Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Power-R kábelek

Moderátor: cables

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: arzachel »



 
(Aki már látott mikroszkóppal készült felvételt arról, hogy hogyan helyezkedik el a tű a mikrobarázdában, annak egyértelmű, hogy a fából készült tű az képtelenség).
 


 
Ügyes volt!
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


mikrobarázda, az öné a pont!
 
De a terminológiák esetleges tisztázását (továbbra is) önökre/rátok hagyom.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



NA, NA, NA!!
 
Fussatok neki mégegyszer ennek az egész kaktusz, bambusz, úgynevezett rostos tűk világának!
 
Persze el lehet veszni a terminológiákban, hogy mi az A grammofon, és mi az A lemezjátszó... és mi az, hogy tű... De nem kellene szerintem ennyire 'lemenni az aljára'.
.........


Szerintem, meg nem árt tisztázni legalább az alapfogalmakat, hogy közös nyelvet tudjunk beszélni, ezért feltétlen szükségesnek tartom pontosítani,
hogy mi az A grammofon, és mi az A lemezjátszó... és mi az, hogy tű., illetve mi az a tűszár, valamint, hogy mi az a gramofonlemez és mi az a hanglemez, mert e nélkül csak elbeszélünk egymás mellett.  
 
 
 
 

......., hogy neki van néhány régi lemezjátszója, amiken fa tűvel a mono lemezek valami egészen elképesztő hangminőségben szólalnak meg.



..... (Aki már látott mikroszkóppal készült felvételt arról, hogy hogyan helyezkedik el a tű a mikrobarázdában, annak egyértelmű, hogy a fából készült tű az képtelenség).


 
.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


NA, NA, NA!!
 
Fussatok neki mégegyszer ennek az egész kaktusz, bambusz, úgynevezett rostos tűk világának!
 
Persze el lehet veszni a terminológiákban, hogy mi az A grammofon, és mi az A lemezjátszó... és mi az, hogy tű... De nem kellene szerintem ennyire 'lemenni az aljára'.
 
Szóval átgondoltabban!
 
(És nem, nem csak vastagabb normál audio szalag volt a 35mm-es mercury, command és everest master, hanem dedikált 'fullcoat' mágnes FILM, amire valóban akár 6 vastag tracban eredetileg filmet rögzítettek. A legnagyobb előnye talán az alacsony flutter volt, a legnagyobb hátránya pedig a romlás.)
>





Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ezek az Ebay-es hirdetések tűtároló dobozok,fából,ónból.Némelyiket tűvel együtt szeretnék eladni,de egyik sincs fából.


Valóban tűtároló dobozok, csak nem lemezjátszótűt, hanem gramofontűt tároltak bennük, illetve, amelyikben van, azokban gramofontű van, tehát semmi közük a lemezjátszótűhöz, innentől pedig irreleváns a tűk anyaga.
 
 
.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezek az Ebay-es hirdetések tűtároló dobozok,fából,ónból.Némelyiket tűvel együtt szeretnék eladni,de egyik sincs fából.quote name='gaborka8X8' timestamp='1342703095' post='1333511']
Az semmi, de én még lemezjátszótűt sem.
 
 
.


Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Én itt fa tűt nem találtam?!!


 
Az semmi, de én még lemezjátszótűt sem.
 
 
.

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én itt fa tűt nem találtam?!!

Akkor olyat hirdetnek az E-bayen, ami szerinted nincs
 
http://www.ebay.co.u...le+tin+box+case



Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Kedves Rudolf!
 
Nagyra értékelem törekvéseit, viszont sokan vannak közöttünk, akik, kábel, komponens vagy rendszer tesztelés miatt is, szívesen beszereznének ilyen lemezeket, akár CD, akár LP, akár veszteségmentes adat formában, ezért arra kérem, hogyha tudomása van ilyenekről, ezek beszerzési, letöltési lehetőségéről, azt ne tartsa magában, ossza meg velünk!
 
Köszönjük!


 
Hát akkor megosztom: Nálam mindig lehet kapni kivételes hangú LP és CD lemezeket, de listát nem írok, abban megakadályoz a természetemből adódó lustaság, meg az, hogy inkább kábeleket csinálok. Viszont aki el tud jönni (Bpest, XIII.ker)az belehallgatással válogathat és még a kábeleim hangjáról is lesz fogalma. Akit érdekel írjon cables@freemail.hu

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »



Sehogy. Fából soha nem gyártottak tűt. Tűszárat állítólag igen, de tűt azt nem.
 
(Aki már látott mikroszkóppal készült felvételt arról, hogy hogyan helyezkedik el a tű a mikrobarázdában, annak egyértelmű, hogy a fából készült tű az képtelenség).
 
 
 
.


 
Akkor olyat hirdetnek az E-bayen, ami szerinted nincs
 
http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw ... n+box+case

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: earforce »



Sehogy. Fából soha nem gyártottak tűt. Tűszárat állítólag igen, de tűt azt nem.


Na azért.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mi az hogy fa tű?
Hogy kell ezt elképzelni?


 
Sehogy. Fából soha nem gyártottak tűt. Tűszárat állítólag igen, de tűt azt nem.
 
(Aki már látott mikroszkóppal készült felvételt arról, hogy hogyan helyezkedik el a tű a mikrobarázdában, annak egyértelmű, hogy a fából készült tű az képtelenség).
 
 
 
.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: earforce »


Mi az hogy fa tű?
Hogy kell ezt elképzelni?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
blattida
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 12:38
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Ráckeve

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: blattida »



Már hiányoltam az ilyen kijelentéseket a fórumról, hónapok óta senki nem hozta szóba ezt a blődséget. Régebben rendszeresen leírta valaki, alig győztem cáfolni.


 
Ez kifejezetten az 50-es, 60-as évekre értendő és természetesen nem az összes felvételre vonatkozik.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Pontosan azért, mert kevés mikrofonnal dolgoztak, nem nyúltak bele túlságosan a hangmérnökök és totálisan analóg rendszereken dolgoztak, melyek a minőségre voltak kihegyezve.


 
Már hiányoltam az ilyen kijelentéseket a fórumról, hónapok óta senki nem hozta szóba ezt a blődséget. Régebben rendszeresen leírta valaki, alig győztem cáfolni.

Avatar
blattida
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 12:38
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Ráckeve

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: blattida »



Ez hogy történt?


 
Ez tartalmaz némi elírást, ugyanis normál, mágneses szalagra kell gondolni, csak 35 mm-es szélességben és nagyobb vastagságban, nagy sebességen történő felvétellel.
Három mikrofonos, három sávos rögzítés.
 
cables
Pontosan azért, mert kevés mikrofonnal dolgoztak, nem nyúltak bele túlságosan a hangmérnökök és totálisan analóg rendszereken dolgoztak, melyek a minőségre voltak kihegyezve.
 
A fa tű nem bírja túl sokáig, az biztos, a hangjára kívácsi lennék.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »

Köszönöm az információt! Egyre jobban érdekel a hanglemezgyártás "őskora", mert - én pontosan nem tudom miért - a régi lemezek nagyon élően szólnak. Ehhez egy adalék. Régi ismerősöm Csányi Attila jazz zenész és lemezgyűjtő, akinek a lakása szó szerint lemezekkel van borítva mesélte, hogy neki van néhány régi lemezjátszója, amiken fa tűvel a mono lemezek valami egészen elképesztő hangminőségben szólalnak meg.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Azért abban az időben még nem vált el lényegesen a kommersz célú átlagos felvétel és az audiophile-eknek szánt nagyobb gondossággal készült, ezért drágábban is eladható hanglemezek színvonala. Ha mégis úttörőjét keresnénk az igényes kiadónak korábbról (1951-) a Wilma Cozart vezette Mercury-t kell megnevezni, Mercury Living Presence sorozata mind a mai napig különleges és nagyon audiophile, többek között a 35mm-es filmszalagra rögzítést használva
 
Mercury


 
Ez hogy történt?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Megvettem az egészet és találtam benne számtalan kivételes hangú lemezt közöttük két Command CLASSICS albumot, amelyeknek a hátoldalán egy különös felirat volt: Original Command master recorded on 35 mm magnetic film.
 

 
Utána néztem az Internet-en, kiderült, hogy egy 1959-ben alapított amerikai kiadó lemezei ezek, ITT lehet olvasni részleteket a koncepciójukról és a kiadott lemezekről. Talán a Command CLASSICS lehetett az egyik első audiofil lemezkiadó? Mindenesetre a robosztus mágneses hangrögzítő szalag elképesztő dinamikát vitt a felvételekbe.
 


Azért abban az időben még nem vált el lényegesen a kommersz célú átlagos felvétel és az audiophile-eknek szánt nagyobb gondossággal készült, ezért drágábban is eladható hanglemezek színvonala. Ha mégis úttörőjét keresnénk az igényes kiadónak korábbról (1951-) a Wilma Cozart vezette Mercury-t kell megnevezni, Mercury Living Presence sorozata mind a mai napig különleges és nagyon audiophile, többek között a 35mm-es filmszalagra rögzítést használva
 
Mercury

Avatar
blattida
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 12:38
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Ráckeve

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: blattida »


Avatar
bj13
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.04., szomb. 19:28
Értékelés: 33

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: bj13 »

Erősítő:Misical Fidelity M6si
Média: Matrix Audio Element M
Tuner: Orion ST 240
Deck:Technics RS-BX606, Orion SM 250
LP:Taya DP510+Ortofon 2M Red
Táp:VibaVoice Omega 500
Hangfal:Elac FS248
Füles:Sennheiser HD600
Kábelek:VibaVoice+Néhai+Power-R

Avatar
blattida
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 12:38
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Ráckeve

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: blattida »



Veszteségmentes formátumban (FLAC) a jól ismert helyekről beszerezhetők.
Christy Moore Ride On cimű lemeze nem okozott semmiféle nehézséget, a másikat viszont nem leltem.


 
Amint látod, nem szerezhető be minden veszteségmentes formában (ami nem csak flac lehet).
Ezért is kértem.

Avatar
bj13
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.02.04., szomb. 19:28
Értékelés: 33

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: bj13 »



Kedves Rudolf!
 
Nagyra értékelem törekvéseit, viszont sokan vannak közöttünk, akik, kábel, komponens vagy rendszer tesztelés miatt is, szívesen beszereznének ilyen lemezeket, akár CD, akár LP, akár veszteségmentes adat formában, ezért arra kérem, hogyha tudomása van ilyenekről, ezek beszerzési, letöltési lehetőségéről, azt ne tartsa magában, ossza meg velünk!
 
Köszönjük!


 
Veszteségmentes formátumban (FLAC) a jól ismert helyekről beszerezhetők.
Christy Moore Ride On cimű lemeze nem okozott semmiféle nehézséget, a másikat viszont nem leltem.
Erősítő:Misical Fidelity M6si
Média: Matrix Audio Element M
Tuner: Orion ST 240
Deck:Technics RS-BX606, Orion SM 250
LP:Taya DP510+Ortofon 2M Red
Táp:VibaVoice Omega 500
Hangfal:Elac FS248
Füles:Sennheiser HD600
Kábelek:VibaVoice+Néhai+Power-R

Avatar
blattida
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.04.27., pén. 12:38
Értékelés: 62
Tartózkodási hely: Ráckeve

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: blattida »



Hangforrások kábel fejlesztéshez
Nyilván mindenki a saját füle és a saját ízlése szerint próbálja fejlesztgetni a kábeleket, viszont elengedhetetlen, hogy legyenek kéznél olyan jelforrások, amelyek kivételes dinamikájúak és más szempontból is „hanghűek”, amelyeken érdemes tesztelni az új fejlesztéseket.
 
Amikor szembe kerültem ezzel a problémával rájöttem, hogy a több száz lemezes LP gyűjteményemben, meg a tekintélyes CD állományban nem sok hiteles hangúnak tekinthető darab van. Rengeteg volt a jól szóló lemez, de ez nem elég, kábel teszteléshez kivételes hangúak kellenek.
 
... két Command CLASSICS albumot, amelyeknek a hátoldalán egy különös felirat volt: Original Command master recorded on 35 mm magnetic film.
 

 
Utána néztem az Internet-en, kiderült, hogy egy 1959-ben alapított amerikai kiadó lemezei ezek, ITT lehet olvasni részleteket a koncepciójukról és a kiadott lemezekről.


 
Kedves Rudolf!
 
Nagyra értékelem törekvéseit, viszont sokan vannak közöttünk, akik, kábel, komponens vagy rendszer tesztelés miatt is, szívesen beszereznének ilyen lemezeket, akár CD, akár LP, akár veszteségmentes adat formában, ezért arra kérem, hogyha tudomása van ilyenekről, ezek beszerzési, letöltési lehetőségéről, azt ne tartsa magában, ossza meg velünk!
 
Köszönjük!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5068
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2046

Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: cables »


Hangforrások kábel fejlesztéshez
Nyilván mindenki a saját füle és a saját ízlése szerint próbálja fejlesztgetni a kábeleket, viszont elengedhetetlen, hogy legyenek kéznél olyan jelforrások, amelyek kivételes dinamikájúak és más szempontból is „hanghűek”, amelyeken érdemes tesztelni az új fejlesztéseket.
 
Amikor szembe kerültem ezzel a problémával rájöttem, hogy a több száz lemezes LP gyűjteményemben, meg a tekintélyes CD állományban nem sok hiteles hangúnak tekinthető darab van. Rengeteg volt a jól szóló lemez, de ez nem elég, kábel teszteléshez kivételes hangúak kellenek.
 
Az LP témában a véletlen segített. Szólt egy ismerős, hogy szomszédja az elhunyt férje lemezeit árulja, több száz darab, egyben szeretné eladni, ha érdekel, menjek el, nézzem meg. Egy elképesztő gyűjteménybe botlottam, vagy nyolcszáz lemez volt csak nyugati nyomás, komolyzene, a legjobb lemezkiadóktól. És ami a legmeglepőbb volt, az elhunyt csak gyűjtötte a lemezeket, de nem hallgatta azokat. Vadonat új állapotúak voltak.
Megvettem az egészet és találtam benne számtalan kivételes hangú lemezt közöttük két Command CLASSICS albumot, amelyeknek a hátoldalán egy különös felirat volt: Original Command master recorded on 35 mm magnetic film.
 

 
Utána néztem az Internet-en, kiderült, hogy egy 1959-ben alapított amerikai kiadó lemezei ezek, ITT lehet olvasni részleteket a koncepciójukról és a kiadott lemezekről. Talán a Command CLASSICS lehetett az egyik első audiofil lemezkiadó? Mindenesetre a robosztus mágneses hangrögzítő szalag elképesztő dinamikát vitt a felvételekbe.
 
Az én két lemezem közül az egyik egy válogatás 1962-ből (CCD-2), amely érthető okokból nem szerepel a felsorolásban, a másik a
 
CC 11028 SD - Command Performances Volume 1 - William Steinberg & Pittsburgh Symphony Orchestra
c. lemez, amely a legjobb hangú jelforrás, amit életemben hallottam. Ha új kábel dinamikáját akarom tesztelni, akkor ezt szoktam elővenni. Persze nemcsak a dinamika számít kábel tesztelésnél, hanem sok egyéb, van pár jó hangú lemezem, amelyek sokat elárulnak az elkészült kábel hangjáról.
Kettőt említenék: az egyik azt hiszem igazi ritkaság John Zaradin fiatalkori lemeze a Zaradin’s Guitar és egy nagyon szép ír album Christy Moore Ride On cimű lemeze.
 

 
 
Legközelebb a teszt CD-imről írnék valamit…

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”