Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Udv.mindenkinek! Én még 1 igazi zoldfulu vagyok ,ugyhogy legyszi legyetek belátoak.Még azt sem tudom,hogy jó helyre irom e a kérdésemet.// Ha netán találnátok helyesírási hibát ,akkor bocsi szlovákiai magyar vagyok és a billentyuzetem is más//
A kérdésem a kovetkezo:
Van eggy Onkyo TX DS 494 erosítom ,amelyik pár napja bedopta az unalmast. A digitális része nem mukszik eggyáltalán ,csak az analog vagyis sztereo.
Ha valakivel ez már megesett vagy van ezzel valami tapasztalata ,KÉREM informáljon. Elore is koszonom.

Házimozi erősítőknél gyakran előfordul az ilyen. Javítani vagy nem lehet, vagy csak irreálisan drágán. Ezt hívják "tervezett élettartamnak", ezzel biztosítják be a gyártók, hogy 3-4 évente új erősítőt vegyen a delikvens.
 
Ez a házimozi szép, új világa
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
kanyec
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.09.27., hétf. 13:40
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: kanyec »


Udv.mindenkinek! Én még 1 igazi zoldfulu vagyok ,ugyhogy legyszi legyetek belátoak.Még azt sem tudom,hogy jó helyre irom e a kérdésemet.
// Ha netán találnátok helyesírási hibát ,akkor bocsi szlovákiai magyar vagyok és a billentyuzetem is más//
A kérdésem a kovetkezo:
Van eggy Onkyo TX DS 494 erosítom ,amelyik pár napja bedopta az unalmast. A digitális része nem mukszik eggyáltalán ,csak az analog vagyis sztereo.
Ha valakivel ez már megesett vagy van ezzel valami tapasztalata ,KÉREM informáljon. Elore is koszonom.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Na hoosszas vívódás után vettem egy Pioneer AX-3 -t, eredetileg H/K -t akartam, de azt nem sikerült beszereznem. Ami a pioneerben megdöbbentett elsőre az a súlya az egész doboz súlya vagy 20 kg volt!, majd mikor kibontottam a mérete (Nem fért be oda ahova szántam ). Egyelőre még csak egy Klipsch Promedia szettet hajtok róla , de már így is NAGYON érezhető a javulás! Mondjuk ebbe az is beleszól, hogy már digitális összeköttetés van a dvd lejátszóval. Már tervben vannak a hangfalak hozzá, még nem tudom melyiket vegyem, de most ami perpill hallásból tetszik az a klipsch RF-15, illetve az rf sorozat, bár a közepeket kicsit soknak találtam bennük, illetve a mission M3 széria. De még jónéhány fajtát meg kell hallgatnom. A Frontok jönnének az első körben, szerintetek mit érdemes még meghallgatni ebben az árkategóriában? (130-160 ft/pár).
 
Rob

üdvözöllek az AX3 masok táborában.... sok örömöd lesz majd benne....
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Rob
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 105
Csatlakozott: 2004.08.31., kedd 19:58
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Rob »


Na hoosszas vívódás után vettem egy Pioneer AX-3 -t, eredetileg H/K -t akartam, de azt nem sikerült beszereznem. Ami a pioneerben megdöbbentett elsőre az a súlya az egész doboz súlya vagy 20 kg volt!, majd mikor kibontottam a mérete (Nem fért be oda ahova szántam ). Egyelőre még csak egy Klipsch Promedia szettet hajtok róla , de már így is NAGYON érezhető a javulás! Mondjuk ebbe az is beleszól, hogy már digitális összeköttetés van a dvd lejátszóval.
Már tervben vannak a hangfalak hozzá, még nem tudom melyiket vegyem, de most ami perpill hallásból tetszik az a klipsch RF-15, illetve az rf sorozat, bár a közepeket kicsit soknak találtam bennük, illetve a mission M3 széria. De még jónéhány fajtát meg kell hallgatnom. A Frontok jönnének az első körben, szerintetek mit érdemes még meghallgatni ebben az árkategóriában? (130-160 ft/pár).
 
Rob
PC foobar -> audio-gd NFB-10ES2 -> Nordost Red Dawn IC -> NAD M3 -> Nordost red dawn -> Dynaudio Contour 1.3 SE

Avatar
tomtom
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2004.09.06., hétf. 12:09
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tomtom »

A Marantz 4400-ról mit tudtok, most 82 eFT.
TV: LG Flatron 100Hz Erősítő: Denon-1705 Front: Clarus Charon Center: Clarus Charon Surround: Clarus Charon Sub:Clarus Charon DVD: Dimarson

Avatar
Firglisz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 15:37
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Firglisz »

Ha már szóba került a Primare... Tud nekem valaki használható infóval szolgálni a Primare A30.5 erősítővel kapcsolatban ? Esetleg van valakinek ilyenje ?

TV:Sony KV32-FQ86 DVD:Sony NS585P Kábel: AN C és AN B
CD:CA D-500SE Erősitő:CA A-500 Hangfal:Audio Note K/D

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


A Primare A30.1-es integrált erősítő tápja 600 wattos, akárcsak a korábban említett Pioneer-é, viszont a készülékház jóval kisebb, és nem keretezik brutális hűtő bordák. Ventillátorra ennek ellenére nincs szükség.
itt főleg nem a táp hőjéről beszélünk...hanem a végfok eszközök által bordán eldiszipált hőröl. egy 600w os táppal egy stereo erölködő simán ad szerintem folyamatos teljesítményben 2*200 wattot. és akkor szerintem nagyon bőkezü voltam a táp terheléssel. ráadásul a stereonál van bőven hely bazi módon túlméretezni az eszközök terhelhetőségét, ami által kisebb a melegedés is.És legvégül, ott valóban a nagyobb hely, és a könyebb tervezhető elhelyezés miatt jobb hűlés-szellőzés alakítható ki passzív megoldásban.
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...

pedig eléggé divatos a ventilátor hűtés.... mert a zárt erősítő tömb levegő öblítése így oldható meg a legjobban

Pl. az én Denonomban nincs ventilátor, viszont tekintélyes méretű hűtőborda és rácsozat van.

Mindenképpen ez a profibb megoldás.

mivel nem tudom hogy a denon 1803 as mekkora teljesítményeket ad le, lehet hogy elég egy bazi nagy doboz, és benne sok borda, de bizonyos teljesítményeknél nem megoldható. főleg ha a bordák helyét egy böszme trafó foglalja, hogy valóban legyen is leadható teljesítmény, ami az így csökkentett bordafelületen jobb hűtést igényel. mondjuk létezik még az örületes túlméretezés a melegedés elkerülésére, de az meg nem a normál pénztárcáknak van megalkotva.....

Én úgy gondolom, hogy legfőképp az AV erősítők baromi zsúfolt belső felépítése teszi szükségessé a ventillátor használatát, egyszerűen nem képesek megfelelően elvezetni a keletkező hőt. A Primare A30.1-es integrált erősítő tápja 600 wattos, akárcsak a korábban említett Pioneer-é, viszont a készülékház jóval kisebb, és nem keretezik brutális hűtő bordák. Ventillátorra ennek ellenére nincs szükség.
ugye ugye.... tudod te az okos válszt :kiraly: amúgy valóban így van, a zsúfoltság miatt kell a ventis öblítés
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


mivel nem tudom hogy a denon 1803 as mekkora teljesítményeket ad le, lehet hogy elég egy bazi nagy doboz, és benne sok borda, de bizonyos teljesítményeknél nem megoldható. főleg ha a bordák helyét egy böszme trafó foglalja, hogy valóban legyen is leadható teljesítmény, ami az így csökkentett bordafelületen jobb hűtést igényel. mondjuk létezik még az örületes túlméretezés a melegedés elkerülésére, de az meg nem a normál pénztárcáknak van megalkotva.....
Szvsz úgy 230-250 watt között adhat le, ha minden csatorna megy. Ehhez tényleg eléegek a hőtőbordák. Az erősítő elég nagy méretű, szvsz annyira nem zsúfolt.

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...

pedig eléggé divatos a ventilátor hűtés.... mert a zárt erősítő tömb levegő öblítése így oldható meg a legjobban

Pl. az én Denonomban nincs ventilátor, viszont tekintélyes méretű hűtőborda és rácsozat van.

Mindenképpen ez a profibb megoldás.

mivel nem tudom hogy a denon 1803 as mekkora teljesítményeket ad le, lehet hogy elég egy bazi nagy doboz, és benne sok borda, de bizonyos teljesítményeknél nem megoldható. főleg ha a bordák helyét egy böszme trafó foglalja, hogy valóban legyen is leadható teljesítmény, ami az így csökkentett bordafelületen jobb hűtést igényel. mondjuk létezik még az örületes túlméretezés a melegedés elkerülésére, de az meg nem a normál pénztárcáknak van megalkotva.....
Én úgy gondolom, hogy legfőképp az AV erősítők baromi zsúfolt belső felépítése teszi szükségessé a ventillátor használatát, egyszerűen nem képesek megfelelően elvezetni a keletkező hőt. A Primare A30.1-es integrált erősítő tápja 600 wattos, akárcsak a korábban említett Pioneer-é, viszont a készülékház jóval kisebb, és nem keretezik brutális hűtő bordák. Ventillátorra ennek ellenére nincs szükség.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


Nekem is a Technicsben van venti, és nagyon szépen üzemel, föleg, ha mozizás közben jelentős a hangerő, és elkezdenek az alkatrészek rásegíteni a központi fűtésre, akkor beindul, aztán ha már jó a hőfok, akkor szépen leáll. Amúgy, ha halkan csendben megy, akkor sose indul be.
a pio is csak "vészüzemben" indítja el a ventit. de ennek a fontossága, bár sokak szerint elhanyagolható, nem kicsi... ugyan is az alkatrészek igen is hőfok függőek. adott esetben 40-50 fok külömbség a hangon is érezhető!!! ( még ha ezt tagadják is az alkatrész gyártók)
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...

pedig eléggé divatos a ventilátor hűtés.... mert a zárt erősítő tömb levegő öblítése így oldható meg a legjobban

Pl. az én Denonomban nincs ventilátor, viszont tekintélyes méretű hűtőborda és rácsozat van.

Mindenképpen ez a profibb megoldás.
mivel nem tudom hogy a denon 1803 as mekkora teljesítményeket ad le, lehet hogy elég egy bazi nagy doboz, és benne sok borda, de bizonyos teljesítményeknél nem megoldható. főleg ha a bordák helyét egy böszme trafó foglalja, hogy valóban legyen is leadható teljesítmény, ami az így csökkentett bordafelületen jobb hűtést igényel. mondjuk létezik még az örületes túlméretezés a melegedés elkerülésére, de az meg nem a normál pénztárcáknak van megalkotva.....
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


Mindenképpen ez a profibb megoldás.
A Rotelben se sok van
 
Viszont régebben a 797-es Onkyoban volt...

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...

pedig eléggé divatos a ventilátor hűtés.... mert a zárt erősítő tömb levegő öblítése így oldható meg a legjobban

Pl. az én Denonomban nincs ventilátor, viszont tekintélyes méretű hűtőborda és rácsozat van.
Mindenképpen ez a profibb megoldás.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nekem is a Technicsben van venti, és nagyon szépen üzemel, föleg, ha mozizás közben jelentős a hangerő, és elkezdenek az alkatrészek rásegíteni a központi fűtésre, akkor beindul, aztán ha már jó a hőfok, akkor szépen leáll. Amúgy, ha halkan csendben megy, akkor sose indul be.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...

pedig eléggé divatos a ventilátor hűtés.... mert a zárt erősítő tömb levegő öblítése így oldható meg a legjobban
Pl. az én Denonomban nincs ventilátor, viszont tekintélyes méretű hűtőborda és rácsozat van.

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...

Nem olyan rossz megoldás a ventillátoros hűtés. Persze csak ha jól van megcsinálva, és tényleg csak akkor kapcsol be, amikor szükség van rá! Sztereó erősítőnél nemign használják, dehát itt minimum 3szor annyi a disszipáció...
 
sajti
igen.. és nem biztos hogy a trafó miatt, hanem mert ugye a teljesítmény eszközök (végfokok) fűtenek. és ebből van több ( 5-6) egy házimozi erölködőben.
Biztos igazatok van, én sztereó erősítőkből indultam ki.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...
Nem olyan rossz megoldás a ventillátoros hűtés. Persze csak ha jól van megcsinálva, és tényleg csak akkor kapcsol be, amikor szükség van rá! Sztereó erősítőnél nemign használják, dehát itt minimum 3szor annyi a disszipáció...
 
sajti
igen.. és nem biztos hogy a trafó miatt, hanem mert ugye a teljesítmény eszközök (végfokok) fűtenek. és ebből van több ( 5-6) egy házimozi erölködőben.
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
Fufuka
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2004.04.27., kedd 16:41
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Fufuka »


sajti
Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...
pedig eléggé divatos a ventilátor hűtés.... mert a zárt erősítő tömb levegő öblítése így oldható meg a legjobban
tv:LG flatron 100hz digit 72cm, erölködő: Pioneer vsx-ax3, hangfalak: Quadral qlx 210 front, qlx 160 srr, Acent base center, Klipsch rb25 háttér, mély: Klipsch Rw 10. Dvd: Pioneer DVR-530H, kábelek neotech.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: richies »


na mégis kicsit pattog pc-ről a denon
 
tegnap pedig direkt megnéztem, s nem....
fontos, hogy leföldeljem az erölködöt?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
RACPOWER
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2004.07.30., pén. 10:05
Értékelés: 228

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: RACPOWER »


A teljesítményről még, én is csináltam már egy erősítőt elő és végfok egyben, igaz mono volt.
Autós subot hajtottam vele.
A végfok teljesítménye 40W volt a tápja toroid 80W os és (+/- 18V os )2x10.000.-uF-os pufferkondi volt rajta.
Hűtése számítőgép hűtőborda és számítógép tápventillátor ami külön 4W -os tápról ment. Kellet is mivel az AB osztályú tranyóból felépített végfok rendesen fűtött. Szépen szólt és mondhatom hogy a mostani subom hangnyomásban alig tud többet az előzőtől pedig ez 150W os táppal rendelkezik és szintén 2x10.000.- uF-os kondikkal.
Bár ne felejtsük el az autós subom érzékenysége 96dB volt szóval már alacsony hangerőn is szépen muzsikált ráadásul 30cm alu tányér, szintén dupla reflex alig mozgott a membrán még 30-40W között is, mivel szinuszosan max 200W-al lehetett volna terhelni.
 
Lemértem egyszer a valós terhelt dinamikai csúcsteljesítményét.
Áram:2,8A
Feszültség:15V
Tehát a teljesítmény így volt 42W, de hogy mondjam 15nm-ben elég is volt.
És ki be kapcsolni sem kellet mert az erőlködő AC outletjén volt, az meg ugyebár kapcsolt és max 100W bír.
 
 
Hozzáteszem a mostani szubom is azon van rajta eddig még vitte.
Van még gari az erősítőre.
Amúgy a bizti bírja mert 3,5A van benne, ami összesen több mint az erősítő tápja meg az ac outlet.
Amúgy is azt mondják 100W vagy 1A 230V hálózatinál meg 1A nem eszik a sub.

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »


a 2105 alsó középkategória ?
Szerintem igen. Bár inkább finomitok: a középkategória alsó szegmensére. Szvsz a középkategória felső szegmensébe tarozik a 2805 és a 3805, majd a felső kategóriába az "A" sorozatjelű erősitő.

Avatar
richies
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 871
Csatlakozott: 2004.09.15., szer. 15:28
Értékelés: -1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: richies »

a 2105 alsó középkategória ?
CD: Arcam Alpha 7SE, Amp: TEAC A-H500 Reference, Speakers: JPW Gold Monitors, IC: Chord Crimson, Hangfal Tyukbel: Csajniiiz Cobra... (varom, hogy levedeljen /emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" data-emoticon="" srcset="/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20" /> )

Avatar
cosmo
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2958
Csatlakozott: 2004.03.01., hétf. 16:02
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: cosmo »

A Denon kb. ekkor tápot rak az alsó középkategóriás erősítőibe. Én tudom, hogy nem sok, de szvsz elég. Az én 1803-asomban asszem 260 Wattos táp van. Mozizáskor tudnám még feljebb tekerni a hangerőt, de az már nagyon hangos lenne. Ergo még így is, ilyen "kis" táppal is vannak tartalékai.

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »



Korábban említett Pio 600 wattos táppal bír...

 
 
 
és az említett pio a 600 as tápja ellenére ventivel van gyárilag hűtve, tehát ott is van veszteség bőven..... na akkor most képzeljük el 280 as táppal egy erölködőt 5 csatornára.... lesujtó, de leginkább az, hogy átverik a tisztelt vevőt!!!!!

A Pio pontosan a 600W-os trafója miatt van ventillátorral hűtve!
 
sajti

Ventillátorral van hűtve?
 
Hát az azért elég gagyi dolog, én utoljára az öreg Technics erősítőmnél találkoztam ezzel a megoldással...
Nem olyan rossz megoldás a ventillátoros hűtés. Persze csak ha jól van megcsinálva, és tényleg csak akkor kapcsol be, amikor szükség van rá! Sztereó erősítőnél nemign használják, dehát itt minimum 3szor annyi a disszipáció...
 
sajti

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”