Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


 az egyik legtipikusabb színezett csöves hang volt amit valaha hallottam
 
 
Akkor ott valami nem stimmelhetett, mert ebben a felállásban (csőkészlet, rendszer) köze nincs az általad leírtakhoz, de tényleg. És ezt nem azért írom, mert bántana a negatív kritikád, vagy elvakult lennék  a márkával kapcsolatban. Viszont volt beletéve az előerősítőbe olyan cső, amivel nekem is hasonló hangot produkált az erősítő és az nekem sem tetszett, pedig neten olvasgatva dicsérték az említett csövet.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem rosszindulatból írtam a kifogásolt részt. De akkor inkább visszavonom hogy ne legyen sértődés. A véleményemet a cuccról viszont nem vonom vissza, az egyik legtipikusabb színezett csöves hang volt amit valaha hallottam A dinamikához, kontrollhoz, természetességhez pedig végképp semmi köze nem volt, annál még egy kis A- osztályú JLH-nak is több köze volt ezekhez a dolgokhoz amit még ott meghallgattunk akkor.
De még mindig az a hang viszi a prímet szarságban, amit a néhai Taylor Acoustic-nál hallottam egyszer, na az felért egy fejbelövéssel, a Sokol rádió ahhoz képest maga lenne a megváltás  

Egyetlen rendszeremet sem úgy raktam össze, hogy csak a demólemezek szóljanak "élvezhetően" (eleve rühellem őket), én főként a  60-as, 70-es évek rock, blues, jazz zenéit (és sok mást) hallgatom, tehát ennek megfelelően a rendszerem is azokhoz a zenékhez lett összerakva.
 
"Simán elhiszem hogy nálad ez a csúcs eddig"  
 
Remélem ezt csak elgépelted, és nem annak szántad, mint aminek látszik...  
 
" Nekem nem kéne, de az téged ne zavarjon a zene élvezetében "
 
Nem zavar...


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Hát ennek szívből örülök és gratulálok is hozzá
Na ugye hogy van az a hifi ami csak simán zenél és nem azon kell agyalnod hogy a 3 jól szóló lemezedből melyiket is rakjad be?
Simán elhiszem hogy nálad ez a csúcs eddig. Nekem nem kéne, de az téged ne zavarjon a zene élvezetében 

 
 
Egyetlen rendszeremet sem úgy raktam össze, hogy csak a demólemezek szóljanak "élvezhetően" (eleve rühellem őket), én főként a  60-as, 70-es évek rock, blues, jazz zenéit (és sok mást) hallgatom, tehát ennek megfelelően a rendszerem is azokhoz a zenékhez lett összerakva.
 
"Simán elhiszem hogy nálad ez a csúcs eddig"  
 
Remélem ezt csak elgépelted, és nem annak szántad, mint aminek látszik...  
 
" Nekem nem kéne, de az téged ne zavarjon a zene élvezetében "
 
Nem zavar...

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ugye? Teljesen más világ, mint a későbbi tömegtermék 6n8sz. Habár én inkább régi (1960 előtti) Sylvania -párti vagyok. Csak abból már nehéz normálisat (pl. nem mikrofóniásat) szerezni.
Igen, igazad volt. Nem mertem megreszkírozni nagy pénzért egy próbát korábban, de amikor 7e-ért megjelent a vaterán egy pár, lecsaptam rá.  Én még ilyen szellős, élethű hangot nem nagyon hallottam..  
Az a helyzet, hogy amikor kicseréltem azonnal hallottam, hogy sokkal jobb, de az igazi karaktere akkor jött elő, amikor az erősítő belső jelvezetékét átcseréltem Kondo Vz-re.  Csak ámulok.. :-)
 
Most, hogy tudom, mire képes a sima anódos, megreszkírozok egy lyukasat is, amiről többen írták, hogy a legjobb. Te mit hallottál?  
Üdv,
NL

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát ennek szívből örülök és gratulálok is hozzá
Na ugye hogy van az a hifi ami csak simán zenél és nem azon kell agyalnod hogy a 3 jól szóló lemezedből melyiket is rakjad be?
Simán elhiszem hogy nálad ez a csúcs eddig. Nekem nem kéne, de az téged ne zavarjon a zene élvezetében 

Nem értettelek félre, de nem is kívánnék vitát nyitni ezzel kapcsolatban. Az említett "karcosság" szerencsére ebben is benne van (úgy tudom, hogy a nagyok kimenőjét kapta az utolsó sorozat), pont ezért is tetszett meg annyira, ennél pl nem egy nálam megfordult tranyós középtartománya sokkal lágyabb, göthösebb volt, sőt, erős színezetet is mutatott némelyik. Persze ez sem hibátlan, ha falbontó hangerőt akar az ember, az már nem az ő asztala, de nekem ezzel nincs semmi bajom, pedig sok száz Wattos félvezetősökről váltottam. 
 
 
A megépítése? Nekem a kivitele és megépítése is tetszik, szerintem bőven megállja a helyét a piacon. Azt, hogy lehetett volna fokozni az alkatrészek minőségét stb, nem kétlem, de engem leginkább a hangja érdekel, azzal pedig meg vagyok elégedve. Hosszú idő után végre nem csak rábeszélem magam, hogy jó ez a hang nekem, hanem tényleg minden zenén, akármennyi idő elteltével is szeretem hallgatni. Néha még a szám is tátva marad...


Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem én mondtam, hanem az aki ezeket forgalmazta(ha jól emlékszem), és hát a Manley lányt elnézve, aki átvette az üzletet, hát tényleg olyan csávókkal vette ott körül magát apám... Szóval nem volt teljesen alaptalan. Igaz én az Audio Note műhelyére is azt mondtam hogy ez egy kupleráj.
Ez mekkora baromság! Te el tudod képzelni, hogy drága alkatrészeket képzetlen, hátrányos helyzetű emberekre bízna bárki is? A selejt elvinné a hasznot...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Ne érts félre, nem biztos hogy abszolút értelemben olyan, csak akkor olyannak hallottuk abban a rendszerben. Hallottam AVA-t máshol is, de nekem szinte mindig kissé tranyósan "karcosnak" tűnt valamivel kevesebb émelyítő "sziruppal" mint ez a kicsi. Egy darabig itt a környéken a Magic Sound kínlódott velük, de az már rég volt és a gyártó installálásában még nem hallottam csak mindig terveztem hogy egyszer majd elmegyek Tordasra.
 
 
Nem értettelek félre, de nem is kívánnék vitát nyitni ezzel kapcsolatban. Az említett "karcosság" szerencsére ebben is benne van (úgy tudom, hogy a nagyok kimenőjét kapta az utolsó sorozat), pont ezért is tetszett meg annyira, ennél pl nem egy nálam megfordult tranyós középtartománya sokkal lágyabb, göthösebb volt, sőt, erős színezetet is mutatott némelyik. Persze ez sem hibátlan, ha falbontó hangerőt akar az ember, az már nem az ő asztala, de nekem ezzel nincs semmi bajom, pedig sok száz Wattos félvezetősökről váltottam. 
 
 
A megépítése? Nekem a kivitele és megépítése is tetszik, szerintem bőven megállja a helyét a piacon. Azt, hogy lehetett volna fokozni az alkatrészek minőségét stb, nem kétlem, de engem leginkább a hangja érdekel, azzal pedig meg vagyok elégedve. Hosszú idő után végre nem csak rábeszélem magam, hogy jó ez a hang nekem, hanem tényleg minden zenén, akármennyi idő elteltével is szeretem hallgatni. Néha még a szám is tátva marad...

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »


Úgy értettem hogy homeless-ek
Ez mekkora baromság! Te el tudod képzelni, hogy drága alkatrészeket képzetlen, hátrányos helyzetű emberekre bízna bárki is? A selejt elvinné a hasznot...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Úgy értettem hogy homeless-ek

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na az olyan volt, ami megtestesített minden csöves sztereotípiát, minden rosszat és kevéske jót
A Manley-ket meg egyszer nagyon jónak is hallottam, szerintem ez az AVA csak valami haveri dolog volt annál a forgalmazónál, mert nagyon nem az a szint volt mint a Manley. Úgy tudom azt is visszaadta (Manley-t)aztán mert ahogy elmondta csövesek rakják össze(mármint homlesek ) egyszer elvágta a kezét a sorja. Maradt a hapsi a JRDG-nél (Jeff Rowlnad), abban legalább van technológia, mondta. Ennek már jópár éve és megkophattak az emlékek is, de az a Manley azért veszett jól szólt Avalon hangfalakkal. Ja és belenéztünk ebbe a kis AVA-ba, hát maszek

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Körülmények, csőszett, kábelezés, hangfalak, forrás.....sok sok dolog ami miatt két helyen ugyanaz a típus teljesen másképp szól.  Nemrég cseréltem a DAC-ban GE 6SN7 csövekről Orosz MELZre.  Nem csak nüansznyi az eltérés az összhatásban.  Szóval nem lehet messzemenő következtetéseket levonni egy erősítőről ha hallod valahol vagy legalábbis én nem tenném.
Na az olyan volt, ami megtestesített minden csöves sztereotípiát, minden rosszat és kevéske jót

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Oké, akkor olyan!
Ne érts félre, nem biztos hogy abszolút értelemben olyan, csak akkor olyannak hallottuk abban a rendszerben. Hallottam AVA-t máshol is, de nekem szinte mindig kissé tranyósan "karcosnak" tűnt valamivel kevesebb émelyítő "sziruppal" mint ez a kicsi. Egy darabig itt a környéken a Magic Sound kínlódott velük, de az már rég volt és a gyártó installálásában még nem hallottam csak mindig terveztem hogy egyszer majd elmegyek Tordasra.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Ilyet hallgattunk a havernál. Hát akkor neked mindezekről kicsit más fogalmaid vannak, nekem nagyon nem jött be, szerintem éppen az a tipikus csöves nazális hang amitől kifutok a szobából
 
Oké, akkor olyan!

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ugye? Teljesen más világ, mint a későbbi tömegtermék 6n8sz. Habár én inkább régi (1960 előtti) Sylvania -párti vagyok. Csak abból már nehéz normálisat (pl. nem mikrofóniásat) szerezni.
 
Nemrég cseréltem a DAC-ban GE 6SN7 csövekről Orosz MELZre.  Nem csak nüansznyi az eltérés az összhatásban.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 421

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Ilyet hallgattunk a havernál. Hát akkor neked mindezekről kicsit más fogalmaid vannak, nekem nagyon nem jött be, szerintem éppen az a tipikus csöves nazális hang amitől kifutok a szobából
Körülmények, csőszett, kábelezés, hangfalak, forrás.....sok sok dolog ami miatt két helyen ugyanaz a típus teljesen másképp szól.  Nemrég cseréltem a DAC-ban GE 6SN7 csövekről Orosz MELZre.  Nem csak nüansznyi az eltérés az összhatásban.  Szóval nem lehet messzemenő következtetéseket levonni egy erősítőről ha hallod valahol vagy legalábbis én nem tenném.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ilyet hallgattunk a havernál. Hát akkor neked mindezekről kicsit más fogalmaid vannak, nekem nagyon nem jött be, szerintem éppen az a tipikus csöves nazális hang amitől kifutok a szobából

Hogy ne csak mindig offoljak...
 
Azt a fajta "keverék" hangot, amit karbatartó is keres (vagy gondolom, hogy ilyesmit keres), én az AVA készülékeimben találtam meg. Ebben megvan a felbontás,  ritmika,  gyorsaság és természetesség is, ami a jobb PP csöveseket jellemzi. Szerintem.
 
(pedig nem akartam csöves erősítőt, mondtam, írtam is nem egyszer)
 
 



Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Hogy ne csak mindig offoljak...
 
Azt a fajta "keverék" hangot, amit karbatartó is keres (vagy gondolom, hogy ilyesmit keres), én az AVA készülékeimben találtam meg. Ebben megvan a felbontás,  ritmika,  gyorsaság és természetesség is, ami a jobb PP csöveseket jellemzi. Szerintem.
 
(pedig nem akartam csöves erősítőt, mondtam, írtam is nem egyszer)
 
 


Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az egyes részeket érdemes az egész viszonylatában is végig gondolni, még ha ez a fórum itt csak egy szűk szelete annak.
Különben félek, nem látjuk a fától az erdőt. 
De boccs ha zavartam.
Cs.

 
Természetesen, az egész viszonylatában végig gondolhatjuk itt a csöves készülékek, vagy leginkább a csövek viselkedését, és nem csak a térbeli pozicionáltság precizitásának viszonylatában.
Magam is úgy gondolom, hogy a csövek, csöves erősítők viselkedésének egészét kell szemlélni, hogy megfelelő képet kapjunk, de ez a topik még attól a Hi-Fi-vel, azon belül is a csövekkel kapcsolatos kérdések, felvetések megvitatására hivatott, és nem a zenegyűjtés szempontjaira.
Teljes mértékben elfogadjuk, ha valakinek marginális kérdés a zene mellett, hogy milyen készüléken hallgatja azt, de a Hi-Fi-s fórumok azért jöttek létre, hogy ott azok tereferéljenek egymással, akiknél ezek a szempontok nem szorulnak a perifériára, és pl. egy készülék kiválasztásánál igen is fontos nekik, hogy az adott készüléknek milyen a térleképzése, milyen színpad- szélességet, mélységet képes megmutatni, stb.
 
 
.

Avatar
csabaxxx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.08.13., pén. 20:52
Értékelés: 6

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csabaxxx »



Azért ez itt mégiscsak egy Hi-Fi-s fórum, annak is az elektroncsövekkel foglalkozó része, tehát teljesen természetes, hogy itt a Hi-Fi-s vonulatot vitatjuk meg, azokat a szempontokat helyezzük előtérbe, ami a készülékekkel, és ezen belül is az elektroncsöves készülékekkel kapcsolatos. Azaz, nem a hangfelvételek gyűjtésének szempontjairól, hanem a készülékek kiválasztásának szempontjairól esik szó.
 
A zenével kapcsolatos disputákra pedig ott vannak ezen a fórumon is a megfelelő topikok, illetve a számos zenei fórum, ami megtalálható a neten.
 
.

 
Az egyes részeket érdemes az egész viszonylatában is végig gondolni, még ha ez a fórum itt csak egy szűk szelete annak.
Különben félek, nem látjuk a fától az erdőt. 
De boccs ha zavartam.
Cs.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Na látod már megint csak kötekedsz.Valamikor azt állítottad,hogy az lp-ben akkor csalódtál mikor volt olyan cd-d,ami analógosabban szólt ,mint az lp.
 
 
Nem emlékszem. Hol írtam én ilyet? Én az LP vonalat teljesen más szempont miatt hanyagoltam (eddig). Mint ahogy a csövest is, de mégiscsak visszatértem hozzájuk. Amúgy nem kötekedésnek szántam, bár volt egy olyan éle. Eleve mit jelent neked az analógosság?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Hűha! A digitális analógosabb az analógnál? Az hogyúgyígy?
Na látod már megint csak kötekedsz.Valamikor azt állítottad,hogy az lp-ben akkor csalódtál mikor volt olyan cd-d,ami analógosabban szólt ,mint az lp.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Azért nyugtass meg minket, hogy a precízség neked is csak egy szempont a sok közül.
Még is csak zenét / előadót választ, keres, kedvel az ember amikor hangfelvételeket gyűjt és hallgat, nem de?
Csaba

 
Azért ez itt mégiscsak egy Hi-Fi-s fórum, annak is az elektroncsövekkel foglalkozó része, tehát teljesen természetes, hogy itt a Hi-Fi-s vonulatot vitatjuk meg, azokat a szempontokat helyezzük előtérbe, ami a készülékekkel, és ezen belül is az elektroncsöves készülékekkel kapcsolatos. Azaz, nem a hangfelvételek gyűjtésének szempontjairól, hanem a készülékek kiválasztásának szempontjairól esik szó.
 
A zenével kapcsolatos disputákra pedig ott vannak ezen a fórumon is a megfelelő topikok, illetve a számos zenei fórum, ami megtalálható a neten.
 
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



 
Neked is volt már gondolom olyan tapasztalat,hogy a cd analógosabb volt mint az lp.

 
 
Hűha! A digitális analógosabb az analógnál? Az hogyúgyígy?

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Jézusom!  Jó erősítő a NAD, de csak egy bizonyos szintig, az említett  gépek szintjétől pedig messze áll, és az az egy paraméter, amit a zenehallgatással kapcsolatban szajkózok, csak egy szelete a "nagy kerek egésznek". Csak e paraméter alapján nem lehet ítéletet mondani egyik készülék fölött sem. Szerintem nagyon katonásan állsz a zenehallgatáshoz/hifizéshez, ez az írásaidból könnyen megállapítható, de a hifi nem "vagy fekete, vagy fehér" alapon működik.
 
 
A csövesekkel (meg a többi erősítővel (de miért mindig csak az erősítők?) ) kapcsolatos általánosításod pedig helytelen, erre akár a saját rendszerem is cáfolat lehetne, mert vaktesztben tuti nem tudnád megmondani, hogy milyen erősítést hallasz. Nálad rutinosabbak viszont igen...

Helyes amit írsz biztosan többen állítják a te nézeted.
Én már többször leírtam számomra a precízség és a térbeli mélyég a legfontosabb,ha ez nincs meg akkor hiány érzetem van.
Az  lehet,hogy egy vakteszten elvérezne az állításom(ha a csöves és a félvezetős hangra gondolsz).De egy vakteszten egy lp és egy cd-t is össze lehet keverni.
Neked is volt már gondolom olyan tapasztalat,hogy a cd analógosabb volt mint az lp.

Avatar
csabaxxx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.08.13., pén. 20:52
Értékelés: 6

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csabaxxx »



Számomra a precízség azt jelenti,hogy ahogyan a zenészek helyet foglalnak a színpadon,olyan pozíciókban szólal
meg a szobámban is.És olyan lemezeim vannak(ezek a példák) amiknek az élőkoncertes képei ezt igazolják.(Tehát a hangmérnök is jól dolgozott). 

 
Azért nyugtass meg minket, hogy a precízség neked is csak egy szempont a sok közül.
Még is csak zenét / előadót választ, keres, kedvel az ember amikor hangfelvételeket gyűjt és hallgat, nem de?
Csaba

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”