Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kef hangsugárzók

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: antizigün »

sziasztok,

második tulaja vagyok egy remek coda 9-nek

már volt javítva, de nem nálam

létezhet olyan probléma, és ha igen mennyire javítható/beállítható, hogy a magassugárzója (tweeter) az egyik hangfalnak zavaróan hangosabb? lehet hogy nem kef alkatrész került bele?

valamennyire el is viszi a hangteret (ezesetben balra)

Avatar
Popy83
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.04.28., szomb. 06:40
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Nyírcsászári

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Popy83 »

vidor2009 írta:
2019.09.17., kedd 18:05
tottyi írta:
2019.09.17., kedd 08:22
Popy83 írta:
2019.09.17., kedd 06:20
Sziasztok! Az előző KEF Q Compact hangfalpárom csak nem szuperál jól... Kértem uj jack-rca kábelt, kipróbáltam rca-rca kábellel is, de akkor is fentáll a recsegés és a mély hang ugyanúgy hol szól, hol nem. Elég érdekes dolog. Beszéltem az eladóval, azt mondja, hogy nála még tökéletesen működött és hogy valószínűleg szállítás közben ( GLS ) sérülhetett meg. Sajnos én nem tudok erre mit mondani. Kérem segítsetek! Legalább egy jó szervízt, ahol tuti megmondják, hogy mitől van és korrekt áron orvosolják a problémám.
Hello, probaltad a ket hangfalt felcserelni hatha nem is az egyik hangfal serult? Egyebkent szallitasnal kellett, hogy legyen nyoma ha serult a doboz, pl a csomagolas megserult stb, (szerintem).
Elég csak a hangsugárzó kábel cseréje(jobb/bal oldal)!
Üdv. Gyuri :napsut:
Szia! ezek már megtörténtek. Felvettem a kapcsolatot egy pesti szervizzel, tudják orvosolni a problémát. Csak kerüljek fel pestre...mert postázni tuti nem fogom!

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

tottyi írta:
2019.09.17., kedd 08:22
Popy83 írta:
2019.09.17., kedd 06:20
Sziasztok! Az előző KEF Q Compact hangfalpárom csak nem szuperál jól... Kértem uj jack-rca kábelt, kipróbáltam rca-rca kábellel is, de akkor is fentáll a recsegés és a mély hang ugyanúgy hol szól, hol nem. Elég érdekes dolog. Beszéltem az eladóval, azt mondja, hogy nála még tökéletesen működött és hogy valószínűleg szállítás közben ( GLS ) sérülhetett meg. Sajnos én nem tudok erre mit mondani. Kérem segítsetek! Legalább egy jó szervízt, ahol tuti megmondják, hogy mitől van és korrekt áron orvosolják a problémám.
Hello, probaltad a ket hangfalt felcserelni hatha nem is az egyik hangfal serult? Egyebkent szallitasnal kellett, hogy legyen nyoma ha serult a doboz, pl a csomagolas megserult stb, (szerintem).
Elég csak a hangsugárzó kábel cseréje(jobb/bal oldal)!
Üdv. Gyuri :napsut:

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3284
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Popy83 írta:
2019.09.17., kedd 06:20
Sziasztok! Az előző KEF Q Compact hangfalpárom csak nem szuperál jól... Kértem uj jack-rca kábelt, kipróbáltam rca-rca kábellel is, de akkor is fentáll a recsegés és a mély hang ugyanúgy hol szól, hol nem. Elég érdekes dolog. Beszéltem az eladóval, azt mondja, hogy nála még tökéletesen működött és hogy valószínűleg szállítás közben ( GLS ) sérülhetett meg. Sajnos én nem tudok erre mit mondani. Kérem segítsetek! Legalább egy jó szervízt, ahol tuti megmondják, hogy mitől van és korrekt áron orvosolják a problémám.
Hello, probaltad a ket hangfalt felcserelni hatha nem is az egyik hangfal serult? Egyebkent szallitasnal kellett, hogy legyen nyoma ha serult a doboz, pl a csomagolas megserult stb, (szerintem).
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Popy83
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.04.28., szomb. 06:40
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Nyírcsászári

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Popy83 »

Sziasztok! Az előző KEF Q Compact hangfalpárom csak nem szuperál jól... Kértem uj jack-rca kábelt, kipróbáltam rca-rca kábellel is, de akkor is fentáll a recsegés és a mély hang ugyanúgy hol szól, hol nem. Elég érdekes dolog. Beszéltem az eladóval, azt mondja, hogy nála még tökéletesen működött és hogy valószínűleg szállítás közben ( GLS ) sérülhetett meg. Sajnos én nem tudok erre mit mondani. Kérem segítsetek! Legalább egy jó szervízt, ahol tuti megmondják, hogy mitől van és korrekt áron orvosolják a problémám.

Avatar
Popy83
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2018.04.28., szomb. 06:40
Értékelés: 1
Tartózkodási hely: Nyírcsászári

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Popy83 »

Sziasztok! A mai nap vettem vagyis érkezett meg egy Kef q compact hangfalpár amire nagyon vágytam már! Meghallgatást követően feltűnt hogy az egyik hangfal recseg és kihagy a mély nagyobb hangerőnél! Egy NAD 3020i erősítővel hallgatom számítógépről. Arra tudok gondolni vagyis bízok benne hogy csak a jack rca átalakítóm lenne már megtörve, de még ma este meghallgatom majd a tévére kötve rca rca kábellel. Ha mégis fent állna a hiba akkor ki lenne ütve a hangfal? Mi a teendőm? Beszélni az eladóval hogy vissza az egész?

Avatar
Bose1976
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2012.09.25., kedd 15:28
Értékelés: 1

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Bose1976 »

Szia, bocs,hogy ide írok, de anno hirdettél JL audio 8w7 mélysugárzókat.
Ha megvan még valamelyik akkor megvenném !
Kérlek csörgess meg a 06702373565 és visszahivlak.
Köszi

Avatar
skiraly
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2010.11.11., csüt. 17:58
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Budapest XVI.

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: skiraly »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata, vagy linkje, hogy a KEF XQ hangsugárzók,mely integrált erősítőket szeretik szinergia szempontjából?
XQ1 monitorsugárzókat hajtok Denon PMA1060 öreg vassal, de nem olyan kerek az összkép, mint az előd Canton monitorokkal.

Zene: akusztikus és elektronikus jazz, de a Deep Purple-Led Zeppelin vonalat is szeretem.

Köszönettel: Sándor

Avatar
Drako
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2014.04.09., szer. 17:53
Értékelés: 19

Re: Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Drako »

Sziasztok!
Csak annyit szeretnék mondani, hogy vettem egy LS50 Wirelesst és k... jól szól! :) Első KEF hangfalam és egy darabig biztos elég lesz, mert alap-alsó közép hifi szintű rendszerem volt előtte.
Nem is értem, miért kell kínlódni a komponensek összeválogatásával, amikor szakemberek megcsinálják helyettünk. (Dynaudio XEO, Focus XD, Nubert Nupro, Naim Mu-so stb.)

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 671
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »


Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata Q300-zal?
Ki milyen erositovel hajtja?

Avatar
Hombolom
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2013.01.24., csüt. 23:06
Értékelés: 12

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hombolom »


Új szerzeményemKef Carlton III Konstruktor Kit, dobozábanÉs ha minden jól halad kap egy szép álló dobozkát 



Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12672
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7356
Tartózkodási hely: Szentendre

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Hallott már valaki Kef Reference 5 dobozt, vagy XQ 40-et?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
NDave
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.25., kedd 08:22
Értékelés: 0

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: NDave »

Köszi! 
Tanácsod alapján azt akartam (+tipli), de aztán gondolkodtam tovább, hogy a sub levegőnyílásnak is kell hely :S úgyhogy lebegőpolcos megoldás lesz.

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bege »



Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni: vajon milyen módszerrel/eszközzel érdemes az efféle fali akasztóval ellátott center dobozt ráhelyezni a falra?
A képen látható KEF center hangsugárzót szeretném a falra akasztani.
Köszönöm a segítséget!

Megfelelő méretű D-fejű csavar.

Avatar
NDave
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2014.03.25., kedd 08:22
Értékelés: 0

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: NDave »


Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék kérni: vajon milyen módszerrel/eszközzel érdemes az efféle fali akasztóval ellátott center dobozt ráhelyezni a falra?A képen látható KEF center hangsugárzót szeretném a falra akasztani.Köszönöm a segítséget!


Avatar
scukp78
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.08.26., kedd 15:45
Értékelés: 0

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: scukp78 »


Sziasztok,
 
KEF R300 vasarlasa elott allok, es gondoltam megkerdezem, hogy milyen/melyik erositot ajanlanatok hozza. Par honapja hallgattam meg, es azota nem hagy nyugodni, ez egy szornyeteg. En egy Marantz-al terveztem parositani, PM6005, de lehet az okosabbak szerint mas mellett kellene dontenem.
 
Elore is koszonom a valaszokat,
 
scu

Avatar
LiveSound02
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2011.10.15., szomb. 16:19
Értékelés: 6

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: LiveSound02 »


Adott egy Kef Carlton III szép állapotban, gyári saját állvánnyal.
Kérdés, hogy mennyiért lehetne eladni?
Válaszokat és a segítséget előre is köszönöm.

Vendég

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ráadásul még szép is.
 
Zongoralakk feketében még szebb.
És nekem olyan van gyári dobozában. Szinte csak annyi ideig volt használva, míg kipróbáltuk.
 
Németországban is olyasmi áron árulták utoljára, mint most a Hifipiacon.
http://www.ebay.de/itm/KEF-XQ-20-Top-Hi ... 7675.l2557
 
 
.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



.

 

 

KEF XQ20

 
 

A jó dolgok tartják az árukat

http://www.hifipiac.hu/aprohirdetesek/5 ... 3-kef-xq20

 

 

.
Ráadásul még szép is.

Vendég

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
 
KEF XQ20
 

 
A jó dolgok tartják az árukat
http://www.hifipiac.hu/aprohirdetesek/5 ... 3-kef-xq20
 
 
.

Avatar
Rottel3D
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2011.07.31., vas. 22:18
Értékelés: 259

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Rottel3D »


KEF FACTORY IN MAIDSTONE (UK) 




Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Ahogy elnézem neked nem jött be,ha máris eladod.
Pár dolgot írhatnál róla.


 
Kellemes hangja van, de a középtartrománya nem elég részletező, (Roydhoz képest) de rockzenén szuper a hangja. Elektronikus zenén is remek, írhatnák még ilyeneket, de nem a hangja miatt adom el.
 
Egyrészt nincs kedvem dugdosni, a Royd pedig azt hiszem örök darab lesz nálam, másrészt pedig feléledt a hifibogár. Kipróbálnék valami mást...
 
Állapota remek, és szerintem elég ritka doboz, az első sorozatból. A KEF saját tervezésű és gyártású hangszórókészlete van benne.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »



KEF Carina II-ről van valakinek véleménye? Vintage nagymonitor.


 
Ahogy elnézem neked nem jött be,ha máris eladod.
Pár dolgot írhatnál róla.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Kef hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Indy »



Te töltöttél fel róla képet a saját rendszeredben ha jól emlékszem, így neked kellene véleményed megosztani nem?


 
Akkor még nem voltak hallgatható állapotban.
 
Nos, elég jó dobozok, bár a középtartománya nem hasonlítható össze a Royd-okkal, a selyem dóm magas sem elég csilingelő, de a mélyek azok nagyon rendben vannak. És mégis, sokfajta zenén becsülettel helytáll, én rockra vettem, arra pedig különösen alkalmas.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Válasz küldése

Vissza: “Hangsugárzók”