Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A rendszerfuggosegrol csak annyit hogy teny hogy vannak kabelek amik befoljasoljak a hangkepet : van amelyik tobb melyel rendelkezik,van amelyik magasba huz. Ez az a kabel amelyikben mind2 tulajdonsag megtalalhato. ....



 
Azaz,
...... tobb melyel rendelkezik, ... és ... magasba huz. ... ?Ezt hívják loudness-nek, és nem túl hízelgő egy kábelre nézve ez a tulajdonság.
 
 
.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


....... Komolyra forditva a szot szerintem nem a kabel szerkezetevel kellene foglalkozni .....

 
Ha jól emlékszem éppen ön kezdte taglalni -nem is a kábel, hanem- a réz vezető szerkezetét.
 
..... es akkor dobbentem ra hogy a rez szerkezete es tipusa ugyanolyan mint a Rudolf altal gyartott kabele. ..........
 
 
.

Avatar
Laci75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.11., szer. 12:06
Értékelés: 1

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Laci75 »


Igen ez jo osszehasonlitas volt a pick es a delhus virslis... tetszett )
Komolyra forditva a szot szerintem nem a kabel szerkezetevel kellene foglalkozni mert nem vagyunk feltetlen mindannyian szakemberek hanem az egyetlen szervunkre amit ilyen teren hasznalunk: a fuleinkre!!! amit a ful jonak hal,az a jo!

Avatar
Laci75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.11., szer. 12:06
Értékelés: 1

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Laci75 »

A rendszerfuggosegrol csak annyit hogy teny hogy vannak kabelek amik befoljasoljak a hangkepet : van amelyik tobb melyel rendelkezik,van amelyik magasba huz. Ez az a kabel amelyikben mind2 tulajdonsag megtalalhato. Igy ertettem azt hogy a kabel nem rendszerfuggo...

Avatar
Laci75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.11., szer. 12:06
Értékelés: 1

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Laci75 »

biztos hogy nincs koze a rez szerkezetehez . En leirtam azt amit tapasztaltam az eddigi atalakitasos munkalataim soran.Es eddig meg nem talalkoztam ilyen hasonlosaggal.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Sziasztok ismet!
 
Semmilyen fele laboratoriumi eljarast nem alkalmaztam, egy egyszeru technikaval... forrasztassal...egyreszt mindket kabel tipust nagyon nehez forrasztani ,mert forrasztaskor az a bizonyos fekete reteg (aminek nem tudom a nevet,amivel be van vonva) levalik, jellegzetes szaga van, amivel az eddigi kabelezesi munkaim soran nem talalkoztam .


 
Egyszerű fogyasztással rájöttem, hogy mind a Pick, mind pedig a Délhús műbeles virslijeinek a héját nehezen tudom elrágni, és mind kettő műbélnek ugyanolyan rossz íze van, ezért az ön logikája szerint a beltartalmuk is megegyezik. Vagy mégsem?
 
 
.

Avatar
Laci75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.11., szer. 12:06
Értékelés: 1

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Laci75 »

Egy dolog ami a legfontosabb sajat tapasztalatbol mondom es ugye emberek vagyunk es ha egy picit hasznalnank az eszunket akkor rajovunk hogy egy rendszerben felhasznalt kabelek szerkezete azonos kell hogy legyen , itt most beleertve hangfalkabel,osszekotokabel. En ezt tapasztaltam az evek soran.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Sziasztok ismet!
 
Semmilyen fele laboratoriumi eljarast nem alkalmaztam, egy egyszeru technikaval... forrasztassal...egyreszt mindket kabel tipust nagyon nehez forrasztani ,mert forrasztaskor az a bizonyos fekete reteg (aminek nem tudom a nevet,amivel be van vonva) levalik, jellegzetes szaga van, amivel az eddigi kabelezesi munkaim soran nem talalkoztam .


Az szerintem egy bevonat és nem sok köze van a réz szerkezetéhez.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Laci75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.11., szer. 12:06
Értékelés: 1

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Laci75 »


Sziasztok ismet!
 
Semmilyen fele laboratoriumi eljarast nem alkalmaztam, egy egyszeru technikaval... forrasztassal...egyreszt mindket kabel tipust nagyon nehez forrasztani ,mert forrasztaskor az a bizonyos fekete reteg (aminek nem tudom a nevet,amivel be van vonva) levalik, jellegzetes szaga van, amivel az eddigi kabelezesi munkaim soran nem talalkoztam .

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Hát, ha ebből ilyen vita lesz, nem szállítok több rézhuzalt a Nirvana-nak )))

Avatar
kukori
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2011.02.01., kedd 21:54
Értékelés: 206

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: kukori »



... De miért kell egy jó kábelhez régi drót? A 2006-ban elhunyt Hiroyasu Kondo, az Audio Note Japan megalakítója egy vele készült riportban (An Interview with Kondo San, founder of Audio Note Japan ) elmondta ezt. ...


 
Ha már behivatkozásra került: http://www.tnt-audio.com/intervis/audionote_e.html
Teljes lelki élet zene nélkül nincs. Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Mit kell értenünk a réz "típusa" kifejezés alatt, és milyen laboratóriumi eljárások felhasználásával sikerült megállapítania a réz szerkezeti azonosságát?
.


Ez engem is érdekelne.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A Nirvana is réz litze, de anyagában semmi köze ezekhez a kábelekhez. Természetesen a hangjuk sem egyforma. Nirvana jobb, (nem kicsit).

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



......... Ezt csak azert irom le mert azt a velemenyt hogy a kabel rendszerfuggo megcafolom ezzel. .........


 
 
Hmmmm. Pedig még maga a gyártó is azt gondolja, hogy rendszerfüggő.
 

........ Az egyes készülékek ki- és bemeneti áramkörei nagyon eltérőek, minden készülék más és más kábelekkel szól a legjobban. Nincs legjobb kábel, amely minden rendszerben a legjobb! .........



Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



........ a Nirvana kabelt felhasznaltam belso kabelezesre es akkor dobbentem ra hogy a rez szerkezete es tipusa ugyanolyan mint a Rudolf altal gyartott kabele. ...........


 
Mit kell értenünk a réz "típusa" kifejezés alatt, és milyen laboratóriumi eljárások felhasználásával sikerült megállapítania a réz szerkezeti azonosságát?
 
 
.

Avatar
Laci75
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2012.07.11., szer. 12:06
Értékelés: 1

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Laci75 »


Sziasztok Kedves Forumozok!
 
Eloszoris elnezest szeretnek kerni az ekezetek hianya miatt,de kulfoldrol irok, es sajnos nem tudokm oket hasznalni.
Velemenyt szeretnek megosztani a Radnai Rudolf Ur altal keszitett kabelekrol.
Jelenleg minden kabel amit hasznalok (hangfalkabel, IC kabel es tapkabel) a Rudolf altal keszitett kabelek. Elso megrendelesem egy hangfalkabel volt. Akkor audioquest caldera hangfalkabelt hasznaltam ( kb. 400 000 ft ) es a rendszerem is kb 3 000 000 ft-ot ert. Mikor megerkezett a hangfalkabel es kicsomagoltam, picit meglepodtem a kinezeten, plane osszehasonlitva az audioquest calderaval ( piton versus giliszta ) ezt vastagsagra ertem. Kovetkezett a meghalgatas es lass csodat semmi kulombseg, hamar azt nezzuk hogy a regi hangfalkabel be volt jaratva, az uj meg nem.
Az erosito egy Accuphase E211-es, a cd lejatszo egy AudiaFlight, hangfalak Adam Audio (aki nem ismeri ezt a markat csak annyit hogy ez egy nemet gyartasu, hangja nagyon preciz, nagy felbontasu es picit kemeny ). A hangfalkabelrol csak annyit hogy termeszetes, nem szinez, megtartva a dinamikat es a felbontast.
Kesobb az egesz rendszeremet lecsereltem,most jelenlegi rendszerem kb 1 000 000 ft-ot er. Ezt csak azert irom le mert azt a velemenyt hogy a kabel rendszerfuggo megcafolom ezzel. Egy jo kabel megalja a helyet rendszertol fuggetlenul .
A kovetkezo rendeles egy osszekotokabel es 2db tapkabel volt. Az akkori osszekotkabelem egy 1m-es Nirvana SLXLR volt. Koztudott hogy a Nirvana egy hires amerikai gyarto ami a termeszetes hangjarol ismert, es nagyon draga kabeleket keszit ( 1m 200 000 ft ). Rudolf kabele 2m 30 000 ft volt. Es most jon a csattano: a Nirvana kabelt felhasznaltam belso kabelezesre es akkor dobbentem ra hogy a rez szerkezete es tipusa ugyanolyan mint a Rudolf altal gyartott kabele.
Tanulsag: sokszor 99.9% a markat fizetjuk meg es sajnos az ismeretlentol tartozkodunk,pedig itt az elo pelda arra hogy nem mindig igaz ez. En a sajat "boromon" tapasztaltam meg ezt, enis tartozkodtam mindigis az ismeretletol,mignem egyszer kiderult szamomra hogy igenis jo. Kinezetre nem veszi fel a versenyt egy Acoustic Zen kabellel mondjuk, de a zene halgatasnak igazi elmenyt nyujt.
Ami jellemzi a Rudolf altal keszitett kabeleket az a termeszetesseg, dinamika, tisztasag es ezaltal a zene hosszan elvezetes tud maradni. Remelem hogy a leirtakkal tudtam segiteni a kabel valasztasban.
Udv Mindenkinek!

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


ide a kábel témához most gyorsan csak annyit írnék, hogy maximálisan meg vagyok elégedve a gyártó kábeleivel.
a sztereó rendszerembe minden kábel már cables-gyártotta (IC, hangfal, táp), és azért az valami, ha a korábbi 'neveseket' lecseréltem (akit érdekel: "minőségi táp" alatt megtalálja a megfelelő topikban) .
 
az az igazság, hogy a Pio hm nagyvas is másként dohog, ha jófajta tápon kapja a Zenergiát :readytoeat:
 
Bátran ajánlom mindenkinek kipróbálásra a drótokat.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: muvimi »

Egyetértünk !

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Sajnos a csatlakozók ára olyan mértékben különbözik, hogy nem nagyon lehet egyfajtát a kábel vásárlóra erőltetni.
Nem is lenne célszerű. RCA csatiknál maradva egy igazán jó WBT akár 14 ezer Ft is lehet, míg egy párszáz Ft-os Neutrik kicsit "tuningolva" szintén egész rendes hangot tud adni. Itt aztán már jön az a kérdés, hogy a példában szereplő hangi különbség megér-e valakinek mondjuk 50 eFt-ot. Van akinek simán megéri, mert olyan az anyagi helyzete, van akinél ez szóba sem jöhet. Ezt a két példát, mármint a két csati közti különbséget szívesen bemutatom annak akit érdekel! cables@freemail.hu

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: muvimi »



Na itt van a kutya elásva! Úgy tűnik, mintha a kábel lenne csak fontos, a csatlakozó meg oly mindegy!
Ha valaki kész összekötő kábelt árul -pláne, ha tényleg jó hangút és nem kevés pénzért, akkor ne a kuncsaftra bízza a csatlakozó típusát, hanem mindegyik kábelére ugyanolyan -általa jónak tartott csatlakozót tegyen, így lehet csak folyamatosan biztosítani a beígért hangminőséget.


 
Nem, félreértetted. Lehet ajánlott csatlakozó, demonstrálhatja is az általa és a vevő által kért csatlakozó közötti különbséget, aztán majd döntenek. A nagy, és méltán neves gyártók sem zárkóznak el ilyesmitől, ha nem így lenne, akkor nem árulnának kábelt méterre. ( én a kábel egyik végét, többnyire forrás oldalon, mindig beforrasztom a készülékbe közvetlenül, feleannyi csatlakozó kell )

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Üdv Cables!
Valami hasonló bemutatással kellet volna kezdened, betenni néhány fotót a rézbányászatról, ott leírni miért jobb a bányászott réz, miért kell pihentetni a kész kábeleket, ide is egy két fotó, egy új és egy 30 éves kábelről ( mikroszkóppal készültekre gondolok), aztán megemlíteni néhány jónevű elismert gyártót akik ezt a módszert követik, aztán jöhetne az, ahogyan Te készíted a kábeleidet, anyag, szigetelés stb.
Végül az ár. Erre ismételten felhívom a figyelmedet, végül is Te kábelt árulsz, annak kell, hogy legyen ára, aztán az, hogy ki milyen csatlakozóval kéri az már az Ő dolga.
Szia Imre
ui : a helyedben, a fentieket figyelembe véve, megírnám ezt a bemutatót, jobb későn mint soha


Na itt van a kutya elásva! Úgy tűnik, mintha a kábel lenne csak fontos, a csatlakozó meg oly mindegy!
Ha valaki kész összekötő kábelt árul -pláne, ha tényleg jó hangút és nem kevés pénzért, akkor ne a kuncsaftra bízza a csatlakozó típusát, hanem mindegyik kábelére ugyanolyan -általa jónak tartott csatlakozót tegyen, így lehet csak folyamatosan biztosítani a beígért hangminőséget.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szerintem alakul a dolog.
Én örülök,hogy a negatív dolgok is napvilágra jöttek.Ebből is látszik,mennyire fontos egy fórum szerepe.
Ha a kábelek minősége és ára jó,akkor szépen be fog indulni az értékesítés.
Elég sokan adnak el kábelt pár év óta.Vigyázni kell arra,hogy becsületesek maradjunk.
Valhalla,Nehai,Fapaci gondolom elég sok partnert talált itt a fórumon.
Most látom,hogy Kalmi is hírtelen elég sok kábelt eladott.
Kell,hogy megismerjék az emberek.
Több infó és visszajelzés kell és nem lesz semmi gond.

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: muvimi »


Üdv Cables!
Valami hasonló bemutatással kellet volna kezdened, betenni néhány fotót a rézbányászatról, ott leírni miért jobb a bányászott réz, miért kell pihentetni a kész kábeleket, ide is egy két fotó, egy új és egy 30 éves kábelről ( mikroszkóppal készültekre gondolok), aztán megemlíteni néhány jónevű elismert gyártót akik ezt a módszert követik, aztán jöhetne az, ahogyan Te készíted a kábeleidet, anyag, szigetelés stb.
Végül az ár. Erre ismételten felhívom a figyelmedet, végül is Te kábelt árulsz, annak kell, hogy legyen ára, aztán az, hogy ki milyen csatlakozóval kéri az már az Ő dolga.
Szia Imre
ui : a helyedben, a fentieket figyelembe véve, megírnám ezt a bemutatót, jobb későn mint soha

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Igen, én kértem "atc"-t, hogy adjon lehetőséget "cables"-nek - akkor Még R.R. Úr - hogy bemutatkozhasson termékeivel az egyetlen hazai, igazi HiFis fórumon.
Mérettessen meg, minőségben, kivitelben, árban és nem utolsó sorban hangminőségben portékája.
Néhány szempontra figyelmeztettem, de "muv.imi" beírása példaadó a marketing szakmáról, és követendő.
Én 2 hálózati "deszkamodellt" teszteltem; röviden: tetszett a hangjuk.
Aztán már a végleges kivitelt is láttam, ezeket már elfogadható külleműnek ítéltem.
De - szerintem és szándékom szerint - ítéljen a piac.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Tehát adott a recept: szerezz valahonnan egy ősrégi rádiót (legjobb a világháború előtti), szedd ki a tekercseit, és használd fel a régi litze drótokat belőle. Tisztítsd le kalmopirin+pákával a zománcot a végeiről (5mm, vigyázat, büdös, mint állat), ónozd be ezüsttartalmú minőségi(!) forrasz anyaggal, csavard össze akkus fúrógéppel a két szálat (lehet 3 vagy több szállal is), húzd be pamut cipőfűzőbe, vagy polietilén spirálba (szilikongumi, tefloncső nem jó, csak, ha nagyon szűk), ami mechanikai csillapítást ad, forrassz rá 2x2 dugót (ajánlott a CuTe alapanyag) és kész a valóban qrvajó ic kábel.
Ha meg ehhez mind nem fűlik a fogad, vagy nincs kalmopirined, akkor vedd meg készen
 
(én nem ismerem R. úr kábeleit, amit leírt róluk, az mind igaz, csak eszembe jutott húsz évvel ezelőtti kísérletezéseim...)

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”