Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Van 1 régóta megválaszolatlan kérdésem:
Amit látunk, azt ugye vizuális élménynek hívják.
Meg tudná vki mondani nekem, hogy amit hallunk, azt hogy nevezik?
2 hónapja gondolkodom ezen!

Akusztikus élmény?
 
 
A szobában a hangzás mitől nem jó? Döng, víszhangzik? Szőnyeg van-e? nincsenek-e a falakhoz közel a hangfalak van-e elég bútor.
 
Nagyon jók azok a CD tartók, amikbe a lemezeket egy centínyi üres hellyel rakod be. Elmegy a megjelenés és hatásosan csökkenti szvsz a viszhangokat. Persze marhára nem praktikus, mert porosak lesznek a CD dobozok és takarításkor kiszedni, letörölni, visszatenni
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc »


Meg tudná vki mondani nekem, hogy amit hallunk, azt hogy nevezik?2 hónapja gondolkodom ezen!

Audionális..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


No, hát bekötöttem.
Sajnos nem büszkélkedhetek gyári lemezekkel, de igyekeztem a lehető legjobb minőségűekkel hallgatózni. Valóban részletesebb, előjöttek olyan hangok, amiket nem hallottam(érzékeltem), vagy jobban előtérbe kerültek. Egy kicsit színpadiasabb a tér, a egész hangzás tisztább, jobban felismerhetők a hangszerek. Már kevésbé de még mindig megvan az a tipikus "sz" hang éneknél, régebben olvastam, hogy kábelcserére szorul a rendszer. Összegezve a dolgot többet vártam a cserétől, de lehet, hogy csak kihozta, hogy a kábeleim ennyit tudnak,
az akusztikáról nem is beszélve. Nem tudom, hogyan javíthatnék rajta, minimális befektetéssel, a szoba imidzsét megtartva.
Ez fejfájást okoz nekem, mert ugyebár megint költeni kéne a rendszerre, amivel meg tele van a t***m. Talán azért érzem így, mert nincs ráfordítható összegem, de mint tudjuk vannak fontosabb dolgok az életben. Most pl. felvételi előkészítő. :kiraly:
Inkább elmegyek csajozni!
 
Na lehet szétcsócsálni a hozzászólásomat.
 
Bocs ma ilyen szarok bele napom van.
 
Van 1 régóta megválaszolatlan kérdésem:
Amit látunk, azt ugye vizuális élménynek hívják.
Meg tudná vki mondani nekem, hogy amit hallunk, azt hogy nevezik?
2 hónapja gondolkodom ezen!

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


En is ezt a darabot neztem ki, ugyhogy alighanem helyettem elvezed most a hangjat

Bocsi!
Ilyen a biznisz!

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


...és hogy ON islegyen: 
Mi a fene az a "Viletel-féle clock tuning"?

Viletel István által elvégzett órajel generátor tuning, ami az clock cseréjét jelenti.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Kevés ember képes rá, holott az alacsonyabb kategóriájú hangfal családoknál szinte mindig jobb, kiegyenlítettebb, zeneibb megszólalásúak a két utas modellek három utas társaiknál.
Kevés? Szerintem ez köztudott dolog...

Gondolod?
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


...és hogy ON islegyen:
 
Mi a fene az a "Viletel-féle clock tuning"?
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
Vaker
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2003.04.01., kedd 00:41
Értékelés: 1

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vaker »


Kevés ember képes rá, holott az alacsonyabb kategóriájú hangfal családoknál szinte mindig jobb, kiegyenlítettebb, zeneibb megszólalásúak a két utas modellek három utas társaiknál.
Kevés? Szerintem ez köztudott dolog...
Mozi: Projektor: Sony VPL-HW65ES, Vászon: Moovia Moto Design 244 x 190 cm motoros TV: Philips 65OLED754/12, Source: Dune Base, Sony BDP-S790, Amp: Onkyo TX-NR656, Speakers: JAMO D500 5.0, Sub: Velodyne Impact-10

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Nekem is van egy ugyan ilyen Denon DCD-1400-as pörgetőm, eladó ( amúgy szintén Revoxtól származik   ). A teteje ennek is karcos, viszont van benne egy Viletel-féle clock tuning. 20 eFt-ért bárki viheti, és ha esetleg nem tetszik, pár napon belül vissza is veszem.
Képet fel tudnál róla tenni?

Persze, majd este ügyeskedek valamit.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc »


Nekem is van egy ugyan ilyen Denon DCD-1400-as pörgetőm, eladó ( amúgy szintén Revoxtól származik ). A teteje ennek is karcos, viszont van benne egy Viletel-féle clock tuning. 20 eFt-ért bárki viheti, és ha esetleg nem tetszik, pár napon belül vissza is veszem.
Képet fel tudnál róla tenni?
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Nekem is van egy ugyan ilyen Denon DCD-1400-as pörgetőm, eladó ( amúgy szintén Revoxtól származik   ). A teteje ennek is karcos, viszont van benne egy Viletel-féle clock tuning. 20 eFt-ért bárki viheti, és ha esetleg nem tetszik, pár napon belül vissza is veszem.

Milyen színű a cuccos ?

Fekete.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem is van egy ugyan ilyen Denon DCD-1400-as pörgetőm, eladó ( amúgy szintén Revoxtól származik ). A teteje ennek is karcos, viszont van benne egy Viletel-féle clock tuning. 20 eFt-ért bárki viheti, és ha esetleg nem tetszik, pár napon belül vissza is veszem.

Milyen színű a cuccos ?

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hpx »


Nekem is van egy ugyan ilyen Denon DCD-1400-as pörgetőm, eladó ( amúgy szintén Revoxtól származik ). A teteje ennek is karcos, viszont van benne egy Viletel-féle clock tuning. 20 eFt-ért bárki viheti, és ha esetleg nem tetszik, pár napon belül vissza is veszem.
Atgondolom... az a 'baj', hogy ma szereztem kolcson egy regebbi Sony CDP-790-et, igy elvagyok egyelore. Az en fulemnek mar ez is eg es fold az ezt megelozo hangtechnikamhoz kepest.

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Meg szabad kérdezni, hogy mennyiért jutottál hozzá?
Meg 23e-ért vettem, hangerőszabályzós Denon távval. Kicsit karcos a teteje.
Revox-tól vettem, nagyon segítőkész srác. Azt tanácsolta tegyek alá vmit, és játszadozzak a 220-as dugóval, állítólag érzékeny rá.

En is ezt a darabot neztem ki, ugyhogy alighanem helyettem elvezed most a hangjat
 
Megnezem viszont azt a tuning Marantz-ot...

Nekem is van egy ugyan ilyen Denon DCD-1400-as pörgetőm, eladó ( amúgy szintén Revoxtól származik ). A teteje ennek is karcos, viszont van benne egy Viletel-féle clock tuning. 20 eFt-ért bárki viheti, és ha esetleg nem tetszik, pár napon belül vissza is veszem.
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


... úgy se sokáig lesz üzemben reményeim szerint.
Mi a terv ? Gondolom a Canopusok maradnak, csak kerdes, hogy miket tarsitasz hozzajuk ? (Ha irtad mar, akkor bocsi, meg nem olvastam el minden topikot)

Off
 
Terv: házimozitól fájó búcsú (h/k, Celestion szett, mélynyomó) majd használt, de szigorúan audiofil előerősítő, esetleg DAC + 1 pár audiofil hangfal (valószínű max 2 utas), Cd, Canopusok maradnak (a dvd és a projektor is)

Nagyon tetszik az új hozzáállásod, különösen a hangfallal kapcsolatos mérsékletességed. Kevés ember képes rá, holott az alacsonyabb kategóriájú hangfal családoknál szinte mindig jobb, kiegyenlítettebb, zeneibb megszólalásúak a két utas modellek három utas társaiknál.
 
Csak így tovább
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


... úgy se sokáig lesz üzemben reményeim szerint.
Mi a terv ? Gondolom a Canopusok maradnak, csak kerdes, hogy miket tarsitasz hozzajuk ? (Ha irtad mar, akkor bocsi, meg nem olvastam el minden topikot)

Off
 
Terv: házimozitól fájó búcsú (h/k, Celestion szett, mélynyomó) majd használt, de szigorúan audiofil előerősítő, esetleg DAC + 1 pár audiofil hangfal (valószínű max 2 utas), Cd, Canopusok maradnak (a dvd és a projektor is)
gordon314.fw.hu

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hpx »


... úgy se sokáig lesz üzemben reményeim szerint.
Mi a terv ? Gondolom a Canopusok maradnak, csak kerdes, hogy miket tarsitasz hozzajuk ? (Ha irtad mar, akkor bocsi, meg nem olvastam el minden topikot)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Barkácsolhatsz, de lényegében sokat nem ronthat a hangon egy sima poti.....
Köszi Lacy! Valószínű poti lesz. Nem én csinálom majd, hanem szakember. Szigorúan a legolcsóbb alkatrészekből, úgy se sokáig lesz üzemben reményeim szerint.
gordon314.fw.hu

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A megoldás (a hangfalátkapcsoló mintájára) egy passzív hangerőszabályzó.Kell egy doboz, benne egy jóminőségű sztereo poti, és némi jó interconnect kábel  bele a vezetékezéshez, 4 aranyozott RCA aljzat, és egy potigomb. Még áram se kell hozzá. 

Sőt, most, amíg nincs még előfokom és lehet, hogy a h/k is elmeyg egyik napról a másikra, egy ideig zene nélkül maradok.
Eszembe ötlött, hogy mi lenne ha ideiglenes megoldásként barkácsolnék két RCA kábelt, amibe belekötnék 2 db fix ellenállást, hogy a jelerősség lecsökkenjen a hallgatható szintre. A felvételek közti külöbségeket, pedig a CD lejátszón állítható 12 dB-lel korrigálnám.
Vajon mekora és milyen ellenállás kellhet ehhez?
Buktatói a dolognak?
 
Amúgy előfok azért is szükséges lesz majd számomra, mert elvárt kényelem, hogy több forrás (CD, DVD, VHS, TV, Tuner) ráköthető legyen és bemenetváltásokat, hangerő szabályozást távirányítóval végezhessem.
Az se lenne baj, ha lenne rajta egy fejhalgató kimenet.

Barkácsolhatsz, de lényegében sokat nem ronthat a hangon egy sima poti.
Sőt, ezt a potit ideiglenesen is bekötheted, ha olyat veszel, aminek fémháza van, arra árnyékolást mint földelés köthetsz. Így nem fog brummogni.
A duplikált interconnect az az előerősítő esetén is kell, ugyhogy dettó ugyanott vagy.
 
Ja ha ellenállást akarsz bekötni, az sajna nem kettő, hanem 4 db.
Mivel egy soros ellenállás nem segít, csak impedanciát növel, ezért kell egy soros, és egy párhuzamos is. Ha a két ellenállás értéke egyforma, akkor pont egy felező feszültségosztót hozol létre. A két ellenállás arány pedig állít a hangerőn +/- .
Arra kell figyelni, hogy a párhuzamos ellenállás értéke illeszkedjen a cd kimeneti impedanciájához, azaz kb azzal azonos értékű legyen.
Igazán a 2X3 ellenállásos lenne a valódi jó megoldás, de az már biztos nem fér el.
Meg az már = potméter.

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hpx »


Most nezem, hogy ugyan jo lehet az a tuning Marantz, csakhat 40e az nem keves egyelore nekem. Van 1-2 bizomanyi majd benezek oda hatha akad vmi jo cucc.
 
Ha mondanatok esetleg olyan tipusokat, amikrol meg nem esett szo, hasznaltan ilyen 20e kategoria es jo vetel lehet, akkor megkoszonom. Az is szempont lehet, hogy irhato-t lejatszik-e ...

Avatar
hpx
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2004.10.15., pén. 01:15
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: hpx »


Meg szabad kérdezni, hogy mennyiért jutottál hozzá?
Meg 23e-ért vettem, hangerőszabályzós Denon távval. Kicsit karcos a teteje.
Revox-tól vettem, nagyon segítőkész srác. Azt tanácsolta tegyek alá vmit, és játszadozzak a 220-as dugóval, állítólag érzékeny rá.

En is ezt a darabot neztem ki, ugyhogy alighanem helyettem elvezed most a hangjat
 
Megnezem viszont azt a tuning Marantz-ot...

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg szabad kérdezni, hogy mennyiért jutottál hozzá?
Meg 23e-ért vettem, hangerőszabályzós Denon távval. Kicsit karcos a teteje.
Revox-tól vettem, nagyon segítőkész srác. Azt tanácsolta tegyek alá vmit, és játszadozzak a 220-as dugóval, állítólag érzékeny rá.

Avatar
21st century Digital Boy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2003.06.23., hétf. 20:07
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: 21st century Digital Boy »


Gratula! 
Akkor írd bele az aláírásodba.
 
Hangja hogy tetszik?

Köszi!
Most írtam be.
Még nem tudok nyilatkozni, mert de. vettem meg (munkaidőben ), meló után spuri haza és teszt, de holnap beszámolok.

Meg szabad kérdezni, hogy mennyiért jutottál hozzá?
Mellorn Crescendo passzív előfok, Mellorn Temptation monoblokk pár, Mellorn Goliath hangfalak, Philips CD 950, Audio Note DAC1, Nordost Solar Wind hangfal kábel + interkonnekt

Avatar
NZoli
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:32
Értékelés: 3

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: NZoli »


Tapasztalataim szerint egy előfok némileg többet ront a hangon, mint egy szabályozható kimenet direktben rákötve a végfokra.
Cucca válogatja ;-) A kollégám valami Emm labs féle Meitner-t, meg dCS-t emleget mostanában, amik előfokként elfogadhatók. Használtan is meg lehet ezeket szerezni, de...
Hang: Yamaha RX-V371, KX-580, Acoustic Research S50, S20, SC2, Sub 30A
Kép: Samsung LE40ES6100, LE32D551, ASUS O!Play HDP-R1, UPC HD-DVR

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Gratula! 
Akkor írd bele az aláírásodba.
 
Hangja hogy tetszik?

Köszi!
Most írtam be.
Még nem tudok nyilatkozni, mert de. vettem meg (munkaidőben ), meló után spuri haza és teszt, de holnap beszámolok.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”