Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

becsiv
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 5

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: becsiv »

Egy UHD-s tv adás nem hiszem, hogy felér majd egy UHD lemez képminőségével, hiszen még a HD adás is "zajos" minimálisan, tehát egy pendrive ról, vagy blu-ray lejátszóról jobb minőséget kapsz. akár HD-ben is. De ezt szerintem mindenki tudja.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 335

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Azért ha lesz is valaha UHD tv adás az nem közel jövőben lesz (unokáink látni fogják )...még az FHD is a távoli ködbe vész sajna.......
Pedig volna rá igény sztem......:-)

Ez igaz, de ha nem lesz UHD forrás, akkor nincs létjogosultága az UHD tévének sem.
Szóval ez a Philips egy félmegoldás, amolyan UHD-Ready, kissé paraszvakítós speckóval.
Persze a készülék nem rossz, 42"-os méretben lehet, hogy én is ezt venném, mert szebbek a színei, mint a Samu-LG koreai párosnak és nem darabos a mozgása, mint a Sonyknak (legalábbis amit én láttam a boltokban).
Eladó spéci CD-R lemezek: viewtopic.php?f=66&t=43468

TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Nem véletlen a különbség a monitor és a tévé között.
A monitor képét számítógép generálja, elvileg kristálytiszta forrás és apró betűket, vékony vonalakat élesen kell látni.
A tévé forrása legtöbbször még mindig a hagyományos SD felbontású tévéadás, ahol egy LCD tévének maszatolnia kell.
Köss csak rá egy jó nagy monitorra egy SD tévéadást és tegyél mellé egy jól felskálázó plazma vagy LED tévét.

Gali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 13

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Gali »

Én kiváncsi lennék munkára mennyire lehetne használni egy ilyen készüléket... számolgattam és egy 40" modellnek épphogy de nagyobb a pixelsűrűsége mint a mostani monitor (27" 1440p) amit használok. Kérdés hogy lesz olyan termék ami nagyjából színhelyes és PCre kötve reszponzív (gondolok itt az input lagra)... monitorból eddig 32" volt legnagyobb amit láttam és ott pazarlásnak éreztem annyi pixelt akkora területre nem beszélve arról hogy az árban több mint a kisebb televíziók. Ezeket egyszer össze kellene hasonlítani
Zene és mozi: JRiver23; Marantz AV7005; 5x JBL LSR308; 2x JBL EON 618S; Samsung UE55F6500
És mert mérve jó minden: MiniDSP Umik1; xRite i1 Display Pro

nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 598

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Én is nézegettem ez a tévét, sajnos még nem tud mindent, amit egy UHD tévének kellene.
Nem tudja a HDMI 2.0-t, ezért csak 24/25 Hz-es UHD-t tud lejátszani és nem dekódolja a HEVC-t, azaz ha valaha is lesz UHD tévéadás, ez a készülék nem tudja fogni, külön box kell majd hozzá. Az ára is kb. ezt a 'lebutítást' tükrözi, a mai HD-s anyagokat és a PC-s UHD tesztanyagok egy részét viszi, de igazi fullos UHD adáshoz vagy UHD lejátszókhoz már kevés lesz.

Azért ha lesz is valaha UHD tv adás az nem közel jövőben lesz (unokáink látni fogják )...még az FHD is a távoli ködbe vész sajna.......
Pedig volna rá igény sztem......:-)
"Az igazi barát szemből támad."

YvsMad
V.I.P.
V.I.P.

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hali, én vettem egy Philips 42PUS7809/12 es tv-t. 4k felbontású, kérdezték tőlem, hogy 42 collnál észrevehető-e a különbség az FHD és UHD között? A boltban egymás mellett volt a 2 készülék és ugyanaz az a magyar M1 adás ment rajta HD felbontásban. Jobb minőségű kép volt az UHD-ben mégis. Lehet hogy a különböző képjavító technológiának volt köszönhető. Mivel smart így YouTube-on megnéztem 1-2 UHD 4k feltöltött videót, jobb képminőség volt benne, mint amit FHD-ban néztem. W készüléket egyébként nem horror áron sikerült megvennem.
Én is nézegettem ez a tévét, sajnos még nem tud mindent, amit egy UHD tévének kellene.
Nem tudja a HDMI 2.0-t, ezért csak 24/25 Hz-es UHD-t tud lejátszani és nem dekódolja a HEVC-t, azaz ha valaha is lesz UHD tévéadás, ez a készülék nem tudja fogni, külön box kell majd hozzá. Az ára is kb. ezt a 'lebutítást' tükrözi, a mai HD-s anyagokat és a PC-s UHD tesztanyagok egy részét viszi, de igazi fullos UHD adáshoz vagy UHD lejátszókhoz már kevés lesz.

becsiv
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 5

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: becsiv »

Hali, én vettem egy Philips 42PUS7809/12 es tv-t. 4k felbontású, kérdezték tőlem, hogy 42 collnál észrevehető-e a különbség az FHD és UHD között? A boltban egymás mellett volt a 2 készülék és ugyanaz az a magyar M1 adás ment rajta HD felbontásban. Jobb minőségű kép volt az UHD-ben mégis. Lehet hogy a különböző képjavító technológiának volt köszönhető. Mivel smart így YouTube-on megnéztem 1-2 UHD 4k feltöltött videót, jobb képminőség volt benne, mint amit FHD-ban néztem. W készüléket egyébként nem horror áron sikerült megvennem.

Vendég

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Csak egy kérdést engedjetek meg.
Miért jó az hogy amit a 4K felbontásban erre alkalmas készülékkel látunk,azt jobbnak élvezhetőbbnek vélitek,mint amit a saját szemünk lát a valóságban...Számomra és szerintem másnak is az a legmegfelelőbb amit úgy látok,mint a valóságban!Vannak esetek mikor jól jön az extra éles kép,ahogy írtátok a forma 1ben,vagy a motogpben,mikor lassítanak valamit...de egy filmet így végignézni,szerintem teljesen élvezhetetlen...semmi sem realisztikus, a színek nem valóságosak,és mikor beszélgetek valakivel,sosem látom a bőrén a pólusokat,vagy a szőrtüszők aljának a degeneratív elváltozásait...stb,stb,stb...de a 4K felbontásban ezek láthatóak,ez olyan rohadt jó dolog???????

maxhim
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 4

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: maxhim »

Vajon miért A parasztvakítás ma már egyenlő a pénzlenyúlással. A 4K-ra ez kimondottan igaz.....
Samsung QE65Q6F - Benq W1070 - Onkyo TX-NR676E - Dune HD 4K Pro - Pioneer BDP-150 - Pioneer CT-W606DR - Philips CDR950 - Mission 703 + Mission 70C2 - Fischer MT-6310

Morph
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 397

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Morph »

Nagyon pörög ez a topic!!

Nappali! MoziSony KD 85 XG9505B , Pc, AQuest
"Pinyó" mozi 7.1.4: PJ: Projection Design F35, Lexicon RX7,Proci Lexicon MC10 , Hang: KRIX Vászon: Screen research, Madzag: Wire World Helicon OCC,Fapaci. SUB:

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3285

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: AVX »

Sőt, a Forma-1 egész jó /csak azt nézem az M1-en/ Nálam a többi /13 azt hiszem, de lehet már több is van/ HD is jó. Kedvencem az ESPN,History,Discovery.
Én is az F1-re gondoltam.
A stúdió felvételek nagyon jók.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 519

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Az M1-es HD adás szerintem nem rossz.
Sőt, a Forma-1 egész jó /csak azt nézem az M1-en/ Nálam a többi /13 azt hiszem, de lehet már több is van/ HD is jó. Kedvencem az ESPN,History,Discovery.

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 4052

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van-e téren ugyanúgy, mint neked.
Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.

Az bizonyos, hogy nem minden a felbontás. Pl. egy tömörítetlen 2.5K 12bit-es RAW, sokkal jobb, mint egy 4K 8bit JPEG videó. (Ezek ellenére azért nagyon jó egy nagy felbontású kijelző pl. munkára.) Sajnos a tömörítés hatására keletkező blokkzaj(macroblock noise) igen sokat ront(Maszatol!) a részleteken, valamint a tömörítésből adódó fájdalmas dinamikacsökkenés, amely minimum 2-3 fényértéket ront a "csúcsfényeken".
Egyébként már a 10bit is sokkal jobb a maga 1024 árnyalatával, összevetve a 256 árnyalatú 8bit-es felvételek értékeivel. Szigorúbban fogalmazva a 14-16bit érték a Cinema Grade standard.
(Sokatmondó számok.: MJPEG 4K is 3MB per frame, CinemaDNG 2.5K is 5MB per frame.)
Tehát a felbontás mindössze egyetlen érték a felvétel specifikációból kiragadva, amely, ugyan számít mint minőségi tényező, egyáltalán nem másodlagos, hogy milyen tömörítési eljárást társítunk hozzá.

Ismét példaként hoznám fel a 4K-s kínai kijelzőt, amely már kapható az USA-ban semmivel sem drágábban, mint egy átlag HD-s Samsung, Sony, LG vagy bármi más.
Azonos áron én a 4K-s kijelzőt ajánlanám mindenkinek, még akkor is ha 300-400 soros, szín és blokkzajos kábel-TV adásokon túl semmi más forrást nem használ.
Természetesen jó szokás szerint nekünk itt vadkeleten nem jár a 4K kijelző elérhető áron... Persze ez így van rendjén, hiszen az USA-ban sokkal kevesebbet keresnek az emberek!
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Palkó
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 22

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: Palkó »

"....és nem is van rá olyan nagy igénye."

Szerintem ez a  lényeg. És azért mert szinte egyáltalán nem kapható képcsöves tv és nagyobb (40") tv-k is elég jó áron kaphatók, amiknek ráadásul tényleg jobb tud lenni a képe még sd adások esetén is. Persze a hd forrás az igazi, de az én gyagyi Samsungom is elég szépen felkonvertálja az sd-t is. Az IPTV is ugyanannyiba kerül havonta mint az analóg, de felkonvertáltatom a box-al 720p-be és HDMI-n küldöm a tv-be, nekem hibátlan
Onkyo TX-L20D, KEF Q350, Dali Sub E-12F HGL, Project Debut III. phono, Sony UBP-X700, Egreat A11, Panasonic TX-58EX700E

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Egyik munkatársam lelkesen meséli,hogy vett nemrég egy 40"-os ledes tv-t, és nagyon meg van elégedve a kép minőségével. Kérdeztem tőle mi volt a forrás? Blu-ray? Nem. Esetleg MKV? Nem.Sima tv adás, jött a válasz . HD,kérdezem? Nem. Majd még hozzá teszi,hogy pendrive-ról az AVI-nak is nagyon szép volt a képe. A kép beállításokhoz hozzá sem nyúlt, minden úgy van ahogy a boltból kihozta. Mivel már én sem először találkozom ilyennel /saját családomban is van rá példa/ezért szerintem elég sok ember nem látott HD minőségű képet saját TV-én és nem is van rá olyan nagy igénye.

Az M1-es HD adás szerintem nem rossz.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 519

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

szerintetek ma Magyarországon LCD TV-vel rendelkezők közül hány százalékuk látott már a TV-jén valódi rendes BR minőségű HD képet, filmet?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hamarosan a boltokban a Samsung "kicsi" UHD tévéi
A Samsung 2013 januárjában a CES-en jelentette be, hogy a gigászi, 85 és 110 hüvelykes Ultra High Definition tévéje mellett még az idei évben elérhetővé tesz két ugyanilyen felbontást kínáló, ám kisebb és emberközelibb árú modellt is. A vállalat betartotta a szavát, hiszen június közepén boltokba kerül az S9 sorozat 55 (55S9), illetve 65 (65S9) colos változata.

Samsung 55S9 [+]
Első körben hazai pályán, Dél-Koreában vásárolhatóak majd meg e televíziók, és a pletykák, találgatások szerint 5000, illetve 7000 dollárt kell majd értük fizetni. Ez még mindig nem nevezhető kifejezetten olcsónak, viszont teljesen más kategória, mint a 85 hüvelykes S9-es 38 000 dolláros ára. A LED háttérvilágítású LCD készülékek megkapták a Micro Dimming technológiát, azaz a fénykibocsátó diódáit csoportokba osztották, melyen fényereje külön-külön vezérelhető. Támogatják a 3D anyagok megjelenítését, és nem hiányzik belőlük a 2013-as, továbbfejlesztett okostévé rendszer sem. A nagy testvérhez hasonlóan a jelek szerint ez esetben is mellőzték a hagyományos talpakat, és helyette egy különleges állvánnyal látták el a két új készüléket, amelyek a tervek szerint szeptember környékén érkezhetnek meg Európába.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

csak úgy ne járjon mint a 3D, kihasználhatatlan drága funkció, kompatibilitás ellenére.

Egyetértek.
Pont emiatt csinálják másképp.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Én egyáltalán nem nézek TV-t viszont a minél nagyobb felbontású kijelző az sosem hátrány...
Amennyiben itthon is lehetne kapni az 50"-os SEIKI-t az USA áron($1,299) biztosan beszereznék egyet játszani, videóvágáshoz.

Kínában nem gond HD kijelző áron legyártani a 4K-t...

Pont erről beszélek.
2 év múlva már  lecsökken a 4K-s tv-k ára, így  biztosan sokat fognak belőle eladni.
Én is egy ilyenre fogom lecserélni.
Azt olvastam, hogy tanultak a 3D-ből, így ehhez lesz elegendő műsor is majd.
Állítólag könnyen fel lehet konvertálni a jeleket.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2486

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Szerintem 2 év múlva ez lesz a sláger üzlet.
Majd emlékezz erre.

csak úgy ne járjon mint a 3D, kihasználhatatlan drága funkció, kompatibilitás ellenére.
Persze a fogyasztó világban mindenre lehet keresletet generálni.
Ki mennyire taksálja a mostani LED-es vagy akár plazma TV-k technikai élettartamát?

ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 4052

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Na ezt azért is kérdezem, mekkora igény lenne egy UHD-re, feltételezve hogy azon 90%-ban SD és HD adások mennének, vagy másképpen hány év mire az UHD kínálat kereslet és igény szint eljut legalább a mostani HD szintjére (ismét hozzá téve a mostani HD képes TV-k nagyon kevés minőségi HD jelet kapnak)

Én egyáltalán nem nézek TV-t viszont a minél nagyobb felbontású kijelző az sosem hátrány...
Amennyiben itthon is lehetne kapni az 50"-os SEIKI-t az USA áron($1,299) biztosan beszereznék egyet játszani, videóvágáshoz.

Kínában nem gond HD kijelző áron legyártani a 4K-t...
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

violin
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 726

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: violin »

A kérdés remek....nem teljesen idevág,de a múltkor vigyáztunk egy ismerősöm házára. 40"-os HD-Ready TV-je van...UPC-s beltérivel.
Botrányos....de tényleg.
Kb a hordozható DVD lejátszók szintjén volt a kép....és biztosan nem a TV a hibás. 
Szóval HD ide vagy oda,messze vagyunk még a készülékeink rendes kiszolgálásától.
Angol egybehifi+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+angol fonó+belga drótok+háelté 3.....zene és bona.
Gyerekszoba: Cambridge Audio One+System Audio Saxo 1 active
Mozi:LG PH450UG+Bydium / 55C9
KV: Hario+Dedica

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

szerintetek ma Magyarországon LCD TV-vel rendelkezők közül hány százalékuk látott már a TV-jén valódi rendes BR minőségű HD képet, filmet?

Egy érdekes tapasztalatom, anyagilag is tehetős főnököm szeret videózni, úgy gondolja ért is hozzá, vett egy 32"-os TVt, kérdeztem miért nem nagyobbat? ez fér a szekrényben, ez még nem bűn. Megkért állítsam be neki, katasztrofális T-home jele volt, említem neki hogy ennél a TV-je sokkal többre is képes, neki ez kiváló, mondja. Aztán kiderült, a T-home tudna adni HD boxot is, de azért kb havi 3ezerrel többet kéne fizetni, azt sokallja, én meg mondom neki amit földi és műholdon adnak a magyar TV-szolgáltatók az még mindig messze van a minőségi képtől, nem értette miről beszélek.

Na ezt azért is kérdezem, mekkora igény lenne egy UHD-re, feltételezve hogy azon 90%-ban SD és HD adások mennének, vagy másképpen hány év mire az UHD kínálat kereslet és igény szint eljut legalább a mostani HD szintjére (ismét hozzá téve a mostani HD képes TV-k nagyon kevés minőségi HD jelet kapnak)

Szerintem 2 év múlva ez lesz a sláger üzlet.
Majd emlékezz erre.

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2486

Ultra Hd 4K-S Tv-K

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

Egy érdekes tapasztalatom, anyagilag is tehetős főnököm szeret videózni, úgy gondolja ért is hozzá, vett egy 32"-os TVt, kérdeztem miért nem nagyobbat? ez fér a szekrényben, ez még nem bűn. Megkért állítsam be neki, katasztrofális T-home jele volt, említem neki hogy ennél a TV-je sokkal többre is képes, neki ez kiváló, mondja. Aztán kiderült, a T-home tudna adni HD boxot is, de azért kb havi 3ezerrel többet kéne fizetni, azt sokallja, én meg mondom neki amit földi és műholdon adnak a magyar TV-szolgáltatók az még mindig messze van a minőségi képtől, nem értette miről beszélek.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Ultra Hd 4K-S Tv-K

UHD kompatibilis belépő szintű AV erősítő a Harman Kardontól

Két évvel ezelőtt egy Ultra High Definiton és 3D tartalmak kezelésére képes házimozi erősítő biztosan kiemelt szerepet kapott volna minden cég életében, ám ma már ott tartunk, hogy a nagyoknál ez még a belépő szint esetében is lassan alapelvárás lesz. Jól bizonyítja ezt a tételt a Harman Kardon által bemutatott AVR 1510 típusjelzésű termék is, amely 300 dolláros áron kerül a boltokba

Harman Kardon AVR 1510 [+]
Az 5.1-es modell csatornánkénti maximális teljesítménye 75 watt, és került rá többek között öt (4 bemenet, 1 kimenet) darab HDMI 1.4 csatoló is. A kompakt kialakítású (400 x 300 x 120 mm), öt kilogramm súlyú termék frontfelületén helyet kapott egy USB port, amely az Apple termékek fogadására képes dokkoló, vagy a külső adattároló  egységek, tehát merevlemez vagy pendrive csatlakoztatására szolgál. Megkapta a vállalat saját fejlesztésű Natural Sound Processing névre hallgató technológiáját, amely elméletbe tiszta, gazdag, természetes hangzás megteremtését teszi lehetővé.

Harman Kardon AVR 1510 [+]
A beépített Wi-Fi-vel rendelkező, DLNA 1.5 kompatibilis modell biztosítja különféle internetes tartalmak, így például a vTuner, internetes rádiókat összegyűjtő alkalmazás közvetlen elérését. Kezelését a grafikus kezelőfelület mellett az is megkönnyítheti, hogy igény szerint iOS vagy Android alapú okostelefonnal,tablettel is irányítható.

Válasz küldése

Vissza: “Tv, plazma, lcd és projektor”