Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Most,hogy ismerkedem a csöves világgal azt tapasztalom,hogy a hangkép több árnyalatot mutat,mint a félvezetősök.
Pedig van egy olyan szlogen,hogy "csöves hangzás".

Avatar
csabaxxx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.08.13., pén. 20:52
Értékelés: 6

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csabaxxx »


Sziasztok!
 
Tudnátok valakit ajánlani, aki vállal 300B bemérését, megvizsgálását, hogy milyen állapotban van?
Budapesten vagy 50km-es körzetében lenne az ideális.
 
Köszi,
 
Csaba

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Aztán van olyan is, amikor nem hogy gyorsan és elsőre, de másodikra, harmadikra és lassan sem jön össze a dolog, keretösszeg ide, keretösszeg oda.

 

Valami hiányzik, amit az "izgalmas" nő fontosabbnak tart, kimenőcsőtől függetlenül, bármennyi is volt lista áron. Örök igazság: mindig a nő választ.
Ez egy más témájú fórumon lenne helyén való.

Online
Avatar
donignatio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 06:47
Értékelés: 98

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: donignatio »



Akkor maradjunk az izgalmas hasonlatnál. Ne akard gyorsan és elsőre megszerezni az izgalmas nőt, inkább várjál, inkább csak udvarolj vagy jár olyan helyre ahova ő is jár. Pláne ne rögzítsd a keretösszeget előre, mert talán ennyiért szóba sem áll veled.
 
Én csak tudom, az én DIY erölködömbe egy-pár kimenőcső többe van lista áron, mint a te megjelölt kereted.

 
Aztán van olyan is, amikor nem hogy gyorsan és elsőre, de másodikra, harmadikra és lassan sem jön össze a dolog, keretösszeg ide, keretösszeg oda.
 
Valami hiányzik, amit az "izgalmas" nő fontosabbnak tart, kimenőcsőtől függetlenül, bármennyi is volt lista áron. Örök igazság: mindig a nő választ.
Manley Labs muse electronics Von Schweikert Audio Kimber Kable Astell&Kern Meze Cl

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A felsőbb szinteken mi érvényesül?
 
Üdv: TJ.

Jó esetben a zene:) A kapcsolástechnikából és egyebekből adódó sajátosságok pedig kezdenek háttérbe szorulni...

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Jó a hasonlat.De azt is értelmezem a cső "izgalmasabb",mint a félvezető.
Én eddig amolyan "csili-vili"felvételeket hallgattam,főleg cd-n,média lejátszón.Fő szempontok a térbeli
pozicionáltság,mélység.De kb.félév "együttélés" után meguntam ezt.
Most felfedeztem valami újat pl.levegősség,meg jó egy pár,amit nem tudok szavakban leírni.
Érdekelne az említett Mcintosh-hoz közeli hang,habár mondjuk 150000 ft-ért(ennyi lenne most)úgysem találok.

 
Akkor maradjunk az izgalmas hasonlatnál. Ne akard gyorsan és elsőre megszerezni az izgalmas nőt, inkább várjál, inkább csak udvarolj vagy jár olyan helyre ahova ő is jár. Pláne ne rögzítsd a keretösszeget előre, mert talán ennyiért szóba sem áll veled.
 
Én csak tudom, az én DIY erölködömbe egy-pár kimenőcső többe van lista áron, mint a te megjelölt kereted.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Jó a hasonlat.De azt is értelmezem a cső "izgalmasabb",mint a félvezető.

Én eddig amolyan "csili-vili"felvételeket hallgattam,főleg cd-n,média lejátszón.Fő szempontok a térbeli

pozicionáltság,mélység.De kb.félév "együttélés" után meguntam ezt.

Most felfedeztem valami újat pl.levegősség,meg jó egy pár,amit nem tudok szavakban leírni.

Érdekelne az említett Mcintosh-hoz közeli hang,habár mondjuk 150000 ft-ért(ennyi lenne most)úgysem találok.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »



Barátnőnket/feleséget is lehet cserélni, de az komolyabb konfliktussal jár, és helyette nem vehetük másikat.
 
Dehogynem! Csak az sokkal drágább sport, mint a hifizés
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Több lépcsős kérdésnek szántam.A két csőtípus véleményekből kérdeztem volna tovább.
Az alapja a Mcitosh MC275 Kt88 csövei volt.Habár egy ilyen erősítőre plusz a kiszolgáló kompenensekre
nem igen lesz keretem.
Eddig csak félveztőseket hallgattam,de Mcintosh valami változást hozott.

igen, az első csöves élmény mély nyomot hagy az emberben, talán hasonlót mint az első összefekvés első komoly barátnőnkkel, (oke, talán erős a hasonlat). Tényleg más, de örömünkben nem halljuk a csöves csalárd módon teszi szépet, becsap bennünket, szépít miközben torzít, de ezt élvezhetőbben teszi mint a félvezetősök.
Aztán jön az együttlakás, ott már a barátnőnk is kezdi kimutatni rigolyáit, a csöves hangot is kiismerjük, kompromisszum itt is ott is, aztán jöhet a cserélgetés, először csak a csöveket, aztán az egész erősítőt. Barátnőnket/feleséget is lehet cserélni, de az komolyabb konfliktussal jár, és helyette nem vehetünk másikat.
 
Egy biztos, a bigott szilícium hívők a csövesek csalását nagyon nem szívlelik, idegbajosan bizonygatják, félvezetővel elő tudják állítani a csövesek kellemes hangját sokkal kisebb torzítással. Ez a mutatvány ritkán sikerül.

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A kapcsolástechnika "hangja" alsóbb szinteken érvényesül - illetve ott, ahol gondok vannak a tervezéssel, és a hifi (vagy inkább a zene) értelmezésével.
A felsőbb szinteken mi érvényesül?
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: arzachel »



 
A KT66 futottak még, 
 

A világpiac nem ezt mutatja.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangkarakter alapvetően a kapcsolástechnikától függ
 
A kapcsolástechnika "hangja" alsóbb szinteken érvényesül - illetve ott, ahol gondok vannak a tervezéssel, és a hifi (vagy inkább a zene) értelmezésével.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az Oto nem valami jól sikerült darab, bár sokan szeretik, ami nem baj. Az Audio note sorozatból nekem a Neiro tetszik a legjobban, sok kellemes órát szerzett nekem néhány éve. 
Melyik OTO? A Kondo-féle, vagy vmelyik Qvortrup-féle a három változat közül? 
Régen az elsőnek esélyt sem adtam, annyira másként szólt, mint a többi kisteljesítményű pentódás végű erősítő. Pedig neki van igaza, pl. nem lágyul el, amikor nem kéne. Ezt nekem éppen a Neiro  mutatta meg.
Habár meg kell jegyezni, alig emlékszem, mikor hallottam egymás mellett... talán 20 éve?  És nincs mese, az utódok (Souga, Overture) megjelenésével mindkettő "elavult"  

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Senki. Mert nem lehet. De munkásságából ítélve szerintem a kérdező voltaképpen nem nagyon tudja, mit és miért kérdez.Több lépcsős kérdésnek szántam.A két csőtípus véleményekből kérdeztem volna tovább.
Az alapja a Mcitosh MC275 Kt88 csövei volt.Habár egy ilyen erősítőre plusz a kiszolgáló kompenensekre

nem igen lesz keretem.

Eddig csak félveztőseket hallgattam,de Mcintosh valami változást hozott.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Senki.
 
Ne menjen el jósnak.
 
 
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

Sok mindentől függ egy csöves erősítő hangzása.  EL84 csővel (szerintem)a Manley építi a legjobb erősítőket: http://www.manley.com/mist.php
A KT66 futottak még, a KT88 lehet ilyen is meg olyan is (óvakodjon mindenki a Tesla KT88-asoktól). 
A KT90 ok, a 6550 is. A EL34-gyel csináltak kitűnő erősítőt is(parallel push pull) meg ölég gyengécskét is (EAG057)
Az Oto nem valami jól sikerült darab, bár sokan szeretik, ami nem baj. Az Audio note sorozatból nekem a Neiro tetszik a legjobban, sok kellemes órát szerzett nekem néhány éve. 
A hangkarakter alapvetően a kapcsolástechnikától függ, akár csöves, akár félvezetős a produktum.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



 
(Arra meg még kíváncsibb vagyok, hogy ki fog erre konkrét választ adni.)
.

Senki. Mert nem lehet. De munkásságából ítélve szerintem a kérdező voltaképpen nem nagyon tudja, mit és miért kérdez.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

 
erre it neked senki nem fog tételesen sem általánosan válaszolni. Viszont a kört szűkítve tudom javasolni a legnépszerűbb 300B DHT-k összehasonlító tesztjét,  különböző gyártók konstrukció, működési elve azonos és mégis mennyire sokféle képpen viselkednek, illetve keltenek szubjektív benyomásokat a hallgatóban
 
Sokkal húzósabb dolog az eltérő felépítésű, működésű csövek, úgymint EL84, KT88, 300B ... stb karakter eltéréseit meghatározni általánosságban.
 
http://www.enjoythemusic.com/magazine/e ... 1201/300b/

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

 
Erre a kérdésre én is kíváncsian várom a választ.
 
(Arra meg még kíváncsibb vagyok, hogy ki fog erre konkrét választ adni.)
 
.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Jó éjszakát!
    Gyuri

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Hallo!
Ezt találtam:http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... 4htqu0s6g7
Mit szóltok hozzá?

Ezeket a csöveket (Svetlana, Sovtek, Electro Harmonix, Tung Sol) a New Sensor Corp. gyártja Szaratovban. Ha ezek közül akarsz választani, én inkább az Electro Harmonix csöveket javasolnám:
http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... 4htqu0s6g7
Az áruk kétségkívül kedvező.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »


Hallo!
Ezt találtam:http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... 4htqu0s6g7
Mit szóltok hozzá?

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A 6550c típus csak Svetlana lehet. Oroszból amúgyis csak szentpétervári 6550 jöhet szóba, ha jót akarunk. A ma futó SED (Svetlana Electron Devices) gyártmánynál a valóban régi (úgy 1970 előtti) NOS Svetlana 6550c, vagy spécibb és ritkább változata, a 6550b szól lényegesen jobban. De ezeket is klasszissal előzi NOS GE 6550a - nem véletlenül annyira keresett és drága.
 
A minimum, hogy válogatott négyeseket kell venned.
 
6sn7: '50-es évekbeli Sylvania 6sn7w / 6sn7wgt, de szintén csak korrekt forrásból, ahol nem vághatnak át audiora kiválogatás után visszamaradt NOS csővel.


Nemrég vettem egy Cary SLAM-100 monoblokk párt.Minden képzeletet felülmúlóan csodálatosan ZENÉL!
Sajnos az egyik 6550c cső elszállt.
Hol érdemes (elsősorban Magyarországon) beszerezni,milyen tipusút,kb. mennyibe kerül,lehet-e egyenként is pótolni,vagy négyesével érdemes(4 db. van egy monoblokkban),esetleg nyolcasával?


Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Hol érdemes (elsősorban Magyarországon) beszerezni,milyen tipusút,kb. mennyibe kerül,
Ha külföldi forrás is jó, akkor itt mazsolázhatsz:
http://www.tubedepot.com/6550kt88.html
http://www.tubeampdoctor.com/catalog.ph ... 7S9v76ncC1
http://www.watfordvalves.com/products.asp?search=6550
A helyedben egyébként maradnék a SED csöveknél.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”