Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hi-Fi érdekességek, újdonságok, hírek

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: szamóca »



STUFF magazin július
Antelope Rubicon


Atyám az a dizájn!

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


STUFF magazin július
Antelope Rubicon


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


USB-s DAC és füles erősítők tesztje:


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Systemdek LP játszó


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


tartalomjegyzék:


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Hifi News április


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Füles teszt:


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezt a kis ATC dobozt viszont szívesen megfülelném.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Kíváncsi lennék mik voltak a jelöltek.


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Ezen jót röhögtem:


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Megjött a júliusi szám:
előlap
újdonságok
 
Azt a KEF milleneumi dobozt szívesen megfülelném.



Vendég

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Milliónyi kép a Muncheni kiállításról itt
 
http://www.my-hiend....%E5%B0%8E/page5
 
meg tudja valaki mondani miért nem tudok képeket felrakni? rossz vagyok? :-)


 


Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: spendorman »


Milliónyi kép a Muncheni kiállításról itt
 
http://www.my-hiend.com/vbb/showthread. ... 0%8E/page5
 
meg tudja valaki mondani miért nem tudok képeket felrakni? rossz vagyok? :-)

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



A "Sansui" márkanévrol nincs infóm, lehet hogy már nem védett, igy bárki használhatja... lehet hogy tévedek


 
 
Szerintem védett,legfeljebb meg lehet vásárolni bizonyos összegért.

alfaati

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: alfaati »



alfaati...nem értelek...nem idézlek
 
pár fotó a Muncheni kiállításr=ol itt:
 
http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=18&t=1088
 
sajnos nem tudok képeket iderakni, sorry, pedig lett volna mit.
 
még valami...én a Shanling-ról egy qrva szot nem írtam. csak SANSUI ugyben pofáztam (feleslegesen, elnézést...mea culpa)


 
Figyi! Ez a topik a hi-fi érdekességek és újdonságok topik. Orulnod kéne, hogy egy régi márkába újra életet leheltek, még akkor is ha nem az eredeti cég hívta ujra életre. Sajnos én a Bristol shown nem voltam, így nem is hallottam de valoszinu a hanghuségre való torekvés, "hang szeretet", zene szeretet is cél volt az új Sansui család megtervezésekor és akkor én akár hívhatom "audiophile"-nek is ugye? Mert ezen akadtál fent. Azt meg én nem értem a Shanlingot mért kevered ide? Te még a shanlingos poszt elott akadtal ki. Tovabbá azt hogy mért nekem címzed a muncheni osszefoglalót? Nem fogom végig olvasni ha nem haragszol még akkor sem ha említik benne a sansuit mint leszerepelt versenyzot.
 
Visszatérve újra az elozo poszthoz: ha eldontotted, hogy ennek az újra élesztett márkának semmi koze a hangszeretetéhez(audiophile) akkor még egyszer leírom, hogy ám legyen! Tehát még egyszer nem kell re-posztolnod emiatt! Ne tord magad.
 
Persze, ha az a cél, hogy off topikot csinálj ebbol (is) akkor csak boncolgasd a témát.

alfaati

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Megjelent ebben a hónapban a kaliforniai Lynx studio technology legújabb referencia (AD/DA)DACja amely fejhallgató erosíto is egyben. Érinto képernyo, 12 bemenet(koztuk USB), 16 kimenet! Brutál komolynak látszik!
 
HILO
 
gyári kis video a készulékrol:


 

 


Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A high end audio nem készülék kategória, hanem élmény kategória, és sok minden szükséges hozzá, nem csak hardver, legalábbis szerintem. Ha 10 millióért veszünk "egymáshoz illő" (szinergiának csúfolják) komplett berendezést, aztán berakjuk egy 60nm-es nappaliba, aminek gyönyörű olasz márványpadlója, és oldalt háromrétegű csupaablak fala van, valamint elhelyezünk egy négyrészes kafferbivalybőr garnitúrát, és azt hisszük, hogy mindent megtettünk a "hígend" érdekében, hát eléggé csodálkozhatunk, hogy nem akar előbújni a zenehallgatási katarzis legkisebb csírája sem.

alfaati

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: alfaati »



nem tömeg-gyártott high-end audio elektronikát használjon.


 
 


Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Egy kínai termék (vagy akár Magyar termék) nem lehet audiophile? Ez a jelzo amúgy is szubjektív. (Bristol show 2012)


Egy audiofil, ( a szó eredete a latin audio "hallom" és a görög philos "szerető"-ből ered) olyan hobbista, aki arra törekszik, hogy kiváló minőségű hang reprodukcióra alkalmas, nem tömeg-gyártott high-end audio elektronikát használjon.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

alfaati

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Shanling új vagy inkább az elso network player:
 

 


alfaati

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: alfaati »



azt a jelzést hogy "audiophile" talán mellozném. kell egy kis enthusiasmus meg kb. 75,000.- GBP, ebbol el lehet kínában indítani egy kisebb szériás sorozatgyártást. A "Sansui" márkanévrol nincs infóm, lehet hogy már nem védett, igy bárki használhatja... lehet hogy tévedek


 
 
Egy kínai termék (vagy akár Magyar termék) nem lehet audiophile? Ez a jelzo amúgy is szubjektív. Ami nekem az, az neked nem biztos, hogy az. És szerintem itt le is zárulhat a téma. Az általam belinkelt WL201-est Anglia legnagyobb HI-FI kiállításán muatatták 2012-ben be a nagykozonségnek ahol a hang ugye az elos helyen van. (Bristol show 2012)

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: spendorman »



SANSUI audiphile hi-fi is back!
 
network media player, dab és dab+ rádiók, csoves elofok, végfok, integrált erosítok, integrált erosíto+DAC combo, lemezjátszó erosíto, stb
 



 
azt a jelzést hogy "audiophile" talán mellozném. kell egy kis enthusiasmus meg kb. 75,000.- GBP, ebbol el lehet kínában indítani egy kisebb szériás sorozatgyártást. A "Sansui" márkanévrol nincs infóm, lehet hogy már nem védett, igy bárki használhatja... lehet hogy tévedek

Avatar
v-tibor
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2006.04.29., szomb. 10:19
Értékelés: 4

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: v-tibor »


valaki ezekről hallott e?
HIGH-END.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: AVX »



SANSUI audiphile hi-fi is back!
 
network media player, dab és dab+ rádiók, csoves elofok, végfok, integrált erosítok, integrált erosíto+DAC combo, lemezjátszó erosíto, stb
 
 


Ez tetszik.

alfaati

Hi-Fi érdekességek,újdonságok,hírek.

Hozzászólás Szerző: alfaati »


SANSUI audiphile hi-fi is back!
 
network media player, dab és dab+ rádiók, csoves elofok, végfok, integrált erosítok, integrált erosíto+DAC combo, lemezjátszó erosíto, stb
 


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”