Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Komarfamily Low-End

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »



köszi
de csak akkor hozok ki mindent amikor a család is költözik szóval december végéig kénytelen leszek nélkülözni a HM/HIFI részleget. Nem baj majd sűrűn látogatlak...
 

Rendben.Szívesen látlak,de vigyázz,mert itt elég nagy gyakorisággal pörögnek az
A csövessel már elindultál a lejtőn.Egy-két óvatlan pillanat és azon kapod,majd magad,hogy már a TT-ket nézegeted 
A cimborám is keményvonalas HM rajongó,de a legnagyobb meglepetésemre azt mondta,hogy ő is szeretne egy lemezjátszót.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »



köszi
úgy gondolom most, hogy ezt a csövit hozom magammal mert ennyire jó vétel nem lesz a közeljövőben...de csak akkor hozok ki mindent amikor a család is költözik szóval december végéig kénytelen leszek nélkülözni a HM/HIFI részleget. Nem baj majd sűrűn látogatlak...
 
Addig is kellene pár ötlet, hogy a csövest, hogyan tudnám biztonságossá varázsolni érintésvédelmi szempontból a kisfiam miatt?
Arra gondoltam, hogy egy plexi burát vágatok rá. A csöveknek mennyire kell szellőzniük?? Kell rá lyukakat vágatnom?
 
majd teszek fel képet, hogy kb milyen...
üdv
Laci

Én otthon csináltattam az AR-re,majd megmutatom.
Szerintem a plexi nem a legjobb választás.
Valami hasonlót próbálj meg találni rá.


Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: 4you »


Nálam a PL509pp 85Db-es hangfalon zenélt.
Tudom én ,hogy szól,nincs azzal baj,csak én azt hallottam,hogy csöveshez minél érzékenyebb doboz legyen..hogy van e értelme,és mennyi,azt nem tudom.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
Sziszi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2011.03.09., szer. 19:51
Értékelés: 85

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Sziszi »



Megnéztem,89 db.
de gondolom,így is elboldogul vele..jobb lenne ha 93-94 db lenne.
 
Bár,én is hajtottam Tannoy-t csövessel,és az is 89 db volt,szólt..
 
Viszont ez a Quad gyönyörű.

Nálam a PL509pp 85Db-es hangfalon zenélt.
<p>JJ 322 PSE, ONKEN 360, LENCO, PS AUDIO,

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: 4you »



Véleményem szerint csupán a számokból nem célravezető kiindulni.Anno én is ezen ok miatt majdnem elvetettem a Harbeth-et.
85db 6ohm,de az AR (2X50W) úgy hajtja,mint Singer a varrógépet.
20-as a volume skála.Az esti zenélés 2-3,de általában 3-7-ig.Fél hangerő felett még soha nem jártam.

Tudom,hogy ez így van,de a "nagyok"azt mondják,hogy csövest,minél érzékenyebb dobozzal érdemes párosítani...
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Gratulálok hozzá.
Alakul ez a 2.0 felé 
A HM v 2.0 kérdésen én már több,mint 10évvel ezelőtt átrágtam magam.
Gondolom hozod magaddal a csövit?
Ha kell segítség akkor tudok megbízható futárcéget.

köszi
úgy gondolom most, hogy ezt a csövit hozom magammal mert ennyire jó vétel nem lesz a közeljövőben...de csak akkor hozok ki mindent amikor a család is költözik szóval december végéig kénytelen leszek nélkülözni a HM/HIFI részleget. Nem baj majd sűrűn látogatlak...
 
Addig is kellene pár ötlet, hogy a csövest, hogyan tudnám biztonságossá varázsolni érintésvédelmi szempontból a kisfiam miatt?
Arra gondoltam, hogy egy plexi burát vágatok rá. A csöveknek mennyire kell szellőzniük?? Kell rá lyukakat vágatnom?
 
majd teszek fel képet, hogy kb milyen...
üdv
Laci

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha van olyan cd játszód,amin van hangerőszabályzó,azzal nyugodtan használhatod..én nem feltétlen tennék hozzá előfokot,de ha van rá lehetőség,ki kell próbálni.
 
Ha jól tudom 20 watt-ot tud,bár,én nem foglalkozok a wattokkal,de az elegendő gondolom,a Quad-od milyen érzékeny?

Sajnos a CA751ben a belső hangerő szabályozó nem aktív így arra direktbe nem tudom kötni ezért kell az előfok. Ilyenkor kicsit sajnálom, hogy nem oppot vettem, de a CA hangja kárpótol:)
 
A quadok dolgoznak rendesen és végre azt hallom amit az egyik barátomnál..."zenél" a rendszerem...

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »



Igazából az, hogy mennyit érne annyira nem izgat mivel a DIY cuccokat egyszerűen lehetetlen még anyagáron is eladni, de ezért az árért szerintem is verhetetlen.
 
kipróbálnám egy csöves előfokkal:)

Gratulálok hozzá.
Alakul ez a 2.0 felé 
A HM v 2.0 kérdésen én már több,mint 10évvel ezelőtt átrágtam magam.
Gondolom hozod magaddal a csövit?
Ha kell segítség akkor tudok megbízható futárcéget.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »



Megnéztem,89 db.
de gondolom,így is elboldogul vele..jobb lenne ha 93-94 db lenne.
 
Bár,én is hajtottam Tannoy-t csövessel,és az is 89 db volt,szólt..
 
Viszont ez a Quad gyönyörű.

Véleményem szerint csupán a számokból nem célravezető kiindulni.Anno én is ezen ok miatt majdnem elvetettem a Harbeth-et.
85db 6ohm,de az AR (2X50W) úgy hajtja,mint Singer a varrógépet.
20-as a volume skála.Az esti zenélés 2-3,de általában 3-7-ig.Fél hangerő felett még soha nem jártam.

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: 4you »


Megnéztem,89 db.
de gondolom,így is elboldogul vele..jobb lenne ha 93-94 db lenne.
 
Bár,én is hajtottam Tannoy-t csövessel,és az is 89 db volt,szólt..
 
Viszont ez a Quad gyönyörű.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: 4you »



Igazából az, hogy mennyit érne annyira nem izgat mivel a DIY cuccokat egyszerűen lehetetlen még anyagáron is eladni, de ezért az árért szerintem is verhetetlen.
 
kipróbálnám egy csöves előfokkal:)

Ha van olyan cd játszód,amin van hangerőszabályzó,azzal nyugodtan használhatod..én nem feltétlen tennék hozzá előfokot,de ha van rá lehetőség,ki kell próbálni.
 
Ha jól tudom 20 watt-ot tud,bár,én nem foglalkozok a wattokkal,de az elegendő gondolom,a Quad-od milyen érzékeny?
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



én mozira nem erőltetném,de persze ez az én szoc problémám.
 
egy meleg hangú ,zenei erősítő,és nem dinamika szegény.
 
Amit lőttem neki árat,hogy hová kategorizálnám,ha nem DIY lenne,az csak az én véleményem,szerintem a gyártók,min ilyen arányban nyerészkednek.
 
De ez lehet változó,hallottam már több millás erősítőt,ami nem volt rossz,de nagyon jó sem.és fordítva is,.....igaz lehet,de ez inkább ritka.

Igazából az, hogy mennyit érne annyira nem izgat mivel a DIY cuccokat egyszerűen lehetetlen még anyagáron is eladni, de ezért az árért szerintem is verhetetlen.
 
kipróbálnám egy csöves előfokkal:)

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: 4you »



Köszi szépen!
 
Valóban akitől vettem a szó legpozitívabb értelmében mondom, hogy mániákus:)
Látszik rajta, hogy nagyon élvezi amit csinál és szerintem sokan örülnének neki ha annyira jártasak lennének ebben a szakmában mint Ő (hobbi szinten).
 
De azt mondom, hogy inkább ettől legyek addiktív mint a cigitől/piától...a többiről nem is beszélve. Csak itthon nehéz elmagyarázni:)
 
Köszi a dicsérő szavakat én is nagyon elégedett vagyok az erősítővel. Most azon gondolkozom, hogy kipróbálom mozin is a csövest a frontokat hajtva.
Van egy-két film amiben nagyon jó a zenei aláfestés és kíváncsi vagyok, hogy azokkal milyen.
üdv
Laci

én mozira nem erőltetném,de persze ez az én szoc problémám.
 
egy meleg hangú ,zenei erősítő,és nem dinamika szegény.
 
Amit lőttem neki árat,hogy hová kategorizálnám,ha nem DIY lenne,az csak az én véleményem,szerintem a gyártók,min ilyen arányban nyerészkednek.
 
De ez lehet változó,hallottam már több millás erősítőt,ami nem volt rossz,de nagyon jó sem.és fordítva is,.....igaz lehet,de ez inkább ritka.
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Gratula a csöveshez!
 
Én szerettem volna megvenni,mert az eredmény biztos,mármint,hogy jól szól.
 
De már annyi mindenem van otthon,hogy így sem tudom hova pakolni..szóval nemet mondtam magamnak,hetekkel ezelőtt..
 
Ismerem aki építette,kb 40 éve csöveseket épít,ma is találkoztam vele...
 
Szóval,nem hibátlan csöves,de ennyi pénzért  verhetetlen!!!
 
Az anyag majd 100.000 ba van,ami benne van,magyarul,kb egy 400.000-600.000-ezer forintos erősítőnek felel meg..
 
Jó zenélést,és sok sikert a totyikodhoz!

Köszi szépen!
 
Valóban akitől vettem a szó legpozitívabb értelmében mondom, hogy mániákus:)
Látszik rajta, hogy nagyon élvezi amit csinál és szerintem sokan örülnének neki ha annyira jártasak lennének ebben a szakmában mint Ő (hobbi szinten).
 
De azt mondom, hogy inkább ettől legyek addiktív mint a cigitől/piától...a többiről nem is beszélve. Csak itthon nehéz elmagyarázni:)
 
Köszi a dicsérő szavakat én is nagyon elégedett vagyok az erősítővel. Most azon gondolkozom, hogy kipróbálom mozin is a csövest a frontokat hajtva.
Van egy-két film amiben nagyon jó a zenei aláfestés és kíváncsi vagyok, hogy azokkal milyen.
üdv
Laci

Avatar
4you
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1877
Csatlakozott: 2011.11.06., vas. 12:05
Értékelés: 1140
Tartózkodási hely: Pomáz

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: 4you »



Mit is mondjak
Nagyon durván jól szól!! Odáig vagyok meg vissza...ennyi pénzért szerintem egy vicc, hogy senki nem vette meg. Úgy érzem magam mint aki nyert a lottón. Még kísérletezek vele, de szerintem aki stereo erősítőben gondolkozik és olcsón meg akarja úszni hát ennél jobb vételt nem igazán tudok elképzelni.
 
Összehasonlítva azzal a másik csöves erősítővel amiről kicsit lejjebb van kép (tele van 300b csövekkel) érezni, hogy nem akkora a tere meg másabb az összhatás, de azért az körülbelül 15-20X ennyibe kerül...szóval ár/értékben verhetetlen. Szerintem nagyon sokan boldogak lennének ezzel a hanggal csak sokan nem mernek kísérletezni:) (szerencsémre)
 
majd teszek fel képeket...csak az a baj, hogy az rca vezetékeim rövidek így az erősítő seggét kell néznem.
Valahogy ezt is megoldjuk...
 
üdv
Laci

Gratula a csöveshez!
 
Én szerettem volna megvenni,mert az eredmény biztos,mármint,hogy jól szól.
 
De már annyi mindenem van otthon,hogy így sem tudom hova pakolni..szóval nemet mondtam magamnak,hetekkel ezelőtt..
 
Ismerem aki építette,kb 40 éve csöveseket épít,ma is találkoztam vele...
 
Szóval,nem hibátlan csöves,de ennyi pénzért  verhetetlen!!!
 
Az anyag majd 100.000 ba van,ami benne van,magyarul,kb egy 400.000-600.000-ezer forintos erősítőnek felel meg..
 
Jó zenélést,és sok sikert a totyikodhoz!
Rendszer:
Hangsugárzó: Focal Jm Lab cobalt 806/Dynaudio DM 2/8
Erősitő: Heed Obelisk pro/Diy Hybrid amplifier.
Forrás: Philips 618 csöves tuningolt/Cary CDP1

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ha jól látom már el is kelt a PP PlL509.
Hogy zenélnek?

Mit is mondjak
Nagyon durván jól szól!! Odáig vagyok meg vissza...ennyi pénzért szerintem egy vicc, hogy senki nem vette meg. Úgy érzem magam mint aki nyert a lottón. Még kísérletezek vele, de szerintem aki stereo erősítőben gondolkozik és olcsón meg akarja úszni hát ennél jobb vételt nem igazán tudok elképzelni.
 
Összehasonlítva azzal a másik csöves erősítővel amiről kicsit lejjebb van kép (tele van 300b csövekkel) érezni, hogy nem akkora a tere meg másabb az összhatás, de azért az körülbelül 15-20X ennyibe kerül...szóval ár/értékben verhetetlen. Szerintem nagyon sokan boldogak lennének ezzel a hanggal csak sokan nem mernek kísérletezni:) (szerencsémre)
 
majd teszek fel képeket...csak az a baj, hogy az rca vezetékeim rövidek így az erősítő seggét kell néznem.
Valahogy ezt is megoldjuk...
 
üdv
Laci

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »


Ha jól látom már el is kelt a PP PlL509.
Hogy zenélnek?

Avatar
moljozs
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2011.04.20., szer. 21:54
Értékelés: 8

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: moljozs »



Vigyázz a csövesekkel! Csövesek(nek/re) nem szabad pénzt adni! 
Azután jön a vinyl és nincs megállás!

Ez bizony így van! Ez egy felfelé emelkedő lejtő, amin talán sosincs megállás!


Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: fodesz »


ha a NAD 100% akkor az upa 700 olyan 85 körül lehet érzésre.
 
Nálam van a NAD egy ideje már és rendesen meg is birkóztattam,hajtottam az annyaszentségit neki alapon. Kíváncsi voltam mit képes nyújtani.Kb azonos a szufla a Rotel RMB-1075-el.Vagyis inkább helyesebb ha úgy értelmezem teljes egészében egyforma a kalória bennük,úgy gondolom.Méretben súlyban,teljesítményben és még megépítésben is kb egyeznek.Mindkét végfok kiváló szerintem.
 
Az UPA700 a rendszeredhez szerintem tökéletesen illeszkedik minden téren és szép külsőre is ha ez is számít
 
 
 

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: szigony »


Az tuti nem jön...
Dehogynem.Csak te még nem tudsz róla.
Majd nyomatom én a fertőzést 

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Vigyázz a csövesekkel! Csövesek(nek/re) nem szabad pénzt adni! 
Azután jön a vinyl és nincs megállás!

Az tuti nem jön...

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az alsó csöves erősítőt itthon is kipróbálom.
Egy kedves fórumtársunk meghirdette a saját maga által készített csöves erősítőt, amit egy közismert hifista hangolt be.
 
Meghallgattam és kb 2 perc múlva szóltam, hogy csomagoljuk. Ott nagyon tetszett, hogy itthon mit fog nyújtani majd meglátjuk. Sajnos a kisfiam már alszik ezért a próba holnapra marad.
 
Addig is pár kép még a rendszerről amiben hallgattam...
 

 
Vigyázz a csövesekkel! Csövesek(nek/re) nem szabad pénzt adni! 
Azután jön a vinyl és nincs megállás!

Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Az én történetem már érdekes lenne a Norton AntiVirus-nak is, pedig a pénz mozgása kifelé történt inkább!
 
Téged mi indított el a lejtőn? Volt valami meghatározó dolog? Mondjuk még bőven a kezdetén vagy az egésznek! 
Nálam visszagondolva a Star Wars filmek és az Indiana Jones mozik és az otthoni Junoszty TV közötti különbség volt, ami valamit okozott bennem...

Engem a barátom pioneer hifije indított el még a gimnázium alatt.
 
Komolyabban körülbelül két éve kezdtem el keresgélni/vásárolni/kutakodni.
 
Na akkor egy-két kép a mai akciómról:)

 
Az alsó csöves erősítőt itthon is kipróbálom.
Egy kedves fórumtársunk meghirdette a saját maga által készített csöves erősítőt, amit egy közismert hifista hangolt be.
 
Meghallgattam és kb 2 perc múlva szóltam, hogy csomagoljuk. Ott nagyon tetszett, hogy itthon mit fog nyújtani majd meglátjuk. Sajnos a kisfiam már alszik ezért a próba holnapra marad.
 
Addig is pár kép még a rendszerről amiben hallgattam...

 


Vendég

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem a Te HM torteneted is meger egy topicot:) nalad is porog a piac rendesen.
 
udv
Laci

 
Az én történetem már érdekes lenne a Norton AntiVirus-nak is, pedig a pénz mozgása kifelé történt inkább!
 
Téged mi indított el a lejtőn? Volt valami meghatározó dolog? Mondjuk még bőven a kezdetén vagy az egésznek! 
Nálam visszagondolva a Star Wars filmek és az Indiana Jones mozik és az otthoni Junoszty TV közötti különbség volt, ami valamit okozott bennem...

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Komarfamily Low-End

Hozzászólás Szerző: hubee »



Es akkor vissza a jelenbe...
 
ma megyek egy forumtarshoz hallgatozni, mert hirdetett egy csoves vegfokot es nagyon erdekel, hogy milyen a hangja.
 
Ha tetszik akkor hozom haza egy tesztre...aztan majd meglatjuk.
Bovebbet kesobb...


Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”