Kecskemét és környéke

Vikibácsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 269

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Vikibácsi » 2013.06.20., csüt. 19:50

Sziasztok.

Túltettem magam a nyaraláson is, úgy hogy több kibúvó nincsen. Liftezés és barkácsolás tölti ki a következő heteket.

A nagy történés egyszerű alapokra épül, mégis rászántam magam a MOS fetek kiirtására. Már csak trióda karakterisztika működik mindenhol. Egyszerű, simulékony hang, bámulatos felbontással. Gábornál lesz hangnyomás is, már alig várom a próbát.

Na ez jó hír, végre életre kellnek a mélyhangok hifis szobályában, felkerülhet a yello felvétel nagy örömömre! :)

:)

esel
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 32

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.06.18., kedd 17:02

Szerintem tuti. Itt valami történt, és nem is kicsi.

Sziasztok.

Túltettem magam a nyaraláson is, úgy hogy több kibúvó nincsen. Liftezés és barkácsolás tölti ki a következő heteket.

A nagy történés egyszerű alapokra épül, mégis rászántam magam a MOS fetek kiirtására. Már csak trióda karakterisztika működik mindenhol. Egyszerű, simulékony hang, bámulatos felbontással. Gábornál lesz hangnyomás is, már alig várom a próbát.

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 340

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis » 2013.06.16., vas. 20:15

picit "félek" is meghallgatni , mert a végén csere lesz :)

Szerintem tuti. Itt valami történt, és nem is kicsi.

George
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 71

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George » 2013.06.04., kedd 13:20

A közeljövőben elkészül Sümeghi Laci egybe elektronikája, aminek próba példányát volt alkalmam a napokban meghallgatni a szélessávú hangdobozon. Hogy hogyan, arra ez a kis gif ad némi támpontot.

Kíváncsi leszek, nálam, a komplikáltabb rendszerben is hozza-e ezt a minőséget. Mindenesetre aki teheti, tapasztalja meg maga is.

attachicon.gifsurprised-cat_512814_GIFSoup.com.gif

Kíváncsian várom a fejleményeket , a tapasztalás/fülelés nem marad el !thumbup.gif

A fejlődés egyértelmű és elengedhetetlen , picit "félek" is meghallgatni , mert a végén csere lesz :)

Stereo: Macbook pro- denon frontend- Line6 - ESEL dac-ESEL amplifier -Spendor s8

Home Cinema: Yamaha Rxv 1800-Phonar surround - Coincident cable

http://facebook.com/trendkillerzband

hifis
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 340

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: hifis » 2013.06.01., szomb. 16:55

A közeljövőben elkészül Sümeghi Laci egybe elektronikája, aminek próba példányát volt alkalmam a napokban meghallgatni a szélessávú hangdobozon. Hogy hogyan, arra ez a kis gif ad némi támpontot.

Kíváncsi leszek, nálam, a komplikáltabb rendszerben is hozza-e ezt a minőséget. Mindenesetre aki teheti, tapasztalja meg maga is.

post-10513-0-76131000-1370098492.gif

Tristis
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 15

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis » 2013.04.09., kedd 00:22

Józsi, köszönöm a könyveket, még ugyan nem láttam őket közelről, de majd pótolok.

Remélem hasznos lesz! Én májusra kitűztem a nyelvvizsgát és gőzerővel haladok. Ha szükséges bármilyen más anyag, szóljon Laci bácsi bármikor, egy könyvtároshoz méltó hozzáférésem van.

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2

Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita

Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)

Úton: Sandis Sansa Clip --> Sennheiser PX 200

Ezt hallgatom: Last.fm statisztika

esel
Fórumlakó
Fórumlakó

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.04.05., pén. 20:00

Úgy látszik megint elkapott a disco láz :)

Józsi, köszönöm a könyveket, még ugyan nem láttam őket közelről, de majd pótolok.

esel
Fórumlakó
Fórumlakó

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.04.05., pén. 19:59

Úgy ám, éltessen nagyon sokáig! Sok Boldog Születésnapot Kívánok én is!

Épp a hétvégén gondoltam rá, hogy kellene valami alkalom a találkozásra. Pálinkát találok ha esetleg szükség lenne rá... :)

Most érkeztem haza egyheti továbbképzésről, kissé elmaradtam kötelező munkáimmal, ez a hétvége teljesen alkalmatlan. A jövő hét lehet jó, beszéljünk róla.

Tristis
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis » 2013.04.05., pén. 10:15

Úgy látszik megint elkapott a disco láz :)

Amikor a nyugalom: Dire Straits, Genesis, Pink Floyd, Idan Raichel Project, Presser, Paco de Lucia, Tron Legacy, Batman Begins, Demjén, U2

Amikor a szenvedély: Judas Priest, Beatrice, Queen, Pokolgép, Rainbow, Metal Church, Korpiklaani, Motörhead, CCR, Iron Maiden, Hey Negrita

Otthon: Wavelab 6.11 -->ESI Maya 44 --> Zimonyi Attila IC--> Esel First 2th edition --> Zimonyi hangfalkábel --> Orion HS 280 (tuningolt)

moja
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 0

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: moja » 2013.04.02., kedd 21:01

Úgy ám, éltessen nagyon sokáig! Sok Boldog Születésnapot Kívánok én is!

Épp a hétvégén gondoltam rá, hogy kellene valami alkalom a találkozásra. Pálinkát találok ha esetleg szükség lenne rá... :)

CDP-XE700SL, eSeLSound DAC No.1., eSeLSound Power Art, Spendor S8e, Tiger & Zimonyi cables

esel
Fórumlakó
Fórumlakó

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.04.02., kedd 11:50

Hálás köszönet Minendkinek. Legyen igazatok ! Éltessen sokáig.

rewox
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 7

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: rewox » 2013.04.01., hétf. 19:47

Kedves Laci!

Isten éltessen nagyon sokáig, boldog születésnapot kívánok neked!post-18081-0-49998000-1364838419_thumb.gif

George
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George » 2013.04.01., hétf. 18:28

Lacibácsi!  Isten éltessen , Boldog Születésnapot kívánok !  happybday.gif

Stereo: Macbook pro- denon frontend- Line6 - ESEL dac-ESEL amplifier -Spendor s8

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 680
Kapcsolat:

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2013.04.01., hétf. 14:44

Kedves Laci!

Boldog Születésnapot!

Még vagy 100-at:-) happybday.gif

Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 13

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila » 2013.04.01., hétf. 11:59

Nagyon boldog születésnapot Lacibácsi!!! :dj:

post-9630-0-63768400-1364810321_thumb.jpg

post-9630-0-63768400-1364810321_thumb.jpg

PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

George
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George » 2013.03.29., pén. 14:00

No, hát akkor kerekedj fel és gyere.

Egyeztetjük Lacibácsi, és megyek ! :smile53:

esel
Fórumlakó
Fórumlakó

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.03.27., szer. 19:51

Nagyon kíváncsi vagyok a Third-re Lacibácsi :)

No, hát akkor kerekedj fel és gyere.

George
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George » 2013.03.27., szer. 13:01

Nem megyek ki a tanyából. Szorgalmasan forrasztgatok.

Nagyon kíváncsi vagyok a Third-re Lacibácsi :)

George
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George » 2013.03.27., szer. 12:59

Sziasztok!

Hopp egy válasszal úgy érzem elmaradtam némileg. Felénk is beköszöntött a sugárzó szépségű tavasz. Én munkát keresek jelenleg, az előző nem volt fenntartható, így lépni kellett. Emellett természetesen tanulás zajlik, hogy több helyre is alkalmas legyen a beadott anyag. Ezen kívül azt is mondhatnám, hogy nem is lehetne jobb. Harmonikus az élet, szól a zene, párommal együtt, barátokkal alkalmakkor együtt. Laci bácsit megfertőztem az elektronikus könyvolvasás rejtelmeivel, amire külön büszke vagyok :) Most pedig hamarosan indulok és megnézem mit lehetne tenni a hátúszás fejlesztése érdekében. Jó lesz ez...

Jók legyetek!

Köszi Józsi :smile53:  bár a tavasz még várat magára :lbunny::mcarpet:durvahó.gif

esel
Fórumlakó
Fórumlakó

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.03.26., kedd 21:57

Na milyen a hóhelyzet? Nyári gumikkal mindenki csak roccsinggol az utakon (katonai rohamcsónak=rocsó), alig győzöm őket kerülgetni.... nem egyszerű... főleg ha muszáj menni. Nagyon jó ez az "The Idian Raichel Project: Travelling home". Mindenkinek ajánlom, eszeveszett!

Nem megyek ki a tanyából. Szorgalmasan forrasztgatok.

Tristis
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis » 2013.03.26., kedd 16:30

Na milyen a hóhelyzet? Nyári gumikkal mindenki csak roccsinggol az utakon (katonai rohamcsónak=rocsó), alig győzöm őket kerülgetni.... nem egyszerű... főleg ha muszáj menni. Nagyon jó ez az "The Idian Raichel Project: Travelling home". Mindenkinek ajánlom, eszeveszett!

Tristis
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Tristis » 2013.03.22., pén. 10:14

Te jössz Józsi ;)

Sziasztok!

Hopp egy válasszal úgy érzem elmaradtam némileg. Felénk is beköszöntött a sugárzó szépségű tavasz. Én munkát keresek jelenleg, az előző nem volt fenntartható, így lépni kellett. Emellett természetesen tanulás zajlik, hogy több helyre is alkalmas legyen a beadott anyag. Ezen kívül azt is mondhatnám, hogy nem is lehetne jobb. Harmonikus az élet, szól a zene, párommal együtt, barátokkal alkalmakkor együtt. Laci bácsit megfertőztem az elektronikus könyvolvasás rejtelmeivel, amire külön büszke vagyok :) Most pedig hamarosan indulok és megnézem mit lehetne tenni a hátúszás fejlesztése érdekében. Jó lesz ez...

Jók legyetek!

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) » 2013.03.13., szer. 20:27

Urak és Szép Leányok,

gyártódnak a Third nyákjai. Ha nem hibáztam túl sokat a (hosszan tartó) tervezés során, nemsokára "hordozható" állapotba kerül.

Amit tudni lehet róla: a teljes elektronika, a bemenettől a kimenetig full differencial felépítésű. Három PCM (dac) és négy analóg bemenet. A teljesítménye 50 Wattot tesz ki, 2-től 8 ohmos terhelésig. 15 lépéses hangerőszabályozás, elég nagy lépésekkel (3 dB). Doboz akkor lesz hozzá, ha jól működik ez a néhány null szériás darab.

És én még mindig nem hívtalak.

Ami késik, az múlik, de holnap felhívlak!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

esel
Fórumlakó
Fórumlakó

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: esel » 2013.03.13., szer. 20:12

Urak és Szép Leányok,

gyártódnak a Third nyákjai. Ha nem hibáztam túl sokat a (hosszan tartó) tervezés során, nemsokára "hordozható" állapotba kerül.

Amit tudni lehet róla: a teljes elektronika, a bemenettől a kimenetig full differencial felépítésű. Három PCM (dac) és négy analóg bemenet. A teljesítménye 50 Wattot tesz ki, 2-től 8 ohmos terhelésig. 15 lépéses hangerőszabályozás, elég nagy lépésekkel (3 dB). Doboz akkor lesz hozzá, ha jól működik ez a néhány null szériás darab.

George
V.I.P.
V.I.P.

Kecskemét és környéke

Hozzászólás Szerző: George » 2013.02.25., hétf. 19:40

Úgy ér csak ilyet kérdezni, hogy először a kérdező is megemlít néhány mondatot magáról :)

Ejnye-bejnye ,igazad van, no  ;)

Munka, munka, munka, a Január szinte elreppent egy másodperc alatt(a február is)  , látástól mikulásig... kocka.gif:ilovemypc:

A zenehallgatásra (hifire) igen kevés idő jut mostanság, de azért bekapcsolom a rendszert .

Volt nálam Asztalos Jani barátom, és nagyon tetszett neki a "hang", a First-dac és  a Spendor

rendkívül jó hármast alkotnak, olyannyira, hogy minden zenehallgatás élvezet itthon, eszem ágában sincs csereberélni

komponenseket !thumbup.gif

Zenekari fronton épp felvételek zajlanak, háttér munkázunk, röviden és tömören összefoglalva

így áll a helyzet felém, szervezkedünk kellene valamit, ha javul az  idő, csivitelnek újra a madarak :band:

Te jössz Józsi ;)

Válasz küldése

Vissza: “AVX baráti körök”