Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Mivel egyértelmű, hogy Peter Belt "todománya" van a cucc mögött, talán nem kellene ezt sem kinevetni. Jómagam régebben több alkalommal megyőződtem a PWB effektus tagadhatatlan hatásairól, csak azért nem használok ilyesmit, mert sajnos nem csak pozitív hatása van, hanem negatív is előfordul (nem zenehallgatáskor), és aki erre érzékeny, azt roppant zavarja.
Aki meg nem hiszi, járjon utána


 
A hűtőgépes tesztjére gondolsz, vagy egy konkrét termékre? Mondjuk az 500£-os dróttal és hatlapfejű csavarral kombinált krokodilcsipeszre?
Tudom, tudom, magát a találmányba fektetett tudományos munkát kell megfizetni, na de akkor is...

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Peppe,
ezért kell egy picit vigyázni az ámblokk weblapszintű (le)kezeléssel. Korábban már szóltam, momentán a Machina Dynamica kapcsán (is), hogy van olyan termékük, ami nemhogy korrekt, hanem kiváló. És még a termék ideológiája is javarészt következetes. El lehet olvasni, meg lehet nézni… ahogy korábban írtam, D.I.Y. meg is lehet csinálni! A tömörfáktól az MDF lapokon át a nehéz gránit/márvány akár ragasztott corian lapokig, a változatos szabad hosszúságú (mm), rugó állandójú (N/mm) és max. deflexiójú (mm) Showa, WP, Öhlins stb. rugókat valamint wolfram-karbid, hultgren, akár hasonló keménységű kerámia alátéteket alkalmas helyen magunk is beszerezhetjük; innetől pedig csak LEGO.
 
Ilyen, hasonló, (azaz rugós) vagy más elvek (olajfürdős vagy légpárnás) mentén konstruált masszív izolációs platform általában (de konstrukciójuk függvényében) KELL a (nehéz) analog lemezjátszó akár (nehéz) szíjhajtású digitális futóművek alá.
 
(A weboldal csatolt képein látható TW acoustic, Graham, Koetsu, VTL, Emm Labs stb. rendszert magam is hallottam, Machina Dynamica és SRA platformon úgyszintén, illetve nekem is volt többféle felépítésű MD platformom, nehéz juharból, gránitból és corianból is, főleg Öhlins verseny rugókkal és Timken (Boeing gyroscope ill. Triplanar hangkar jellemző) ABEC7/9 csapágy golyókkal.)
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Mivel egyértelmű, hogy Peter Belt "todománya" van a cucc mögött, talán nem kellene ezt sem kinevetni. Jómagam régebben több alkalommal megyőződtem a PWB effektus tagadhatatlan hatásairól, csak azért nem használok ilyesmit, mert sajnos nem csak pozitív hatása van, hanem negatív is előfordul (nem zenehallgatáskor), és aki erre érzékeny, azt roppant zavarja.
Aki meg nem hiszi, járjon utána

Avatar
amajci
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 251
Csatlakozott: 2008.11.04., kedd 19:34
Értékelés: 30

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: amajci »


A gyertya volt már?
Sima, egyszerű háztartási gyertya, mindegy milyen színű, milyen vastag, milyen hosszú, használt vagy új.
Egyszer egy hifis barátom mondta, hogy próbáljam ki, hogy este (sötétben, félhomályban) meggyújtok pár gyertyát, lerakom valahová a látótermembe (pl. asztalra) és úgy hallgatok zenét...
Megdöbbentő, de tényleg működik, persze inkább lassabb tempójú akusztikus zenék esetében.
Érdemes kipróbálni, nem kerül semmibe (gondolom mindenkinek van otthon gyertyája...).

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Nahh, időközben találtam egy szuper kis oldalt csupa szuper eszközökkel!
 
MACHNIA DYNAMICA
 
Megtalálható itt az intelligens chip és a Tice óra továbbfejlesztett változata is! Utóbbi gyártója a PWB, aki egy Staedtler tollból varázsolt csodaeszközt:
 

 
RED X PEN
 
De az órára visszatérve, a legdurvább ennek a vekkernek a leírása:
HISTORY
Kb. 2 percen át csapkodtam a térdemet a röhögéstől.
Aztán felmerült bennem a kérdés: ez egy kamu oldal? Pedig nem. Ez egy olyan embereknek szóló gyűjtemény, akik nem érezték meg a válság negatív hatását.
 
Még ismertebb oldalak is tesztelték a machina dynamica termékeit, mint például ezt az intelligens dobozt:

 
INTELLIGENT BOX
 
Egyéb linkek:
 
1
2
...és még lehetne sorolni.

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Annak, aki már megtapasztalta a 485 dolláros fa poti pozitív tulajdonságait, ajánlom figyelmébe a Tice clock-ot is potom 270 USD-ért!!!
 

 
Ez eredetileg egy 30 USD-os, Radio Shack márkájú ébresztőóra, amit George Tice-nak állítólag sikerült úgy átalakítania, hogy egy audio rendszer közelében beiktatva jelentősen javul a hangminőség.
Sajnos pénzem nincs rá, így csak irigykedhetek, akiknek sikerült hallania, netán birtokolnia ezt a fantasztikus high-end eszközt.
 
Link: My link

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Jön a C37 lakk. Közületek ki próbálta már ki?
Mert nekem nem úgy tűnik, hogy valaki is. Ez a lakk sokkal többet tud, mint valaki is hinné. És igen van rezonancia változtató hatása. A hangszerekre felvitt rétegek igenis megváltoztatják annak rezonanciáját. És ezt igenis lehet hallani a hangszereken és a fa gombon is.


 
Kérdés, hogy miben tud többet? Bevallom őszintén, én még élőben nem láttam, és anno anyagismeret órán sem említették nekem a suliban a C37-es "csodalakkot", viszont némi fogalmam azért van a faanyagok felületkezelésével kapcsolatosan. Jótanácsként jegyezném csak meg, hogy az Általad említett C37-est a hangszerkészítők körében azért ne nagyon reklámozd, mert a reakció valószínűleg egy gyengéd szájszéli mosoly lesz. Egy valamire való hangszerkészítő mester a mai napig saját receptúra alapján dolgozik (amit egyébként akár még Te magad is elkészíthetnél, mivel nem titok), nem pedig a hájend közönséget megvezető, túlmisztifikált jellemzőkkel és gondos csomagolással ellátott termékekkel. Egy dologban van csak igazad: ha a felvitt lakkréteg túl kemény, vagy túl puha és vastagon húzott, az valóban megváltoztatja a hangszer hangját...méghozzá negatív irányba. Az "ideális keménységű" lakk esetében egyenes arányban változik a fa rugalmassága és fajsúlya, így nem változik annak a hangszíne. Hangszerek készítésnél ugyanis a lakk tulajdonképpeni célja a konzerválás, ami értendő maga a hangszer esztétikai és a már eleve adott akusztikai jellemzőire egyaránt. Ez könnyen bizonyítható akár egy több száz éves mestermunkával, ahol a megkopott vagy gyakran hiányos lakkréteg ellenére a hangszer továbbra is gyönyörűen szólal meg (sőt, egyesek szerint lakkréteg nélkül még szebben szól, de ebbe most ne menjünk bele). Ha már tisztán csak a felületkezelésről esik szó, sokkal többet számít a preparálás. A fa rostjai közé beivódott alapozó hatására válik a hangszer homogén, csontkemény szerkezetűvé, és ettől sokszorozódik meg a rezgőhatása (amely egyébként nem befolyásolja a hangszer tartósságát, köszönhetően szintén a kristályosodási folyamatnak). Végezetül: ha a C37 valóban "többet tud" bármi másnál, akkor lényegében sikerült pontot tenni egy több évszázados rejtélyre. Ugye nem baj, ha ezt nem hiszem el? És ezzel nem Ennemoser Úr tehetségét és hozzáértését szeretném kétségbe vonni; viszont a száraz tény továbbra is az, hogy ez egy megfelelő háttérmunkával rendelkező ember üzleti terméke gazdag, sznob vásárlók részére. Úgy, ahogyan anno Giuseppe Giovanni Battista Guarneri, úgy ma Péteri Károly is vígan elvan a C37 nélkül...

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Az totálisan lényegtelenné válik, hogy funciójában esetleg nem is kell, mert vagy ténylegesen nem kell, bele sem teszek semmit vagy nem azt és annyit ami indokolná (de fogni akarom, mert az enyém, megszereztem, megszerezHETTEM... :smile24:/, illetve volt/van/lesz helyettes terméke, reális áron!
 
Jól van, jöhet a kérdés MI AZ A REÁLIS ÁR??
 
De ez engem innentől már inkább nem érdekel.
>


Az "én különb akarok lenni a másiknál" régi mozgatórugója a társadalmaknak. Az ár-érték arány másodlagossá válik, az érzésért fizetsz felárat, hogy az elithez tartozol.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Mondtam én, hogy lesz itt még anyázás rendesen. Hifistáknál ez elkerülhetetlen.


dörmögi, Isten' ments! Én nem bántok senkit. De határozott és megingathatatlan véleményem van az életem leghosszabban átívelő hobbijáról. Nem sértegetni akarok én senkit. Inkább kutyavásárt 'csinálok'. Ami viszont egyszer van/volt (Budán). Itt-ott elmondom, megemlítem, utalok rá, hogy én mit és hogyan csinálok/csinálnék. Kell vagy nem kell. Nem fogom többször. Ahogy az analogba sem fogok soha többet így és olyan formában 'belemenni'.
 
Sőőőt, azt mondom, bátraké a szerencse! Lehet mindent kipróbálni, tessék shoppingolni. Hamarosan Magyarországra is ideérnek a fancy celeb szemetes zacskók, aka' például Polo Sport By Ralph Lauren trademark, satöbbi. Ajánlom őket (is), funkciójukban ugyan alapvetően szemét tárolók, de meglehet bambusz alapanyagú papírból vannak, lenvászon foggantyúval, japán tetováló festék felirattal, így cool-abbak, szemet gyönyörködtetőbbek és más kaszthoz tartozóak mint a snassz reklám és papír szatyrok. De tulajdonképp' ami kell az ezekbe (is) belefér. Úgyis többen hangoztatják, hogy hogyne, a belefeccölt energiába manifesztálódik a termék, azaz több és jobb anyag ergó drágább bekerülés, kvázi nagyobb költség, így magasabb ár... Igen, minden és mindenki őszinte és humanista, mint egy mesemátkában. Az totálisan lényegtelenné válik, hogy funciójában esetleg nem is kell, mert vagy ténylegesen nem kell, bele sem teszek semmit vagy nem azt és annyit ami indokolná (de fogni akarom, mert az enyém, megszereztem, megszerezHETTEM... :smile24:/, illetve volt/van/lesz helyettes terméke, reális áron!
 
Jól van, jöhet a kérdés MI AZ A REÁLIS ÁR??
 
De ez engem innentől már inkább nem érdekel.
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mondtam én, hogy lesz itt még anyázás rendesen. Hifistáknál ez elkerülhetetlen.


Volt anyázás? Sztem szinte teljesen kulturált a légkör.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ringmat Statmat. Érdekes, hogy a boszorkányvadászat eddig még nem talált rá. Saját kép hirtelen, lehet saját tapasztalatokkal kiegészíteni.


LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Nem rossz pár nap alatt:

198 Válasz
3.802 Megtekintve:



Mondtam én, hogy lesz itt még anyázás rendesen. Hifistáknál ez elkerülhetetlen.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: szamóca »



De igenis az árak kőkeményen azt a szintet adják, amiért fizet a vásárló, de semmivel sem többet.


Szerintem a legtöbb ember, ezzel az állításoddal szállna vitába.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: AVX »



@_NJ


 
Nem rossz pár nap alatt:

198 Válasz
3.802 Megtekintve:


Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

@_NJ
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Szólásszabadság felsőfokon!
 
:chewybox:
.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »




 
(Vége a meccsnek, mehetsz Attila zuhanyozni! Tudod miért kaptad a piros lapot??)
...
...
remélem nem lát senki a piros lapban ezoterikus mondanivalót?? báár, lehet, hogy fel lehetne építeni rá egy harmónikus avagy disszonáns értékhordozót, nem?? Miért ne? Csak a lapok anyagában (esetleg -tól -ig színskálájában, választható illatában) kellene megegyezni és akár megszülethet egy többfunkciós akusztikai, mentálhigiéniés és pszichoterápiás audio segédeszköz. Akinek van kedve csinálja meg, és kérjen érte annyi pénzt, amennyit az aktuális piac szereplőinek az életszínvonala eleve elrendel. Magyarul amennyit nem szégyenl. És ne kevesebbet, mert attól hiteltelenné és nevetségessé válik. Ha úgymond nem működne? Ne idegeskedjen, fogja a nyuszira. Fogja a 'rendszer szintjén működik'-re, a 'ki úgy élvez ahogy tud'-ra, a 'különböző emberek vagyunk'-ra, a 'biztos süket vagy' -ra, vagy 'mosd ki a füled' -re… de mit mondok? Ha kellő pénzmagot kérünk az ilyen szarokért, nyugodtak lehetünk, meg fogja keresni a módját a kuncsaft, hogy hallja a különbséget, mert akarja hallani a különbséget. Nagytételben lefogadom. Megtalálja majd azt a körülményt és/vagy lekiállapotot, ahol úgy érzi, hmmmmmm, tényleg, dinamikusabban, nyíltabban, transzparensebben és természetesebben szól a hegedűverseny, és milyen érdekes, éjjel, lekapcsolt villany mellett depláne! (Amikor nem is látja a piros színt a b@--rom. Ezt persze majd le is írják a fórumon, hogyne, hosszasan vitáznak róla. Na ez a 'féle' dilettantizmus mozgatja ezt a nagy állatkertet. :rasor:
 
Elég cinikus voltam? Na akkor mindenki üljön vissza sértettségében, és fogja meg a poharat. Befejeztem. De mi a dolog pimasz szemtelensége?? Hogy a HITÉLET és az arra rátelepedő ELMÉLYÜLT FEJLESZTÉSI IGYEKEZET az audioban és néhány egyéb területen is, tisztelet a kivételnek, de ÍGY 'MŰTÖDIK'!!
 
kraftundkultur,
nem, nem, lehet te nem próbáltál ahhoz képest semmit amit én hallottam a hifiben, high-endben, nevezzük aminek akarod. A legkisebb Jack Bybee sokezer dolláros nano sarlatánságaitól az otthon is jól használható stúdiós elektronikákon -és elveken át a teljes FM Acoustics kínálatából felépülő láncig satöbbi, otthoni körülményeim között (és mások körülményei között is) nagyon sok mindent hallottam, amiből azt szűrtem le, hogy a zavaró hibáktól mentes, kellően torzítatlan, rövid és hosszú távon is hallgatható hanghoz a 'mindentszabadpiacon' előforduló ostobaságok és félostobaságok 90-95%-a NEM KELL!! Megismétlem, nem azt mondom teljes hazugságok, nem működnek ésatöbbi, hanem valójában NEM KELLENEK. Akkor meg minek kifizetni? Az én hozzászólásaim nem azt mondják, neked mi lesz a jó. Az engem nem érdekel. Hanem az én tapasztaltaim szerinti (elégséges, kellő avagy megfelelő) rendszer építéshez és felfogáshoz mi kell. Akinek kell ez a gondolatiság annak kell, akinek nem kell, annak nem kell. Szabadság.
 
Eddig finoman fogalmaztam. Mondom máshogy. Az a véleményem erről az egészről, hogy ha nagyon muszáj lenne 4, azaz négy kezemen meg tudnám számolni annak a tervező gárdának a létszámát, akiket szívem szerint közel engednék a nagybetűs audio tervezőasztalhoz, akikkel minden szükséges audio eszközt megterveztetnék majd illő és alkalmas helyen legyártatnék. A többiek? A többi tervező, fejlesztő, gondolkodó, álmodozó, jóindulató hülyegyerek és rosszindulatú sarlatán a félművelt marketingeseikkel és műveletlen termék brokereikkel együtt felőlem mehetne Mexikóba kukoricát címerezni!
 
Elég szélsőséges és kireksztő voltam?? Naa, akkor értjük egymást.
>


 
Patent!

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



A sub tetejere, hogy ne fujja el a szel



 
(Vége a meccsnek, mehetsz Attila zuhanyozni! Tudod miért kaptad a piros lapot??)
...
...
remélem nem lát senki a piros lapban ezoterikus mondanivalót?? báár, lehet, hogy fel lehetne építeni rá egy harmónikus avagy disszonáns értékhordozót, nem?? Miért ne? Csak a lapok anyagában (esetleg -tól -ig színskálájában, választható illatában) kellene megegyezni és akár megszülethet egy többfunkciós akusztikai, mentálhigiéniés és pszichoterápiás audio segédeszköz. Akinek van kedve csinálja meg, és kérjen érte annyi pénzt, amennyit az aktuális piac szereplőinek az életszínvonala eleve elrendel. Magyarul amennyit nem szégyenl. És ne kevesebbet, mert attól hiteltelenné és nevetségessé válik. Ha úgymond nem működne? Ne idegeskedjen, fogja a nyuszira. Fogja a 'rendszer szintjén működik'-re, a 'ki úgy élvez ahogy tud'-ra, a 'különböző emberek vagyunk'-ra, a 'biztos süket vagy' -ra, vagy 'mosd ki a füled' -re… de mit mondok? Ha kellő pénzmagot kérünk az ilyen szarokért, nyugodtak lehetünk, meg fogja keresni a módját a kuncsaft, hogy hallja a különbséget, mert akarja hallani a különbséget. Nagytételben lefogadom. Megtalálja majd azt a körülményt és/vagy lekiállapotot, ahol úgy érzi, hmmmmmm, tényleg, dinamikusabban, nyíltabban, transzparensebben és természetesebben szól a hegedűverseny, és milyen érdekes, éjjel, lekapcsolt villany mellett depláne! (Amikor nem is látja a piros színt a b@--rom. Ezt persze majd le is írják a fórumon, hogyne, hosszasan vitáznak róla. Na ez a 'féle' dilettantizmus mozgatja ezt a nagy állatkertet. :rasor:
 
Elég cinikus voltam? Na akkor mindenki üljön vissza sértettségében, és fogja meg a poharat. Befejeztem. De mi a dolog pimasz szemtelensége?? Hogy a HITÉLET és az arra rátelepedő ELMÉLYÜLT FEJLESZTÉSI IGYEKEZET az audioban és néhány egyéb területen is, tisztelet a kivételnek, de ÍGY 'MŰTÖDIK'!!
 
kraftundkultur,
nem, nem, lehet te nem próbáltál ahhoz képest semmit amit én hallottam a hifiben, high-endben, nevezzük aminek akarod. A legkisebb Jack Bybee sokezer dolláros nano sarlatánságaitól az otthon is jól használható stúdiós elektronikákon -és elveken át a teljes FM Acoustics kínálatából felépülő láncig satöbbi, otthoni körülményeim között (és mások körülményei között is) nagyon sok mindent hallottam, amiből azt szűrtem le, hogy a zavaró hibáktól mentes, kellően torzítatlan, rövid és hosszú távon is hallgatható hanghoz a 'mindentszabadpiacon' előforduló ostobaságok és félostobaságok 90-95%-a NEM KELL!! Megismétlem, nem azt mondom teljes hazugságok, nem működnek ésatöbbi, hanem valójában NEM KELLENEK. Akkor meg minek kifizetni? Az én hozzászólásaim nem azt mondják, neked mi lesz a jó. Az engem nem érdekel. Hanem az én tapasztaltaim szerinti (elégséges, kellő avagy megfelelő) rendszer építéshez és felfogáshoz mi kell. Akinek kell ez a gondolatiság annak kell, akinek nem kell, annak nem kell. Szabadság.
 
Eddig finoman fogalmaztam. Mondom máshogy. Az a véleményem erről az egészről, hogy ha nagyon muszáj lenne 4, azaz négy kezemen meg tudnám számolni annak a tervező gárdának a létszámát, akiket szívem szerint közel engednék a nagybetűs audio tervezőasztalhoz, akikkel minden szükséges audio eszközt megterveztetnék majd illő és alkalmas helyen legyártatnék. A többiek? A többi tervező, fejlesztő, gondolkodó, álmodozó, jóindulató hülyegyerek és rosszindulatú sarlatán a félművelt marketingeseikkel és műveletlen termék brokereikkel együtt felőlem mehetne Mexikóba kukoricát címerezni!
 
Elég szélsőséges és kireksztő voltam?? Naa, akkor értjük egymást.
>

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Sokat gondolkodtam, hogy hozzászólok ehhez a topikhoz, de kénytelen vagyok a leírt sok sületlenségért.
 
Lehet, hogy egy kicsit hosszúra fog nyúlni, de nem érdekel. Hozzáteszem ez nem népnevelőleg írom, hanem saját tapasztalataimat.
 
Kezdjük például a 485$ gombbal.
 
Ki hallotta ezt a gombot közületek?
 
Na gondolom nagy a csend. Nem nagyzolásból én például igen. Volt alkalmam összehasonlítani egy másik gombbal egy hangerőszabályzón. Ja, hogy ez egy Audio-Consulting volt. Igen ugyanis ezen ezt a gombcserét is meg lehet hallani, és igen jobb volt, mint a sima gombbal. Van olyan felbontás egy ilyen készüléknél és atmoszféra amin ezt a változást demonstrálni lehet.
 
Ezek után mondják itt a nagy tapasztalattal rendelkezők, hogy ez micsoda átverés, de senki nem próbálta ki, illetve nem tapasztalta más rendszerébe ezt a tudást, ami ez a gomb hordoz.
 
De tovább megyek.
 
Jön a C37 lakk. Közületek ki próbálta már ki?
Mert nekem nem úgy tűnik, hogy valaki is. Ez a lakk sokkal többet tud, mint valaki is hinné. És igen van rezonancia változtató hatása. A hangszerekre felvitt rétegek igenis megváltoztatják annak rezonanciáját. És ezt igenis lehet hallani a hangszereken és a fa gombon is.
 
És igen ezekbe pénzt kell rakni és ki kell próbálni, de nem nagyokosok megmondják, hogy milyen b@romság ezt meg azt megvenni, és mennyire átb@szták vele ha mégis fizetett ért.
 
Tapasztalatok pedig pénzbe kerülnek a Hi-Fi-be, High-End-be, Ultra Reference rendszerekbe is.
Csak itt már mások a lépcsőfokok. Azért is soroltam fel így ezeket a kategóriákat.
 
Nekem semmi bajom nincs azzal, ha valaki csak Hi-Fi-zik és nem ennél a magasabb kategóriába űzi ezt a hobbit.
Tisztelek mindenkit, hogy legalább el akar szakadni a gagyitól.
De igenis az árak kőkeményen azt a szintet adják, amiért fizet a vásárló, de semmivel sem többet.
A Hi-Fi Hi-Fi marad a High-End High-End marad, és a Ultra Reference rendszerek is Ultra Reference rendszerek maradnak.
 
Először nagy közöttük a hangbeli különbség, de a belerakott pénz függvényébe ez megváltozik. Vannak olyan kis változásokat hozó dolgok egy rendszerben, amiért nem kevés pénzt kell beletennie a tulajdonosának, hogy a végül egy olyan dimenzióba emelje az egészet, amit már mással nem lehet elérni, csak az itt sokak által voodoo-nak kikiáltott dolgokkal.
 
Az a egészben a nevetséges, hogy hülyének nézik ezeket a személyeket akik elmerészkednek erre a területre, de Ők tudják, hogy megérte ezt megtenni, de ezzel szembe állítva a többieket meg ott toporognak egy helyben a saját kis beszűkült világában. Kitörni viszont onnan nem akar.
 
Sokan mondták már a világba féltalálókra, hogy bolondok.
Ugye?
De később mégis elismerték azt amit képviselt-hirdetett, csak nem akkor és nem olyan csatornákon, mint azt ezelőtt köpködték.
 
Itt a fórumon is vannak olyan személyek akinek van tapasztalatuk, de nem a Hi-Fi kategóriában, és ha tanácsol valamit, vagy csak hozzászól mindjárt le van ugatva finoman szólva. De azt nem nézi senki, hogy vagy meg kéne fogadni a tanácsát esetleg kipróbálni?
 
Mert meg merte lépni!
 
Mindjárt voodoo-nak kiáltják ki az ötletét, vagy éppen nagyképűnek bélyegzik meg.
Akik ezt itt megteszik azoknak elkélne gondolkozni már, de nem ezt teszik meg, mert az agyuk el sem jut odáig!
 
Ez sajnos így van és nem másképp.
 
Kívánom mindenki hallgasson sok jó zenét, szerezzen tapasztalatot és meglátja előnyére fog válni!
 
Csak merjen álmodni és kitörni a saját világából!

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ez, ezek vajon mire lehetnek jók, NEKÜNK??
>


Tudnám használni a teremben:))

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »

A sub tetejere, hogy ne fujja el a szel
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Ez, ezek vajon mire lehetnek jók, NEKÜNK??
>



Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Ez meg 6, azaz hat dollár, tételben lehet 3, azaz három. Mindenféle handabanda nélkül, CNC solid alu gomb. Ha lenne fából készült sorozatuk, persze pácolva és lakkozva, akkor az lehetne olyan 1, azaz egy, és 2 azaz kettő dollár között, darabonként! Természetesen minden köcölékkel, imbuszkulccsal, csavarral, matricával, mintás ragasztó szalaggal, víztiszta PE zacskóban, gyorskötözövel, logóval díszített 6 szín nyomott hullámkarton dobozkában, szállításra előkészítve. /Lehet még ajándék (ujj)csúszásgátló silikon bevonót is elrejtenek a csomagban... :kapdelm:/
>

Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Tényleg? Pedig meg voltam róla győződve. Látom, citromba haraptál, vagy csak egyszerűen nem érezted az iróniát.
 
De hogy mire céloztam, itt az eredeti szöveg:
 
"Dynamics are better and overall naturalness is improved. Here is a test for all you Silver Rock owners. Try removing the bakelite knobs and listen. You will be shocked by this! The signature knobs will have an even greater effect…really amazing! The point here is the micro vibrations created by the volume pots and knobs find their way into the delicate signal path and cause degradation (Bad vibrations equal bad sound). With the signature knobs micro vibrations from the C37 concept of wood, bronze and the lacquer itself compensate for the volume pots and provide (Good Vibrations) our ear/brain combination like to hear…way better sound!!"


Na ez egy kapitális marhaság! Ráadásul nem csillapít, hanem rezgést kompenzál, brrr. Elhiszem, hogy jó a C37, de nem emiatt, akusztikai szempontból ezek a mondatok abszolút sületlenségek.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tényleg? Pedig meg voltam róla győződve. Látom, citromba haraptál, vagy csak egyszerűen nem érezted az iróniát.
 
De hogy mire céloztam, itt az eredeti szöveg:
 
"Dynamics are better and overall naturalness is improved. Here is a test for all you Silver Rock owners. Try removing the bakelite knobs and listen. You will be shocked by this! The signature knobs will have an even greater effect…really amazing! The point here is the micro vibrations created by the volume pots and knobs find their way into the delicate signal path and cause degradation (Bad vibrations equal bad sound). With the signature knobs micro vibrations from the C37 concept of wood, bronze and the lacquer itself compensate for the volume pots and provide (Good Vibrations) our ear/brain combination like to hear…way better sound!!"


És eszerint valóban vibráló a jelenléte:)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”