Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kecskemét és környéke

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



.... Levittem a Transportert, ami szerencsére nem vallott szégyent, de kétségtelen, hogy az a Denon ott még jobban szólt. ...


 
Milyen transzportert?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »

Bizony ez a cd-flac-wav dolog mocsok eredményeket hoz... Nincs mese, kellene a gyári cd, már ha feltétlenül jók lennének a gyári cd-k... De mi is próbáltuk már sokszor, és bizony egy bizonyos szint felett hallatszik egyértelműen. Alatta meg hajtogatják, hogy márpedig ugyanaz...

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Avatar
Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 841
Csatlakozott: 2007.11.08., csüt. 13:24
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis »


Józsi is kielégülne (hát még Edina bogyóka) vasárnap ha valahogy beleférne, bár pénteken költözködés, szombaton festés, este végre szülinapot kéne ünnepleni így erősen megkésve :S... szóval max vasárnap... Vagy hétkönap, de most már jelenkezek én is. Mostanában kicsit elkéstem, bár az is igaz, hogy a kis HS nagyon szereti így szőnyegezve a helyét és nagyon zenél, és nem bántja a fülem... azóta már Ágnest is hallgatom, megkövetem azokat, akik korábban ajánlgatták nekem. Borzasztó szép hangú tünemény ez a hölgy! Nehéz betelni azzal, hogy nem bántja a fülem semmi. És most már azt is tudom - mióta Laci bácsi(ék) kipucolták a fülem -, hogy minek kéne bántania. Minden bajba vagyok, mert még mindig nincs sok cd-m, és ami van is, ott a dalszöveg és a tisztelet miatt lett vásárolva.... Írnom kell a jézuskának.
 
http://www.youtube.com/watch?v=TIYC7H3Ug0I
 
Szerk.: nem zavar = tudok másra is figyelni és nem bántja a csőröm.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2
Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita
Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)
Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200
 
Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

Online
Avatar
kizsó
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2009.05.03., vas. 21:02
Értékelés: 2

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: kizsó »


Köszönöm én is a vendéglátást és a lehetőséget!
El kell mondanom, hogy néhány perc is elég volt, hogy megdöbbenjek a szélessávú hangsugárzó mély átviteli képességén. Ahol kihegyezett füllel vártam, hogy majd biztos nem lesz olyan, mint amilyennek én ismerem, hát még olyanabb volt! Csak másképp, életszerűbben, hangszerszerűbben. Aztán a magasak! A cintányérok életnyagyságúak és hallani minden mozdulatot, amit a zenész elkövet velük. Egyszerűen bevon a zenébe, megmutatva annak minden történését. Szóval ez így együtt az előtte lévő elektronikával, olyan mértékben adja át a zenét, az érzelmeket, ahogy én még nem tapasztaltam. Levittem a Transportert, ami szerencsére nem vallott szégyent, de kétségtelen, hogy az a Denon ott még jobban szólt. Összehasonlítottunk egy Kari Bremnes számot flac-ról és CD-ről. Ugyanaz a zene, mégis CD-ről több az érzelem és az apró részletek aránya valahogy finomabb.
Amit már Dunakeszin is megállapítottunk, itt is előjött: mérhetetlenül fontos a zenei anyag, a felvétel minősége. Ez a rendszer annyira meghálálja a jó felvételt, hogy a rosszabbak hiányosságaival már kevésbé elnéző az ember.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Beülsz a járműbe, elindulsz, ideérsz, kielégülsz. Javaslom, hozd magaddal Tigrist is, hátha vígasztalódik egy kicsit.


 
Lacibácsi,rendeben, a hétvégén sort kerítünk erre mindenképp !
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Doky »



Talán nem etikus ezt leírnom,de azt gondolom ha valaki beszerez egy ilyen Dac-ot és van egy megfelő érzékenységű szélessávúja,akkor egy olyan világba lép be,amit mások sok-sok áldozattal szereznek be.
Nagyon fontosnak tartom ezt az opciót.
Gratulálok Laci bácsi,és köszönjük a vendéglátást!


Igaz én teljesen más láncot hallottam annak idején a "Ménteleki tanyán" de az biztos hogy engem a székhez szegezett!!!
És a zenéhez az egész rendszer egysége és egységessége kellett!
A forrástól a szobáig!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Lacibácsi, most én is kíváncsi lettem az új dacra , de nagyon


Beülsz a járműbe, elindulsz, ideérsz, kielégülsz. Javaslom, hozd magaddal Tigrist is, hátha vígasztalódik egy kicsit.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Tegnap itt volt Zsolt, Attilával. Eret akart vágni.


 
Na erre felkaptam a fejem, itt valami történt
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Hajrá! (Gondolod, hogy újabb motivációra van szükségem? Jelen pillanatban 16 pár FET-et és 8 pár MOSFET-et tartalmaz. A FET-ek számszerű duplázásával az átvitel tovább linearizálható. Most még nem érzem a szükségét.)


 
Lacibácsi, most én is kíváncsi lettem az új dacra , de nagyon
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Na, ha lesz egy kis időm, felhajtom, kihez került a kétmillás Teac Esoteric d70,
és összehasonlítjuk.


Hajrá! (Gondolod, hogy újabb motivációra van szükségem? Jelen pillanatban 16 pár FET-et és 8 pár MOSFET-et tartalmaz. A FET-ek számszerű duplázásával az átvitel tovább linearizálható. Most még nem érzem a szükségét.)

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Talán nem etikus ezt leírnom,de azt gondolom ha valaki beszerez egy ilyen Dac-ot és van egy megfelő érzékenységű szélessávúja,akkor egy olyan világba lép be,amit mások sok-sok áldozattal szereznek be.
Nagyon fontosnak tartom ezt az opciót.
Gratulálok Laci bácsi,és köszönjük a vendéglátást!


 
Attila,
 
több forumozónál is észrevettem, hogy amikor vesszőt rak, utána rögtön folytatja a mondanivalóját, nem nyom space-t. ugyanakkor tökéletes helyesírással ír.
 
ez egy ugyanolyan netes szokás, mint hogy nem írok nagybetűket a mondatok elején?
 
 
Ja, és miért etikátlan leírni a véleményedet?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »


Talán nem etikus ezt leírnom,de azt gondolom ha valaki beszerez egy ilyen Dac-ot és van egy megfelő érzékenységű szélessávúja,akkor egy olyan világba lép be,amit mások sok-sok áldozattal szereznek be.
Nagyon fontosnak tartom ezt az opciót.
Gratulálok Laci bácsi,és köszönjük a vendéglátást!
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Igen. Majdnem mindenben igazad van. Szégyelném magam, ha ennél jobb dac-ot bármennyiért is be tudnál szerezni. A hangszórókimenet a szélessávút hallgatóknak adott bónusz.


Na, ha lesz egy kis időm, felhajtom, kihez került a kétmillás Teac Esoteric d70,
és összehasonlítjuk.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



Gondolom a negyedik generációs dac-od tetszett neki nagyon. Jól sejtem?
 
 
Amit nagyon kevesen hisznek el, hogy a 17-es Sonido a tölcsérben kb. úgy szól mint a Dyno C2 vagy a Thiel CS6.
 
Lehet, hogy van különbség a hangzásban, de a közöttük levő különbség ízlésbeli. Kategóriában egy súlycsoportban vannak.
Csak az árban akkora a különbség, hogy aki nem hallotta a sonidot nálad szólni, az nem hiszi el soha, akárki akármit is ír róla.
 
Na, most ha összegezzük: van egy dac-od, mellé egy sonido hangfal,közé Attila hangfalkábele.
 
Ehhez kell még egy futómű, ami jelen esetben kb. 15000.- Ft,és egy digikábel.
 
Kihagytam valamit?
Mennyiből szól most ilyen bitangjól a rendszered?
 
Amennyi pénzből ez a rendszer összeáll, annak a duplájából-triplájából sem lehet hasonló hangot megkapni a boltban.
Az a csodálatos ebben, hogy a hangfal és a futómű gyakorlatilag filléres tétel, főleg ahhoz képest, ahogy szól.
Zseniális a dac. Ha annyiért adod, amennyit nekem mondtál, akkor hasonló hangot ötször annyiért lehet kapni. Talán.
Erősítő meg lehet, nem is kell hozzá kisebb szobába.
 
És Attila kábeleivel úgy kapcsolódnak ezek a készülékek egymáshoz, hogy nem kell hónapokig kísérletezni, vajon mennyire szeretik egymást ezek a cuccok. mert nagyon jól illeszkednek.


Igen. Majdnem mindenben igazad van. Szégyelném magam, ha ennél jobb dac-ot bármennyiért is be tudnál szerezni. A hangszórókimenet a szélessávút hallgatóknak adott bónusz.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Tegnap itt volt Zsolt, Attilával. Eret akart vágni.


Gondolom a negyedik generációs dac-od tetszett neki nagyon. Jól sejtem?
 
 
Amit nagyon kevesen hisznek el,
hogy a 17-es Sonido a tölcsérben
kb. úgy szól mint a Dyno C2 vagy a Thiel CS6.
 
Lehet, hogy van különbség a hangzásban,
de a közöttük levő különbség ízlésbeli.
Kategóriában egy súlycsoportban vannak.
Csak az árban akkora a különbség,
hogy aki nem hallotta a sonidot nálad szólni,
az nem hiszi el soha, akárki akármit is ír róla.
 
Na, most ha összegezzük:
van egy dac-od,
mellé egy sonido hangfal,
közé Attila hangfalkábele.
 
Ehhez kell még egy futómű, ami jelen esetben kb. 15000.- Ft,
és egy digikábel.
 
Kihagytam valamit?
Mennyiből szól most ilyen bitangjól a rendszered?
 
Amennyi pénzből ez a rendszer összeáll,
annak a duplájából-triplájából sem lehet
hasonló hangot megkapni a boltban.
 
Az a csodálatos ebben, hogy a hangfal és a futómű
gyakorlatilag filléres tétel, főleg ahhoz képest, ahogy szól.
 
Zseniális a dac. Ha annyiért adod, amennyit nekem mondtál,
akkor hasonló hangot ötször annyiért lehet kapni. Talán.
 
Erősítő meg lehet, nem is kell hozzá kisebb szobába.
 
És Attila kábeleivel úgy kapcsolódnak
ezek a készülékek egymáshoz,
hogy nem kell hónapokig kísérletezni,
vajon mennyire szeretik egymást ezek a cuccok.
mert nagyon jól illeszkednek.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 874
Csatlakozott: 2009.02.15., vas. 22:25
Értékelés: 33

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel »



!


Tegnap itt volt Zsolt, Attilával. Eret akart vágni.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »






!
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: evola »

Na ez remek.
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2010.09.15., szer. 12:10
Értékelés: 734
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: gianni321 »



A teszteléshez használt zenék listája hamarosan következik.


 

Hypsos Ferrum-->Lumin U1 Mini-->Audiomat Maestro 3--> Audio Research LS28-->BAT VK600SE -->Dynaudio Contour 60i
Kábelezés: MDA

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Sziasztok.
 
Milyen csend van itt napok óta. Mindenki elfoglalt, vagy zenél?


 
Zenélünk, itt a jó idő
 
Jövőhét végén valamit összehozhatnánk , esetleg
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: evola »


Sziasztok.
 
Milyen csend van itt napok óta. Mindenki elfoglalt, vagy zenél?
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Mivel Menyét pontos beszámolót tartott,ezért nincs mit hozzátennem a beszámolóhoz,mindössze annyit említenék még,hogy saját ötletétől vezérelve vaktesztet is végeztünk.Menyét több alkalommal általam trükkösen(mind a két cd játszó tálcáját nyitogatva és gombokat nyomogatva),pontosan mondta az éppen hallható cd lejátszó típusát!
:-)


A vrds teszt eredményét le kellett volna írni, mert már nem emlékszem a különbségre, csak arra, hogy jobb volt.
 
A gránitlaptól tisztább lett a hang, kevésbé torzított, erre még emlékszem.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George »



Nem egyformák voltak.
 
1.
VRDS SE10- TUNINGOLVA, tápkábel cserélhető, benne esel szimmetrikus dac.
 
2.
A másik egy VRDS-T futómű volt, eredeti gyári állapotban, eredeti tápkábellel, dac nélkül.


 
Erre a tesztre én is beneveznék, ha legközelebb gyűltök
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »



Nem egyformák voltak.
 
1.
VRDS SE10- TUNINGOLVA, tápkábel cserélhető, benne esel szimmetrikus dac.
 
2.
A másik egy VRDS-T futómű volt, eredeti gyári állapotban, eredeti tápkábellel, dac nélkül.


 
Mivel Menyét pontos beszámolót tartott,ezért nincs mit hozzátennem a beszámolóhoz,mindössze annyit említenék még,hogy saját ötletétől vezérelve vaktesztet is végeztünk.Menyét több alkalommal általam trükkösen(mind a két cd játszó tálcáját nyitogatva és gombokat nyomogatva),pontosan mondta az éppen hallható cd lejátszó típusát!
:-)
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: ANDS »


..........Két egyforma VRDS volt jelen? .........
 
Nem egyformák voltak.
 
1.
VRDS SE10- TUNINGOLVA, tápkábel cserélhető, benne esel szimmetrikus dac.
 
2.
A másik egy VRDS-T futómű volt, eredeti gyári állapotban, eredeti tápkábellel, dac nélkül.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”