Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



 
(Arra meg még kíváncsibb vagyok, hogy ki fog erre konkrét választ adni.)
.

Senki. Mert nem lehet. De munkásságából ítélve szerintem a kérdező voltaképpen nem nagyon tudja, mit és miért kérdez.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

 
erre it neked senki nem fog tételesen sem általánosan válaszolni. Viszont a kört szűkítve tudom javasolni a legnépszerűbb 300B DHT-k összehasonlító tesztjét,  különböző gyártók konstrukció, működési elve azonos és mégis mennyire sokféle képpen viselkednek, illetve keltenek szubjektív benyomásokat a hallgatóban
 
Sokkal húzósabb dolog az eltérő felépítésű, működésű csövek, úgymint EL84, KT88, 300B ... stb karakter eltéréseit meghatározni általánosságban.
 
http://www.enjoythemusic.com/magazine/e ... 1201/300b/

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

 
Erre a kérdésre én is kíváncsian várom a választ.
 
(Arra meg még kíváncsibb vagyok, hogy ki fog erre konkrét választ adni.)
 
.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Jó éjszakát!
    Gyuri

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Hallo!
Ezt találtam:http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... 4htqu0s6g7
Mit szóltok hozzá?

Ezeket a csöveket (Svetlana, Sovtek, Electro Harmonix, Tung Sol) a New Sensor Corp. gyártja Szaratovban. Ha ezek közül akarsz választani, én inkább az Electro Harmonix csöveket javasolnám:
http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... 4htqu0s6g7
Az áruk kétségkívül kedvező.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Hallo!
Ezt találtam:http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... 4htqu0s6g7
Mit szóltok hozzá?

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 6550c típus csak Svetlana lehet. Oroszból amúgyis csak szentpétervári 6550 jöhet szóba, ha jót akarunk. A ma futó SED (Svetlana Electron Devices) gyártmánynál a valóban régi (úgy 1970 előtti) NOS Svetlana 6550c, vagy spécibb és ritkább változata, a 6550b szól lényegesen jobban. De ezeket is klasszissal előzi NOS GE 6550a - nem véletlenül annyira keresett és drága.
 
A minimum, hogy válogatott négyeseket kell venned.
 
6sn7: '50-es évekbeli Sylvania 6sn7w / 6sn7wgt, de szintén csak korrekt forrásból, ahol nem vághatnak át audiora kiválogatás után visszamaradt NOS csővel.


Nemrég vettem egy Cary SLAM-100 monoblokk párt.Minden képzeletet felülmúlóan csodálatosan ZENÉL!
Sajnos az egyik 6550c cső elszállt.
Hol érdemes (elsősorban Magyarországon) beszerezni,milyen tipusút,kb. mennyibe kerül,lehet-e egyenként is pótolni,vagy négyesével érdemes(4 db. van egy monoblokkban),esetleg nyolcasával?


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Hol érdemes (elsősorban Magyarországon) beszerezni,milyen tipusút,kb. mennyibe kerül,
Ha külföldi forrás is jó, akkor itt mazsolázhatsz:
http://www.tubedepot.com/6550kt88.html
http://www.tubeampdoctor.com/catalog.ph ... 7S9v76ncC1
http://www.watfordvalves.com/products.asp?search=6550
A helyedben egyébként maradnék a SED csöveknél.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


  Jól mondja dörmögi.  Ilyen a felirat gondolom.
 


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Nem Svetlana;Lefényképezve nem látszana;megpróbálom leírni az ábrát:egy kör,azon belül egy c,kívül két oldaltkét-két vízszintes vonal,mintha szárny lenne
De igen, ez Svetlana cső még az eredti Svetlana gyárból Szent Pétervárról, csak a gyárat ma már SED-nek (Svetlana Electronic Devices) hívják, miután a Svetlana márkanév átkerült a New Sensor Corp. tulajdonába. Ezeket a csöveket nevezik manapság Svetlana Winged C-logo csöveknek. Nem nehéz őket beszerezni, nem is nagyon drágák, bár az igazat megvallva én mo-i forrást nem ismerek. Mindenképpen legalább négyet vegyél, de az lenne a legjobb, ha egyszerre mindkét monoblokkban kicsrélnéd a csöveket újra.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Azaz...pontosan.  Az a Svetlana winged C-nek nevezett cső.  Mindjárt dobok be egy képet.


Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Nem Svetlana;Lefényképezve nem látszana;megpróbálom leírni az ábrát:egy kör,azon belül egy c,kívül két oldaltkét-két vízszintes vonal,mintha szárny lenne
Azaz...pontosan.  Az a Svetlana winged C-nek nevezett cső.  Mindjárt dobok be egy képet.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »



Ha orosz akkor minden bizonnyal Svetlana.  Nincs ráírva semmi?  Ha lefényképezed és berakod ide, akkor szerintem néhány tudor a kép alapján megmondja, hogy milyen gyártmány.  Én is gyorsan megnéztem a munkapontállítást és igen neked kell beállítani. Elvileg le van írva lépésről lépésre a felhasználói kézikönyvben Ha nem akarsz nekiállni vagy nem mersz, akkor majd egy Bp-i kolléga megcsinálja.  Ha meglesz a cső akkor mindenképpen állíttasd be de akár évente sem hülyeség az ellenőrzés.
 
Az lenne a legjobb, hogyha elvinnéd valakihez, hogy a csövek állapotát nézze meg, mert ha nagyon régiek, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha szettben cseréled.   Mintha lenne egy 6550-es quad itt is hirdetve...
Üdv,
NL

Nem Svetlana;Lefényképezve nem látszana;megpróbálom leírni az ábrát:egy kör,azon belül egy c,kívül két oldaltkét-két vízszintes vonal,mintha szárny lenne

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Sajnos nem tudom,hogy milyen gyártmány,csak azt tudom,hogy orosz.A munkapontot állítani kell.82mA-t ír beállításra(ha jót nézek).
Ha orosz akkor minden bizonnyal Svetlana.  Nincs ráírva semmi?  Ha lefényképezed és berakod ide, akkor szerintem néhány tudor a kép alapján megmondja, hogy milyen gyártmány.  Én is gyorsan megnéztem a munkapontállítást és igen neked kell beállítani. Elvileg le van írva lépésről lépésre a felhasználói kézikönyvben Ha nem akarsz nekiállni vagy nem mersz, akkor majd egy Bp-i kolléga megcsinálja.  Ha meglesz a cső akkor mindenképpen állíttasd be de akár évente sem hülyeség az ellenőrzés.
 
Az lenne a legjobb, hogyha elvinnéd valakihez, hogy a csövek állapotát nézze meg, mert ha nagyon régiek, akkor lehet, hogy jobban jársz, ha szettben cseréled.   Mintha lenne egy 6550-es quad itt is hirdetve...
Üdv,
NL

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Milyen gyártmány a mostani 6550-es cső?  A munkapont magától beáll vagy be kell állítani a Cary-n?  
Sajnos nem tudom,hogy milyen gyártmány,csak azt tudom,hogy orosz.A munkapontot állítani kell.82mA-t ír beállításra(ha jót nézek).

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »



T.Topiktársak!
Nemrég vettem egy Cary SLAM-100 monoblokk párt.Minden képzeletet felülmúlóan csodálatosan ZENÉL!
Sajnos az egyik 6550c cső elszállt.
Hol érdemes (elsősorban Magyarországon) beszerezni,milyen tipusút,kb. mennyibe kerül,lehet-e egyenként is pótolni,vagy négyesével érdemes(4 db. van egy monoblokkban),esetleg nyolcasával?
Amint látszik,teljesen hozzánemértő vagyok,minden tanácsért hálás vagyok!
Tisztelettel: Gyuri
U.i.:Valószinűleg a közeljövőben szükség lesz egy másik csőcserére is.A gyári oldalon 6SN7 van,az enyémben ez 6H8C.Erre is kérek ajánlást!

Milyen gyártmány a mostani 6550-es cső?  A munkapont magától beáll vagy be kell állítani a Cary-n?  

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


T.Topiktársak!
Nemrég vettem egy Cary SLAM-100 monoblokk párt.Minden képzeletet felülmúlóan csodálatosan ZENÉL!
Sajnos az egyik 6550c cső elszállt.
Hol érdemes (elsősorban Magyarországon) beszerezni,milyen tipusút,kb. mennyibe kerül,lehet-e egyenként is pótolni,vagy négyesével érdemes(4 db. van egy monoblokkban),esetleg nyolcasával?
Amint látszik,teljesen hozzánemértő vagyok,minden tanácsért hálás vagyok!
Tisztelettel: Gyuri
U.i.:Valószinűleg a közeljövőben szükség lesz egy másik csőcserére is.A gyári oldalon 6SN7 van,az enyémben ez 6H8C.Erre is kérek ajánlást!

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Mi a véleményetek a 12AU7A Sylvania Baldwin labeled NOS csövekről?
 
A Baldwinnak készített csövek audio célra válogatottak, tehát biztosan jobban az átlagnál.  Brent Jesse honlapján nézz utána, hogy melyiket érdemes venni. Az orgonához válogatott csövek zajmentesek.
 
http://www.audiotubes.com/12au7.htm

Avatar
nandi28
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2009.02.21., szomb. 20:44
Értékelés: 40

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: nandi28 »


Mi a véleményetek a 12AU7A Sylvania Baldwin labeled NOS csövekről?
Ha Sylvania akkor csak black plates a gary nem good!
 
Persze csak abban az esetben ha szereted az igazi amerikai hangot.

Avatar
marci81
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 191
Csatlakozott: 2011.06.12., vas. 18:58
Értékelés: 13

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: marci81 »

Mi a véleményetek a 12AU7A Sylvania Baldwin labeled NOS csövekről?

Forrás: Intel 4770S CPU; MSI Z87I MB;  8 GB G-SKILL DD3 2400MHz OC RAM; 120 GB Samsung 840 EVO SSD; HD-Plex hifi grade dc-atx PSU, HD-Plex H1 ház
 
Ethosz szimmetrikus csöves dac
Ethosz szimmetrikus csöves előfok
Ethosz szimmetrikus végfok
Watt/Puppy Clone by Ethosz
Az audioquest carbon-t leszámítva Ethosz kábelezés

alfaati

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Nem annyira hi-fi de még is kotodik egy kicsit a topik temához, ezért gondoltam megosztom:
 
Pár napja felújítottak melletunk egy éttermet és a falon a falilámpa konzolon lévo foglalatba egy vintage kinézetu de méginkább elektroncso kinézetu (nyilván csak a forma és a fény hatás hasonlít) égot csavartak ami amúgy teljesen új volt és olyan a kinézete ha mukodésben van, hogy oda vonz minden tekintetet! Ez a legszebb az egész étteremben (számomra). Ilyet most láttam eloszor. Nekem is kell egy ilyen, mondtam magamban. Sajnos fotót nem csináltam róla, de a "vinatge bulb" szavakat beírva a googlbe hamar meg is lett az eladó termék. Nem tudom lehet-e ilyet kapni otthon Magyarban?! Reméljuk igen, mert biztos pár otthont fel tudna dobni a kinézete, hangulata.
 
Angol árak:
 
http://www.lamps2udirect.com/pages/brow ... Bulbs/10/1
 




Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: gabigo »



κaτaσκευη ιστοσελιδων οδοντοτεχνικο εργaστηριο
συνaγερμοι σπιτιων χρημaτοκιbωτιa
korres somatoline cosmetic
υδρaυλικοι



κaτaσκευη ιστοσελιδων οδοντοτεχνικο εργaστηριο
συνaγερμοι σπιτιων χρημaτοκιbωτιa
korres somatoline cosmetic
υδρaυλικοι


 
"Hasta la vista, baby"
 
 

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


κατασκευη ιστοσελιδων οδοντοτεχνικο εργαστηριο
συναγερμοι σπιτιων χρηματοκιβωτια
korres somatoline cosmetic
υδραυλικοι

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »

more methods in which backlinks

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”