Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na az olyan volt, ami megtestesített minden csöves sztereotípiát, minden rosszat és kevéske jót
A Manley-ket meg egyszer nagyon jónak is hallottam, szerintem ez az AVA csak valami haveri dolog volt annál a forgalmazónál, mert nagyon nem az a szint volt mint a Manley. Úgy tudom azt is visszaadta (Manley-t)aztán mert ahogy elmondta csövesek rakják össze(mármint homlesek ) egyszer elvágta a kezét a sorja. Maradt a hapsi a JRDG-nél (Jeff Rowlnad), abban legalább van technológia, mondta. Ennek már jópár éve és megkophattak az emlékek is, de az a Manley azért veszett jól szólt Avalon hangfalakkal. Ja és belenéztünk ebbe a kis AVA-ba, hát maszek

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Körülmények, csőszett, kábelezés, hangfalak, forrás.....sok sok dolog ami miatt két helyen ugyanaz a típus teljesen másképp szól.  Nemrég cseréltem a DAC-ban GE 6SN7 csövekről Orosz MELZre.  Nem csak nüansznyi az eltérés az összhatásban.  Szóval nem lehet messzemenő következtetéseket levonni egy erősítőről ha hallod valahol vagy legalábbis én nem tenném.
Na az olyan volt, ami megtestesített minden csöves sztereotípiát, minden rosszat és kevéske jót

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Oké, akkor olyan!
Ne érts félre, nem biztos hogy abszolút értelemben olyan, csak akkor olyannak hallottuk abban a rendszerben. Hallottam AVA-t máshol is, de nekem szinte mindig kissé tranyósan "karcosnak" tűnt valamivel kevesebb émelyítő "sziruppal" mint ez a kicsi. Egy darabig itt a környéken a Magic Sound kínlódott velük, de az már rég volt és a gyártó installálásában még nem hallottam csak mindig terveztem hogy egyszer majd elmegyek Tordasra.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Ilyet hallgattunk a havernál. Hát akkor neked mindezekről kicsit más fogalmaid vannak, nekem nagyon nem jött be, szerintem éppen az a tipikus csöves nazális hang amitől kifutok a szobából
 
Oké, akkor olyan!

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugye? Teljesen más világ, mint a későbbi tömegtermék 6n8sz. Habár én inkább régi (1960 előtti) Sylvania -párti vagyok. Csak abból már nehéz normálisat (pl. nem mikrofóniásat) szerezni.
 
Nemrég cseréltem a DAC-ban GE 6SN7 csövekről Orosz MELZre.  Nem csak nüansznyi az eltérés az összhatásban.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ilyet hallgattunk a havernál. Hát akkor neked mindezekről kicsit más fogalmaid vannak, nekem nagyon nem jött be, szerintem éppen az a tipikus csöves nazális hang amitől kifutok a szobából
Körülmények, csőszett, kábelezés, hangfalak, forrás.....sok sok dolog ami miatt két helyen ugyanaz a típus teljesen másképp szól.  Nemrég cseréltem a DAC-ban GE 6SN7 csövekről Orosz MELZre.  Nem csak nüansznyi az eltérés az összhatásban.  Szóval nem lehet messzemenő következtetéseket levonni egy erősítőről ha hallod valahol vagy legalábbis én nem tenném.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ilyet hallgattunk a havernál. Hát akkor neked mindezekről kicsit más fogalmaid vannak, nekem nagyon nem jött be, szerintem éppen az a tipikus csöves nazális hang amitől kifutok a szobából

Hogy ne csak mindig offoljak...
 
Azt a fajta "keverék" hangot, amit karbatartó is keres (vagy gondolom, hogy ilyesmit keres), én az AVA készülékeimben találtam meg. Ebben megvan a felbontás,  ritmika,  gyorsaság és természetesség is, ami a jobb PP csöveseket jellemzi. Szerintem.
 
(pedig nem akartam csöves erősítőt, mondtam, írtam is nem egyszer)
 
 



Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Hogy ne csak mindig offoljak...
 
Azt a fajta "keverék" hangot, amit karbatartó is keres (vagy gondolom, hogy ilyesmit keres), én az AVA készülékeimben találtam meg. Ebben megvan a felbontás,  ritmika,  gyorsaság és természetesség is, ami a jobb PP csöveseket jellemzi. Szerintem.
 
(pedig nem akartam csöves erősítőt, mondtam, írtam is nem egyszer)
 
 


Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az egyes részeket érdemes az egész viszonylatában is végig gondolni, még ha ez a fórum itt csak egy szűk szelete annak.
Különben félek, nem látjuk a fától az erdőt. 
De boccs ha zavartam.
Cs.

 
Természetesen, az egész viszonylatában végig gondolhatjuk itt a csöves készülékek, vagy leginkább a csövek viselkedését, és nem csak a térbeli pozicionáltság precizitásának viszonylatában.
Magam is úgy gondolom, hogy a csövek, csöves erősítők viselkedésének egészét kell szemlélni, hogy megfelelő képet kapjunk, de ez a topik még attól a Hi-Fi-vel, azon belül is a csövekkel kapcsolatos kérdések, felvetések megvitatására hivatott, és nem a zenegyűjtés szempontjaira.
Teljes mértékben elfogadjuk, ha valakinek marginális kérdés a zene mellett, hogy milyen készüléken hallgatja azt, de a Hi-Fi-s fórumok azért jöttek létre, hogy ott azok tereferéljenek egymással, akiknél ezek a szempontok nem szorulnak a perifériára, és pl. egy készülék kiválasztásánál igen is fontos nekik, hogy az adott készüléknek milyen a térleképzése, milyen színpad- szélességet, mélységet képes megmutatni, stb.
 
 
.

Avatar
csabaxxx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.08.13., pén. 20:52
Értékelés: 6

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csabaxxx »



Azért ez itt mégiscsak egy Hi-Fi-s fórum, annak is az elektroncsövekkel foglalkozó része, tehát teljesen természetes, hogy itt a Hi-Fi-s vonulatot vitatjuk meg, azokat a szempontokat helyezzük előtérbe, ami a készülékekkel, és ezen belül is az elektroncsöves készülékekkel kapcsolatos. Azaz, nem a hangfelvételek gyűjtésének szempontjairól, hanem a készülékek kiválasztásának szempontjairól esik szó.
 
A zenével kapcsolatos disputákra pedig ott vannak ezen a fórumon is a megfelelő topikok, illetve a számos zenei fórum, ami megtalálható a neten.
 
.

 
Az egyes részeket érdemes az egész viszonylatában is végig gondolni, még ha ez a fórum itt csak egy szűk szelete annak.
Különben félek, nem látjuk a fától az erdőt. 
De boccs ha zavartam.
Cs.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Na látod már megint csak kötekedsz.Valamikor azt állítottad,hogy az lp-ben akkor csalódtál mikor volt olyan cd-d,ami analógosabban szólt ,mint az lp.
 
 
Nem emlékszem. Hol írtam én ilyet? Én az LP vonalat teljesen más szempont miatt hanyagoltam (eddig). Mint ahogy a csövest is, de mégiscsak visszatértem hozzájuk. Amúgy nem kötekedésnek szántam, bár volt egy olyan éle. Eleve mit jelent neked az analógosság?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Hűha! A digitális analógosabb az analógnál? Az hogyúgyígy?
Na látod már megint csak kötekedsz.Valamikor azt állítottad,hogy az lp-ben akkor csalódtál mikor volt olyan cd-d,ami analógosabban szólt ,mint az lp.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért nyugtass meg minket, hogy a precízség neked is csak egy szempont a sok közül.
Még is csak zenét / előadót választ, keres, kedvel az ember amikor hangfelvételeket gyűjt és hallgat, nem de?
Csaba

 
Azért ez itt mégiscsak egy Hi-Fi-s fórum, annak is az elektroncsövekkel foglalkozó része, tehát teljesen természetes, hogy itt a Hi-Fi-s vonulatot vitatjuk meg, azokat a szempontokat helyezzük előtérbe, ami a készülékekkel, és ezen belül is az elektroncsöves készülékekkel kapcsolatos. Azaz, nem a hangfelvételek gyűjtésének szempontjairól, hanem a készülékek kiválasztásának szempontjairól esik szó.
 
A zenével kapcsolatos disputákra pedig ott vannak ezen a fórumon is a megfelelő topikok, illetve a számos zenei fórum, ami megtalálható a neten.
 
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
Neked is volt már gondolom olyan tapasztalat,hogy a cd analógosabb volt mint az lp.

 
 
Hűha! A digitális analógosabb az analógnál? Az hogyúgyígy?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Jézusom!  Jó erősítő a NAD, de csak egy bizonyos szintig, az említett  gépek szintjétől pedig messze áll, és az az egy paraméter, amit a zenehallgatással kapcsolatban szajkózok, csak egy szelete a "nagy kerek egésznek". Csak e paraméter alapján nem lehet ítéletet mondani egyik készülék fölött sem. Szerintem nagyon katonásan állsz a zenehallgatáshoz/hifizéshez, ez az írásaidból könnyen megállapítható, de a hifi nem "vagy fekete, vagy fehér" alapon működik.
 
 
A csövesekkel (meg a többi erősítővel (de miért mindig csak az erősítők?) ) kapcsolatos általánosításod pedig helytelen, erre akár a saját rendszerem is cáfolat lehetne, mert vaktesztben tuti nem tudnád megmondani, hogy milyen erősítést hallasz. Nálad rutinosabbak viszont igen...

Helyes amit írsz biztosan többen állítják a te nézeted.
Én már többször leírtam számomra a precízség és a térbeli mélyég a legfontosabb,ha ez nincs meg akkor hiány érzetem van.
Az  lehet,hogy egy vakteszten elvérezne az állításom(ha a csöves és a félvezetős hangra gondolsz).De egy vakteszten egy lp és egy cd-t is össze lehet keverni.
Neked is volt már gondolom olyan tapasztalat,hogy a cd analógosabb volt mint az lp.

Avatar
csabaxxx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.08.13., pén. 20:52
Értékelés: 6

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csabaxxx »



Számomra a precízség azt jelenti,hogy ahogyan a zenészek helyet foglalnak a színpadon,olyan pozíciókban szólal
meg a szobámban is.És olyan lemezeim vannak(ezek a példák) amiknek az élőkoncertes képei ezt igazolják.(Tehát a hangmérnök is jól dolgozott). 

 
Azért nyugtass meg minket, hogy a precízség neked is csak egy szempont a sok közül.
Még is csak zenét / előadót választ, keres, kedvel az ember amikor hangfelvételeket gyűjt és hallgat, nem de?
Csaba

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Számomra a precízség azt jelenti,hogy ahogyan a zenészek helyet foglalnak a színpadon,olyan pozíciókban szólal
meg a szobámban is.És olyan lemezeim vannak(ezek a példák) amiknek az élőkoncertes képei ezt igazolják.(Tehát a hangmérnök is jól dolgozott). 

 
 
Így már érthető...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Pl.Egy Nad 356-hoz képest egy félmilliós rendszerben.
De ez csak saját tapasztalat.Semmi több.

 
 
Jézusom!  Jó erősítő a NAD, de csak egy bizonyos szintig, az említett  gépek szintjétől pedig messze áll, és az az egy paraméter, amit a zenehallgatással kapcsolatban szajkózok, csak egy szelete a "nagy kerek egésznek". Csak e paraméter alapján nem lehet ítéletet mondani egyik készülék fölött sem. Szerintem nagyon katonásan állsz a zenehallgatáshoz/hifizéshez, ez az írásaidból könnyen megállapítható, de a hifi nem "vagy fekete, vagy fehér" alapon működik.
 
 
A csövesekkel (meg a többi erősítővel (de miért mindig csak az erősítők?) ) kapcsolatos általánosításod pedig helytelen, erre akár a saját rendszerem is cáfolat lehetne, mert vaktesztben tuti nem tudnád megmondani, hogy milyen erősítést hallasz. Nálad rutinosabbak viszont igen...

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Számomra a precízség azt jelenti,hogy ahogyan a zenészek helyet foglalnak a színpadon,olyan pozíciókban szólal
meg a szobámban is.És olyan lemezeim vannak(ezek a példák) amiknek az élőkoncertes képei ezt igazolják.(Tehát a hangmérnök is jól dolgozott). 

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Engem csupán az érdekelt volna,hogy egy eletroncsöves erősítő előfok része lehet-e
olyan precíz mint a félvezetősök többsége.
Nekem úgy tűnt pl. az Audio research vsi55-nél,hogy az előfok passzív a hallottak alapján.De a hang
amúgy jó volt.
Máskülönben olvastam is hasonlót,és gondolom aki írta csak nem írt valótlant.Szakirodalomban olvastam nem fórumon.
Azt meg forgalmazó mondta,hogy az aktív csöves előfok nem minden rendszerbe passzol,mint pl. egy félvezetős,ezeknél jobban kell figyelni a választásnál.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem tudom sírjak vagy nevessek, képtelen vagyok az utóbb 20-30 hsz-ből megállapítani, ki-kivel van, miről beszél, mit kérdez, mit állít. Persze az is lehet ezek a fiúk nap-mint-nap összejárnak, pirviznek egymással, és tudnak valamit.

Valószínű a hajamat téptem volna kopaszra, ha 15 évvel ezelőtt csupán ilyen tapasztalati infók olvasgatására hagyatkoztam volna, cső vagy sziliciúm erősítőt szeressek-é. 
 

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Mihez képest?Pl.Egy Nad 356-hoz képest egy félmilliós rendszerben.
De ez csak saját tapasztalat.Semmi több.

Avatar
donignatio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 06:47
Értékelés: 98

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: donignatio »


Amúgy ez(eke)t direkt csinálod?
 
Na, csak beigazolódott a jóslatom.......
Manley Labs muse electronics Von Schweikert Audio Kimber Kable Astell&Kern Meze Cl

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Pl a Bartimexnél a közel 1 milliós erősítő(300b-s) 4 milliós rendszerben,a hangszerek térbeli elhelyezkedését nem igazán teljesítette,pedig nem végfok volt.
 
 
Mihez képest? 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »


Azzal tisztában vagyok,hogy a cd kimeneti jelszintje legalább 500mv a lemezjátszóé meg 5mv.Amúgy a jelszint illésztés ellenben érdekel mert akárhány csövest hallgattam(leginkább jónevűeket) nem voltak olyan precízek mint a félvezetősek.Ezt nem is azért írtam, hanem azért, mert az derengett, hogy főleg LP forrásról szeretnél hallgatózni. Közben olvasom a tapasztalataidról a leírást a csöves, drága berendezésről. Nos, ha az annyira nem tetszett (pedig biztosan elég jól összeválogatott holmi volt) , akkor szerintem ne a csövesek között keresgélj..
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”