Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Sokszor a placebo is megteszi!


De még milyen sokszor.

Avatar
JOE77
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2010.03.01., hétf. 21:46
Értékelés: 15
Tartózkodási hely: https://t.me/pump_upp
Kapcsolat:

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: JOE77 »



Gyönyörű találat!!!
Egyszerűen nem találom a szavakat...
Az ember azt hinné, hogy egy ilyen kaliberű gyártó (nem poénkodik) nem járatja le magát ilyen "termékekkel". Szégyen.


Sokszor a placebo is megteszi!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...De igenis az árak kőkeményen azt a szintet adják, amiért fizet a vásárló...
 

Szerintem a legtöbb ember, ezzel az állításoddal szállna vitába.


 
szerintem is, én is.
...söt, szerintem a szerzö kraftundkultur is, pláne a bevezetö mondat miatt:
 

..Sokat gondolkodtam, hogy hozzászólok ehhez a topikhoz...


 
miben adják "azt a szintet" ? hangzasbeli javulasban ? ezt nem gondolom.
"egzotikussagban, sznobsagban, egyedülallosagban" persze lehet

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Gyönyörű találat!!!
Egyszerűen nem találom a szavakat...
Az ember azt hinné, hogy egy ilyen kaliberű gyártó (nem poénkodik) nem járatja le magát ilyen "termékekkel". Szégyen.


 
Na de hol marad a tisztesség és a becsület? - kérdeztem egy hitelügyintéző ismerősöm, amikor ő egy nem túl kecsegtető ajánlattal állt elő a házépítési tervemhez
Tisztesség 20 ezer, becsület 25 ezer. - hangzott tőle a válasz
 
Ezt persze poénnak szánta; de egyébként tényleg így működik a rendszer, és ez alól VDH sem kivétel. A kereslet határozza meg a piacot, és amíg az ilyen haszontalan vackoknak is akad lelkes hívője, mint például ez az alak:
 


Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: violin »



Örülj hogy nem szig.szalag, hanem megadva a módját, zsugorcső.


 
Biztos sok volt a kábel maradék...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Gyönyörű találat!!!
Egyszerűen nem találom a szavakat...
Az ember azt hinné, hogy egy ilyen kaliberű gyártó (nem poénkodik) nem járatja le magát ilyen "termékekkel". Szégyen.


Örülj hogy nem szig.szalag, hanem megadva a módját, zsugorcső.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »



HEALTH RING


Gyönyörű találat!!!
Egyszerűen nem találom a szavakat...
Az ember azt hinné, hogy egy ilyen kaliberű gyártó (nem poénkodik) nem járatja le magát ilyen "termékekkel". Szégyen.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egy jó példa arra, hogy önmagában egy ismert (és egyben elismert) név még nem garancia semmire...íme az A.J. van den Hul egészség gyűrű
 

 
Javítja a fizikai kondíciót és segít legyőzni a mindennapi stresszt.
 
HEALTH RING


:fekverohog: :fekverohog:

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Egy jó példa arra, hogy önmagában egy ismert (és egyben elismert) név még nem garancia semmire...íme az A.J. van den Hul egészség gyűrű
 

 
Javítja a fizikai kondíciót és segít legyőzni a mindennapi stresszt.
 
HEALTH RING

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »



Peppe,
ez már volt!


 
Bocs!

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »


Peppe,
ez már volt!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Acoustic Art System teremakusztikai eszközök mindössze 3150 USD-ért...
 

 
LEÍRÁS, DÍJAK STB.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



Én nem éreztem sértőnek, amit nekem illetve a leírtakról írtál.
A hozzászólásom alapján még mindig nem értem, hogy mit lőttem le idő előtt?

 
u.i.:Amennyiben időd engedi, akkor légy oly kedves és válaszoljál a privátomra.


Kraftundkultur,
nem, nem rólad volt szó, nem is nagyon értem a hozzászólásom alapján, hogy gondoltad, hogy te vagy az Attila. Most már tudom, te is Attila vagy, tiszteletem, de akkor is így kezdtem, „Viri miatt írok…” Viri, V. Attila.
 
A kérdésedről. Privátban is leírhatom, de inkább írom ide mert earformance is kérdezett hasonlót, így egyszerűsítenék, és meglehet érdekes másoknak is a téma. Előre bocsájtom a Machina Dynamica-ról, mint tényleges cégről, nicname-ről… kitalálóról, forgalmazóról satöbbi, szinte semmit nem tudok, és semmi közöm sincs hozzájuk. Az apropó, hogy már negyedszer kerül szóba az, hogy az analog vibráció (főleg periferiális 2Hz és azalatt) izolációs rendszerinek elvárasai kapcsán általam (is) éppen kipróbálásra kerültek, termékeik, illetve termékekik mögött is meghúzódó elvek mentén konstruált egyéb termékek.
 
Rugós vibráció izolációs platformok. Semmi magyarázatra nem szorulnak, hiszen a legtöbb függesztett vázas analog futómű erdendően rugós felfüggesztésű, az Oracle-től a Sota-ig. Így a merev vázas, általában nehéz futóművek izolálására adja magát az (el)ismert lehetőség a rugós izolálásra.
 
Nekem a képen látható Promethean felépítéshez volt személyesen közöm, többször több rendszerben hallottam (a képen láthatóban is), és tulajdonoltam is, értsd. csináltam többfélét. A Nimbus subhertz-hez nem volt személyes szerencsém, csak sokat olvastam róla, olyanok tollából is akiknek a véleménye (számomra) releváns.
 
Röviden, úgy tessék elképzelni, hogy a rugós Promethean egy egyszerű passzív változata mondjuk a rugós Minus-K passzív labortechnikai vibráció izolációs platformjának. Azért passzív, mert nincs feed-back-en alapuló szabályozó rendszere (N/mm, avagy súly, nyomás, stb. érzékelő és visszacsatoló kontroll rendszere), a rugós Nimbus pedig aktív, azaz aktív változata a rugós Minus-K aktív, feed-back szabályozású rendszerének.
 
A személyes véleményem az, hogy az aktívok bár működnek, és jól működnek, létjogosultságuk (végső) HANG szempontjából az esetek többségében NEM indokolt a jóval olcsóbb passzív megoldásokon felül. (A szélsőségeket, Rockport, Walker, Continuum, satöbbi, szerintem egyetértünk, hagyjuk ki a mókából.) Akinek van kedve egyszerűségében nyugodtan próbálja ki; rakjon egy nehezebb gránit és egy könnyebb MDF lap közé felfújt motorgumi belsőt. A fix vázas lemezjátszót, akár CD lejátszót tegye valamilyen nagy keménységű golyós lábra, hasonlóan az MDF lapot is arra amire az egész építményt rakni akarja (rack, szekrény, polc, stb.). Értsd. wolfram-karbid, kerámia, holtgren, ruby, akár acél golyós supportok, de jó lehet acryl cabocon, hockey-labda, stb. is.
 
Így a maga DIY valóságában megkapjuk mondjuk a légpárnás VIBRAPLANE passzív verzióját. Ezután szerencsés esetben össze kellene vetni a légpárnás VIBRAPLANE aktív (légnyomás változás figyelő és szabályozó) megoldásával. Én próbáltam. Olyan kicsi, ha egyáltalán észrevehető (analog rendszer érzékenységétől, főleg hangszedő X hangkar és hangszedő X tányér kombinációk érzékenységétől függ), hogy nem látom értelmét a 3-5 X-ös árat megfizetni.
 
Kraftundkultur, perpillanat nem tudom a pontos felépítését és anyagfelhasználását a Nimbusnak, némi idő kell, megpróbálok utánajárni. Ami lényeges, ha valóban szeretnél ilyent, akkor a szűk piaci és előfordulási lehetőségek miatt azt mondom, válassz más aktív rugós akár légpárnás (de olajteknős is van) vibráció izolációs KÉSZ PLUG & PLAY platformot (rugósat a Minus-K-tól például); bár tudom, jóval drágábbak. Ha viszont elfogadod a tanácsomat, összeraksz egy (vagy több) Promethean alapot a szükséges készülékeidhez, és hosszútávon ’kész’ vagy.
>


Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Megnézném mennyire örülnél annak a fénynek, ha pl. kiugranál pössenteni, én meg közben jól lekezelném a Dynoid hangszóróit


 
Az mán most is fínyes!

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »



De. Fényesebb lesz...


Megnézném mennyire örülnél annak a fénynek, ha pl. kiugranál pössenteni, én meg közben jól lekezelném a Dynoid hangszóróit
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Tehát kenegessem be vele a membránt???
Nem fognak így egy picit megváltozni a hangszóró tulajdonságai?


 
De. Fényesebb lesz...

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »


Tehát kenegessem be vele a membránt???
Nem fognak így egy picit megváltozni a hangszóró tulajdonságai?

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »




 
Kicsit erősre sikerültek az utóbbi hozzászólásaim. Ezért mindenkitől aki érintve volt és érintettnek érzi magát elnézést kérek. Nem ittam, ez úgy spontán jött. Teljesen érthetően, hétköznapi nyelven és röviden: higgyétek el, annyi szemét bóvlit láttam „hallottam” életemben, hogy felfordul a gyomrom a sok kényszervállalkozóból lett fejlesztőtől és gondolkodótól, a portékáikkal együtt.
 
De nem ezt akarom ismételgetni. Viri fórumtárs kapcsán írok, akivel az elmúlt időben rendszerépítési apropóból mondhatom sok levélváltáson vagyunk túl. A félreérthető hozzászólásom kapcsán rossz irányba keveredett bele a képbe, amitől picit tartottam, de egy privát üzenet meggyőzőtt, hogy erős volt. Röviden; Attila piros lapos kiosztásának története.
 
Talán én is úgy ültem a laptop előtt mint egy audios kényszervállalkozó. Gondolkodtam miből tudnék picipénzt csinálni, azaz én mivel tudnék az időm elcsapása mellett picimondanivalót is belevinni a voodoo-ba. Kapóra jött a subwoofer téma, ami éveken keresztül vesszőparipám volt. (Most nem azért nem vesszőpapripa, mert a paripa sánta, azaz márnemjó, hanem mert most úgy hallgatok zenét, hogy egyelőre nem kell.) Attilával sokat beszélgettünk a Velodyne subwooferekről. Lehetett olyan másfél éve, hogy ajánlottam neki az egy subwoofer mellé minimum(!) kettőt, és a wooferek tetejére a lehető leghumánusabb ám leghatásosabb megoldásként, színben harmonizáló (WAF, bizonyám), szagtalan, egészségre nem káros, jó technológiával gyártott, a woofert nem felsértő satöbbi blabla ELeiko vagy IVanko olimpiai súlytárcsákat. A wooferek alá pedig speciális viszkoelasztikus csillapító lábakat.
 
Szóval úgy voltam vele, voodoonak ugyan nem dedikált voodoo, de kábé úgy néznek ki és olyan érzetet kelt(het a féltollú indiánokban, citátum fülelek ), mintha oltári cool dolog lenne a wooferek tetején – persze komoly eredményt is nyújtnak, de az más téma. Így hát belinkeltem a tárcsák képét és feltettem a kérdést a nagyérdeműnek. NEM Attilának, mert ő világosan tudta, tudhatta, hanem másoknak, hogy vajmit’ tehetnek ezek értünk??
 
A játékomat „elrontva” Attila be is lépett a képbe, a „meccsbe”, és kvázi szabálytalanul, mások elől idő előtt lelőve a poént, elmondta a tutit. Na erre asszociáltam a piros lapot. Kiállítottam a játékból, aminek így vége is lett. Ennyi, semmi több.
 
De mégis lett 'több', mert közben a ’kényszervállalkozó’ vénám spontán gondolatai elkezdtek a piros szín körül járni, megszülve – ha már voodoo topikban vagyunk, a piros színű többfunkciós akusztikai, mentálhigiéniés és pszichoterápiás audio segédeszköz (rém)képét. Vagy valóságát?? Mindenki döntse el maga.
 
Mégegyszer elnézést mindenkitől, legfőképp Attilától aki úgy érezte, érezhette, róla szól, legalábbis vele kapcsolatos az egész történet. Dehogyis!
>


 
Én nem éreztem sértőnek, amit nekem illetve a leírtakról írtál.
A hozzászólásom alapján még mindig nem értem, hogy mit lőttem le idő előtt?

 
u.i.:Amennyiben időd engedi, akkor légy oly kedves és válaszoljál a privátomra.

Online
Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: viri »




 
Kicsit erősre sikerültek az utóbbi hozzászólásaim. Ezért mindenkitől aki érintve volt és érintettnek érzi magát elnézést kérek. Nem ittam, ez úgy spontán jött. Teljesen érthetően, hétköznapi nyelven és röviden: higgyétek el, annyi szemét bóvlit láttam „hallottam” életemben, hogy felfordul a gyomrom a sok kényszervállalkozóból lett fejlesztőtől és gondolkodótól, a portékáikkal együtt.
 
De nem ezt akarom ismételgetni. Viri fórumtárs kapcsán írok, akivel az elmúlt időben rendszerépítési apropóból mondhatom sok levélváltáson vagyunk túl. A félreérthető hozzászólásom kapcsán rossz irányba keveredett bele a képbe, amitől picit tartottam, de egy privát üzenet meggyőzőtt, hogy erős volt. Röviden; Attila piros lapos kiosztásának története.
 
Talán én is úgy ültem a laptop előtt mint egy audios kényszervállalkozó. Gondolkodtam miből tudnék picipénzt csinálni, azaz én mivel tudnék az időm elcsapása mellett picimondanivalót is belevinni a voodoo-ba. Kapóra jött a subwoofer téma, ami éveken keresztül vesszőparipám volt. (Most nem azért nem vesszőpapripa, mert a paripa sánta, azaz márnemjó, hanem mert most úgy hallgatok zenét, hogy egyelőre nem kell.) Attilával sokat beszélgettünk a Velodyne subwooferekről. Lehetett olyan másfél éve, hogy ajánlottam neki az egy subwoofer mellé minimum(!) kettőt, és a wooferek tetejére a lehető leghumánusabb ám leghatásosabb megoldásként, színben harmonizáló (WAF, bizonyám), szagtalan, egészségre nem káros, jó technológiával gyártott, a woofert nem felsértő satöbbi blabla ELeiko vagy IVanko olimpiai súlytárcsákat. A wooferek alá pedig speciális viszkoelasztikus csillapító lábakat.
 
Szóval úgy voltam vele, voodoonak ugyan nem dedikált voodoo, de kábé úgy néznek ki és olyan érzetet kelt(het a féltollú indiánokban, citátum fülelek ), mintha oltári cool dolog lenne a wooferek tetején – persze komoly eredményt is nyújtnak, de az más téma. Így hát belinkeltem a tárcsák képét és feltettem a kérdést a nagyérdeműnek. NEM Attilának, mert ő világosan tudta, tudhatta, hanem másoknak, hogy vajmit’ tehetnek ezek értünk??
 
A játékomat „elrontva” Attila be is lépett a képbe, a „meccsbe”, és kvázi szabálytalanul, mások elől idő előtt lelőve a poént, elmondta a tutit. Na erre asszociáltam a piros lapot. Kiállítottam a játékból, aminek így vége is lett. Ennyi, semmi több.
 
De mégis lett 'több', mert közben a ’kényszervállalkozó’ vénám spontán gondolatai elkezdtek a piros szín körül járni, megszülve – ha már voodoo topikban vagyunk, a piros színű többfunkciós akusztikai, mentálhigiéniés és pszichoterápiás audio segédeszköz (rém)képét. Vagy valóságát?? Mindenki döntse el maga.
 
Mégegyszer elnézést mindenkitől, legfőképp Attilától aki úgy érezte, érezhette, róla szól, legalábbis vele kapcsolatos az egész történet. Dehogyis!
>


Szerintem nem volt túlzás a hozzászólásod, én személy szerint, a teljesen egyetértek, és nem vettem magamra, csak az elejét nem értettem hogy jövök a képbe a piros lappal, de nagyon kedves tőled, hogy itt is "tisztázol", mert tényleg kaptam olyan privit, hogy most akkor mi a helyzet?
Egyébként engem az utóbbi boncolgatásokból a HIT kérdése az audióban izgat a legjobban, érdekes olvasnom, hogy mások is mire jönnek rá idővel, egy barátom szokta mondani, hogy ez egy igazi önismereti tréning
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »



Korábban már szóltam, momentán a Machina Dynamica kapcsán (is), hogy van olyan termékük, ami nemhogy korrekt, hanem kiváló. És még a termék ideológiája is javarészt következetes.
>


Hoznál 1-2 példát?
 
Sajnos beleolvastam az okoskisóra leírásába:
"The real story of how the Clever Little Clock works involves man's inherited fight-or-flight response to danger and the evolution of his memory system -- how memories are created, stored and retrieved. The clock's operation also involves the significance of two different time references -- one that was operating when the recording was made and one that's operating in the future when the recording is played."
 

SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »


Enacom - AC and interconnect filters - AC Filter, $85; loudspeaker filter, $99 a pair; interconnects, $150
 
link1
 
link2



SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: NJ_ »



 
Kicsit erősre sikerültek az utóbbi hozzászólásaim. Ezért mindenkitől aki érintve volt és érintettnek érzi magát elnézést kérek. Nem ittam, ez úgy spontán jött. Teljesen érthetően, hétköznapi nyelven és röviden: higgyétek el, annyi szemét bóvlit láttam „hallottam” életemben, hogy felfordul a gyomrom a sok kényszervállalkozóból lett fejlesztőtől és gondolkodótól, a portékáikkal együtt.
 
De nem ezt akarom ismételgetni. Viri fórumtárs kapcsán írok, akivel az elmúlt időben rendszerépítési apropóból mondhatom sok levélváltáson vagyunk túl. A félreérthető hozzászólásom kapcsán rossz irányba keveredett bele a képbe, amitől picit tartottam, de egy privát üzenet meggyőzőtt, hogy erős volt. Röviden; Attila piros lapos kiosztásának története.
 
Talán én is úgy ültem a laptop előtt mint egy audios kényszervállalkozó. Gondolkodtam miből tudnék picipénzt csinálni, azaz én mivel tudnék az időm elcsapása mellett picimondanivalót is belevinni a voodoo-ba. Kapóra jött a subwoofer téma, ami éveken keresztül vesszőparipám volt. (Most nem azért nem vesszőpapripa, mert a paripa sánta, azaz márnemjó, hanem mert most úgy hallgatok zenét, hogy egyelőre nem kell.) Attilával sokat beszélgettünk a Velodyne subwooferekről. Lehetett olyan másfél éve, hogy ajánlottam neki az egy subwoofer mellé minimum(!) kettőt, és a wooferek tetejére a lehető leghumánusabb ám leghatásosabb megoldásként, színben harmonizáló (WAF, bizonyám), szagtalan, egészségre nem káros, jó technológiával gyártott, a woofert nem felsértő satöbbi blabla ELeiko vagy IVanko olimpiai súlytárcsákat. A wooferek alá pedig speciális viszkoelasztikus csillapító lábakat.
 
Szóval úgy voltam vele, voodoonak ugyan nem dedikált voodoo, de kábé úgy néznek ki és olyan érzetet kelt(het a féltollú indiánokban, citátum fülelek ), mintha oltári cool dolog lenne a wooferek tetején – persze komoly eredményt is nyújtnak, de az más téma. Így hát belinkeltem a tárcsák képét és feltettem a kérdést a nagyérdeműnek. NEM Attilának, mert ő világosan tudta, tudhatta, hanem másoknak, hogy vajmit’ tehetnek ezek értünk??
 
A játékomat „elrontva” Attila be is lépett a képbe, a „meccsbe”, és kvázi szabálytalanul, mások elől idő előtt lelőve a poént, elmondta a tutit. Na erre asszociáltam a piros lapot. Kiállítottam a játékból, aminek így vége is lett. Ennyi, semmi több.
 
De mégis lett 'több', mert közben a ’kényszervállalkozó’ vénám spontán gondolatai elkezdtek a piros szín körül járni, megszülve – ha már voodoo topikban vagyunk, a piros színű többfunkciós akusztikai, mentálhigiéniés és pszichoterápiás audio segédeszköz (rém)képét. Vagy valóságát?? Mindenki döntse el maga.
 
Mégegyszer elnézést mindenkitől, legfőképp Attilától aki úgy érezte, érezhette, róla szól, legalábbis vele kapcsolatos az egész történet. Dehogyis!
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Mivel egyértelmű, hogy Peter Belt "todománya" van a cucc mögött, talán nem kellene ezt sem kinevetni. Jómagam régebben több alkalommal megyőződtem a PWB effektus tagadhatatlan hatásairól, csak azért nem használok ilyesmit, mert sajnos nem csak pozitív hatása van, hanem negatív is előfordul (nem zenehallgatáskor), és aki erre érzékeny, azt roppant zavarja.
Aki meg nem hiszi, járjon utána


Ne viccelj hogy ezek közül bármi is pozitívan hatna a zenére. Gumis filctoll, "módosított"vekker:DDD Neeeee....

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Nahh, időközben találtam egy szuper kis oldalt csupa szuper eszközökkel!
 
MACHNIA DYNAMICA
 


Volt már, én tettem be a topicindító kedvéért.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
peppe79
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2010.02.03., szer. 23:24
Értékelés: 63
Tartózkodási hely: Szeged

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: peppe79 »


Az a bizonyos kvantum clip
 


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”