és nekem is ez az irány tetszik. Nem véletlen, hogy azóta csak dobozt próbálok találni magamnak, mert a többi nagyon a fülemnek való.
El ne add a futóművet!!! (De ha mégis, nekem szólj elsőnek. )


Igazad van, tényleg nagyon jó futómű.
És a szimmetrikus dac szenzációsan jól szól, olyan mint a demo napján, még tavaly.
 
Megtaláltam a bűnös kábelt, ami nem illeszkedett a rendszerbe (valamikor ma dél körül történt), kicseréltem,
és azóta kisebb-nagyobb megszakításokkal folyamatosan zenét hallgatok. Olyan valósághű, tiszta a hangzás, hogy még a feleségem is azt mondta, nagyon szépen szól. Nagyon jó lett a felbontás, és a térleképezés is.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »



Kezdés szokás szerint néhány órával hétvégi ébredésrend után? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi rejlik a nagy fal mögött Eddig csak elvétve láttam egy-egy képet. Nekünk egyelőre úgy néz ki minden rendben az időponttal.


Hétvégi ébredésrend nekem a hétköznapival azonos Amúgy 9-10 körül jöhettek. Igyekszem itthon lenni.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Kezdés szokás szerint néhány órával hétvégi ébredésrend után? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi rejlik a nagy fal mögött Eddig csak elvétve láttam egy-egy képet. Nekünk egyelőre úgy néz ki minden rendben az időponttal.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »



Jelentkezem a szabadidős programra.


Beírtalak! A számod viszont nem tudom, hívni akartalak de nekem még valami 70-es szám van meg.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »



Na, Tristiséknek vasárnap lenne jó, Tigrisnek szombat.
Mivel Tristis vasárnap mindig másnapos és csak néz ki a fejéből, ezért legyen szombat.
Várom a jelentkezőket.


 
Jelentkezem a szabadidős programra.
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Na, Tristiséknek vasárnap lenne jó, Tigrisnek szombat.
Mivel Tristis vasárnap mindig másnapos és csak néz ki a fejéből, ezért legyen szombat.
Várom a jelentkezőket.


O.K.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »



Na, Tristiséknek vasárnap lenne jó, Tigrisnek szombat.
Mivel Tristis vasárnap mindig másnapos és csak néz ki a fejéből, ezért legyen szombat.
Várom a jelentkezőket.


 
Jogos, aláírom.
Igyekszünk ott lenni mind a ketten, köszönjük a meghívást!

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Na, Tristiséknek vasárnap lenne jó, Tigrisnek szombat.
Mivel Tristis vasárnap mindig másnapos és csak néz ki a fejéből, ezért legyen szombat.
Várom a jelentkezőket.


 
Jelen :kiraly:
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »


Na, Tristiséknek vasárnap lenne jó, Tigrisnek szombat.
Mivel Tristis vasárnap mindig másnapos és csak néz ki a fejéből, ezért legyen szombat.
Várom a jelentkezőket.
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Attila holnap hozzánk jön haknizni.


 
Attila már haknizik is vagy csak dobol
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



 
. Attila jobban el van veszve, mint a szürke szamár... én is remélem, hogy meg tudja oldani.


Attila holnap hozzánk jön haknizni.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Na én idáig nem szeretnék eljutni, tehát maradna a hallásom .
Élőben bírom a hangerőt, a hifinél nagyon kényes vagyok erre
Mindig baszogatom a zenekart, hogy a hangerőből vissza(mert megőrülök), és érthetőségből -minőséggel előre....
 
 
András, neked egy PA rendszer kellene - akítv ládákkal, keverővel és EQ -val ott aztán lehet tologatni a potikat,
a neked tetsző módon
 
Ez lehet kevés is lenne a nappalidba, de lehet ez az udvari mikrohifi szett is :


 
Köszönöm a képet, igazán jót nevettem. Valóban elég lenne a kerti partihoz.
 
Emlékeztek talán a Piaf lemezre, most túl vagyok a hallgatásán, ez már elég jó hangos volt. Nem tudom, volt-e még lehetőség feljebb tolni a hangerőt, de ez jó hangos volt. Van remény.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »



Én a jövő hét végére gondoltam.
... te és Edina meg jöttök és punktum!Tigrisre meg rácsörgök...
Vasárnap vagy szombat legyen?


 
Jövő hét vége szerintem jó lehet mind a kettőnknek (Edina).
Most így előre nem tudom megmondani, talán vasárnap jobb kicsit. Tigrist ezer éve +2 nem láttam, remélem minden ok vele és mozizik hevesen. Attila jobban el van veszve, mint a szürke szamár... én is remélem, hogy meg tudja oldani.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



Nálam elég nagy a szoba, úgyhogy HS280 nem lenne elég. Ezt a Storm-ot nem ismerem, a tölcsér meg egyébként a szívem csücske...


 
Storm:



Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »



... Nagy az izgalom, ma és holnap behajigáljuk a házba az összes bútort szinte. Hát, már borzasztóan kíváncsi vagyok. Remélem 3-5 hét múlva már meg tudlak vendégelni titeket! Jah és végre eljön az az idő, amikor én is csatlakozhatok egy áldomáshoz... eddig csak sóvárogtam, mint házörző az asztal lábánál.


Na mielőtt hozzád elmennénk, azért nálam is lenne egy kis összejövetel. Én a jövő hét végére gondoltam.
Lacinak jó, Gyuri megoldja, Attila remélem ráér,te és Edina meg jöttök és punktum!Tigrisre meg rácsörgök...
Vasárnap vagy szombat legyen?
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
moja
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2008.10.18., szomb. 16:33
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja »



Kis szobába HS 280 (persze csak akkor, ha előtte Zimonyi kábelek és ESEL elektronika van).
Nagyobb szobába Storm vagy a tölcsér.


Nálam elég nagy a szoba, úgyhogy HS280 nem lenne elég. Ezt a Storm-ot nem ismerem, a tölcsér meg egyébként a szívem csücske...
CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Látom itt pirig-pörög a csevely! Menyét fórumtársnak javaslom Motörhead koncert látogatását, kiváló alkalom arra, hogy kirázza az ember a fülében maradt piszkot
 
Az Orion HS 280-as bizony odavaló, ahová. Nem véletlen volt az, amikor múltkor Laci bácsi kérdezte, hogy akkor marad? Egyből rávágtam, hogy bizony mostanában ennek nem lesz párja (az más kérdés, hogy anyagilag meg végképp nem).
 
A DAC-cal kapcsolatban én sokáig húztam a számat a lágysága miatt és a felpuhultsága miatt, mert az első verzióban volt valami nagyon jó irány; markánsság, határozottság, erő. Azután amikor legutóbb voltunk már ugyanaz a variáció volt, mint legelőször, akkor valami piszkálta az ember fülét a tetejénél, vicces, mert először azt hittem felvétel gond (kis buta ), sajnos a végleges variációt még nem hallottam, pedig nagyon kíváncsi vagyok (és persze Edina is).
 
Rezgéselnyelés szempontjából az asztalosom fenyőt javasolt hangfalállványnak, és mivel engem a külalak nem érdekel, így az is lesz. Addig pácolom, míg nem lesz wenge Nagy az izgalom, ma és holnap behajigáljuk a házba az összes bútort szinte. Hát, már borzasztóan kíváncsi vagyok. Remélem 3-5 hét múlva már meg tudlak vendégelni titeket!


 
Motorhead az Motorhead, egyszer én is voltam , ment is zsebkendő a fülbe ,bevallom nem bírtam- valami eszeveszett hangos volt a koncert .
A régi és az új dac is szuperszónikus, pont a lágysága az ami különlegessé teszi , szerintem
 
 

 
Jah és végre eljön az az idő, amikor én is csatlakozhatok egy áldomáshoz... eddig csak sóvárogtam, mint házörző az asztal lábánál.


 
Úgy legyen !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Nem lehet kicsi a nappalija.


 
Ez viszont elférne , szerintem :
 
CBT 36 Line array home system:
http://www.parts-express.com/cbt36/

Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



 
 
Ez lehet kevés is lenne a nappalidba :


 
Nem lehet kicsi a nappalija.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Unokatestvérem zenélt zenekarban. Eljutott odáig, hogy ha normál hangon szóltak hozzá, azt már nem hallotta.
 
Most gondolkodom a második rendszer kiépítésén, valami olyan hangfalla, ami dögösen kiemeli a mélyeket, diszkó zene hallgatásához tervezem. Sztatikus-hibrid hangfal lesz talán, vagy az erősítőn lesz loudness gomb.


 
Na én idáig nem szeretnék eljutni, tehát maradna a hallásom .
Élőben bírom a hangerőt, a hifinél nagyon kényes vagyok erre
Mindig baszogatom a zenekart, hogy a hangerőből vissza(mert megőrülök), és érthetőségből -minőséggel előre....
 
 
András, neked egy PA rendszer kellene - akítv ládákkal, keverővel és EQ -val ott aztán lehet tologatni a potikat,
a neked tetsző módon
 
Ez lehet kevés is lenne a nappalidba, de lehet ez az udvari mikrohifi szett is :

Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Látom itt pirig-pörög a csevely! Menyét fórumtársnak javaslom Motörhead koncert látogatását, kiváló alkalom arra, hogy kirázza az ember a fülében maradt piszkot
 
Az Orion HS 280-as bizony odavaló, ahová. Nem véletlen volt az, amikor múltkor Laci bácsi kérdezte, hogy akkor marad? Egyből rávágtam, hogy bizony mostanában ennek nem lesz párja (az más kérdés, hogy anyagilag meg végképp nem).
 
A DAC-cal kapcsolatban én sokáig húztam a számat a lágysága miatt és a felpuhultsága miatt, mert az első verzióban volt valami nagyon jó irány; markánsság, határozottság, erő. Azután amikor legutóbb voltunk már ugyanaz a variáció volt, mint legelőször, akkor valami piszkálta az ember fülét a tetejénél, vicces, mert először azt hittem felvétel gond (kis buta ), sajnos a végleges variációt még nem hallottam, pedig nagyon kíváncsi vagyok (és persze Edina is).
 
Rezgéselnyelés szempontjából az asztalosom fenyőt javasolt hangfalállványnak, és mivel engem a külalak nem érdekel, így az is lesz. Addig pácolom, míg nem lesz wenge Nagy az izgalom, ma és holnap behajigáljuk a házba az összes bútort szinte. Hát, már borzasztóan kíváncsi vagyok. Remélem 3-5 hét múlva már meg tudlak vendégelni titeket! Jah és végre eljön az az idő, amikor én is csatlakozhatok egy áldomáshoz... eddig csak sóvárogtam, mint házörző az asztal lábánál.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Biztonságos lehetett, süketen vezetni
55-60 db , szerintem van ott több is,100 db felett legyen, az lesz az igazi álomrendszer
Nálam úgy van , hogy itthon már nem vágyom hangerőre,csak finoman, a koncerteken
olyan fültisztítást kapok, hogy elég is, de valahogy akkor nem zavar a 110db


Unokatestvérem zenélt zenekarban. Eljutott odáig, hogy ha normál hangon szóltak hozzá, azt már nem hallotta.
 
Most gondolkodom a második rendszer kiépítésén, valami olyan hangfalla, ami dögösen kiemeli a mélyeket, diszkó zene hallgatásához tervezem. Sztatikus-hibrid hangfal lesz talán, vagy az erősítőn lesz loudness gomb.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



...........Nem véletlen, hogy azóta csak dobozt próbálok találni magamnak, mert a többi nagyon a fülemnek való.
 
)


 
Kis szobába HS 280 (persze csak akkor, ha előtte Zimonyi kábelek és ESEL elektronika van).
Nagyobb szobába Storm vagy a tölcsér.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Miből?


 
A zenéből, 4x12 ládán plusz ehhez még jön a többi hangszer is, így jó sok az a hangnyomás

Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: AVX »



de valahogy akkor nem zavar a 110db


 
Miből?

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”