Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Sok évvel ezelőtt bevett szokás volt, hogy megosztottuk az erre alkalmas topicokban élményeinket, véleményünket egymással.1-2 éve, mikor a Corg kft-vel karöltve Gotham kábeleket gyártottunk és árultunk, megfigyelhető volt, hogy már nem szívesen írnak beszámolókat a fórumtársak. Hiába adtunk el sok száz méter szerelt és nyers kábelt szinte reklamáció nélkül, alig 10-15 beszámoló jelent meg a fórumokon. Néhány emberke áldatlan tevékenységének és mindent fikázó jelenlétének hála, kevesen mernek ma már írni saját élményeikről. Ez különösen igaz az alsóbb árkategóriákban. Én azért noszogatom a vevőket, hogy legalább velem osszák meg tapasztalataikat, de sokszor jelzik felém, hogy nem szeretnék publikálni, mert semmi kedvük vitába keveredni. Sajnálatos, hogy ide jutottunk, de ez van.


 
Na akkor lesz ami lesz alapon,én veszem a bátorságot és röviden beszámolok.
 
A négyeres Belden hangfalkábel van nálam,ami őszintén szólva először nagyon nem tettszett,és egy járassa az akinek kilenc élete van felkiálltással ki is vettem a rendszerből.Később nem hagyott nyugodni a dolog,mondván fapacinak csak nem lehet ilyen botfüle és vissz*raktam.Érdemes volt mert ahogy telt az idő egyre inkább kezdett magához térni,és kisimulni a kezdeti zavaros maszlag után.Nincs még kb tíz óra sem benne,de most már érezhetően egyre jobb és jobb.Ahogy hallgatom engem teljesen a vdh inspiration hangjára emlékeztet,az szólt nálam ilyen finoman,tisztán,transzparensen,és részletezően.Kíváncsian várom hogy milyen irányban hangolódik még,mert azért még nem tökéletes.Kicsit lehetne még dinamikusabb,és szárnyalóbb is.Most még úgy játszanak a zenészek mintha vizsgán lennének,nincs még meg az az oldott és felszabadult hangulat,ami olyan szerethetővé tesz egy rendszert.Úgy érzem hogy még nem is nyílt ki igazán,de mivel még nagyon kevés zene ment át rajta,remélhetőleg fog ez még javulni.
Most járatom tovább,ha lesz még változás beszámolok róla.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Minden elismerés hallatlanban!!De mikor jönnek a visszajelzések?Szivesen olvasgatnék szabad időmben.


 
Sok évvel ezelőtt bevett szokás volt, hogy megosztottuk az erre alkalmas topicokban élményeinket, véleményünket egymással.1-2 éve, mikor a Corg kft-vel karöltve Gotham kábeleket gyártottunk és árultunk, megfigyelhető volt, hogy már nem szívesen írnak beszámolókat a fórumtársak. Hiába adtunk el sok száz méter szerelt és nyers kábelt szinte reklamáció nélkül, alig 10-15 beszámoló jelent meg a fórumokon. Néhány emberke áldatlan tevékenységének és mindent fikázó jelenlétének hála, kevesen mernek ma már írni saját élményeikről. Ez különösen igaz az alsóbb árkategóriákban. Én azért noszogatom a vevőket, hogy legalább velem osszák meg tapasztalataikat, de sokszor jelzik felém, hogy nem szeretnék publikálni, mert semmi kedvük vitába keveredni. Sajnálatos, hogy ide jutottunk, de ez van.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Minden elismerés hallatlanban!!De mikor jönnek a visszajelzések?Szivesen olvasgatnék szabad időmben.


 
Vagy rendelj kábelt

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Minden elismerés hallatlanban!!De mikor jönnek a visszajelzések?Szivesen olvasgatnék szabad időmben.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Ezaz! És a kábelt fixre beforrasztod az elosztóba, és jóóóó hosszú kábellel már kész is az ösvény!
 
És még villásdugó se kell a végére


 
.. meg a falba meg a gép hátuljába is..
És tényleg nem kell se IEC, se schukó .. Csak meg kell szokni ,hogy minden a helyén maradjon

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ezaz! És a kábelt fixre beforrasztod az elosztóba, és jóóóó hosszú kábellel már kész is az ösvény!
 
És még villásdugó se kell a végére


 
Kapisgálod a tervem, de kicsit húzós költségvetést okozna a Belden 83803 kábelből kiépített 15-20 méteres dedikált áramkör, ámbátor sanszos, hogy erős szívdobogást okozna a produkciója. Messze a legjobb tápkábel, amivel találkoztam.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ezen én is gondolkoztam, de végül elvetettem. Feleslegesnek érzem a plusz kontaktust, az aljzatot és a dugót, ami sem a hangnak, sem az árnak nem tenne jót. De bármi lehetséges...


 
Ezaz! És a kábelt fixre beforrasztod az elosztóba, és jóóóó hosszú kábellel már kész is az ösvény!
 
És még villásdugó se kell a végére

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Ezen én is gondolkoztam, de végül elvetettem. Feleslegesnek érzem a plusz kontaktust, az aljzatot és a dugót, ami sem a hangnak, sem az árnak nem tenne jót. De bármi lehetséges...


 
Na igen, árnövelő hatású, de kényelmesebb megoldás, illetve nincs úgy megkötve a felhasználó keze,hogy pl most megrendeli,megveszi, de ha át szeretné rendezni a tornyát, már rövid lesz a gyári kábel és csak elosztócserével tudná orvosolni...
Stílszerűen Sonar IEC aljzatot építhetsz be

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Jó az ötlet!! De nem lesz cserélhető bekötőkábeles kivitel belőle? (a hifisták nem szeretik a fix kábelt )


 
Ezen én is gondolkoztam, de végül elvetettem. Feleslegesnek érzem a plusz kontaktust, az aljzatot és a dugót, ami sem a hangnak, sem az árnak nem tenne jót. De bármi lehetséges...

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Remélem, nem kiabálom el, de a jelenlegi tényállás szerint néhány napon belül bejelenthetem a "saját" elosztómat. A Kontasettel folytatott kecsegtető tárgyalások eredményeként a hifisták által kedvelt hagyományos, masszív alumínium házas elosztók Belden kábelezéssel, réz vezetősínekkel, 6 és 7 csatlakozós, kapcsolós és kapcsoló nélküli kivitelben lesznek majd kaphatóak alap esetben 1 méteres bekötő kábellel, de egyedi kábelméret is rendelhető majd.


 
Jó az ötlet!! De nem lesz cserélhető bekötőkábeles kivitel belőle? (a hifisták nem szeretik a fix kábelt )

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Csevegő

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Kíváncsian várom!
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Remélem, nem kiabálom el, de a jelenlegi tényállás szerint néhány napon belül bejelenthetem a "saját" elosztómat. A Kontasettel folytatott kecsegtető tárgyalások eredményeként a hifisták által kedvelt hagyományos, masszív alumínium házas elosztók Belden kábelezéssel, réz vezetősínekkel, 6 és 7 csatlakozós, kapcsolós és kapcsoló nélküli kivitelben lesznek majd kaphatóak alap esetben 1 méteres bekötő kábellel, de egyedi kábelméret is rendelhető majd.


 
Na, erre lehet biztos benevezek!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Remélem, nem kiabálom el, de a jelenlegi tényállás szerint néhány napon belül bejelenthetem a "saját" elosztómat. A Kontasettel folytatott kecsegtető tárgyalások eredményeként a hifisták által kedvelt hagyományos, masszív alumínium házas elosztók Belden kábelezéssel, réz vezetősínekkel, 6 és 7 csatlakozós, kapcsolós és kapcsoló nélküli kivitelben lesznek majd kaphatóak alap esetben 1 méteres bekötő kábellel, de egyedi kábelméret is rendelhető majd.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1052

Csevegő

Hozzászólás Szerző: violin »



Méghozzá igen hatékonyan.
 
Magyar SQ Kupa eredményei:

3 út
1: Király Sándor

országos bajnok 2012: Király Sándor


 
Azért kellett hozzá a többi cuccos is...
Többek között egy másfél millás erősítő is...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Méghozzá igen hatékonyan.
 
Magyar SQ Kupa eredményei:

3 út
1: Király Sándor

országos bajnok 2012: Király Sándor


 
Akkor, úgy tűnik, ami Király, az király!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én autóban használom a Belden 5T00UP hangfalkábelt ...


 
Méghozzá igen hatékonyan.
 
Magyar SQ Kupa eredményei:

3 út
1: Király Sándor

országos bajnok 2012: Király Sándor

Avatar
skiraly
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2010.11.11., csüt. 17:58
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Budapest XVI.

Csevegő

Hozzászólás Szerző: skiraly »


Én autóban használom a Belden 5T00UP hangfalkábelt Fapaci ajánlására.
Mivel árkategóriájában( és szerintem afölött is ) igencsak finom hangú, elkezdtem utána olvasni, hogy mik a felhasználói tapasztalatok külföldön.
 
Az alábbi cikkre bukkantam:
 
http://www.audioholi...er-cable-5t00up
 
Mivel, ha teljesen kiépül a rendszerem kb. 30 méterre lesz szükségem, örültem a tesztelő- mondatainak:
"Ez egy rendkívül alacsony ellenállású hangszóró kábel, így ideális hosszú távolságokra is minimális veszteséggel"
De egyéb, ennél fontosabb jellemzőit is dicséret érte a kábelnek.
 

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm a választ!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Tehát 100 ezerig nem találtál (számodra) jobb hangút?


Hatalmas a piaci kínálat és persze csak töredékével találkozhattam. Ezek közül a HiDiamond D3 és egy AN kábel volt számomra nagyon szerethető, de ezek már majdnem átlépik az árhatárt. Tehát fogalmazzunk úgy, hogy 50e Ft alatt nem ismerek a Belden 5T00UP-nél jobbat a magam szempontjai szerint.

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam valahol 100e forintnál van a lélektani határ egy hangfalkábel esetén és Beldent használok.

Tehát 100 ezerig nem találtál (számodra) jobb hangút?

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Az új kivitelű hangfalkábelből is készült néhány példány, már a Pailiccs banándugókkal szerelve. 2 x 2.5 méteres hosszban 16.500,- Ft az ára.
 



 
 
Gyönyörű kábel, az ára meg több mint baráti.

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 614
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Csevegő

Hozzászólás Szerző: William »

Igenyes kivitelezes
NAD T778

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A képekből ítélve sorban állnak a megrendelők

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Sebaj, egy darabig még majdnem érdekes is volt a vita...
 
Közben elkészültek a héten rendelt kábelek, hétfőn postázom őket, illetve lehet jönni értük, aztán indulhat a bejáratás. Az eddigi tapasztalatok szerint 15-20 óra kell a kábelek hangzásának kinyílásához, a basszusok arányának beállásához, utána nagyjából 60-80 óráig folyamatosan nyugszik és finomodik a hangzás, aztán lelassul a folyamat, szóval tessék türelmesnek lenni.
 
A most készült T1 és T2 tápkábelek, hangfalkábelek, analóg és digitális összekötők:
 

 
 



 
 

De szép legelő a szemeinknek! Szép munka!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Az új kivitelű hangfalkábelből is készült néhány példány, már a Pailiccs banándugókkal szerelve. 

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”