Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Fül és Fejhallgatók

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lamer,
ismét szoros korelláció az általad irtak és a tapasztalataim
között.(Előnyök-hátrányok, tesztanyag, konstrukció stb.)
A Technics fülesekre én is felfigyeltem. Nem tudom a mai
modelleket mennyire ismered, nekem nagyon szimpatikus az
500-as: 40mm-es membrán Nd mágnes stb. A 400-ast már hallottam szólni, de úgy éreztem "doboz" hangja van.
Nekem is főleg házimozihoz kéne, igy nem vagyok biztos benne, hogy egy AKG stb megérne 2-4-szer ennyi pénzt(12e).

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gandalf !
 
Ha már mindenáron infrás típust akarsz,(amiröl továbbra is lebeszéllek) akkor az AKG K105-405 szériát(18e-35e Ft) vizsgáld mekk. Nagyjából ök a piac gerince ebben a klasszéban.
Ahogy Lamer kolléga kidomborítva ecsetelte, minden hátrány viseléskor hatványozódik.
Elözö emiljeimben nem részleteztem ennyire, de akkor nosza, az infrás modelben a fejeden hordod még az infra-vevö egységet és az akkut (bizony, kb. 2 ceruzaelem)is. Namost ez kb.: 8-10 dkg plusz szorozva két órával ugye.... Más, ha elfelejted visszatenni az adóegységére, ami általában a tölt?je is akkor naná hogy film közben(vazzeg!)fog lemerülni, az üzemidejük egy töltéssel amúgy is csak 20óra környéki. Ebben a kategóriában a legtöbb model ráadásul zárt és fülre fekv?,(azaz bitangul nyomja a bucid).Itt különvéleménnyel vagyok Herr Lamer-t?l, a basszust illet?en. Mélyátvitel tesztre a legjobb anyag a "Mátrix" amikor a végén a "zöld-betücsorgó" folyosón a tér-id? (és a kép) meggörbül miközben Neo ki-be (KungFu) lélegzik. Ott van egy olyan szub-effekt amibe még a 70-100 ruppós mélyládák fele is beledöglik. :smile17: Tudom mert hallgattam a barátaim cuccán (B#W 600, egyebek) aztán meghallgattattam velük az én mezei fülesemmel. Hát le kellett fogni öket hogy ne rúgják szét a mélydobozukat. Ja és miután az infrás cucc általában 860-890Mhz-n megy a viv?freki miatt susog, :smile9: és nem vagyok meggy?z?dve, hogy nem szólal meg benne (tiptirppptipptipp) a (900Mhz-s)mobilod.
Persze mindenkinek más az izlése, más zenét szeret tehát valszeg más típust fog favorizálni.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"A leginkább (szakmailag)elismert fejhallgató márkák Európában: az AKG , a Beyerdinamic, és a Sennheiser, szinte minden profi felvételkészítö stúdió ezeket használja."
 
No persze, csak az elérhető áru modellek azért nagyoon igénytelenek bírnak lenni.
 
Nálam pld. egy Technics HT600 muzsikál. Akkoriban nagyon sok fülest meghallgattam, de úgy 40 ezerig nem nagyon volt párja. Talán még az AKG-vel szemezgettem, de aminek jó hangja volt, az kényelmetlen volt, ami kényelmes volt annak meg...
 
A lényeg csak most jön. Talán még nem volt szó részletesebben a típusokról:
 
zárt: jó basszus, nyomott tér, kívülről csendes(ebb)
nyitott: (relatív) kevesebb basszus, nyitottabb, levegősebb tér, hangosabb kívülről
félig zárt: ez ugye átmenet. A fenti füles ebbe a kategóriába tartozik.
 
További fontos szempontok a vételkor:
 
[ Kényelem. ]
 
Bár ez elsőre nem tűnik lényegesnek, azért egy kétórás film vége felé a legkisebb kényelmetlenségét is csak 100x annyira fogjátok érezni.
 
példa:
nyomja a fület - no comment
nehéz, és ránehezedik a fülre - letépi a fület
szorítja a fül körül a bőrt - lezsibbad az arcod
bőr borítás - beleizzadsz
műszálas borítás - ez érzékenységtől függ
nem fekszik fel rendesen - valahol nagyon fog nyomni.
 
Csak nyugalom, a fülesek közel 100%-a kényelmetlen. És mégegyszer: a legapróbb hibákra is figyelni kell, mert hosszútávon sokkal rosszabb lesz.
 
[ a hangszóró mágnese ]
 
A hangminőség 98%-át talán ez határozza meg. Igenis tessék utána menni, hogy az adott típus mit tartalmaz. Hiába drágább egy modell, ha a lelke olcsó vacak.
 
+ valami:
 
Vinni kell CD-t, és a szaküzletben bepakoltatni a legjobb kapható erősítő + hangdoboz párosításba. Jól meghallgatni, majd a fülest is kipróbálni. A fejhallgatónak sokkal jobban kell szólnia.
 
+ 1:
 
rá kell szánni az időt. 1 perc alatt nem lehet eldönteni. Lehet, hogy először jobban fog tetszeni egy színesebb hangú, kiemelt magassal és mélyekkel rendelkező típus, de az hosszútávon nagyon fárasztó lesz. Sokkal inkább érdemes természetesebb hangút választani.
 
+ 1:
 
Még mindig tartom, hogy tesztelésre a női énekhang a legalkalmasabb. Azokat a közepeket tartalmazza, amelyre legjobban ki van hegyezve a fülünk. Legyen mellé zenekari kíséret, így mélyeket és magasakat is képbe lehet tenni. A kissé visszhangos (templomi ének) anyagokat a hangdobozok, fejhallgatók nem igazán képesek jól visszaadni. Ezért ilyet is be kell próbálni.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia Pauly !
 
Ha már itt a fejhalgatókról van szó akkor érdekelne, hogy az alábbi feltételeknek megfelelően milyen nem audiofil, hanem csak elsősorban házimozira használatos fejhallgatót javasolsz. Az elfogadható alapra gondolok ugyanis a késői filmnézés nem igazán családbarát főleg kisgyermekek számára (persze egy jó sub esetleg elringatja :smile35: ).
 
1. Fület körülvevő.
2. Infrás vagy rádió ne vezetékes, mert az idegesít
3. Az ára ne legyen több mint kb. 25e ft (nem baj ha van olcsóbb de elfogadható).

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Charlie !
 
Az elözö levelemben rávilágitottam a fejhallgató ár/mín?sé paletta "hiányosságaira". Tehát a ca. 10-15e ft árkategóriában léteznek kimagaslóan jó modellek amik (egyéni megítélés kérdése+szaklapok javallata)lenyomják a 20-25e ft-s modellek egynémelyikét is tehát pl. az AKG-K66 nálam messze "üti" a 4xx Sennheiser szériát (pedig ott az ártetö az 20e felett van). Vagy a Beyer ominózus modelje az én fülemnek jobban tetszik mint az 50-70e ft-s csúcsmodellek bárkit?l. Tehát ha lenne 60 rugóm fülesre akkor is csak a 40e-st venném mert nekem az a tutti. :smile6:
 
Én is tipródtam azon amin te, de a 20e-s kategórában nem talaltam (hangsúlyozom a saját izlésem szerint) olyat ami megérte volna a dupla árat a kis akghoz képest.(nem vagyok dílere az akg-nak sem senkinek) Szóval kb.: 25-27lepcsi környékén a Beyer DT331 el vagy az AKG-K401 el próbálkoznék (a K301nek kvázi nincs basszusa). Ismétlem 15-25e ft között, szerintem nincs érdemesült szerkó (vagy még nem találkoztam vele). Itt is az van, mint másutt a technikában, van kommersz és van profi. A középs? utat (félprofi?)kezdik elhanyagolni a gyártók. :smile3:
DE!!! a legfontosabb hogy úgy válassz, hogy tetszen a hangja akkor is ha csak 10e ft volt, és ne úgy hogy az csak azért nem jó mert nem elég drága. Csak a fülednek higyj ne az árcédulának, megfordítva: a drága is lehet gagyi. Szinte mindegyik cégnek van honlapja, pl a http://hifi.lap.hu -ról indítva. Megnézheted az ajánlásokat minden márkát a saját lapján, ami ha másra nem is jó, de legalább látod ki fia-borja amire vágysz. És tanúlságos, mer amit 6-8 évig nem tudnak (nem akarnak?) leváltani az fika nem lehet.
Próba szerencse!

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Pauly,
tudsz-e olyan tipust (az emlitett trioból) amelyik:
1. All-round.
2. Fület körülvevő.
3. Szövetpárnás.
4. Jó a mélyátvitele (25-30Hz-től)
5. Most kontrázom a fenti 4-et: ne legyen 20-nál több.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Taro !
 
Ha a Sennheiser 5xx széria magasságában vásárolnál mindenképp halgassd meg el?tte a Beyer DT531-t. Ez a klaszze már nem aprópénz fülesre! Az én favoritom ez a típus. De anyagi okok :smile14: miatt az AKG-K66 os vettem. A magasa picit több néha mint kéne, de ezt csak egy két-háromszor drágább cuccal és bizonyos zenékkel, összevetve érzed. Szerintem hatalmas "lyuk" van a palettán mert a 8-15ezres kategória után (itt is van egy két kiváló), csak 30-40e között van igazán tutti füles, ezek gyakran jobbak mint a 50e feletti "presztizs" gépek. Csak az kérdés :smile47: mennyit fejhallgatózol, megéri-e a 30-40e pénzt neked egy füles vagy szerényebben kell megoldani.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszi az infót!
 
A Mediában volt szerencsém kicsit hallgatózni. Kipróbáltam a Sennheiser 590-est és egy 5xx-et, AKG-55, 66-ost. Az AKG fejhallagtóiból én is hallottam az általad említett "kissé fényes" hangzást. A magas hangokat nem adta vissza tisztán (vagy csak az én füleim nem érzékelték :smile47: ). A Sennheisernél kicsit kevesebb volt a magas, de tisztán szólt, a méllyel sem volt probléma. Ez utóbbi árban kétszerese a próbált AKG-nek. Valamilyen klasszikus zene szólt duc-duc helyett :smile7: , amivel teszteltem a fejhallgatókat. Dönteni még nem sikerült, de újabb próba után már menni fog

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Taro és minden érdeklödö!
 
A leginkább (szakmailag)elismert fejhallgató márkák Európában: az AKG , a Beyerdinamic, és a Sennheiser, szinte minden profi felvételkészítö stúdió ezeket használja. (az USA-t most kihagyjuk) Szintén nem foglalkoznék az elektrosztatikus típusokkal (ez a Top-class) miután azok mind 100e ft :smile2: felettiek. A paletta nagyon széles (föleg árban)a vásárló izlése és zenehallgatási szokása határozza meg mit választ. Hallgattam már vagy 20féle típust a tippjeim a következ?k.
Ha valaki házimozizik is akkor mindenképp a fül köré fekvö típust vegyen mert 2-3 órán át viselni kell a fejen. Több sokszoros tesztgy?ztes típus létezik amik már 7-8 !! éve kaphatók (ez hosszú idö ebben a szakmában). Ilyen pl.: A Beyerdinamic DT-531 típus. Hihetetlenül kiegyenlitett színezetlen hangzású típus minden fajta zenére kíváló. Rendkívül kényelmes plüss fejpárna kis súly. Hátránya: 40e ft.:smile37: Ha csak szerényebb lehet?ségeink vannak, akkor az AKG-66 lehet jó választás hasonló bár kissé "fényes" hangzás mübör fejpárna de csak 9-10e ft !!! Ennyiért nincs jobb (a szaksajtó mondja nemcsak én). A 3-4-5xx Varimotion széria nekem nem tetszik (pedig az drágább rangossabb). A Sennheiser paletta is széles, ott az 5xx széria a hangmin?ség. Ha valaki csak duc-duc-duc-duc "zenét" (rave techno dance)halgat oda a kommersz akármilyen szoni, filipsz, teknics ipari hulladék is jó. De aki all-round min?ségi fejhallgatót akar csak a legelöl említett triumvirátus-ból válasszon. A dobozukon rajta van az összes paraméter, a mediamarkt-ban meghallgathatók (vigyél saját CDt mer szutyok techno zenével demonstrálnak). Lehet hogy te (ti) más modelt fogtok választani, de ne az eladóknak higyj hanem a fülednek. :smile41:

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ezek szerint vezetékest kell venni, ami nyitott és circum-aural. (Már nem is nézegettem az infrásokat :smile7: )
Gondolom más is kiváncsi a jó tanácsokra, nyugodtan kifejtheted véleményed...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló mindenkinek !
 
A fejhallgató fajtákról néhány szót írnék, mint haladó felhasználó. A "nyitott" vagy "zárt" vagy "félig-nyitott" elnevezés a fejhallgatóban lév? "hangsugárzók" beépítésére vonatkozik. "Nyitott" azt jelenti hogy a külvilág (fejt?l ki-) felé kilátszik(rácson át) a két (bal-jobb)hangsugárzó egység. Az ilyen típusnak általában jobb a basszus átvitele mint a "zárt"-nak. Hátránya, hogy nagyobb hanger?nél kihallatszik kissé hogy mi történik odabenn. Komfort szempontjából létezik fülre felfekv? (supra-aural) és fül köré felkekv? (circum-aural) típus. Naná hogy az utóbbi a kényelmesebb, mert nem a fülkagylót nyomja.
Mindenképpen a vezetékes típusokat javasolnám, mert az infrások "susognak" (alapzaj) és a hangmin?ségük messze elmarad a vezetékesekét?l !
Ha valakit érdekel szívesen adok típustanácsokat is. A családi békesség érdekében én is gyakran használok fejhallgatót !!!házimozira!!! és hifire is.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet, hogy amateur kérdések:
 
Mi a különbség a nyitott és a zárt fejhallgató között? Melyik jobb? Milyen fejhallgató használatakor nem fülled be a fül? Mire kell figyelni "füles" vételekor?

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 26ezres Sennheiser nem az 570-es volt? Az is nagyon jo darab. Szerintem annyit erdemes aldozni ra. A 600-as tenyleg kicsit draga, de ne feledd hogy hosszutavon fejhallgato marad...
 
velemenybol meg csak az mervado amit itt olvashatsz


Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én 2 hónapja vettem. Megörültem az AKG rádiósának, kényelmes i volt, csak.. zúgott. És azt mondták, hogy 40e alatt ne is keressek olyan rádiósat ami nem zúg.
Na ezután 19e ért mit? Meghalgattam az akg 301-es (9e), felsőbb szériák meg már 21e voltak és nem szólt olyan jól mint a Sony, amit vettem. Persze a 29e res AKG elég jó volt, legjobban mégis a Senheiser teccet, csak az 26e lett volna, nagyon kényelmes volt... Így hát maradt a Sony, nagyon szép hangja van, pontos, de nem olyan precíz mint a német AKGnek. Mélyei jobbak nála, és jól is néz ki, kényelmes, önbeállítós. 3m kábel van hozzá és arnyozott csatl, amit a fejhallgatóból is ki lehet húzni (nem törik meg ha véletlenül megrándul). A 3xe res Sony is nagyon szépen szól nem beszélve a drágább Senheiserekről. Nekem az AKG viszont nem jött be. Az olcsó (?)- 18e -senheisereket meg gyorsan felejtsd el...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én is most akarok venni, csak zártat és vezetékest. Van
tapasztalatotok ilyenről, egy idő után nem kényelmetlen?
(Nekem a Silent Cinemához kellene, tehát hosszú filmek...)
Tudom, nem Sennheiser kategoria (árban sem), de milyenek
lehetnek a Technicsek? (400, 500, 800-as széria).

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem Sennheiser HD600-as van, ez nyitott, vezetekes. Batran ajanlom, nagyon meg vagyok vele elegedve, pedig eleg fikazos vagyok. Bovebb infok: http://www.basys.hu/sennheiser01.htm
 
Vezetek nelkulit en sem javaslok, kevesebb elonye van mint hatranya...

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Vagy Beyerdinamic. Vezeték nélküli rádiós fülesekbol csak a drága digitális cuccot érdemes megvenni, az valószínuleg nem zavarérzékeny.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Mindkettő nyerő, de Én a vezetékest preferálom.Mondjuk AKG K 501.

Vendég

Fül és Fejhallgatók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Helló,
 
Fejhallgatókról még nem igazán esett szó....
Hifi- és házimozi hallgatásra keresnék vezeték nélküli fejhallgatót. (A szomszédok és saját nyugalmam érdekében [panel rulez]) Milyet ajánlotok? Sennheiser-ről, illetve AKG-ról hallottam egy-két jót.
 
Ki milyet használ és ajánl?

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”