Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Ettől tartottam.
 
És ki dönti el, mi a magasabb rendű élvezet?
Le van ez fektetve valahol pl. írásban, kiknek kell másodrendű, ad absurdum alárendelt "állampolgároknak" érezniük magukat és kikhez képest az élvezetek "magasabbrendűségét" tekintve?
.

 
Ezennel bevallom: nem vagyok orákulum. Így minden hsz-om után lehetne írni, hogy "szerintem", "számomra", "az én értékrendem szerint"
De azt gondoltam felesleges.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



De mint ilyen, sosem lesz, nem lehet egyenrangú a zenehallgatással. ....
 
És igen, a halevés élvezete is magasabb rendű a puszta horgászatnál.

 
Ettől tartottam.
 
És ki dönti el, mi a magasabb rendű élvezet?
Le van ez fektetve valahol pl. írásban, kiknek kell másodrendű, ad absurdum alárendelt "állampolgároknak" érezniük magukat és kikhez képest az élvezetek "magasabbrendűségét" tekintve?
 
 
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Miért?
Avagy, miért kell jobban szeretni a halat, mint a horgászatot?

Tettszik a hasonlat...sokadjára olvasom.
Arra szerettem volna utalni, hogy jó, ha a zene szeretetét/élvezetét nem szorítja háttérbe a túlzásba vitt minőség orientáltság.
 
 
 
 
 
.
.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Szerintem pedig önálló hobbi. Pláne, hogy az otthoni zene élvezetéhez a zenehallgató emberek legalább 90%-ának nincs szüksége arra, hogy Hi-Fi-zen.
Ha ez valóban "kényszerként" jelentkezne az otthoni zenehallgatás élvezetéhez, akkor sokkal több embert érdekelne, érintene a téma.
 
Egyébként pedig nem véletlen hoztam fel a horgászást példának. Az ön elmélete szerint a horgászás csak egy eszköz a hal evészetének élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer. Pedig a hal evészetének élvezetéhez egyáltalán nem kell horgászni. Arról nem beszélve, hogy van jó néhány horgász, aki nem is szereti a halat, de ettől még a horgászást élvezheti legalább annyira, mint a halat szerető társai..

 
Persze, lehet önálló hobbi, a létjogosultságát elismerem De mint ilyen, sosem lesz, nem lehet egyenrangú a zenehallgatással. Pont úgy, ahogy a befektetési célú műkincsgyűjtő sem lesz egyenrangú hobbi a műkedvelővel, a videofil a filmesztétával.
 
És igen, a halevés élvezete is magasabb rendű a puszta horgászatnál.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy lehet ez egyáltalán kérdés? A hifizés csak egy eszköz a zene otthoni élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer.
Kivételesen jó a kérdés és helytálló is.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy lehet ez egyáltalán kérdés? A hifizés csak egy eszköz a zene otthoni élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer.
 
Szerintem pedig önálló hobbi. Pláne, hogy az otthoni zene élvezetéhez a zenehallgató emberek legalább 90%-ának nincs szüksége arra, hogy Hi-Fi-zen.
Ha ez valóban "kényszerként" jelentkezne az otthoni zenehallgatás élvezetéhez, akkor sokkal több embert érdekelne, érintene a téma.
 
Egyébként pedig nem véletlen hoztam fel a horgászást példának. Az ön elmélete szerint a horgászás csak egy eszköz a hal evészetének élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer. Pedig a hal evészetének élvezetéhez egyáltalán nem kell horgászni. Arról nem beszélve, hogy van jó néhány horgász, aki nem is szereti a halat, de ettől még a horgászást élvezheti legalább annyira, mint a halat szerető társai.
 
 
.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Miért?
Avagy, miért kell jobban szeretni a halat, mint a horgászatot?

 
Hogy lehet ez egyáltalán kérdés? A hifizés csak egy eszköz a zene otthoni élvezetéhez, erősebben fogalmazva kényszer.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A HiFi-től van egy dolog, amit jobban kell szeretni: ez a ZENE!
 
Miért?
Avagy, miért kell jobban szeretni a halat, mint a horgászatot?
 
 
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


thanem inkabb hianyt - talan leginkabb terbetöltesben es melysegben, igazi melyhangban - de itt kifejezökeszsegem hataran vagyok, ezek sem pontosak sajnos; the faults I find are faults of omission rather than any glaring problems
Az elhelyezéssel érdemes kísérletezgetni (átrendezés, hangsugárzó tologatás), és kábelezéssel is lehet javítani az igény szerinti balanszon...ill. zsebbe nyúlva nyilván lehet fokozni az élvezeteket (mindent saját rendszerben ki próbálni - ha lehet. A drágább nem mindig jobb egy adott rendszerben   ). Mind e mellett jó megtanulni az ésszerű kompromisszum és a megelégedettség titkát. A HiFi-től van egy dolog, amit jobban kell szeretni: ez a ZENE!
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A hifi pedig kb. 90%-ban, és nem viccelek
Én nagyobb számot írtam volna, de ez egy hosszú történet...

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


A hifi pedig kb. 90%-ban, és nem viccelek
 
talan ezert "veszelyes" mashova elmenve, masokkal hallgatni - felig trefanak szanva, mert van annak elönye is.  De hatranya, a "csordaszellem", nem maga hallja az illetö, hanem a nagy dumak inkabb ervenyre jutnak, stb.
 
persze otthon is van "aktualis allapot" nem csak pszicho hanem inkabb psziches allapot, aktualis erzekenyseg, aktualis fiziologia - de ez megiscsak a sajat "dolog" resze, masutt hallgatva, pedig a többiek reakcioja is hat.
 
..raadasul tapasztalatlankent nehez megtudni, hogy az ottani akusztika mennyire es miben szamitott

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »


A hifi pedig kb. 90%-ban, és nem viccelek
És a maradék 10% sem egyszerű!
.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


Miben várnál többet a rendszertől? Ezt azért meg kellene tudnod fogalmazni. (Egy drágább és sokak által jobbnak vélt/ajánlott "láncszem", Számodra nem biztos, hogy az lesz...   A forrás készülékben való feljebb lépés (a tudatos szükségleteid fényében), szerintem is okos döntés. 
 
teljesen jogos es jo kerdes (mas területen, nalam nagyobbak is mondtak: jo kerdeseket kell feltenni)
 
ezt irtam ra kicsit lejjebb: en nem hibakat erzek, azaz nem tulzott hibafelmutatast (faraszto hang, döngö mely, zavaro magasak, ...) hanem inkabb hianyt - talan leginkabb terbetöltesben es melysegben, igazi melyhangban - de itt kifejezökeszsegem hataran vagyok, ezek sem pontosak sajnos; the faults I find are faults of omission rather than any glaring problems

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem volt egy hangtechnika tanárom aki többek között azt mondogatta többször is, hogy jegyezzük meg, a hangászat minimum fele részben pszichológia.
A hifi pedig kb. 90%-ban, és nem viccelek

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



nem talaltam neki jobb helyet, ezert ide irok.
 
az elvi kerdes: ugye 1 kivetelevel mindennel van jobb (csak a "legjobbnal" nincsenm de ebböl csak 1 van)
vajon hol van a hatar az "egeszseges" jobb hangzast hallani akaras es a beteges hifi-bogaras, örökke "upgrade" között ?
 
a konkret kerdes: nekem meglehetösen tetszik az otthoni kis szobaban hallgatott-hallott zene, de gondolom van jobb. Kerdes: ki szerint hol van a korlat, hol probalna javitani a következö esetben?
 
aktualis allapot: kb. 12 nm-es szoba, hangsugarzo es hallgato pozicio "szobarezonancia" szamolo program segitsegevel optimaltan elhelyezve, nem is erzekelek (ettöl persze merve lehet, hogy talalhato) frekvenciaban lyukat, kiemelest.
 
Rendszer: tunerek, vagy CA 640C vagy Squeezebox Touch USB-s meghajtorol, analog kimenetekröl vagy lupus D DACrol 
Rotel 935BX erösitö (esetleg Hivox A30, Rotel jobban tetszik), Swans M1S vagy Dyno A52.
 
Alces One, "közönseges", jo minösegünek kinezö eloszto, "mezei" halozati kabelek, SBT sajat gyari tapja, IC-k Arzachel ill. hivox, de nem erzekelek noname-hez kepest sem szamomra jelentös különbseget, kimber 4PR (itt korabbi noname illetve Neotech illetve mas kabelhez kepest erezhetöen jobb lett: reszletek, magasak gyorsasaga, melyek, es terkitöltes is).
 
Nappaliban Dali 104B-m van: egyertelmüen kevesbe pontos, inkabb "bugosnak" mondanak masok, viszont ott a ter betöltese hanggal sokkal jobb.
 
Mindenfele zene (a spektrum szelessegeböl: Judas Priest, Regina Spektor, Björk, Mahler, Pink Floyd, Deep Purple, Peter Gabriel, mindket Oldfield)

Miben várnál többet a rendszertől? Ezt azért meg kellene tudnod fogalmazni. (Egy drágább és sokak által jobbnak vélt/ajánlott "láncszem", Számodra nem biztos, hogy az lesz...   A forrás készülékben való feljebb lépés (a tudatos szükségleteid fényében), szerintem is okos döntés. 
.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »



anno, volt egy tanárom a fotóriporteri szakmában, nagy tudású, szaktekintély.
 
ő mondta: tanuljatok meg mindent amit lehet a többiektől (tanárok, gyakorló friporterek, fotóművészektől stb. ), majd dobjatok ki "mindent", felejtsétek el amit addig tanultatok és kezdjetek el "építkezni" a saját tudásotok, tapasztalatotok és meglátásotok szerint

Nekem volt egy hangtechnika tanárom aki többek között azt mondogatta többször is, hogy jegyezzük meg, a hangászat minimum fele részben pszichológia.
Mondjuk ő olyat nem mondott hogy dobjuk ki azt a tudást amit a suliban kaptunk másoktól, hanem azt hogy ez egy jó alap a szakmához, de rajtunk múlik utána mit hozunk ki belőle, hová és milyen irányba fejlesztjük tovább.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


anno, volt egy tanárom a fotóriporteri szakmában, nagy tudású, szaktekintély.
 
ő mondta: tanuljatok meg mindent amit lehet a többiektől (tanárok, gyakorló friporterek, fotóművészektől stb. ), majd dobjatok ki "mindent", felejtsétek el amit addig tanultatok és kezdjetek el "építkezni" a saját tudásotok, tapasztalatotok és meglátásotok szerint
 
 
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


köszönöm, NEM szemelyeskedesnek szanva:
zz7 reakciojabol minden o.k., annyit tennek hozza, hogy en nem hibakat erzek, azaz nem tulzott hibafelmutatast (faraszto hang, döngö mely, zavaro magasak, ...) hanem inkabb hianyt - talan leginkabb terbetöltesben es melysegben, igazi melyhangban  - de itt kifejezökeszsegem hataran vagyok, ezek sem pontosak sajnos; the faults I find are faults of omission rather than any glaring problems
 
kimbereben sajnos szinte minden fel van sorolva: "hangsugárzó és az erősítő helyes, szinergikus párosa ....egy minél jobb forrást, ...illő kábelezést."
 
engem pont az erdekelne, hogy hol kezdjem a lenti rendszer eseteben ! 
 
a tanacs: "elmennék először annyi helyre amennyire csak lehetőségem lenne és hallgatóznék, tapasztalatokat gyűjtenék" logikailag teljesen rendben, sajnos en esetemben nem igazan megvalosithato (nem kivanom reszletezni miert, sokfele elkepzelhetö...sajnos)
 
ennek hianyaban ertem en, hogy "vakon", a preferenciakat nem ismerve lehet csak cikkeket, targyakat, keszülekeket felsorolni / ajanlani, ...de megiscsak ez erdekelne.
HA szerintetek igy nincs ertelme / realis "beletalalasi" eselye, azt is megertem.
Ha  megis vallalkozik ra valaki, örülök neki, köszönöm. 
Ha nem nyilvanosan a forumon, hanem privatban (esetleges ertelmetlen kritikak miatt), azt ismegertem.
.. a valasztas, kiprobalas stb. lehetösege es felelössege termeszetesen sosem az ajanloe, hanem az ajanlatot keröe ! 

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »



 
 
Erdekes, hogy leteznek (regota) a következö elvek:
- forras legyen legjobb, mert ami ott elveszett, semmi nem hozhatja vissza (ezen indoklas szerintem korrekt, igaz)
- erösitö legyen legjobb, mert az minden forras eseten szerepel
- hangfal a leggyengebb, legnagyobb torzitasu elem, igy költsünk erre legtöbbet (az indoklas szerintem korrekt, igaz)
 
Szerintem termeszetesen tulzasban a fentiek egyike sem igaz, illetve vannak mindegyikre extrem peldak (igen draga forras gyengebb tovabbiakkal vagy igen draga hangsugarzo mondjuk 10-ed annyiba kerülö forrassal) illetve "rendszerszinergia".
 

Szerintem ezekkel az elméletekkel legtöbbször az a legnagyobb gond hogy túlságosan leegyszerűsítik a valós problémát.
Én személy szerint a forrásban mindenképpen hiszek. Legalább is ha nem valamilyen mennyiségi hifi jellemzők a legfontosabb szempont, hanem a hallgathatóság, természetesség érzet és ezáltal a hifi rendszer minél jobb használhatósága zene hallgatásra. A jobb vége a szerényebb elejéről mindig is zavaróbb dolgokat fog nagyobb mennyiségeben mutatni mint kellene, lehet pont akkor mikor én meg zavartalanul szeretnék zenét hallgatni.
Az erősítő önmagában nem működik, én mindig egy működő egységnek gondoltam a hangszóróval, szorosabban mint mondjuk a forrást bármivel.
A hangfal igaz hogy a legnagyobb torzítású elem lehet egy hifi rendszerben. De mondjuk ha elköltök a hangfalra háromszor annyit, akkor nem még mindig ő lesz a legnagyobb torzítású elem a rendszerben? A lényeget nem oldottam meg csak ennyivel, legfeljebb a jobb hangfal jobban meg fogja mutatni, ki fogja emelni a rendszerem gyengébb pontjait, jobban mint szeretném.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »



köszönöm.
mondjuk kb. 100 CD lemezem (ezek döntö resze ma is szivesen hallgatott zenevel) es kb. 500 GB flac file-om van (ennek talan 60%-a aktualisan szivesen hallgatott zenevel) van, 
 
Ebben az esetben konkret ajanlas ?  mas CD jatszo ? milyen ?
SBT tap fejlesztese ? DAC ?
....    az egyertelmü, hogy csak otthon nyugodtan kiprobalt keszülek kapcsan tudok dönteni (vagy ha annyira olcso, hogy nem szamit az ara, de azt gondolom, ennek kicsi a realis eselye)
 

Megmondom őszintén rengeteg azon dolgok száma amit nem ismerek Rólad, a körülményekről, az igényekről a lehetőségekről. Így távolról nagyon nehéz lenne bármit ajánlani.
Én azt hiszem elmennék először annyi helyre amennyire csak lehetőségem lenne és hallgatóznék, tapasztalatokat gyűjtenék. Első hogy az ember a kínálatból jó ha kb. be tudja lőni melyik az az irány ami tényleg bejön. Ajánlani persze sok mindent tudnék, ahogy mások is ezen a fórumon, csak nem tudom mennyire jönne az be pont Neked.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Szerintem egy forrás oldalon tovább lépés egy rendszernek se tud ártani, csak használni.
...Ezért én forrás oldalon mernék bőven tovább lépni.
...Amúgy meg a hifi fejlesztésnek ha van rá keret szerintem mindig van értelme. Amíg nem a zene, a zene hallgatás rovásár megy, elhúzva a dolgot valamilyen más irányba.

köszönöm.
mondjuk kb. 100 CD lemezem (ezek döntö resze ma is szivesen hallgatott zenevel) es kb. 500 GB flac file-om van (ennek talan 60%-a aktualisan szivesen hallgatott zenevel) van, 
 
Ebben az esetben konkret ajanlas ?  mas CD jatszo ? milyen ?
SBT tap fejlesztese ? DAC ?
....    az egyertelmü, hogy csak otthon nyugodtan kiprobalt keszülek kapcsan tudok dönteni (vagy ha annyira olcso, hogy nem szamit az ara, de azt gondolom, ennek kicsi a realis eselye)
 
tunerböl 8-9 db-om van (lasd hirdetesi rovatban + Onkyo T-4711 azota), itt nem tervezek elörelepest :-)
 
 
Erdekes, hogy leteznek (regota) a következö elvek:
- forras legyen legjobb, mert ami ott elveszett, semmi nem hozhatja vissza (ezen indoklas szerintem korrekt, igaz)
- erösitö legyen legjobb, mert az minden forras eseten szerepel
- hangfal a leggyengebb, legnagyobb torzitasu elem, igy költsünk erre legtöbbet (az indoklas szerintem korrekt, igaz)
 
Szerintem termeszetesen tulzasban a fentiek egyike sem igaz, illetve vannak mindegyikre extrem peldak (igen draga forras gyengebb tovabbiakkal vagy igen draga hangsugarzo mondjuk 10-ed annyiba kerülö forrassal) illetve "rendszerszinergia".
 
azt az elsöben elfelejtettem irni, hogy nem vagyok / voltam egy notorius keszülekcserelö, hangsugarzom is, erösitöm is van 1997 ota.
Fontos a jo keszülek, "jol szoljon" ...de a jo zene a legfontosabb, ez keszülek nelkül fejben lejatszva is pozitiv elmeny.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zz7 »



nem talaltam neki jobb helyet, ezert ide irok.
 
az elvi kerdes: ugye 1 kivetelevel mindennel van jobb (csak a "legjobbnal" nincsenm de ebböl csak 1 van)
vajon hol van a hatar az "egeszseges" jobb hangzast hallani akaras es a beteges hifi-bogaras, örökke "upgrade" között ?
 
a konkret kerdes: nekem meglehetösen tetszik az otthoni kis szobaban hallgatott-hallott zene, de gondolom van jobb. Kerdes: ki szerint hol van a korlat, hol probalna javitani a következö esetben?
 
aktualis allapot: kb. 12 nm-es szoba, hangsugarzo es hallgato pozicio "szobarezonancia" szamolo program segitsegevel optimaltan elhelyezve, nem is erzekelek (ettöl persze merve lehet, hogy talalhato) frekvenciaban lyukat, kiemelest.
 
Rendszer: tunerek, vagy CA 640C vagy Squeezebox Touch USB-s meghajtorol, analog kimenetekröl vagy lupus D DACrol 
Rotel 935BX erösitö (esetleg Hivox A30, Rotel jobban tetszik), Swans M1S vagy Dyno A52.
 
Alces One, "közönseges", jo minösegünek kinezö eloszto, "mezei" halozati kabelek, SBT sajat gyari tapja, IC-k Arzachel ill. hivox, de nem erzekelek noname-hez kepest sem szamomra jelentös különbseget, kimber 4PR (itt korabbi noname illetve Neotech illetve mas kabelhez kepest erezhetöen jobb lett: reszletek, magasak gyorsasaga, melyek, es terkitöltes is).
 
Nappaliban Dali 104B-m van: egyertelmüen kevesbe pontos, inkabb "bugosnak" mondanak masok, viszont ott a ter betöltese hanggal sokkal jobb.
 
Mindenfele zene (a spektrum szelessegeböl: Judas Priest, Regina Spektor, Björk, Mahler, Pink Floyd, Deep Purple, Peter Gabriel, mindket Oldfield)

Szerintem egy forrás oldalon tovább lépés egy rendszernek se tud ártani, csak használni. Az meg néha meglepő hogy egy a rendszernél többszörösen feljebb lévő forrás minősége, javulása is milyen mértékben át tud jönni egy nála sokkal szerényebb erősítő-hangfal összeállításon is.
Ilyen kicsi szobában (én is 12 négyzetméteren hallgatok zenét) ha erősítő, hangfal oldalon lépsz tovább egyre nehezebb lesz majd megtalálni azt a rendszert és egyensúlyt ahol a nagyobb teljesítményű rendszer ne a szoba problémáit érzékeltetné csak egyre inkább. Nem lehet sajnos akármekkora energiákat büntetlenül bele pumpálni ilyen kicsi szobákba. Főleg ha azok az energiák már eleve forrás oldalon sem elég egységesek és a jobb, nagyobb teljesítményű erősítő-hangfal rendszer csak még széjjelebb húzogatja a forrás trehányságait, jobban megmutatja azokat, még több hallgathatósági problémát teremtve a kicsi szobában. Ezért én forrás oldalon mernék bőven tovább lépni. Aztán ha az megvan, talán erősítő-hangfalban, de akkor már nagyon szigorúan csak olyanokat amiket van is lehetőség alaposan kipróbálni otthon.
És még a lényeg, egy hifi komponens sem szól önmagában. Minden rendszer függő.
Amúgy meg a hifi fejlesztésnek ha van rá keret szerintem mindig van értelme. Amíg nem a zene, a zene hallgatás rovásár megy, elhúzva a dolgot valamilyen más irányba.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



nem talaltam neki jobb helyet, ezert ide irok.
 
az elvi kerdes: ugye 1 kivetelevel mindennel van jobb (csak a "legjobbnal" nincsenm de ebböl csak 1 van)
vajon hol van a hatar az "egeszseges" jobb hangzast hallani akaras es a beteges hifi-bogaras, örökke "upgrade" között ?
 
a konkret kerdes: nekem meglehetösen tetszik az otthoni kis szobaban hallgatott-hallott zene, de gondolom van jobb. Kerdes: ki szerint hol van a korlat, hol probalna javitani a következö esetben?
 
aktualis allapot: kb. 12 nm-es szoba, hangsugarzo es hallgato pozicio "szobarezonancia" szamolo program segitsegevel optimaltan elhelyezve, nem is erzekelek (ettöl persze merve lehet, hogy talalhato) frekvenciaban lyukat, kiemelest.
 
Rendszer: tunerek, vagy CA 640C vagy Squeezebox Touch USB-s meghajtorol, analog kimenetekröl vagy lupus D DACrol 
Rotel 935BX erösitö (esetleg Hivox A30, Rotel jobban tetszik), Swans M1S vagy Dyno A52.
 
Alces One, "közönseges", jo minösegünek kinezö eloszto, "mezei" halozati kabelek, SBT sajat gyari tapja, IC-k Arzachel ill. hivox, de nem erzekelek noname-hez kepest sem szamomra jelentös különbseget, kimber 4PR (itt korabbi noname illetve Neotech illetve mas kabelhez kepest erezhetöen jobb lett: reszletek, magasak gyorsasaga, melyek, es terkitöltes is).
 
Nappaliban Dali 104B-m van: egyertelmüen kevesbe pontos, inkabb "bugosnak" mondanak masok, viszont ott a ter betöltese hanggal sokkal jobb.
 
Mindenfele zene (a spektrum szelessegeböl: Judas Priest, Regina Spektor, Björk, Mahler, Pink Floyd, Deep Purple, Peter Gabriel, mindket Oldfield)

Normális esetben a határ magától kirajzolódik. Egyszercsak fogod magad, ez jó, és elkezdesz mással foglalkozni. Mivel ennél jóval lényegesebb dolgok is akadnak, ezért az átlag hifista pár év után rájön hogy a kütyüzés,"upgrade", nem a világmegváltás, ettől nem lesz boldogabb. És füst.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


nem talaltam neki jobb helyet, ezert ide irok.
 
az elvi kerdes: ugye 1 kivetelevel mindennel van jobb (csak a "legjobbnal" nincsenm de ebböl csak 1 van)
vajon hol van a hatar az "egeszseges" jobb hangzast hallani akaras es a beteges hifi-bogaras, örökke "upgrade" között ?
 
a konkret kerdes: nekem meglehetösen tetszik az otthoni kis szobaban hallgatott-hallott zene, de gondolom van jobb. Kerdes: ki szerint hol van a korlat, hol probalna javitani a következö esetben?
 
aktualis allapot: kb. 12 nm-es szoba, hangsugarzo es hallgato pozicio "szobarezonancia" szamolo program segitsegevel optimaltan elhelyezve, nem is erzekelek (ettöl persze merve lehet, hogy talalhato) frekvenciaban lyukat, kiemelest.
 
Rendszer: tunerek, vagy CA 640C vagy Squeezebox Touch USB-s meghajtorol, analog kimenetekröl vagy lupus D DACrol 
Rotel 935BX erösitö (esetleg Hivox A30, Rotel jobban tetszik), Swans M1S vagy Dyno A52.
 
Alces One, "közönseges", jo minösegünek kinezö eloszto, "mezei" halozati kabelek, SBT sajat gyari tapja, IC-k Arzachel ill. hivox, de nem erzekelek noname-hez kepest sem szamomra jelentös különbseget, kimber 4PR (itt korabbi noname illetve Neotech illetve mas kabelhez kepest erezhetöen jobb lett: reszletek, magasak gyorsasaga, melyek, es terkitöltes is).
 
Nappaliban Dali 104B-m van: egyertelmüen kevesbe pontos, inkabb "bugosnak" mondanak masok, viszont ott a ter betöltese hanggal sokkal jobb.
 
Mindenfele zene (a spektrum szelessegeböl: Judas Priest, Regina Spektor, Björk, Mahler, Pink Floyd, Deep Purple, Peter Gabriel, mindket Oldfield)

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »



Szia!
 
Pár kérdés: 
 
- Mennyit szánsz a célra?
- Milyen zenéket hallgatsz?
- Milyen a szoba elrendezése, mekkora helye volna a hangfalaknak? 
 
Ezek megválaszolása után biztos lesz, aki fog tudni érdemben is segíteni.

Helló!
 
30-50 ezret tudok rá szánni jelenleg (hangfalra). Biztos fogok feljebb lépni majd ha lesz rá lehetőségem, de egyelőre ez így "elég lesz".
 
Jay Kay, Seal, Haddaway, 90's dance számok, de 21. századi nóta is szokott szólni (dnb, progressive- és deep house).
 
Az ajtó a rövidebbik fal közepén nyílik a jobbra található szekrényre(160x40x40). A szekrényre merőleges fal lényegében "üres", ide tervezem a rendszert. A szemközti fal mellett szintén egy szekrény (200x250x45), ami mellett van egy ágy, ez a fal teljes hosszában foglalt. Hely mondhatni van bőven, ha esetleg alakítani kell valamit.
 
Várom az ötleteket, tapasztalatokat!
 
Köszi!!
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”