Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mélysugárzók

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


... Ha 12 dB-es váltót akarsz csinálni arra tudok képletet, de azt nem elég tudni, hogy hol akarod vágni, mert nagyban függ a két hangszóró keresztezésénél a átviteli görbe.
Köszi az ötleteket, rákeresek a progikra. A probléma nem ilyen egyszerű, a jelenlegi centeremben két középsugárzó van sorosan, pillanatnyilag. Ezt szándékozom kibővíteni egy magassugárzóval meg persze akkor kell a hangváltó is. + cél lenne a 4-6 ohm mint impedancia.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Némi off, bocsi, egy kérdésért nem akartam témát nyitni. 
Tud valaki olyan programot amivel hangváltót tudok tervezni, esetleg hangfal tervező program aminek van ilyen modulja? Nem baj ha freeware.

WinISD, JBL Speakershop, visaton-nak is van tervezője.
Ezek közül a WinISD a legjobb szerintem, a JBL nem pontos, legalábbis dobozméretezésben. Ha 12 dB-es váltót akarsz csinálni arra tudok képletet, de azt nem elég tudni, hogy hol akarod vágni, mert nagyban függ a két hangszóró keresztezésénél a átviteli görbe.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Némi off, bocsi, egy kérdésért nem akartam témát nyitni. 
Tud valaki olyan programot amivel hangváltót tudok tervezni, esetleg hangfal tervező program aminek van ilyen modulja? Nem baj ha freeware.

ha jól tudom a jbl cégnek van free tervező progija.... majd megnézem a nevét pontosan
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
ropi01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2003.04.27., vas. 19:26
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: ropi01 »


Némi off, bocsi, egy kérdésért nem akartam témát nyitni.
 
Tud valaki olyan programot amivel hangváltót tudok tervezni, esetleg hangfal tervező program aminek van ilyen modulja? Nem baj ha freeware.
Panasonic TX-28LK1P, Panasonic PT-AE300, Panasonic DVD S-97, Yamaha RX-V450, Jamo Studio 180, Orion HS 288, cent/sw cs.m.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: sajti »


Nem hallota valaki a Monaudionak a Double-jét? Bass-reflex-es, de ha valami dugasszal betömöd a reflex nyílásait, akkor zárt rendszerű lesz! Érdekes. http://www.monaudio.hu/hu/monaudio.htm
Tesztelték a sztereóben, és elég jó véleménnyel voltak róla. Zenéhez csakis bedugaszolt reflexnyílásokkal ajánlják...
 
sajti

Avatar
G.I.JOE
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2003.07.16., szer. 18:18
Értékelés: 0

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: G.I.JOE »

Nem hallota valaki a Monaudionak a Double-jét? Bass-reflex-es, de ha valami dugasszal betömöd a reflex nyílásait, akkor zárt rendszerű lesz! Érdekes. http://www.monaudio.hu/hu/monaudio.htm
Erősítő: Yamaha RXV-440RDS; kábel: NeoTech KS-1032M; front: Dali Blue 5005 Jubi; center: Dali C-1000 Jubi; rear: Dali R-1000; TV: Samsung WS32Z068P; VCR: Samsung SV-661GX; DVD - Airis L103E.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy:Azért nem búg mert döntött a doboz háta.
Én aeroport kiömlőt akarok a dobozba tenni, jobban szeretem, mint ami a tiedben is van, igaz nem olcsó.
Nekem is az egyik ládám oldalra van fordítva.
Nem ismersz véletlenül autóhifiboltot vagy hifiboltot, ahol lehet venni olcsón areoport kiömlőt? Én mindenhol 4e HUF-ért látom.

Próbáld meg esetleg http://www.autohifibolt.hu/, vagy http://www.autohifi.hu/, meg még http://www.megavox.hu/

Kösz a tippet, megnéztem őket de nem találtam semmit.

Utolsó mentsvár:
 
http://www.autohifi.lap.hu/

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy:Azért nem búg mert döntött a doboz háta.
Én aeroport kiömlőt akarok a dobozba tenni, jobban szeretem, mint ami a tiedben is van, igaz nem olcsó.
Nekem is az egyik ládám oldalra van fordítva.
Nem ismersz véletlenül autóhifiboltot vagy hifiboltot, ahol lehet venni olcsón areoport kiömlőt? Én mindenhol 4e HUF-ért látom.

Próbáld meg esetleg http://www.autohifibolt.hu/, vagy http://www.autohifi.hu/, meg még http://www.megavox.hu/

Kösz a tippet, megnéztem őket de nem találtam semmit.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy:Azért nem búg mert döntött a doboz háta.
Én aeroport kiömlőt akarok a dobozba tenni, jobban szeretem, mint ami a tiedben is van, igaz nem olcsó.
Nekem is az egyik ládám oldalra van fordítva.
Nem ismersz véletlenül autóhifiboltot vagy hifiboltot, ahol lehet venni olcsón areoport kiömlőt? Én mindenhol 4e HUF-ért látom.

Próbáld meg esetleg http://www.autohifibolt.hu/, vagy http://www.autohifi.hu/, meg még http://www.megavox.hu/

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacy:
Azért nem búg mert döntött a doboz háta.
Én aeroport kiömlőt akarok a dobozba tenni, jobban szeretem, mint ami a tiedben is van, igaz nem olcsó.
Nekem is az egyik ládám oldalra van fordítva.
Nem ismersz véletlenül autóhifiboltot vagy hifiboltot, ahol lehet venni olcsón areoport kiömlőt? Én mindenhol 4e HUF-ért látom.

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Ja, emlékszem, hogy Te csináltad
 
Szép munka. Egyszer én is csináltam régen. Úgy nézett ki, hogy egy marha nagy doboz, 40centis "zöldmembrános" somogyi. Mindez a sarok felé fordítva, magasnak meg egy dóm, ami ellentétesen állt a méllyel.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért kicsit furi, hogy a frontok kétszerakkorák, mint a sub
Bár már leírtam valahol, de a hangfalakat magam csináltam, magamnak :vazeg: , ami annyit tesz, hogy a hangja az én fülemhez van belőve. Bár azért eddig egy-két kivétellel mindenkinek tetszett a hangja.
Viszont (mivel hangszínszabályzást egyáltalán nem használok) mozin kicsit kevés az effekt mélye, ugyanis 700 Hz-nél vált a mély és a közép.
Így meg pont jó. A sub meg egy 30cm-es az elég dögös, bár a doboza üres volt, ezért egy kis hangelnyelővel kitöltöttem a multkorjában.
Kissé csökkent az ütős hangja, de morgósabb lett a mélye, szerintem szebb lett, bár úgy csináltam meg, hogy szükség esetén ki lehet venni a hangelnyelőt.
 
Itt egy közelebbi kép:


Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Azért kicsit furi, hogy a frontok kétszerakkorák, mint a sub

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jut eszembe, a mélyláda pont itt kifelé áll, mert ennek a képnek bemutató célja van, normál üzemben pont fordítva áll a falfelé.
Azaz nem egészen , hanem 90fokkal balra fordulva, a TV felé, vagy inkább mögé sugároz.
Így terül el a legegyenletesebben a mélyhang a szobában, mindenütt, a nappali viszonylag nagy, 30m2, és 3 méter magas.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Itt vagyok, és fejtem a véleményem
 
Először is, az enyém, ami egy autós reflex sub, mint ez már ki lett beszélve, a fal felé van fordítva. Nekem a hangszóró és a reflexnyílás is az előlapon van, így mindkettő a fal felé irányul.
 
DE !!
Nem szemközt van a fal felé, hanem csak olyan 40-45 fokos szöget bezáróan, így a hang nem a subra verődik vissza. Sok állásban kipróbáltam, volt már fektetve is, úgy, hogy a hangszóró ki aztán meg be a falfelé volt fordítva, állva is ki és befelé, aztán azért maradt így, mert az egész szobában így a legegyenletesebb és a legjobb a mélyek hangja. Nekem pl. nem búg, bár reflex láda.


Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »

Nekem a JAMO-m gyári módszere bevállt. Vagyis hangszóró, reflexnyílás is lefelé néz. Nálam a fotel mögé van téve. A mélyek így nem búgnak, tényleg csak akkor hallani és érezni, amikor szükség van rá.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egyetértek veled. De sokan azt szeretik, ha "búg" a mélyáda. Ehhez meg minél több visszaverődés kell.
Ennek örülök!
Sokan azért így szeretik, mert szerintük az a mélyhang.
Szóval szerinted, merre álljon a hangszóró?
 
Nem bánnám, ha sajti és Lacy is kifejtené a véleményét.
Sajti, tényleg van műhelyed?

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Én nem látom értelmét, hogy a hangszóró nézzen a fal felé.Próbálgattam már a saját mélyládámat én is tologatni, de a legjobb eredményt akkor értem el, ha szembe volt a hangszóró, vagy oldalt. (zárt doboz)
Nekem a minél egyenletesebb átvitel a célom, nem az, hogy a fal által felerősített legalja letépje a fejem (vagy a fülem).

Egyetértek veled. De sokan azt szeretik, ha "búg" a mélyáda. Ehhez meg minél több visszaverődés kell.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdés:Jó-e, ha hátrafelé néz a reflexnyílás, a hangszóró meg előre (mélyláda)?
Miért?

Szerintem akkor jó lehet, ha a hangszóró falfelé néz, a reflex nyílás meg kifelé.

Ezt a lefelé sugárzó mélyládák miatt mondod, amiknek a csöve előre néz?

Nem, csak úgy általánosságban. (nekem pl lefelé sugárzó mélyládám van, lefelé álló reflexnyílással).

Én nem látom értelmét, hogy a hangszóró nézzen a fal felé.
Próbálgattam már a saját mélyládámat én is tologatni, de a legjobb eredményt akkor értem el, ha szembe volt a hangszóró, vagy oldalt. (zárt doboz)
Nekem a minél egyenletesebb átvitel a célom, nem az, hogy a fal által felerősített legalja letépje a fejem (vagy a fülem).

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Kérdés:Jó-e, ha hátrafelé néz a reflexnyílás, a hangszóró meg előre (mélyláda)?
Miért?

Szerintem akkor jó lehet, ha a hangszóró falfelé néz, a reflex nyílás meg kifelé.

Ezt a lefelé sugárzó mélyládák miatt mondod, amiknek a csöve előre néz?

Nem, csak úgy általánosságban. (nekem pl lefelé sugárzó mélyládám van, lefelé álló reflexnyílással).

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdés:Jó-e, ha hátrafelé néz a reflexnyílás, a hangszóró meg előre (mélyláda)?
Miért?

Szerintem akkor jó lehet, ha a hangszóró falfelé néz, a reflex nyílás meg kifelé.

Ezt a lefelé sugárzó mélyládák miatt mondod, amiknek a csöve előre néz?

Avatar
Mr_Rob
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 19:11
Értékelés: 1

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Mr_Rob »


Kérdés:Jó-e, ha hátrafelé néz a reflexnyílás, a hangszóró meg előre (mélyláda)?
Miért?

Szerintem akkor jó lehet, ha a hangszóró falfelé néz, a reflex nyílás meg kifelé.

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kérdés:
Jó-e, ha hátrafelé néz a reflexnyílás, a hangszóró meg előre (mélyláda)?
Miért?

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: GaGu »


Most főleg az akciós M 3000 SW éri meg nagyon, az ára kb. 75e Ft, és hát a paraméterei...!  


Ha jól látom 40Hz-et adnak meg alsó határfrekinek? Hát ez szerintem elég gyenge. :vazeg:

Igen, az beállítható vágási freki alsó pontja. Szerintem biztos szól úgy (ha nem jobban), mint az én Yamaha YST-SW305-ösöm, ami ugye 100e volt anno...
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Vendég

Mélysugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Most főleg az akciós M 3000 SW éri meg nagyon, az ára kb. 75e Ft, és hát a paraméterei...!  


Ha jól látom 40Hz-et adnak meg alsó határfrekinek? Hát ez szerintem elég gyenge. :vazeg:

Szerintem az a szűrő alsó pontja

Biztos, hogy az
 
megnéztem éretem a németet.
 
Az a beálltható alsó vágási pont...

Danke!

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”