Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Úgy látom, hogy a mércét már magadnak beállítottad - már csak az anyagi oldalát kell biztosítani.

A McIntosh erősítők hangját nem fogod más elektroncsöves erősítőkben megtalálni. Ennek oka egyszerűen a különleges "trifiláris" kimenő transzformátoroknak tudható be...

 

Üdv: TJ.
Erre gondoltam én is,félve.
Ami kevés csövest hallgattam,közülük Conrad Johnson MV60SE és az Audio Research vsi55 hangképe hasonlóságot mutatott(de ezek sem olcsók).

Én a meleg megszólalást nem igazán szeretem,ezért fogalmaztam így,hogy mit keresek és sajnos csak 150000ft-t tudnék szánni erre,vagy max 170000-t.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Úgy látom, hogy a mércét már magadnak beállítottad - már csak az anyagi oldalát kell biztosítani.
A McIntosh erősítők hangját nem fogod más elektroncsöves erősítőkben megtalálni. Ennek oka egyszerűen a különleges "trifiláris" kimenő transzformátoroknak tudható be...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Mcintosh 275-nél maradva,keresnék hasonló levegős,dinamikus,transzparens,szerintem információ szegény ill.nem az,inkább csak azt erősíti amit kell.
Továbbá szerintem ez a hangkép nem meleg.
Hasonló megszólalású erősítőt keresnék.
Ami biztos,hogy hasonló push-pull ultralineár,megegyező csőkészlettel nem ad ilyen hangképet./Negatív tapasztalat Lyric Ti120.

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 567
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: vm69 »



Sziasztok!
 
Tudnátok valakit ajánlani, aki vállal 300B bemérését, megvizsgálását, hogy milyen állapotban van?
Budapesten vagy 50km-es körzetében lenne az ideális.
 
Köszi,
 
Csaba


A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


A márka fanatizmust mellőzve,egy Audio note Meishu erősítővel és a hozzá kapcsolodó azonos szintű

komponensekkel,összehasonlítva egy Mcintosh 275-öst ugyancsak hasonló komponensekkel kiegészítve,merőben más zenét hallunk.Azért írtam zenét,mert ugyan a félvezetősök között is van jó hangú,de mégis az elektroncső a zeneibb.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.......  tapasztalom,hogy a hangkép több árnyalatot mutat,mint a félvezetősök.
 
Ha nagyobb tapasztalat lesz, akkor arra is rájön, hogy félvezető és félvezető között hangra legalább akkora különbségek vannak, mint cső és cső között. Vegyünk csak példának egy régi V-FET-et és egy modern tranzisztort, hogy az IC-kről már ne is beszéljek.
 
 
.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Köszi a választ,én meg azt hittem ez pozitív jelző,habár végül is vannak olyanok akiknek ez tetszik.
Igen, vannak emberek, akiknek ez tetszik, és akik a tranyós erősítők közül is azokat kedvelik, amelyeknek "csöves hangjuk" van. No ez a totális zsákutca.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Amit sokszor "csöves hangzás"-nak hívnak, az a hazudós, sávhatárolt, dinamikátlan, lassú, de a középtartományban nagyon megnyerő hang. No ez a rossz csöves erősítők sajátja, ami szerencsére nem jellemzi a jó csöveseket.Köszi a választ,én meg azt hittem ez pozitív jelző,habár végül is vannak olyanok akiknek ez tetszik.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Most,hogy ismerkedem a csöves világgal azt tapasztalom,hogy a hangkép több árnyalatot mutat,mint a félvezetősök.
Pedig van egy olyan szlogen,hogy "csöves hangzás".

Amit sokszor "csöves hangzás"-nak hívnak, az a hazudós, sávhatárolt, dinamikátlan, lassú, de a középtartományban nagyon megnyerő hang. No ez a rossz csöves erősítők sajátja, ami szerencsére nem jellemzi a jó csöveseket.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Most,hogy ismerkedem a csöves világgal azt tapasztalom,hogy a hangkép több árnyalatot mutat,mint a félvezetősök.
Pedig van egy olyan szlogen,hogy "csöves hangzás".

Avatar
csabaxxx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.08.13., pén. 20:52
Értékelés: 6

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csabaxxx »


Sziasztok!
 
Tudnátok valakit ajánlani, aki vállal 300B bemérését, megvizsgálását, hogy milyen állapotban van?
Budapesten vagy 50km-es körzetében lenne az ideális.
 
Köszi,
 
Csaba

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Aztán van olyan is, amikor nem hogy gyorsan és elsőre, de másodikra, harmadikra és lassan sem jön össze a dolog, keretösszeg ide, keretösszeg oda.

 

Valami hiányzik, amit az "izgalmas" nő fontosabbnak tart, kimenőcsőtől függetlenül, bármennyi is volt lista áron. Örök igazság: mindig a nő választ.
Ez egy más témájú fórumon lenne helyén való.

Avatar
donignatio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 06:47
Értékelés: 98

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: donignatio »



Akkor maradjunk az izgalmas hasonlatnál. Ne akard gyorsan és elsőre megszerezni az izgalmas nőt, inkább várjál, inkább csak udvarolj vagy jár olyan helyre ahova ő is jár. Pláne ne rögzítsd a keretösszeget előre, mert talán ennyiért szóba sem áll veled.
 
Én csak tudom, az én DIY erölködömbe egy-pár kimenőcső többe van lista áron, mint a te megjelölt kereted.

 
Aztán van olyan is, amikor nem hogy gyorsan és elsőre, de másodikra, harmadikra és lassan sem jön össze a dolog, keretösszeg ide, keretösszeg oda.
 
Valami hiányzik, amit az "izgalmas" nő fontosabbnak tart, kimenőcsőtől függetlenül, bármennyi is volt lista áron. Örök igazság: mindig a nő választ.
Manley Labs muse electronics Von Schweikert Audio Kimber Kable Astell&Kern Meze Cl

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



A felsőbb szinteken mi érvényesül?
 
Üdv: TJ.

Jó esetben a zene:) A kapcsolástechnikából és egyebekből adódó sajátosságok pedig kezdenek háttérbe szorulni...

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Jó a hasonlat.De azt is értelmezem a cső "izgalmasabb",mint a félvezető.
Én eddig amolyan "csili-vili"felvételeket hallgattam,főleg cd-n,média lejátszón.Fő szempontok a térbeli
pozicionáltság,mélység.De kb.félév "együttélés" után meguntam ezt.
Most felfedeztem valami újat pl.levegősség,meg jó egy pár,amit nem tudok szavakban leírni.
Érdekelne az említett Mcintosh-hoz közeli hang,habár mondjuk 150000 ft-ért(ennyi lenne most)úgysem találok.

 
Akkor maradjunk az izgalmas hasonlatnál. Ne akard gyorsan és elsőre megszerezni az izgalmas nőt, inkább várjál, inkább csak udvarolj vagy jár olyan helyre ahova ő is jár. Pláne ne rögzítsd a keretösszeget előre, mert talán ennyiért szóba sem áll veled.
 
Én csak tudom, az én DIY erölködömbe egy-pár kimenőcső többe van lista áron, mint a te megjelölt kereted.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Jó a hasonlat.De azt is értelmezem a cső "izgalmasabb",mint a félvezető.

Én eddig amolyan "csili-vili"felvételeket hallgattam,főleg cd-n,média lejátszón.Fő szempontok a térbeli

pozicionáltság,mélység.De kb.félév "együttélés" után meguntam ezt.

Most felfedeztem valami újat pl.levegősség,meg jó egy pár,amit nem tudok szavakban leírni.

Érdekelne az említett Mcintosh-hoz közeli hang,habár mondjuk 150000 ft-ért(ennyi lenne most)úgysem találok.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »



Barátnőnket/feleséget is lehet cserélni, de az komolyabb konfliktussal jár, és helyette nem vehetük másikat.
 
Dehogynem! Csak az sokkal drágább sport, mint a hifizés
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4642
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Több lépcsős kérdésnek szántam.A két csőtípus véleményekből kérdeztem volna tovább.
Az alapja a Mcitosh MC275 Kt88 csövei volt.Habár egy ilyen erősítőre plusz a kiszolgáló kompenensekre
nem igen lesz keretem.
Eddig csak félveztőseket hallgattam,de Mcintosh valami változást hozott.

igen, az első csöves élmény mély nyomot hagy az emberben, talán hasonlót mint az első összefekvés első komoly barátnőnkkel, (oke, talán erős a hasonlat). Tényleg más, de örömünkben nem halljuk a csöves csalárd módon teszi szépet, becsap bennünket, szépít miközben torzít, de ezt élvezhetőbben teszi mint a félvezetősök.
Aztán jön az együttlakás, ott már a barátnőnk is kezdi kimutatni rigolyáit, a csöves hangot is kiismerjük, kompromisszum itt is ott is, aztán jöhet a cserélgetés, először csak a csöveket, aztán az egész erősítőt. Barátnőnket/feleséget is lehet cserélni, de az komolyabb konfliktussal jár, és helyette nem vehetünk másikat.
 
Egy biztos, a bigott szilícium hívők a csövesek csalását nagyon nem szívlelik, idegbajosan bizonygatják, félvezetővel elő tudják állítani a csövesek kellemes hangját sokkal kisebb torzítással. Ez a mutatvány ritkán sikerül.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A kapcsolástechnika "hangja" alsóbb szinteken érvényesül - illetve ott, ahol gondok vannak a tervezéssel, és a hifi (vagy inkább a zene) értelmezésével.
A felsőbb szinteken mi érvényesül?
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: arzachel »



 
A KT66 futottak még, 
 

A világpiac nem ezt mutatja.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A hangkarakter alapvetően a kapcsolástechnikától függ
 
A kapcsolástechnika "hangja" alsóbb szinteken érvényesül - illetve ott, ahol gondok vannak a tervezéssel, és a hifi (vagy inkább a zene) értelmezésével.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az Oto nem valami jól sikerült darab, bár sokan szeretik, ami nem baj. Az Audio note sorozatból nekem a Neiro tetszik a legjobban, sok kellemes órát szerzett nekem néhány éve. 
Melyik OTO? A Kondo-féle, vagy vmelyik Qvortrup-féle a három változat közül? 
Régen az elsőnek esélyt sem adtam, annyira másként szólt, mint a többi kisteljesítményű pentódás végű erősítő. Pedig neki van igaza, pl. nem lágyul el, amikor nem kéne. Ezt nekem éppen a Neiro  mutatta meg.
Habár meg kell jegyezni, alig emlékszem, mikor hallottam egymás mellett... talán 20 éve?  És nincs mese, az utódok (Souga, Overture) megjelenésével mindkettő "elavult"  

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Senki. Mert nem lehet. De munkásságából ítélve szerintem a kérdező voltaképpen nem nagyon tudja, mit és miért kérdez.Több lépcsős kérdésnek szántam.A két csőtípus véleményekből kérdeztem volna tovább.
Az alapja a Mcitosh MC275 Kt88 csövei volt.Habár egy ilyen erősítőre plusz a kiszolgáló kompenensekre

nem igen lesz keretem.

Eddig csak félveztőseket hallgattam,de Mcintosh valami változást hozott.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Senki.
 
Ne menjen el jósnak.
 
 
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: fülelek »



Csőtípusok különböző hangkaraktere lenne az érdeklődésem tárgya.
Az Audio Note Oto erősítő végcsövei El84-ek,a Mcintosh Mc275 végcsövei
Kt88-k.Elöljáróban nem azt állíttom,hogy a hangkarakter csak a cső típusától függ.
De az érdekes,hogy az Audio Note-nál a Kt88,66 csöveket negatív jelzővel illették.

Sok mindentől függ egy csöves erősítő hangzása.  EL84 csővel (szerintem)a Manley építi a legjobb erősítőket: http://www.manley.com/mist.php
A KT66 futottak még, a KT88 lehet ilyen is meg olyan is (óvakodjon mindenki a Tesla KT88-asoktól). 
A KT90 ok, a 6550 is. A EL34-gyel csináltak kitűnő erősítőt is(parallel push pull) meg ölég gyengécskét is (EAG057)
Az Oto nem valami jól sikerült darab, bár sokan szeretik, ami nem baj. Az Audio note sorozatból nekem a Neiro tetszik a legjobban, sok kellemes órát szerzett nekem néhány éve. 
A hangkarakter alapvetően a kapcsolástechnikától függ, akár csöves, akár félvezetős a produktum.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”