Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Tisztelt Cables!
Azt gondolom, hogy a kábeleid biztosan jók , de a marketing egy szakma, amit lehet jól, és lehet rosszul is csinálni.
Szemlátomást a bevezető reklám nem sikerült túl jól. Ha nem veszed tolakodásnak adnék egy-két tippet, azon az alapon, hogy jó néhány évet eltöltöttem ebben a szakmában.
A legfontosabb egy termék bevezetésénél a bemutatás, jó fotókkal, termékleírással, technikai részletekkel, akár a gyártás folyamatáról is, mert ez egy műszaki hobbi, mindenki kíváncsi rá, és jó módszer a vevők meggyőzésére arról, hogy kapnak valamit a pénzükért. A titkolózás óhatatlanul kétségeket szül a lehetséges vásárlókban, zsákbamacskát senki sem vásárol szívesen. Van még egy dolog, amit feltétlenül pontosan és részletesen meg kell adni, ez pedig az ár, kitérve a lehetséges kedvezményekre is, ha van ilyen.
Ennyi talán elég is lesz egyszerre. Bízva abban, hogy nem vetted kioktatásnak sok sikert kívánok a kábeleid fejlesztéséhez és értékesítéséhez. Imre.

Avatar
kissb
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2011.04.13., szer. 13:34
Értékelés: 17

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: kissb »


Sziasztok!
 
Évek óta ismerem Rudolfot és nagyon szinpatikus és megbízható emberként ismertem meg.
Egész más ügyből fakadóan ismertem meg amikor mondta, hogy kábelekkel is foglalkozik és eljönne hozzám egy bemutatóra. Én egész addig humbuknak tartottam a kábel mizériát, de akkor nagyot néztem. Azóta a legtöbb kábelemet már lecseréltem a Rudolféra (CD lejátszó táp, média player táp, digitális koax, ic és hangfalkábel) és nagyon meg vagyok velük elégedve. Amikor betettük az új kábeleket, a feleségem átjött a másik szobából, hogy mit csináltunk, hogy ennyivel jobb lett. Azóta volt nálam egy-két hi-fis ismerősöm és mindenki el volt ájulva a rendszer hangjától, pedig nem egy hi-end rendszerről van szó.
 
Az igaz, hogy elötte nem voltak durva több tízezres kábeleim és túl nagy tapasztalattal se rendelkezek ezen a téren, de én a következőket tapasztaltam: letisztultabb, dinamikusabb, részletezőbb lett a rendszer hangja, de a legnagyobb előnye a mély tartományban jelentkezik. Mélyebbre ment és szebb is lett az alsó tartomány, de mindezt nem úgy, hogy kiemelte a mélyeket, hanem mintha vettem volna egy jobb hangfalat, aminek egyenletesebb a frekvencia tartománya. Utánna a régi kábeleimmel magasba húzó, nyávogó, tompa, már-már hallgathatatlan volt a rendszer.
Hogy valami konkrét példát is írjak, van egy DALI Concept 6-om és egy DALI Ikon II mkII-esem. Azonos kábelekkel nem lehet egy lapon említeni a kettőt. A Concept 6 semmilyen téren nem rúg labdába az Ikon mellet. Egyszer úgy alakult, hogy az Ikonok a régi kábeleimmel voltak bekötve, a Concept pedig a Rudolféval. Teljesen ledöbbentem, amikor meghalottam a hanjukat. Abszolút egy kategória volt a kettő, sőt az álló hangfal jobb volt mély szempontjából.
 
Rudolfal sokat beszélgettem a kábeleiről, ha akarja majd Ő elmondja mitől olyan különlegesek és milyért olyan vékonyak, de azóta több nagy gyártó cikkeiben találkoztam hasonló elvi elgondolásokkal. A lényeg, hogy nem véletlenül olyanok a kábelek amilyenek és a kábelek hangja alátámasztható fizikailag. Nem humbuk.
 
Még annyit fűznék hozzá, hogy a vásárlás mindíg úgy zajlot, hogy Rudolf hozott néhány kábelt, amiket végighallgattunk, kiválsztottam nekem melyik tetszett, aztán az én igényeim alaján méretre gyártotta őket a megbeszélt csatlakozókkal és ez alapján egyeztünk meg az árban.
 
Üdvözlettel:
KissB

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: kukori »



Kedves Kukori!
 
Nagyon jó éjszakát kivánok neked és csak köszönni tudom az érdeklődésed a kábeleim iránt! Ird meg nekem, mailben, hogy pontosan milyen kábel érdekel. Leveledbe ne felejts nevet és telefonszámot írni, mert én is azzal fogok válaszolni neked. Sőt fel is foglak hívni és válaszolok a kérdéseidre. Ha komolyan érdekel kábel, akkor válaszd ezt a megoldást!


 
Őrülők, hogy mások véleménye is megjelent itt a topikban és nem minden csak fekete, vagy fehér. Ha jár fekete pont, akkor jár a piros is.
 
A kábelek minőségét illetően kétségem nincs, hogy jó lehet, a munkásságod alapján feltétlenül.
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Avatar
JPS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 587
Csatlakozott: 2012.01.21., szomb. 07:36
Értékelés: 67

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: JPS »


Sziasztok!
 
Nem vagyok gyakorlott fórumozó, viszont már 4-5 éve ismerem Radnai urat és én már számos saját készítésű kábelét vásároltam meg tőle az évek során, így úgy gondoltam röviden megosztanám veletek a tapasztalataimat.
 
Radnai úr évek óta kisérletezik különböző audio-kábelek készítésével és bevallom először én is nagyon szkeptikus voltam ezekkel kapcsolatban... aztán egyszer áthozott hozzám 4 cipőfűző vastagságú "tyúkbelet" hangszórókábel gyanánt ... és én voltam a legjobban meglepve, hogy mennyivel jobban szólt ezekkel a rendszerem, mint az addig használt - az eBayen keresztül még negyedáron is 80.000 Ft-ot kostáló - Transparent Audio kábeleimmel...és azóta már ezek a "tyúkbelek" is lecserélésre kerültek már újabb "fejlesztésű", még jobb, szintén Radnai-féle hagszóró-kábelekre.
 
Aztán kipróbáltunk tápkábeleket is ... és azóta 3 általa készített tápkábel is van a rendszeremben, igaz a CD-játszóhoz meghagytam a Nordost Vishnu kábelét. Nálam ezekkel a kábelekkel élénkebb, levegősebb és természetesebb lett a hangzás, és főleg a középső tartományban hozott jelentős változást. Persze, minden rendszer függő és ezért érdemes minél többet kisérletezni, és nem is biztos, hogy mindenkinek azonos kábel, illetve hangzás lesz a megfelelő... de nekem, aki főleg jazz / blues és komolyzenét hallgatok, bejött. Persze vannak ezeknél jobb (eredeti gyári) kábelek is, csak azokért jóval többet kell fizetni. Ajánlom, aki teheti próbálja ki ezeket minden kötelezettség nélkül és döntsön a saját tapasztalata alapján. Nem fogjátok megbánni!
 
Csak egy apró adalék még: a 2011-es Bp-i HIFI-shown a Human-Audio kft is megfelelőnek találta az általa készített kábeleket termékei bemutatására és utólag ez volt olvasható a honlapjukon: "Köszönjük továbbá Radnai R.. úrnak az általa gyártott, és kölcsönzött interkonnekt kábeleket, melyet a CD-játszó/DAC és az erősítő között alkalmaztunk. Ezeket őszintén tudjuk ajánlani a kábelvadászoknak."
 
Üdvözlettel:
Jéhn Péter

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



De a teljesség kedvéért, ha van Neked is verziód a történetre, írd meg itt: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... getnewpost


 
Sziasztok!
 
Kukori linkjébe - amoda - megírtam a véleményem a derengő esettel kapcsolatban.
Engedtessék meg egyelőre ennyi - ott olvasható - minimális kétkedés Cables fórumtárs védelmében, ill. az, hogy a kábeleket erősen ajánlom saját rendszerben tesztelni.
 
Én bő 1 éve találkoztam a gyártóval / kábeleivel, és maximálisan elégedett vagyok: minőségileg és emberileg is.
Ennek megerősítését vagy cáfolatát Tannoy kezébe helyeztem
 
Annyit fűznék még a korrektség szellemében a dologhoz, ami remélhetően közös nevezőként elfogadható mindenki számára:
1. a megadott árlista tényleg kicsit "liberális" (szabadon és könnyen "félre"-értelmezhető)
2. esetleg fotók / képek tovább involválhatják az érdeklődőket
3. Cables adatlapja alapján a múlt héten regisztrált az AVX-re, tudjuk be ezeket a malőröket az első, kezdeti lépéseknek (és beszéljünk a "kábelekről"
mert bátran állítom, hogy lenne mit.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Nem volt a hozzászólásomban semmi személyeskedés. Igen, kíváncsi voltam a kábeledre, de a korábbi válaszaid, valamint a másik eset (amit belinkeltem) együtt elbizonytalanított.
Bíztam benne, hogy "hallgattassék meg a másik fél is" alapon, arra reagálsz valamit, hátha nem is úgy volt. Lopva bíztam benne, hogy így lesz és mégis bátram rendelek, ill. kipróbálom a kábeledet.
 
Kövezz meg érte, de nálam nem csak a portéka, hanem az eladó szimpátiája, hozzáállása is számít. Én már csak ilyen konzervatív vagyok, így 36 évesen, ha már ennyire fontos kérdés lett a korom.
 
Bélának köszönöm az elismerő szavakat. Aki ismer, jól ítél meg.


 
Kedves Kukori!
 
Nagyon jó éjszakát kivánok neked és csak köszönni tudom az érdeklődésed a kábeleim iránt! Ird meg nekem, mailben, hogy pontosan milyen kábel érdekel. Leveledbe ne felejts nevet és telefonszámot írni, mert én is azzal fogok válaszolni neked. Sőt fel is foglak hívni és válaszolok a kérdéseidre. Ha komolyan érdekel kábel, akkor válaszd ezt a megoldást!

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: kukori »



Szia!
 
Amikor jelentkeztem az AVX-re elhatároztam, hogy csak a szakmával kapcsolatban levelezek. Most se mennék bele személyeskedésekbe. Neked is ezt ajánlom.
Már írtam, ha tényleg kell kábel keress meg, nagyon meg leszel vele elégedve. De ha itt kavarsz abból nem lesz jó kábeled!


 
Nem volt a hozzászólásomban semmi személyeskedés. Igen, kíváncsi voltam a kábeledre, de a korábbi válaszaid, valamint a másik eset (amit belinkeltem) együtt elbizonytalanított.
Bíztam benne, hogy "hallgattassék meg a másik fél is" alapon, arra reagálsz valamit, hátha nem is úgy volt. Lopva bíztam benne, hogy így lesz és mégis bátram rendelek, ill. kipróbálom a kábeledet.
 
Kövezz meg érte, de nálam nem csak a portéka, hanem az eladó szimpátiája, hozzáállása is számít. Én már csak ilyen konzervatív vagyok, így 36 évesen, ha már ennyire fontos kérdés lett a korom.
 
Bélának köszönöm az elismerő szavakat. Aki ismer, jól ítél meg.
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Szia!
 
Köszi az érdeklődést! Irj nekem mailt névvel válaszolni fogok rá!


 
Jó rendben,akkor jöhet a fórumon privátban is a válasz,vagy mail-ben,ahogy tetszik,de nem értem hogy miért nem lehet megmutatni hogy mit is kínálsz.
Sodrott a kábel,netán tömör egyeres?Milyen keresztmetszetű,stb,erre lettem volna kíváncsi,a vudu része nem érdekel.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Pár kép a kábelekről jól jönne meztelen kivitelben,csak hogy lássuk mit is kínálsz nekünk.Aztán az sem kerek nekem hogy most mennyi féle verzió is van pl a hangfalkanócoknál.Írtad hogy többfélével is tudnál demózni ha te viszed,de itt csak egyet látok,és abból is csak a csomagolást.


 
Szia!
 
Köszi az érdeklődést! Irj nekem mailt névvel válaszolni fogok rá!

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Pár kép a kábelekről jól jönne meztelen kivitelben,csak hogy lássuk mit is kínálsz nekünk.Aztán az sem kerek nekem hogy most mennyi féle verzió is van pl a hangfalkanócoknál.Írtad hogy többfélével is tudnál demózni ha te viszed,de itt csak egyet látok,és abból is csak a csomagolást.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Szia!
 
Bárkinek kell kábel keressen meg. Egyébként a 86 év az ő névjegyében olvasható.


 
A francba.Igazad van.
 
Egyébként nem lesz itt gond,csak meg kell szokni,hogy ez egy fórum.
Be kellene írni minden típushoz az árakat,meg a feltételeket és így később el lehet kerülni a félreértéseket.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Ok,de ez a beírás sem mentes ettől:
"Nem tudom ki van a név mögött (csak annyit, hogy 86 éves vagy),"
 
Kukori régi tag és csak ajánlani tudom mindenkinek.
Korrekt vásárló.
Sok hasonlót kívánok minden kereskedőnek.


Szia!
 
Bárkinek kell kábel keressen meg. Egyébként a 86 év az ő névjegyében olvasható.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: AVX »



Most se mennék bele személyeskedésekbe.


 
Ok,de ez a beírás sem mentes ettől:
"Nem tudom ki van a név mögött (csak annyit, hogy 86 éves vagy),"
 
Kukori régi tag és csak ajánlani tudom mindenkinek.
Korrekt vásárló.
Sok hasonlót kívánok minden kereskedőnek.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Szervusz Rudolf!
 
Nem éppen volt számomra a korábbi hozzáállás pozitív, most elgondolkodtam ezen a próba lehetőségen, de aztán adalékként egy másik fórumtag negatív tapasztalata egyértelműen elriasztott ettől a lehetőségtől, amit ezúton köszönök.
De a teljesség kedvéért, ha van Neked is verziód a történetre, írd meg itt: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... getnewpost


 
Szia!
 
Amikor jelentkeztem az AVX-re elhatároztam, hogy csak a szakmával kapcsolatban levelezek. Most se mennék bele személyeskedésekbe. Neked is ezt ajánlom.
Már írtam, ha tényleg kell kábel keress meg, nagyon meg leszel vele elégedve. De ha itt kavarsz abból nem lesz jó kábeled!

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: kukori »



Szia Kukori!
 
Nem tudom ki van a név mögött (csak annyit, hogy 86 éves vagy), de ha kifizeted a kábelt természetesen elviheted. Ha nem tetszik a hangja és egy héten belül sértetlenül visszahozod, akkor visszaadom a pénzt. Én eddig is ezt mondtam, ezért nem értem a beírásodat! Részedről a félreértés talán abból származhat, hogy pestieknek szoktam ajánlani, hogy én elviszem a kábelt a próbára, mert sokat lehet tanulni abból, hogy más rendszerekben hogy szólal meg a kábelem. És van még egy előny, ha én el tudom vinni a kábelt, többet viszek: különböző rendszerekben más és más kábelek szólnak a legjobban. Én vinni szoktam 3-4 kábelt és ki lehet próbálni, hogy melyik illeszkedik az adott rendszerhez. Várom jelentkezésed!


 
Szervusz Rudolf!
 
Nem éppen volt számomra a korábbi hozzáállás pozitív, most elgondolkodtam ezen a próba lehetőségen, de aztán adalékként egy másik fórumtag negatív tapasztalata egyértelműen elriasztott ettől a lehetőségtől, amit ezúton köszönök.
De a teljesség kedvéért, ha van Neked is verziód a történetre, írd meg itt: http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... getnewpost
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Üdv cables!
 
Érdekelne hogy egy 3 méteres single wire hangsugárzó kábelpárnak mennyi az ára?Legalább mások is tudják pontosan mennyi az annyi 3méteres párban,elég pontatlan ez az árlista lejjebb.
 
üdv


 
Szia!
 
Most minden bevezető akciós áron megy a 3m 30 eFt. Ez elég jól szól, betennék egy vevőm leveléből idézetet:
 
"Mai nap az, mikorra úgy érzem összeállt a kábel hangja.Mikor bekötöttem első hallásra kiderült hogy a középtartomány az teljesen más kategória, mint amit eddig hallgattam.Az első 1-2 órában is hallatszott, hogy ebből lesz valami.Mostanra lett is, gondoltam hogy jobb lesz, de azt hogy ennyit javít a hangon ezt azért nem gondoltam.Gratulálok a kábelekhez, ez azért nem semmi, hogy egy régi "drót" kenterbe-veri a nagynevű cégek egekig magasztalt kábeleit.Most már értem miért van az a sok hirdetett eladó márkás kábel.Kíváncsi lennék mit szólna mondjuk a Kimber, vagy a Nordost cég vezetője, ha kapna ezekből a kábelekből meghallgatásra.Nem dicsérem tovább, mert még elbízza magát, komolyra fordítva természetesen kell a kábel és tényleg igaz, amit írt, a kábelek rontják le a készülékek hangját. Most nagyon egyben van a hang, azt hiszem újra kell hallgatnom az összes lemezem.
Most már jöhetnek a vájt fülű barátok hallgatózni és csodálkozni.
Üdv Helle Róbert
"

Avatar
tannoy j303
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 494
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 15:22
Értékelés: 108

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: tannoy j303 »


Üdv cables!
 
Érdekelne hogy egy 3 méteres single wire hangsugárzó kábelpárnak mennyi az ára?Legalább mások is tudják pontosan mennyi az annyi 3méteres párban,elég pontatlan ez az árlista lejjebb.
 
üdv

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



"Éppen ezért, csak a saját rendszerben való meghallgatás ad biztos támpontot ha új kábelt akarunk venni...."
 
Kedves Rudolf, egy év alatt már 2x is kértem, hogy saját rendszerben hallgatnám meg a kábelét, de a válasz mindig az volt, hogy menjek én fel, hallgassam meg az Ön rendszerében. Vagy azóta változott az álláspontja?


 
Szia Kukori!
 
Nem tudom ki van a név mögött (csak annyit, hogy 86 éves vagy), de ha kifizeted a kábelt természetesen elviheted. Ha nem tetszik a hangja és egy héten belül sértetlenül visszahozod, akkor visszaadom a pénzt. Én eddig is ezt mondtam, ezért nem értem a beírásodat! Részedről a félreértés talán abból származhat, hogy pestieknek szoktam ajánlani, hogy én elviszem a kábelt a próbára, mert sokat lehet tanulni abból, hogy más rendszerekben hogy szólal meg a kábelem. És van még egy előny, ha én el tudom vinni a kábelt, többet viszek: különböző rendszerekben más és más kábelek szólnak a legjobban. Én vinni szoktam 3-4 kábelt és ki lehet próbálni, hogy melyik illeszkedik az adott rendszerhez. Várom jelentkezésed!

Avatar
zsolti-i
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2010.01.10., vas. 14:54
Értékelés: 39

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: zsolti-i »


Üdvözlet a Fórumon - élesben!
 
Ugyan nem érzem magamat a legelhivatottabbnak a köszöntő-beszéd megírására - a "beköszönéssel" amúgy is megelőztek -, de mivel, közel egy éve Power-R hangsugárzó- és IC-kábelt használok, ezért megpróbálom.
Kíváncsisággal vegyes várakozással vittem haza a próba-kábeleket - "vékony, vékony, no de ennyire(?)" -, amiket aztán a meghallgatást követően nem is adtam vissza. Semmi különöset nem szeretnék írni a kábelekről, inkább egy, a készítőnek küldött üzenetből idéznék: "...az ezüst ill. ezüstözött bármennyire csillog, bármennyire széles színpadot csinál, bármennyire széles a mély- és magas tartomány, a /Power-R/ kábelek hangzása számomra természetesebb. Ezáltal szívesebben hallgatom. Más nem számít...."
Számomra - értsd: az én szobám, én készülékeim, én fülem - ennyi a kábelek varázslata, de ez jelenleg elegendő.
Esetleg más is hasonló elégedettséget tapasztalhat, mindenképpen ajánlom a kábelek kipróbálását; harmadszorra feltételezhetően "kukori" fórumtárs is szerencsével jár.

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: kukori »


"Éppen ezért, csak a saját rendszerben való meghallgatás ad biztos támpontot ha új kábelt akarunk venni...."
 
Kedves Rudolf, egy év alatt már 2x is kértem, hogy saját rendszerben hallgatnám meg a kábelét, de a válasz mindig az volt, hogy menjek én fel, hallgassam meg az Ön rendszerében. Vagy azóta változott az álláspontja?
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Hogyan érdemes kábelt venni?
 
Semmiképpen sem mások tapasztalatai, mások rendszerében hallott hang vagy ne adj Isten a céges hirdetések ömlengő dicsekvései alapján. Az egyes készülékek ki- és bemeneti áramkörei nagyon eltérőek, minden készülék más és más kábelekkel szól a legjobban. Nincs legjobb kábel, amely minden rendszerben a legjobb!
 
Éppen ezért, csak a saját rendszerben való meghallgatás ad biztos támpontot ha új kábelt akarunk venni. Ha javítani akarunk a rendszerünk hangján, a kábelek cseréjét célszerű a tápkábelekkel kezdeni. Miért pont azzal? Erre nagyon egyszerű a válasz: a táplálás minőségétől függ az egyes készülékek hangja. Ha a tápellátás nem tökéletes az adott készülék torz vagy zajos kimenőjelet produkál és az megy tovább a rendszer hátralévő elemei felé. Az ideális tápkábelnek jó a hasznos energia átbocsátó képessége és, ami talán még fontosabb mindkét irányban zajszűrő.
 
A tápkábelre és minden más kábelre igaz, hogy rendszerünknek az új kábellel egyértelműen jobban kell szólnia, nagyobb dinamikával, nagyobb sávszéleséggel. Ha már vissza kell próbálni a régi kábelt, akkor nincs olyan különbség, ami miatt érdemes váltani. A teszteléshe általunk jól ismert, dinamikus hangforrást használjuk, mielőtt betennénk az új kábelt hallgassuk meg hogy szól zene a régi kábellel, majd a kábelt cserélve azonos hangerővel(!) ugyanabból a zeneszámból hallgassunk meg rövid részletet. Ha jobb az új kábel, azt azonnal hallanunk kell!
 
Nem szabad abban bízni, hogy majd bejáródik a kábel, később lesz igazi a hangja. A bejáródás csak finomít a hangon, szebbé teszi azt, de nem okoz alapvető, drasztikus javulást. Ha továbbiak érdeklik írjon vagy hívjon!
cables@freemail.hu, Tel: 359-1781

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »





Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Jöhetnek az infók és az árak.


 
Power-R kábelek
Megfelelő szakismeret (BME Mikrohullámú ágazat), különleges anyagokhoz való hozzájutás, nagyon sok kísérletezés és tanulság levonás után ma már - ha hinni lehet a felhasználóknak -különleges minőségű kábelek készülnek elfogadható áron. A kábelek Budapesten saját rendszerben kipróbálhatók. (Kontakt: cables@freemail.hu)
Power-R táp (réz vezetők, teflon és pamut szigetelés, speciális zaj-elnyomó geometria, földelt vagy földeletlen kivitel) ár, hossztól függően: 25… 35 eFt (1…2 m)
Hangfal kábel
Power-R hangfal (speciális réz vezetők, teflon és pamut szigetelés, normál vagy bi-kábeles kivitel, választható csatlakozók) ár hossztól, kiviteltől és csatlakozótól függően: 25… 50 eFt
IC kábel
Power-R IC (speciális réz vezetők, teflon és pamut szigetelés, RCA vagy XLR kivitel) ár hossztól, és csatlakozótól függően: 25… 60 eFt

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: AVX »

Jöhetnek az infók és az árak.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”